Autor Tema: Udruga Branitelji za branitelje  (Posjeta: 20373 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #15 : Prosinac 11, 2010, 11:17:10 poslijepodne »
HNS opet u svojim novinama ponavlja pricu I naziva branitelje crnokosuljasima! Kako ih nije sram? Gdje je bio pisac tog teksta za vrijeme rata? Zasto je Beus sutio kad su ga ti isti branitelji prozvali?
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #16 : Prosinac 11, 2010, 11:20:08 poslijepodne »
Umjesto rekla-kazala bilo bi dobro da prepišeš barem nekoliko rečenica toga teksta da vidimo o kakvoj se priči radi.

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #17 : Prosinac 11, 2010, 11:46:18 poslijepodne »
U svojim novinama Velikogoricki obzor stoji pismo koje je Beus poslao Mlakaru, minisru uprave. Odgovor od branitelja na to pismo cu prenijeti jer su ga prenijeli gotovo svi portali, dok ovaj pamflet nitko ne prenosi pa mi se neda prepisivati, a svi znamo o cemu govorim. Evo pdgovora branitelja: Udruga „Branitelji za branitelje“ reagira na javno pismo bivšeg predsjednika Gradskog vijeća Velike Gorice Gorana Beusa Richembergha u kojem je o našoj udruzi i članovima iznešeno nekoliko bezočnih laži. Iznenađeni smo i razočarani pokušajem Gorana Beusa Richembergha da neistinama i podmetanjima omalovaži branitelje i opravda neprihvatljivo ponašanje njegovog najbližeg suradnika i člana Hrvatske narodne stranke (HNS) Zdravka Lučića koji je, na dosad nezabilježeni način, za vrijeme sjednice Gradskog vijeća vrijeđao, omalovažavao i terorizirao vijećnike,pročelnike i promatrače, pa i skupinu članova naše udruge.

Također, protestiramo što Beus Richembergh lažima i podmetanjima pokušava našu udrugu uvuči u političke obračune u Velikoj Gorici.

Najveće laži kojima Beus Richembergh želi obmanuti velikogoričku i hrvatsku javnost, pa čak i niz državnih i europskih dužnosnika, je da je grupa naših članova koja je 27. srpnja prisustvovala sjednici Gradskog vijeća, provocirala promatrače i ometala vijećnike te da smo aktivisti Demokratskog centra. Na sjednicu smo došli u dobroj vjeri i s namjerom da Gradskom vijeću prezentiramo i vijećnike pozovemo na našu priredbu koja će se u nedjelju (1. kolovoza) održati u Kurilovcu. Htjeli smo se, također, zahvaliti Gradu na podršci, jer je našu priredbu Branitelji za branitelje podržala i Turistička zajednica Velike Gorice. Na sjednicu smo došli, nas nekolicina, znatno prije početka. Upravo nas je Goran Beus Richembergh presreo na ulazu u vijećnicu i upitao jesmo li prijavljeni kao promatrači. Odgovorili smo da smo se upravo prijavili nadležnoj osobi koja je stajala ispred vijećnice. Pokušali smo objasniti motive našeg dolaska, ali nas Beus nije htio ni saslušati, nego je zatražio da izađemo iz vijećnice. To smo učinili. Otišli smo na balkon Pučkog otvorenog učilišta na dogovor. Odlučili smo ostati s namjerom da slušamo tijek sjednice i možda na kraju pozovemo vijećnike i velikogoričku javnost na našu priredbu. Sjednica je počela, a mi se nismo micali s balkona. Uskoro je iz vijećnice na balkon došao prosijedi čovjek, vidno alkoholiziran Kasnije smo, na naše veliko iznenađenje, doznali da je to vijećnik HNS-a Zdravko Lučić. On je odmah po dolasku na balkon verbalno nasrnuo na jednog promatrača (Ivan Sever) koji je mirno sjedio i pušio u kutu balkona. Njega je Lučić počeo neobuzdano vrijeđati riječima; „sroljo, smrdežu, đubretaru“ i slično. Potom se Lučić, ničim izazvan, okomio na nas vrijeđajući nas osobno, omalovažavajući naše sudjelovanje u Domovinskom ratu te, na poslijetku, sprdajući se našoj udruzi i braniteljima općenito. Posumnjali smo da dotični nije uračunljiv zbog „posebnog stanja“ u kojem je bio ili da namjerno želi isprovocirati fizički sukob. Suzdržali smo se od bilo kakvog razgovora, verbalnog ili fizičkog sukoba, jer smo vidjeli da je Lučić prilično pod utjecajem alkohola. On je to shvatio kao slabost, pa je na najniži mogući način nastavio s gadostima. Izvrijeđao je jedinu ženu među nama, zaručnicu tajnika naše udruge. Ne želimo ni ponoviti riječi koje je pritom izgovorio. Samo zbog toga ne zavrjeđuje biti predstavnik naroda u velikogoričkom Gradskom vijeću. Čak ni poslije najgrubljeg i najbjednijeg vrijeđanje žene, što je čula cijela vijećnica, jer su vrata i prozori bili otvoreni, a Lučić je urlao iz svega glasa, članovi udruge nisu reagirali. Lučić se potom vratio u vijećnicu, kao da se ništa nije dogodilo. Mi se sve do prekida sjednice nismo micali s balkona. To se lako može provjeriti. Nas nema ni na jednoj snimci objavljenim na internetu, kao ni na ijednim fotografijama u novinama s osobama koje su „zauzele“ gradsku vijećnicu. Malo poslije što je grupa promatrača upala u gradsku vijećnicu, većina nas je napustila zgradu POU. I to je sve.

Jedini od vijećnika i političara koji su nas posjetili na balkonu, bila je Vesna Škare Ožbolt. Ona nas je upitala što se dogodilo i potom se ispričala što smo doživjeli neugodnosti. Nitko od prisutnih branitelja nije član DC-a, a još manje da smo aktivisti DC-a. Zahvaljujemo Vesni Škare Ožbolt na brizi ili barem pokazanom suosjećanju te javno pozivamo Gorana Beusa Richembergha i Vesnu Fabijančić Križanić, koji su vodili sjednicu, da se nama i drugim žrtvama vrijeđanja Zdravka Lučića javno ispričaju. Da imaju političkog poštenja, osobnog odgoja ili samo obraza, čelnici SDP-a i HNS-a bi se ispričali i ogradili od ponašanja njihovog stranačkog i koalicijskog kolege. Tražimo li previše ili Goran Beus Richemberg i Vesna Fabijančić Križanić podržavaju i smatraju normalnim da njihov kolega i suradnik, druge osobe, od kojih mnoge vidi prvi put, naziva „sroljo“, „đubre“, „smradu“, „kurvo“, „droljo“ i slično. Nikakva Beusova manipulacija i podmetanja da smo provocirali i ometali vijećnike, Lučićevu i njihovu sramotu neće oprati.

Posebno je nisko i bijedno nastojanje Beusa Richembergha da nas pokušava diskreditirati nazivajući nas grupom u crnim majicama. Točno je da smo nosili majice sa znakom naše udruge, a neki i oznakama postrojbi u kojima su ratovali za slobodu Hrvatske (Tigrovi i slično). Ne sramimo se ni naših boja, ni naših ratnih postrojbi, ni našeg doprinosa Domovinskom ratu, ni naših poginulih i ranjenih suboraca. Sramimo se ovakvih saborskih zastupnika poput Gorana Beusa Richembergha, koji i branitelje koristi u politikantske svrhe i posredno opravdava vrijeđanje i omalovažavanje branitelja i Domovinskog rata. Pozivamo Gorana Beusa Richembergha, koji je početkom devedesetih imao tek nešto više od 20 godina, da objavi u kojoj je on postrojbi ratovao ili barem na kojoj strani! Neka javnosti podastre podatke gdje je stanova i imao prebivalište od 1991. do 1993. godine, ili neka to provjeri policija na zahtjev mandatne komisije Gradskog vijeća! Mi znamo tko smo, što smo i odakle smo, a znade li isto i on?! Na kraju poruka Goranu Beusu Richemberghu – u svojim lažima i manipulacijama, molimo vas, izostavite branitelje Domovinskog rata.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #18 : Prosinac 11, 2010, 11:48:16 poslijepodne »
Ovo nije rekla kazala Stjepane, ovo su ozbiljne stvari I udaranje po ljudima koji su krvarili za Hrvatsku.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #19 : Prosinac 11, 2010, 11:52:35 poslijepodne »
Stjepane budem skenirao tekst iz Velikogorickog obzora I stavio ga na forum da vidis tocno o cemu se radi
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #20 : Prosinac 12, 2010, 09:12:26 prijepodne »
krok ... po pisanju vidim da si već bio ovdje na forumu pod drugim nickom. Što spominješ udrugu "branitelji za branitelje" kad ona postoji samo na papiru i služi za politikantske svrhe ? Ni na jednom mjestu gdje su se ove godine našle vojne udruge koje imaju svoje ogranke u Velikoj Girici (Sajam braniteljskih zadruga, Sportske igre udruga proisteklih iz domovinskog rata, polaganja vijenaca povodom svakog blagdana, darivanje djece povodom Sv. Nikole) ... NIGDJE VAS NITKO nije vidio ? Da možda niste promijenili naziv udruge  udrugu u  "MALI OŽBOLTIĆI" ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #21 : Prosinac 12, 2010, 09:41:09 prijepodne »
Koko, mislim da je samo prenio ono sto je Stjepan trazio od njega. Nije to njegov tekst ako sam dobro razumio.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #22 : Prosinac 12, 2010, 12:51:33 poslijepodne »
Neki dan u jednom razgovoru oBraniteljskim udrugama i darovima za djecu branitelja,u kojem su sudjelovali i branitelji članovi hadezea pričali su kako ta udruga je izmišljotina decea.Posebno ih smeta ona mala,neznam šta je tajnica ili glasnogovornica,koja je za rata bila u pelenama.Eto to je stav hadezeovaca,i ne baš nepoznatih i ne baš beznačajnih u našem gradu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #23 : Prosinac 12, 2010, 05:14:24 poslijepodne »
Koko, mislim da je samo prenio ono sto je Stjepan trazio od njega. Nije to njegov tekst ako sam dobro razumio.

Nije prenio ono što je spominjao. On je govorio o tekstu u novinama, a prenio je reagiranje te udruge.

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #24 : Prosinac 13, 2010, 12:41:06 prijepodne »
Koko izvrces temu. Bit je zasto je Beus nazvao branitelje crnokosuljasima, konkretnije branitelja Stjepana Radica koji je bio u Tigrovima! Kakve veze ima da li je udruga ovakva ili onakva? Mojca blebeces bez veze I meni nemozes niti nemoj pokusati prodsti ofucani spin, isto vrijedi I za tebe Stjepane! Ajde molim Vas drzite se teme ako mislite raspravljati o mojem pitanju. 
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #25 : Prosinac 13, 2010, 08:02:06 prijepodne »
Koko izvrces temu. Bit je zasto je Beus nazvao branitelje crnokosuljasima, konkretnije branitelja Stjepana Radica koji je bio u Tigrovima! Kakve veze ima da li je udruga ovakva ili onakva? Mojca blebeces bez veze I meni nemozes niti nemoj pokusati prodsti ofucani spin, isto vrijedi I za tebe Stjepane! Ajde molim Vas drzite se teme ako mislite raspravljati o mojem pitanju. 

A kakve veze ima to što je dotični za vrijeme bio u Tigrovima sa sjednicom gradskog poglavarstva ? Tamo gdje bi trebala biti prisutna već navedena udruga, tamo ih nema, ali zato nastoje preko politike, kako kaže krok "prodavati ofucani spin" Zbilja žalosno. Nemam vremena pisati dalje, žurim na polaganje vijenaca gdje bi se uostalom trebali pojaviti i članovi tvoje famozne udruge, mada sumnjam. Ožboltići, pozdrav !

... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #26 : Prosinac 14, 2010, 03:23:20 poslijepodne »
Daj još jednom pročitaj tekst koji sam napisao i vidjeti češ da sam spomunuo Tigrove sa pljuvanjem Beusa po njima.

Pročitaj i izjavu branitelja na Beusovo pismo Mlakaru i sve če ti biti jasno, tko su oni?, zašto su došli?, što su htjeli?,... Ili pitaj branitelja iz Velike Gorice Hrgovića koji je dao izjavu za medije vezano uz istu temu, odnosno Gradsko vijeće. Hebate kaj bum ti svaki put moral ovako kao malom djetetu objašnjavati?
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #27 : Prosinac 14, 2010, 04:04:47 poslijepodne »
Daj još jednom pročitaj tekst koji sam napisao i vidjeti češ da sam spomunuo Tigrove sa pljuvanjem Beusa po njima.

Pročitaj i izjavu branitelja na Beusovo pismo Mlakaru i sve če ti biti jasno, tko su oni?, zašto su došli?, što su htjeli?,... Ili pitaj branitelja iz Velike Gorice Hrgovića koji je dao izjavu za medije vezano uz istu temu, odnosno Gradsko vijeće. Hebate kaj bum ti svaki put moral ovako kao malom djetetu objašnjavati?

Izjavu kojih branitelja ?

branitelj iz Velike Gorice - Hrgović dao je izjavu za medije ? Koji Hrgović, koji mediji ?

Pun si informacija kao žaba dlaka ... obmanjuješ javnost  ko da si iz Hlapičgrada ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #28 : Prosinac 14, 2010, 06:58:13 poslijepodne »
Toliko o tvojoj informiranosti I pracenju udruga branitelja... Neznam  da li stvarno neznas ili ne zivis u VG. 
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #29 : Prosinac 14, 2010, 07:04:09 poslijepodne »
Toliko o tvojoj informiranosti I pracenju udruga branitelja... Neznam  da li stvarno neznas ili ne zivis u VG.  

o čemu ti to ?  dezinformiraš ljude od kad si se pod novim nickom pojavio na forumu. Postavio sam ti neka pitanja na koja ne znaš odgovor. Spominješ izjave branitelja ... kojih ? Spominješ nekog Hrgovića, to je neka faca ovdje u Gorici koju bih trebao poznati ?
Spominješ medije ... reci koji mediji ?  

A što se tiče udruge Branitelji za branitelje, ne brini, uskoro će Koordinacija udruga sa goričkog područja izaći sa priopčenjem po pitanju dotične, tek toliko da se informira javnost.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.