Svakidašnje teme > Čušpajz

Tema bez svađe

(1/6) > >>

Trs:

 :)
Zašto su na ovom forumu ljudi tako zlovoljni, svadljivi, nabrušeni? Rijetki su postovi a još rjeđe teme iz kojih zrači radost ili bar optimizam. Skoro da se ne može naći veseli post (na prste jedne ruke forumaše sklone šali) osim u tri-četiri specijalizirane teme.
Svi samo kritiziraju, predbacuju, jadikuju, kopiraju i lijepe sve negativno što nađu širom interneta (najčešće i ne daju svoje mišljenje nego gledaju kako se iz tuđih reakcija razvija svađa). Svaka tema izrodi se u politička prepucavanja, odmah se traži politička odgovornost čim golub ukrasi nečiju kragnu ili crna mačka prijeđe preko puta. Je li takve nezgode trebala spriječiti bivša ili sadašnja vlast?! Najduži postovi su odgovori u kojima se branite od napada drugih forumaša ili posprdno pišete o drugima.
Možete pisati toplo i prijateljski, vjerojatno ćete naći istomišljenike, umjesto da se naslađujete s time što, evo, i mnogi drugi o ružnim stvarima misle kao vi.
Nitko ne piše ništa o sebi. Možete pisati o sebi i tako da ne otkrijete tko ste. Primjeri koji nedostaju:

-   u banani sam jer...
-   u sedmom sam nebu jer...
-   očekujem lijepe vijesti u vezi...
-   zaljubio/la sam se
-   moje srčeko je dobilo peticu iz...
-   ...

Ja prolazim kroz teško razdoblje, crno sa svih strana, a ipak pokušavam zadržati vedrinu i optimizam iz malih stvari koje mi, ipak, nešto znače. Dajte se opustite, ljudi, sutra je po difoltu najkraći dan u godini, iza toga će biti sve više svjetla, barem s neba.
Pišite bar u ovoj temi o onome što vas se osobno tiče a nije u vezi s lošim ili dobrim radom političara ili javnih službi.

Moja božična čestitka:
Sretan vam Božić, Nova godina i cijela 2010. godina!
Sretan vam i dug ostatak života, proživite ga u ljubavi, sreći, zdravlju, toleranciji, empatiji, brizi i samilosti za bližnje (za sve što diše)!
 :-*

Sledgehammer:

--- Citat: Trs - Prosinac 20, 2009, 05:03:58 poslijepodne ---Ja prolazim kroz teško razdoblje, crno sa svih strana, a ipak pokušavam zadržati vedrinu i optimizam iz malih stvari koje mi, ipak, nešto znače.
--- Kraj citata ---

To je lijepo, i tu imaš moju podršku.

Problem je u ljudskoj prirodi, problem je i u životnoj situaciji, koja je kod mnogih ista kao i kod tebe - crno sa svih strana! I eto već jedne utjehe - nisi sam!

Problem je i u stanju duha i nacije, a problem je i u ljudskoj prirodi, pri čemu mislim da ima puno ljudi - pa tako i ovdje - koji bi htjeli biti jebeni i pošteni, koji bi htjeli jebati a da ne uđe, koji bi htjeli i ovce i novce... problem je i u stavu - dakako, pogrešnom! - da se ima volje podjebavati sve i svakoga, a nema se muda prihvatiti i podnijeti zajebanciju sa druge strane, i to sam i sam puno puta doživio... netko podjebava, kuri, vrijeđa, a kada mu odgovoriš na isti način - zlo i naopako! Ne zna podnijeti poraz, ili ne zna prihvatiti fair-play tipa "kako ti meni, tako ja tebi". Zato je forum često izvor zle krvi i ružnih riječi.

Problem je, na kraju, i u samom forumu kao mediju; teško je, naime, shvatiti sugovornike kada ih ne vidiš, teško je na ovako bezosjećajan način doznati osjećaje i emocionalno stanje drugoga, i onda se time prilagoditi. Kada sam sa nekim za stolom, mogu skužiti da li je dotični dobre ili loše volje, kako se osjeća, je li mu do razgovora ili ne... to je ovdje teško shvatiti i skužiti, i nemoguće je znati je li netko sjeo za komp i došao na forum nadrkan do neba da liječi frustracije, ili je došao iskreno i dobronamjerno nešto doznati i pomoći kome treba...

I ja sam prokleti optimist uvijek bio, a ne trpim priglupe, dvolične i pokvarene ljude, jer mi je život ionako prekratak da bih gubio vrijeme na pet puta ponavljanje nekih stvari i tumačenja elementarnih činjenica. Računam na ljudsku inteligenciju i znanje, a to je prečesto uzaludan posao - koji me ponekad i frustrira, pa to i odrješito kažem i pokažem, a to mnogima ne ide pod kapu pa sam ja onda ovakav ili onakav... nevažno!

No možda se pitaj i koliko uspijevaš razumjeti ljude, jer možda u onom nabrojanom i nemaš (više) sugovornika... ljudi se teško otvaraju, misle da pored svih zala još nemaju kaj kome pričati svoj jad, pa se često zamaraju tuđim problemima, misleći da će time njihovi vlastiti problemi nestati... neki se odaju cugi, neki žutom tisku, a ti ostani normalan i to je možda - i najveće postignuće!

JosipJoža:

--- Citat: Trs - Prosinac 20, 2009, 05:03:58 poslijepodne ---
 
Moja božična čestitka:
Sretan vam Božić, Nova godina i cijela 2010. godina!
Sretan vam i dug ostatak života, proživite ga u ljubavi, sreći, zdravlju, toleranciji, empatiji, brizi i samilosti za bližnje (za sve što diše)!
 :-*


--- Kraj citata ---

gospon Trs, Vama jednako tako sve najljepše i Vašoj obitelji, kao i svim ostalim forumašima i njihovim  obiteljima.
U potpunosti se slažem sa svim što ste rekli.


Mlačanin:
Sretan Vam i od Boga blagoslovljen Božić!!

Goričanka:
Odlična tema, Trs!

Nemam kronično vremena zadnjih par mjeseci za forum (posebno za čitanje nečijih prepucavanja), ali tu bum se rado javila kad stignem.
Iako nije ni prepucavanje uvijek nužno loše, jer je možda bolje da netko svoju negativu izbaci tu u virtualnom svijetu, gdje mu to nitko neće ozbiljno zamjeriti, nego da ju ispolji u realnom životu na nekome tko nije zaslužio.
Kaj ne?
Nije svako zlo za zlo  :)
Zato sam prema toj pojavi prilično tolerantna ovdje  ;)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju