Autor Tema: Udruga Branitelji za branitelje  (Posjeta: 21602 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Udruga Branitelji za branitelje
« : Kolovoz 24, 2010, 09:34:15 poslijepodne »
Udruga ''Branitelji za branitelje'' osnovana je dana 27. lipnja 2010. godine sa osnivačkom skupštinom održanom u vatrogasnom domu u Novom Čiču.
Na toj sjednici statutom je utvrđeno kako je Udruga ''BRANITELJI ZA BRANITELJE''  nevladina, nepolitička, neprofitna organizacija.
Osnivači udruge, branitelji, svi redom članovi elitnih postrojbi u Domovinskom ratu ( 1. GBR ''TIGROVI'', 3. GBR ''KUNE'', 7. GBR ''PUME'', legendarna 204. VUKOVARSKA BRIGADA, MUP RH, 101. SUSEDGRADSKA BRIGADA, itd.) udružili su se kako bi svojim radom, putem ove isključivo humanitarne braniteljske udruge, djelovali na polju poboljšanja kvalitete života i statusa hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata.
   Udruga ''Branitelji za branitelje'' kao ciljeve rada ima:
- čuvanje i njegovanje tradicije i digniteta sudionika Domovinskog rata
- promocija i zastupanje te zaštita interesa  branitelja i članova njihovih obitelji                                           
- promicanje nacionalnih, povijesnih i drugih vrijednosti
- promicanje i oplemenjivanje moralnih i etičkih vrednota Domovinskog rata                               - sjećanje na poginule i nestale sudionike Domovinskog rata                                                         
- obilježavanje važnih obljetnica vezanih uz Domovinski rat
- pomoć članovima Udruge u ostvarivanju prava i statusa kod državnih tijela i drugih institucija
- organiziranje kulturnih, zabavnih, sportskih, rekreativnih i sličnih manifestacija te raznih druženja i izleta, osnivanje klubova
- pomoć i pokretanje humanitarnih aktivnosti i događanja
- organiziranje raznih radionica, predavanja, seminara i drugih edukacijskih aktivnosti
Ovim putem pozivamo sve hrvatske branitelje i članove njihovih obitelji da se uključe u rad Udruge kako bismo zajedničkim snagama vratili dostojanstvo hrvatskim braniteljima i njihovim obiteljima, pomogli im u ostvarivanju njihovih prava pri nadležnim institucijama i očuvali sjećanje na Domovinski rat i sve one koji su svoje živote položili na oltar Domovine.
NEKA IM JE VJEČNA SLAVA I HVALA!
Također, pozivamo sve branitelje da nam se jave sa svojim problemima, bili oni financijske prirode ili sa problemima vezanim uz ostvarivanje braniteljskih prava!

shaka zulu

  • Gost
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #1 : Kolovoz 24, 2010, 10:12:18 poslijepodne »
Jel i Špansko spada pod 101.?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #2 : Kolovoz 24, 2010, 10:35:58 poslijepodne »
... kak to da od osnivača nema nikog tko je bio u 153. goričkoj brigadi ili u kojoj prostornoj jedinici ?  tko sve može biti član udruge ?   
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #3 : Kolovoz 25, 2010, 03:33:57 prijepodne »
... kak to da od osnivača nema nikog tko je bio u 153. goričkoj brigadi ili u kojoj prostornoj jedinici ?  tko sve može biti član udruge ?   

Nema od osnivača, ali ima članova koji su u međuvremenu prepoznali značenje rada Udruge, a o svim ostalim pojedinostima za koji dan (vjerojatnije tjedan) na stranicama Udruge ako u petak dobijemo rješenje kao što mi je obečano i kad Carnet odradi svoj dio da možemo stranice prebacit na domenu. Bit će i Statut, Pravilnik o radu i svi ostali podaci koji bi te mogli zanimat ;)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #4 : Kolovoz 25, 2010, 07:02:01 prijepodne »
Ovo sa udrugamam mi sve više lići na naše stranke. Svaki traži samo svoj osobni interes bez obzira na poćela.
Jadno.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #5 : Kolovoz 25, 2010, 07:09:44 prijepodne »
Ovo sa udrugamam mi sve više lići na naše stranke. Svaki traži samo svoj osobni interes bez obzira na poćela.
Jadno.

Žalosno, ali slažem se :'(

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #6 : Kolovoz 27, 2010, 08:00:30 poslijepodne »
Kaže ovako:
REPUBLIKA HRVATSKA
GRADSKI URED ZA OPĆU UPRAVU

KLASA: UP/I-230-02/2010-01/506
URBROJ: 251-07-02/1-10-02

Zagreb, 27. kolovoza 2010.

     Gradski ured za opću upravu, u postupku pokrenutom po zahtjevu udruge pod nazivom Udruga branitelji za branitelje, sa sjedištem u Zagrebu, Gredice 143, za upis u Registar udruga, na temelju članka 14. stavka 3. i 4. Zakona o udrugama ("Narodne novine" broj 88/01 i 11/02) i članka 10. Odluke o ustrojstvu i djelokrugu gradskih upravnih tijela (Službeni glasnik Grada Zagreba 16/09 i 22/09), donio je

                                                            R J E Š E N J E

1. Odobrava se upis udruge pod nazivom UDRUGA BRANITELJI ZA BRANITELJE, sa sjedištem u Zagrebu, Gredice 143, u Registar udruga Republike Hrvatske.

      Upis je izvršen pod registarskim brojem 21007845, dana 27. kolovoza 2010. godine, kojim danom udruga stječe svojstvo pravne osobe, bla, bla, bla........




Zašto nas još nema na http://www.uprava.hr/RegistarUdruga/ nemojte me, molim Vas pitat jer je očito da treba dobra veza da bi se rješenje dobilo u zakonskom roku od 30 (trideset) dana, a koliko čemo čekat upis - ne znam! Mi vezu nemamo!

Po OIB idem sutra ujutro poslije 10 sati. U ponedjeljak radim pečat, prijavljujemo Udrugu u Državni zavod za Statistiku, otvaramo poslovni račun, tražimo odobrenje od Carneta za korištenje hr. domene i prijavljujemo Udrugu u Registar neprofitnih organizacija.

Za sada dost od mene ;D

amarkulin

  • Gost
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #7 : Kolovoz 27, 2010, 08:02:25 poslijepodne »
Čestitam!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #8 : Kolovoz 27, 2010, 08:39:05 poslijepodne »
Rok je 30 - 60 dana, mi smo čekali skoro 70...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #9 : Kolovoz 27, 2010, 09:00:50 poslijepodne »
Čestitam!

Hvala ;)

Rok je 30 - 60 dana, mi smo čekali skoro 70...

Po zakonu o Udrugama rok je 30 dana, ali živimo u Hrvatskoj ;)

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #10 : Kolovoz 27, 2010, 10:25:46 poslijepodne »
I ja se pridružujem čestitkama ... 

mala šala .... kak vam bude skraćeni naziv ?  UDBRA za BRA ?  BZB ? UBZB ? BRA BRA ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #11 : Kolovoz 28, 2010, 10:40:37 prijepodne »
Po zakonu o Udrugama rok je 30 dana, ali živimo u Hrvatskoj ;)

Ja rekoh što su nama rekli u Gradskom Poglavarstvu Grada Zagreba...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan Radić

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 54
  • Karma: +0/-0
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #12 : Kolovoz 28, 2010, 05:44:35 poslijepodne »
Evo nas konačno i u registru udruga ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #13 : Kolovoz 28, 2010, 08:19:23 poslijepodne »
Čestitam!!  :) :) :) :) :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Udruga Branitelji za branitelje
« Odgovori #14 : Rujan 12, 2010, 09:00:11 poslijepodne »
i velika udruga je izreklamirala,, da ne velim IZBLAMIRALA ... a gdje ste bili danas ? U Ivanić Gradu vas nije bilo ...  :P
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.