Svakidašnje teme > Sport

18. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2021. – MNLVG 18.

<< < (2/9) > >>

kuntakinte:
Šelata

3. kolo - 26. lipnja 2021. 15:00, Markuševec

Gladovec   -   Kozjača   - udarni dvojac na pariće Gruntovčanov, kumi z druge županije, na udarni dvojac Badela, z Gladovca, ak isti još graviteraju na Kojzače

Gornja Opatija   -   Gornji Hruševec   - ak Mamiči pobediju peju prek Gustelnice na Goricu, ili z helikopeteri

Pokupsko   -   Lijevi Štefanki   - dobrosusecki, ak dobro završi

Velika Buna   -   Mala Buna   - kak sem več napisal v dva prijašne, khm-khm

Strezojevo   -   Markuševec   - ak Robijaši na domačem terenu napudraju limunplave negdo bi mogel limunom potrgati bubrege z drugom od pečenice, lagano

Dubranec   -   Opatija   - vevo nevidim nikakov problem, osim za muziku i šank, kak se Žaca i negvoga pandana z druge ekipe budu rešili, mirnem putem

Lučelnica   -   Kravarsko   - nezgodno posklizna, niš preveliko kaj Vlado Kolarec i Tomo Kovačič nebi prek pive mogli rešiti, a nekoga bi tam negde oko Velike Meše mogla jako koštati

Donji Hruševec   -   Šiljakovina   - ak Šeik hiti oko na Patrica Lumumbu Lučana Šika bi mogla ostati bez najcrnjega pojačanja v povesti Lige a ak Tona ne puno hital oko okolo Šinovi bi mogli bez boda ostati


Kalifat od Kupe

4. kolo - 27. lipnja 2021. 15:00, Pokupsko

Lijevi Štefanki   -   Strezojevo   - prva i mam derbi, to mlado, to lepo, to fletno, to za udaju...

Markuševec   -   Velika Buna   - zavisi jesu Limuni došli k sebe i jel su Glumci došli na utakmicu

Opatija      -   Kravarsko   - Laptiriči v nizu, kak da bi po noči po štale zupce iskal ili gložinje prebijal

Dubranec   -   Donji Hruševec   - ak se Šorti neda sprovocerati sega bi moglo biti, pogotovo ak mu jen rano zajde, šut, na gol, inače... negdo bu moral platiti onoga odojka na Ruševcu

Kozjača      -   Pokupsko   - "tata, svi smo tu... a ko je na šanku, * vam *!!?"

Gornji Hruševec   -   Lučelnica   - teško je bilo kaj reči ali dam prednost Tesarom, samo ak Joža ni podrl lagere na zagrijavanju

Mala Buna   -   Gornja Opatija   - kesna je doba i nedela je, ak je Maminjo se pokosil i zbalil to bi mogli biti mokri problemi, jedini bi još problem mogel biti ak komu pukneju rebra, na *

Šiljakovina   -   Gladovec   - prednost Šike je kaj je doma magistrerala beton, Gruntovčani jem jedino moreju parerati ak se kvalitetno zbetoneraju na šanku, a čas do zajdne utakmice, fala Bogu, imaju

kuntakinte:
3. kolo - 26. lipnja 2021. 15:00, Markuševec
Gladovec   -   Kozjača      0:4
Gornja Opatija   -   Gornji Hruševec   2:2
Pokupsko   -   Lijevi Štefanki   1:0
Velika Buna   -   Mala Buna   5:0
Strezojevo   -   Markuševec   0:3
Dubranec   -   Opatija      8:2
Lučelnica   -   Kravarsko   1:0
Donji Hruševec   -   Šiljakovina   1:4

kuntakinte:
Bitka pri Drvene Marije
 Veli Mamič, šta, koji * pišeš za kakove medvede. Mednami i Novem Brdom je samo šuma. Ja Medu vidim bar jemput na dan a negda i više put. Da spravlam zna mi dojti zbalerati a da greznem `šume zna me dojti počariti z traktorom. Na taktičke dispozicije `Markuševcu sto čudes i pet ran Jezuševe. Parkerališče ugodno poipunjeno a na tre auti sedem beciklinov. Veliju, bila je beciklijada. Am su to mogli se dopelati na gumenaku i još bi ostalo mesta za razno. Ili na traktoru f kobače! Kak f Formule imaju Safeti Kar tak bi se i vevo mogel napraviti nekof Safeti, Saniteti ili Prvo-Pomoči. Da vidiš, penes kak blata. Limuni očeju biti f trendu tak su i dali porušati čemprese i otpelati je na smetlišče. Službeno je je negdo pokral i z aku matorkum po noči to se porušal i otpelal a osiguranje je platilo 4 milijone za trajne nasade v nestanku. Sat je tu "Prilaz Đure Mikulandre". Sat igrališče ima prilazov kak osinak, ze se stran i odkud ti se * zdigne. Reko, do igra? Veliju, Dvostruki užitak, si čul zajne? Reko, jok, jeno leto dan, otkat sem je zajdni put tu privami čul. Na zapadu niš novo; West Bunch i dale ne dela, prečistač dela. Tajson mi se majstorski "ubacil" v rundu. Veli, jesi me slikal? Reko, ne nosim rengen sobum, a si bil pri doktoru? On mene uputnicu za rodno mesto, ja nemu pivu. Znači, ak očete biti f trendu, ne nose se više kaubojski šosi nek boje. Bilo kaj da je, samo da je, a i ne mora biti ali... Crno i rozo, rozo i crno, jagode i čokolada, čokolade i jagoda. Samo da znate, da nete rekli da vam nis povedal.
 Veliju Badelov nebu, nemreju se skupiti, ovi su v Dežele, Marko je na moru, ove ni, ovi nemreju. Aha! Most na fejsu, dinstašgrahu i druge digitalne paralelne stvarnosti. Analogno, v ove stvarnosti su se dobro nametali. Ima nove, ima stare, Kumek pije gemišt, Bozanič "isto kaj i ti", se kak po Špaginu. Gruntovčani su se umereno skupili, šepaju igrači, šepa publika. Nova zvezda Badela je rođema; ima osečaj za gol, nema osečaj za faule. Ak je Medo Brajkovič imal problema žnem, a zna se da do je Medo v obrane... Znači si kaj još nisu igrali z Badelom, još stignete, kompletna oprema za hokej na trave ili skijanje, kaciga, rukavice, trostruki kostobrani, pancirka i v čižmu još pol metra "petfrtalke z deblem mesom", ak ovo se prije zakaže.
 Najživla utakmica, ili v najuže konkurencije za istu, kola. V publike Mamič, z gembojem v ruke, dojnega tata Medo i sin Medo, po piva sakomu, v črlene majca. Svetiju se kak Račan, Milanovič i Aleksander Kovač Nabistre. Obadi su se malo pomogli z Novoga Brda, došla je nova sneja v ekipu. Nekteri su skratili dnevni boravek `šume d bi mogli nazočiti ovomu velebnomu događaju i đinovskomu srazu. Samo je malo * osečaj... Veli, jedva sem ga se dodel, sam je opal! A, zakaj onda još navek leži dole, grize travu i plače se..? Obadi majstorski materaju Švabe f prvem talu, rekel bi prveke ali "somting get vrong". Mamiču se vrat predužil bar za dva prste da bi mogel videti ober kuma Mede i iako je gemišt bil mrzel a odojek topel kak da su mu kneglini zabegli. I da ni bilo Bumpe i Gabija, po se mudrije, gemišt bi se stopil.
 Mislim, očito je da su se scrpile se boje dresov pak su ludi počeli nositi na utakmice naranđaste piđame. Z obzirom na dalinu baze, broj igračov, zbroj kvadrata brzine, površinu kuta teru zapiraju Hipotenuza i Katena i vedsku matematiku moglo bi se reči da je publika v solidnem broju pohodila ovu utakmicu. Žuti, ma, kaj žuti, Zlatni drži čvrsto vojke Štršanov v sve ruka. On govori do kaj mora delati i kak se ponašati, do si more popiti vode. i kulko, do iduči ide nutre, do mora flizuru popraviti, komu tenesice nisu dobro zažnerane i tak to, kak "striček z vrtiča". Ali, dok to dava rezultate, nigdo se ne buni.
 Točno je leto dan otkat su debiterali "pripiti" dresi na Glumce z Bune. Kaj se odonda premenilo? Žuja je prodala puno pive a glumci su potrošili puno penes. Duša me boli. Duša me boli. Krivo sem optužen a nisem krif. Fotošoping je hakeral moj digitalni ja i v moje ime dela piz* po internetu. Veli mi čovek, pak, kakov si ti čovek, kak si me mogel vrči na sliku z kolum v ruke? Digitalne veze su se razbelile, društevene mreže goriju, optika se tali a tek su mi ju zaheftali, a se radi tebe. Zgubil sem pol prijatelov na fejsu, ova druga polovica valda još ni videla, brat se dela da me ne pozna, stara se zmenum neče spominati niti mi kuvati... Zakaj? Zakaj? Dej mi poveč zakaj? Kaj sem ti se ja zameril? Če očeš penes samo poveč kulko, se ti bum dal samo obriši onu sramotu jel ja soka od svega sedmoga leta ne pijem. Gledim vam ja tak ove Vrapce i pitam se kak dalmatinec da gledi furešte; ajme, gospe, koji su ovo `judi? Jel do pameti do je igral pred deset let obranu za Malu Bunu? Mislim, si su ju igrali, dok ni kapnulo a onda je bilo drž gače ali... Nekteri se nisu gibali z peterca-šesterca-sedmerca, kak de, kakvo je več de igrališče. Posle je Beli održal Sabor a ja sem se osetil pozvanem... Mašala!
 Limuni su skoristili prednost domačega terena, ili su Robijaši skoristili prednost gostujučega terena i mogučnost da imaju "karte blanše" na šanku. Do to more znati osim retke kakov je pokojni Ivo Serdar, Stevo Karapanđa i pokojni Stjepan Spajič... Veliju, Bogu fala na novemi pojačajni jel ovi stari više neznaju gola zabiti. Preveč su se nazabijali po doma tak da jem više smrdi nek diši. Kak i cucek, žene neče niš a susedu bi potrgal. I oni se žaliju na fotošoping. Veliju, slike su ti za *, opče nis dobro ispal, aparat ti je za *, ti si slikar za * a da popijem još jenu pivu most ti bum i noge potrgal. A i ono kaj pišeš... Da se popneš na prste, zdigneš ruku i spružiš prste nisi Krleže niti do *.
 Zgleda da v Kalifatu ni sela plača jel se ekipa preredila kak i krumper prije kopajna, kakda je več negdo bil f kvaru. Povlekli su v bazu čak i ove kaj su na posudbe v 3. lige. Legenda z Bregov se pritajila na taktičke dispozicije na centru događanja, muzika iza pleč, šank levo, centar igrališča ravno - VIP mesto, stajanje, red 5, sredina. Od druge utakmice pomalo rešava ono kaj mu je žena dala za popudbinu i strošek. Žac isto ni došel na knap i on si je zel cajta za koncentraciju i duševni mir, za žuyogu i cigareiki. Čem je počela utakmica potopila ga je plima želučane kiseline. Dečki, ne stojimo dobro, nemremo si igrati napat. Do igra obranu? Nek negdo ostane v obrane. Dobro, kvalitetno zabijamo ali nemamo obranu. Pavel, ostani v obrane. Grga, dej malo igraj obranu. Čič,.. Zakaj dve minute? Dej da se vrneš malo igraj obranu. Marijo, tebe govorim, dej stani malo v obrane. Petravič, lepi si gol dal ali dej ostani malo v obrane. Ni dobro, dečki, ne igramo obranu. * te, mene ovde nigdo ne * ni za suvu slivu...
 Z obzirom na dalinu baze, broj igračov, zbroj kvadrata brzine, površinu kuta teru zapiraju Hipotenuza i Katena i vedsku matematiku moglo bi se reči da je publika i više nek v solidnem broju pohodila ovu utakmicu. Ali,.. kak da me pere nekakov deja-vu od lani, predlani... Da ni Joža primenil se ono kaj su ga vučili na Policijske akademije VI., Sam protiv mase, Zakon mase, koordinacije i spontanosti, Psiholgija mase, Psihologija čopora, Zakon i psiholgija krute palice, Meka sila u proboju i Zakon suptilne reakcije situvacija bi se zmeknula kontrole. Veliju Kravarščani, i mi bi se žalili ali rajši bumo te 200 kune zapili z istem efektom. Šuki je imal nekaj za povedati, on je z Gustelnice i to me malo čudi jel ovi z Gustelnice niš ne povedaju, oni mam loviju za grčku i tučeju. Čak je i Legenda z Bregov išla pokazati odkud i kam veter puše.
 Usputnum analizum došli smo do zaklučka da su ovi braon Šilakovci z Obale Šiljakosti ili Gvineje Šiljakao pustili pred pet let gliboko korejne na Šike jel se svetiju, dobro, malo čudna reč za načetu temu, na stare slika. Ali, of put nijova nazočnost nije bila smatrana potrebnom. Sva statistika je bila na strane Danijelove sinov i saki VKV statističar bi potpisal da je to jednosmerna utakmica. Malo je problem da jednosmerna utakmica premeni smer. Jedina je razlika v poslu teroga je Ivek Rakič napravil pred jeno trideset let, jen od poslov negvoga života. I sitnice i stavke kaj se pišeju v kolone "goli". Ni prevelika razlika dobil i zgubil jel rezultat je isti. Ak pobediš, naleješ se jel si pobedil, ak zgubiš, natočiš se jel si zgubil, ak ne pobediš ni ne zgubiš našvasaš se zato kaj nisi ni pobedil ni zgubil. Znači, igraš-piješ, ovo zmed toga nema nikakvoga utecaja na agregatno stajne.

 Najte kaj zameriti. Do se od istine pomogel.

kuntakinte:
4. kolo - 27. lipnja 2021. 15:00, Pokupsko
Lijevi Štefanki   -   Strezojevo   1:0
Markuševec   -   Velika Buna   0:0
Opatija      -   Kravarsko   0:6
Dubranec   -   Donji Hruševec   2:0
Kozjača      -   Pokupsko   0:3
Gornji Hruševec   -   Lučelnica   
Mala Buna   -   Gornja Opatija   2:5
Šiljakovina   -   Gladovec   5:1

kuntakinte:
Kapetan duge plovidbe Vlado Bakarič

5. kolo - 3. srpnja 2021. 15:00, Lijevi Štefanki

Gornji Hruševec   -   Lučelnica   - jel `Štefanke dolazi neobrcka sneja i nezini snoboki z istimenoga sela i jel to Tesare * kulko i novet na *

Velika Buna   -   Lijevi Štefanki   - ak Glumci povedeju Maca Amerikanka i Mika Trupec z motikami prekidaju utakmicu i su svitu pretiravaju prek Kupe kak i negda Vladu Bakaričevoga

Lučelnica   -   Mala Buna   - Buna je Buna ali dvaput je dvaput

Gornja Opatija   -   Markuševec   - Mamič pije pivu jel se boji da ga nedu probali otrovati z gemištom, Kauboji piju gemište baš vuinat Mamiču, makar se si potrovali

Gladovec   -   Dubranec   - hm, kaj napisati a ne zaplakati, osigurati dodatne skuplače lopti, znam da ni Zeme ali Medo je knemu išel na instrukcije, probati pogoditi Tajsona, čem višeše

Strezojevo   -   Kozjača      - Muža čuva tri ovi drugi probaju složiti napad, kak general Kaster pri Little Big Hornu

Pokupsko   -   Šiljakovina   - jel više vredi igrač, trener ili menađer, utecaj terena na vladanje igrača, Bože pomozi, srečo uskoči, Bruno potegni

Kravarsko   -   Gornji Hruševec   - Kravarska se brusi kak da se pak namerja na Kuče



Mravojed na dopustu

6. kolo - 4. srpnja 2021. 15:00, Šiljakovina

Donji Hruševec   -   Opatija      - dupli program Opatije z Ruševci, Šaki za gostovanja kupuje zglobni autobus, Danijel v Mini Morisa ugrađiva šank, bazen, kino projektor, teretanu i salu za bilijar

Lijevi Štefanki   -   Gornja Opatija   - u neka druga vremena nebi bila ova vremena a Medo Brajkovič bi bil igrač utakmice

Dubranec   -   Pokupsko   - 6:3 za naše

Donji Hruševec   -   Gladovec   - jeno leto, Dubrancu, na zapirajnu Lige, bile su insinuacije a onda je se selo na svoje, sunce je krivo svetilo, sat bi mogel veter krivo puvati

Mala Buna   -   Kravarsko   - očemo li, drugovi, očemo, moramo li, drugovi, moramo, očemo li i moramo li, drugovi, a, očemo da moramo...

Opatija      -   Gornji Hruševec   - tu bi se več mogli pospominati o tem de kusa jajca nosi

Markuševec   -   Lučelnica   - ovo bi mogla biti, ovak, dosta interesantna utakmica 3D, 360°, na više nivoa, desetoboj, američki nogomet, ruski boks, mađarski audiji, paška janjetina z Bugarske i francuska šalata z Kine

Kozjača      -   Velika Buna   - rekel je negda Franc Pevec, nemreš pobediti prvaka v zabijanju čavlov v zabijanju čavlov, Buna ima 47 igračof i do got da zijde nutre ili van oni stalno igraju jednak, nam ak jen zijde van mi smo opali za 50%, ali od onda se puno toga premenilo, npr., `Uđber lugar vozi drugi avuto

Šiljakovina   -   Strezojevo   - mislim, ono, još nek opiz* kiša i bu kak za Novo leto, se drugo je jednak

-

Če se pak kaj ni premenilo na socijalističkemi mreža...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju