Autor Tema: (ZET - HŽ ) /VG  (Posjeta: 130028 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #75 : Lipanj 02, 2012, 01:16:35 prijepodne »
Sleđ,ne delim tvoje mišlejne i bojim se da ti se Vukojebina bu vrnula. Po te logike bi Stupno i Odra bili super razviti i povezani...
http://www.youtube.com/watch?v=2WPeOq8Nhxc#
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #76 : Lipanj 02, 2012, 11:17:18 prijepodne »
Nema tu logike - logika je previše bespotrebnih investicija i previše potrošenih milijuna donijela do sada...

VG je sada praktički u povoljnijem položaju nego kada je imala 5000 grla, stoga tvrdim da joj kolodvor (znači, ishodište novih linija) nije potreban... onih eventualno par sezonskih se bez problema može uvaliti na terminal gdje i svi ostali.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #77 : Lipanj 02, 2012, 01:32:21 poslijepodne »
Mene samo interesera zakaj su staroga vrušili,a da ga posle nisu popravili/napravili.
"Pista" ostala cela a "boxevi" srušeni.
Prije ga je bilo, sad ga ni i pak ga bu. A kak bu "sad" dugo trajalo samo nebo zna.
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #78 : Lipanj 02, 2012, 08:05:34 poslijepodne »
Pa valjda zato jer su planovi, srednjoročni i dugoročni u to vrijeme, predviđali da će razvoj situacije biti takav kakav i je, što pak znači da kolodvor nije potreban - potrebna je dobra tranzitna postaja, a to VG ima...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #79 : Lipanj 16, 2012, 11:06:19 poslijepodne »
SREDINA LIPNJA
ZET od ponedjeljka vozi po ljetnom voznom redu
 Na Dan antifašističke borbe i na Dan državnosti u tramvajskom i autobusnom prometu primjenjivat će se nedjeljni vozni red
 Ljetni vozni red u tramvajskom i autobusnom podsustavu Zagrebački električni tramvaj ove će godine početi primjenjivati od ponedjeljka, 18. lipnja.
 
Osim toga, na Dan antifašističke borbe, u petak, 22. lipnja te na Dan državnosti, u ponedjeljak, 25. lipnja, u tramvajskom i autobusnom prometu primjenjivat će se nedjeljni vozni red.
http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/zet-od-ponedjeljka-vozi-po-ljetnom-voznom-redu_318497


SANACIJA ŽELJEZNIČKOG MOSTA
Linija 304 vozi u Veliku Goricu preko Okuja
 Od ponedjeljka, 18. lipnja neće se koristiti autobusno stajalište u Črnkovcu (Put za Strmec), za liniju 309 Velika Gorica – Sasi
 Zbog sanacije željezničkog prijelaza u Mraclinu, autobusi na liniji 304 Velika Gorica – Mraclin će se u utorak, 19. lipnja, od 8 do 16 sati,  u polascima iz Mraclina u 10.20, 11.50, 14.25 i 15.40 sati, okretati na raskrižju ulica Braće Radić i Vladimira Nazora te voziti nazad u Veliku Goricu preko Okuja.
 
Od ponedjeljka, 18. lipnja neće se koristiti autobusno stajalište u Črnkovcu (Put za Strmec), za liniju 309 Velika Gorica – Sasi.
 
Autobusi na liniji 308 Zagreb (Zapruđe) – Sasi u polascima koji su skraćeni do Prognaničkog naselja u Velikoj Kosnici i do Male Kosnice – raskrižje, od ponedjeljka, 18. lipnja, zbog nesigurne radnje okretanja autobusa vozit će do Velike Kosnice (stajalište Kosnica – nadvožnjak). Vremena polazaka ostaju ista.
http://www.zagrebancija.com/hr-zupanija/linija-304-vozi-u-veliku-goricu-preko-okuja_318496
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #80 : Rujan 05, 2012, 09:18:23 poslijepodne »
Ukoliko postoji neka knjiga tipa Guinnessove knjige rekorda, ali za potpuni kretenizam i budalaštine, imam kandidate - Grad Zagreb i Grad Veliku Goricu, točnije njihova politička vodstva, te ZET....

Počela je škola - osim izuzetne papirologije za realizaciju učeničkih pokaza ZETa i HŽa, poseban bonus su dale gradske uprave koje nisu još "odlučile" hoće li uopće sufinancirati učenicima osnovnih i srednjih škola, ali su zato Gorički intelektualci uputili dopise HŽu da će sufinancirati (u iznosu od 25%) - STUDENTIMA... nema veze što studij počinje tek za mjesec dana i što studij, za razliku od osnovne i srednje škole, NIJE obavezan sadržaj u životu... naravno, od lajavog Bandića i Skupštine Grada ni slova, tiho i nacističkim metodama ubiru lovu naplatom punih cijena karata za učenike, pokazujući sav jad beskompromisnog punjenja proračuna Grada na najpodliji način... od Bandićeva lajanja na Mjesec nikakve koristi, na što su već građani navikli, a njegova obećanja ne puše više ni najteži idioti. Nije daleko ni naš velikogorički Barišić... kada Velika Gorica misli preuzeti svoje obaveze i obećanje o sufinanciranju 25% troškova prijevoza za učenike osnovnih i srednjih škola?? Kada misli donijeti odluku, uputiti dopise i da se to riješi?

Kada te gradske Skupštine misle shvatiti da je školska godina počela i da njihovo nećkanje i odugovlačenje trpe tisuće i tisuće učenika svakodnevno, nejasno je ikome normalnome... Bandićev Holding plindra učenike, krši zakone, maltretira građane i vara ljude na najniže, najjadnije načine, i nitko ništa ne poduzima... i to je vidljivo i u Velikoj Gorici na ZETovim linijama.

HŽ traži dvije vrste potvrdi - prvo je "Potvrda za korištenje povlaštenog prijevoza učenika u međumjesnom prijevozu", Obrazac 2 (formata A5, kojeg nemam pojma gdje naći, jer se u NN prodaju slični obrasci, istog formata i istih rubrika, koje ovjerava isto tijelo - škola - koja ih i sama izdaje na istom tom propisanom obrascu od zakonodavca, i imaju istu funkciju - dokaz u upisanosti u školu i školsku godinu, no on za HŽ NIJE dobar - mora biti famozni Obrazac 2 u režiji HŽa, jer su velikani željezničke misli iz žute zgrade uprave HŽa uputili strog dopis svima koji prodaju učeničke karte da se ne zajebavaju sa njima neprihvatljivom papirologijom - očito osobni podaci učenika i ovjera škole nisu ono pravo i prihvatljivo ako nisu na Obrascu 2)...

Druga potvrda je "Potvrda za ostvarivanje prava na sufinanciranje međumjesnog javnog prijevoza temeljem odluke Vlade Republike Hrvatske", (nju HŽ šalje Vladi RH na pravdanje da naplati troškove prijevoznih karata, jer Vlada sufinancira 75%) koja je formata A4, i koja sadrži tri rubrike - najvišu ovjerava škola sa istim podacima kao Obrazac 2; drugu rubriku ispunjava roditelj sa osobnim podacima, treću ispunjava HŽ sa svojim podacima o izdanoj iskaznici i karti...

Poseban specijalitet te potvrde je što će se ista morati ispunjavati i ovjeravati, te predavati kod kupnje mjesečne karte HŽa, SVAKI MJESEC u školskoj godini, jer neka budala ne vidi usred cijele informatizacije da je neko dijete upisano u cijelu školsku godinu, da ne mijenja škole, adrese i razrede svaki mjesec... tako će se nebrojena papiromanija sada raširiti na cijelu školsku godinu, sa svakomjesečnim ispunjavanjem obrazaca Potvrde i ovjeravanjem iste sa gore navedene tri rubrike i instance, opsadama tajništava škola za stotine i stotine učeničkih potvrdi svaki mjesec...

Čemu služi ta procedura sa podacima koji su nepromjenjivi za 99,99% učenika, ne zna nitko, a da 0,01% učenika iz nekog razloga neće odgovarati podacima - valjda se vidi u kompjuteru ministarstva gdje škole unose podatke (e-matica je funkcionalna već par godina!, i u njoj se vidi status svakog učenika, pa tako i da li je isti napustio školovanje, a time i izgubio pravo na učeničke beneficije...), no te podatke nitko ne zna pročitati, pa zato treba zajebavati ovih 99,99% sa bespotrebnim obrascima, papiromanijom, ovjerama, troškovima itd itd...

Možda da de obratim Ripleyu?? Iako bi me odbio, jer je i njemu jasno da tu više ništa nije nevjerojatno, nema tu više "ne vjerovali"...
« Zadnja izmjena: Rujan 05, 2012, 09:22:57 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #81 : Rujan 05, 2012, 11:36:56 poslijepodne »
Zašto bi bilo jednostavno kad može komplicirano!
Što više kompliciraš, narod te više volje!

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #82 : Rujan 25, 2012, 02:36:43 poslijepodne »
Kak je ovo na kraju završilo?
Još malo bu se morala kupiti karta za 10. mjesec. Jel se to s ZET-om i Goricom nekak rešilo ili budemo i dalje plačali  po punoj ceni? U školi od moje male vele da pojma nemaju (IV gimnazija).
Jel neko zna nekaj preciznije?

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #83 : Rujan 25, 2012, 02:39:13 poslijepodne »
Prije par dana upitao sam u ZET-u na kolodvoru nisu imali nikakve nove informacije ili upute!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #84 : Listopad 25, 2012, 11:19:06 prijepodne »
Subvencionirani prijevoz učenika srednjih škola sa sjedištem na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije

Zagrebački električni tramvaj počinje od  24. listopada, do 8. studenoga, izdavati sufinancirane učeničke mjesečne kupone za studeni, redovitim učenicima srednjih škola koji pohađaju školu na području Grada Zagreba, a pravo ostvaruju na temelju Odluke Vlade Republike Hrvatske o sufinanciranju međumjesnog javnog prijevoza za redovite učenike srednjih škola, u razdoblju rujan – prosinac 2012. (Narodne novine br. 97/12).

Pravo na sufinancirani prijevoz učenici ostvaruju na osnovu Potvrde (propisani obrazac MZOS), ovjerene od škole i potpisane od roditelja. Nepotpune Potvrde neće se zaprimati.

Učenici koji do sada nisu izradili pretplatnu kartu ili nisu produžili status redovitog učenika u školskoj 2012/2013., uz Potvrdu predaju i ovjereni Zahtjev ZET-a za izradu pretplatne karte ili produženje statusa učenika.

Svi učenici koji su za rujan i listopad kupili mjesečni kupon po punoj cijeni, a ostvaruju pravo na međumjesni prijevoz sukladno Odluci Vlade RH, mogu radi povrata sredstava na prodajnim mjestima ZET-a predati ispravno ovjerene Potvrde za rujan i listopad te račune o kupljenom kuponu. Povrat sredstava moći će realizirati u vrijednosti na koju ostvaruju pravo temeljem Odluke o sufinanciranju, nakon doznake sredstava od Grada Zagreba.

Isto tako, od 24. listopada, do 8. studenoga, izdaju se i mjesečni kuponi za studeni, sufinancirani od strane Vlade Republike Hrvatske za međumjesni prijevoz učenika srednjih škola, čije se sjedište nalazi na području Zagrebačke županije, kojima udaljenost od mjesta prebivališta do mjesta škole iznosi više od 5 kilometara neovisno o tome ulaze li ta dva mjesta u sastav iste ili druge jedinice lokalne samouprave (općine ili grada).

Uz ovjeren zahtjev za izdavanje pretplatne karte učenik prilaže i Potvrdu ovjerenu od strane škole te potpisanu od strane roditelja. Nepotpune Potvrde neće se zaprimati.

Učenici koji su kupili mjesečni kupon za rujan i listopad po punoj cijeni, ako žele povrat sredstava trebaju dostaviti ovjerenu Potvrdu za rujan i listopad te račune. Novac će im biti vraćen nakon doznake sredstava od strane Županije.

http://www.zet.hr/vijesti/novosti/subvencionirani-prijevoz-ucenika-srednjih-skola-sa-sjediste-na-podrucju--grada-zagreba-i-zagrebacke-zupanije.aspx
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #85 : Listopad 25, 2012, 12:11:12 poslijepodne »
Subvencionirani prijevoz učenika srednjih škola sa sjedištem na području Grada Zagreba i Zagrebačke županije

Zagrebački električni tramvaj počinje od  24. listopada, do 8. studenoga, izdavati sufinancirane učeničke mjesečne kupone za studeni, redovitim učenicima srednjih škola koji pohađaju školu na području Grada Zagreba,

Važno je napomenuti da mnogi ne obrate pažnju na krajnji datum. To je 8.studeni!! Nakon tog dana više nije moguće za tekući mjesec ostvariti kupnju po povlaštenoj cijeni.

I za učenike sa područja Velike Gorice vrijede neka čudna pravila.
Evo osobno iskustvo.
Dijete mi ide u školu na Plesu – Zrakoplovna tehnička škola. Sa tim pokazom može se voziti samo od V.Mlake – ne i V. Polje , do V.Gorice.
Ako želi ići u Zagreb kupuje posebnu kartu, jer mu pokaz ne vrijedi! Kad treba u kupovinu knjiga u Zagreb, tada više nije učenik?!
Kontrolori ZET-a postupaju po svojim pravilima, ili su možda u pravu, doista neznam?

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #86 : Listopad 25, 2012, 01:28:51 poslijepodne »
Meni su rekli kako pokaz za područje VG vrijedi do V.Polja, prema Zagrebu.
A što se tiče roka to mi je u redu, ima 10 dana vremena, tko treba i koristi pokaz mora ga i tako pribaviti odmah na početku mjeseca (bolje rečeno 2-3 dana prije početka idućeg mjeseca)
« Zadnja izmjena: Listopad 25, 2012, 01:32:02 poslijepodne Jaguar »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #87 : Listopad 26, 2012, 12:58:12 poslijepodne »
I za učenike sa područja Velike Gorice vrijede neka čudna pravila.
Evo osobno iskustvo.
Dijete mi ide u školu na Plesu – Zrakoplovna tehnička škola. Sa tim pokazom može se voziti samo od V.Mlake – ne i V. Polje , do V.Gorice.
Ako želi ići u Zagreb kupuje posebnu kartu, jer mu pokaz ne vrijedi! Kad treba u kupovinu knjiga u Zagreb, tada više nije učenik?!
Kontrolori ZET-a postupaju po svojim pravilima, ili su možda u pravu, doista neznam?

Ne vrijede čudna pravila. Tvoje dijete stanuje na području Velike Gorice, i ide u školu na području Velike Gorice.

Drugim riječima, obzirom da se subvencije odnose na put od doma do škole i natrag (a ne bilo kuda), nema razloga da pokaz vrijedi i za područje Zagreba (jer Veliko Polje već spada pod Novi Zagreb), jer je to različita zona u odnosu na VG (a VG je druga zona u odnosu na ZG).

Stoga ti i ne vrijedi pokaz izvan područja Velike Gorice.

Mojima pak ZET pokaz vrijedi samo za područje Zagreba jer svi idu u srednje škole na području Grada Zagreba (i do sada, kada sam kupovao, svakome sam mjesečno punio pokaz sa 120 kuna, koliko košta učenički pokaz za neograničen broj vožnji na području Zagreba), jer do Zagreba i natrag za Mraclin djeca idu uvijek vlakom do Glavnog kolodvora Zagreb (tu koriste pokaz HŽa), a tek onda dalje tramvajima i busevima, kako koje već treba - tako da mi plaćanje za dvije zone (i VG) nije bilo potrebno, a dvostruko bi poskupljivalo cijelu priču (a ne dozvoljava se dvije vrste prijevoza na istoj liniji za subvenciju, pa ako moraju birati vlak ili bus, ZET je debelo inferioran vlaku).

Kontrolori ZETa u tvojem slučaju dobro postupaju, jer izvan područja Velike Gorice tvoje dijete nema pokriveno ni pokazom (glede zona) ni subvencijom (obzirom za to nema potrebe za redovit put od kuće do škole i natrag).
« Zadnja izmjena: Listopad 26, 2012, 01:02:15 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #88 : Listopad 29, 2012, 02:54:12 prijepodne »
Velik broj vozača javnog prijevoznika na bolovanju
 Broj autobusa na čak sedam autobusnih linija ZET-a smanjen je, odnosno vozi manji broj autobusa. Riječ je o linijama ... i 268 (Glavni kolodvor – Velika Gorica). Ta informacija dočekala je jučer ujutro putnike na tim stanicama i neugodno ih iznenadila.
 – Zbog ograničenih prijevoznih kapaciteta, na žalost, nismo u mogućnosti realizirati sve planirane polaske – piše na ZET-ovoj obavijesti. Normalizacija prometa očekuje se tek nakon Svih svetih.
...
http://www.novi-zagreb.hr
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: (ZET - HŽ ) /VG
« Odgovori #89 : Listopad 29, 2012, 02:48:54 poslijepodne »
Pa i vozači autobusa imaju svoje najdraže po grobljima, sastaviti vikend i obići najdraže za Svi svete je lijepo!