Autor Tema: Branitelji za branitelje  (Posjeta: 44967 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #15 : Kolovoz 03, 2010, 08:24:51 poslijepodne »
Znači da smo trebali proterat sve ove kaj su se tu dotepli i postavili svoja pravila?

Tako je. Jer ja se nisam borio zato da mi u mojem dvorištu dotepenci dolaze i postavljaju svoja pravila.

I tako postupaju sve normalne zemlje, to je prava PRAVNA i PRAVIČNA država.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #16 : Kolovoz 03, 2010, 08:32:53 poslijepodne »
Večeras na vijestima sam saznao jedan zanimljiv podatak da na Osječkom području djeluje oko 75 različitih braniteljskih udruga.
Dakle u Osijeku imamo 75 udruga, prestrašno, toliki broj udruga samo šteti braniteljima i narušava njihov dignitet.
Koliko tek udruga imamo u cijeloj Hrvatskoj?
Umjesto da su se branitelji okupili u jednoj udrugi, rascjepkani su toliko, samo zbog toga jer su udruge nastajale najvećim dijelom iz političkih razloga i dnevnopolitičkih ciljeva, od kojih se udruge niti ne ograđuju.
Imali smo prilike i danas vidjeti što se događa sa braniteljskim udrugama u Osijeku.
Došli smo skoro do toga da svaki ogranak političkih stranaka ima skoro po jednu udrugu branitelja iza sebe.
Ili da imamo više braniteljskih udruga nego lovačkih društava.
Ono što je najznakovitije da pravi branitelji, najčešće nisu članovi niti jedne braniteljske udruge.
Postavlja se realno i opravdano pitanje, čemu služe braniteljske udruge?
Očito samo za dnevnopolitčke potrebe kao ali i za crpljenje novaca iz proračuna.
U konačnici to je HDZ-ov projekt, vidimo i ovaj primjer iz Gorice o novoj braniteljskoj udruzi, koja je nastala upravo iz dnevnopolitičkih potreba, projekt s kojim lakše upravlja i manipulira kada je to potrebno, uz to isto tako ispumpava novac iz proračuna financirajući tolike braniteljske udruge, prodavajući mantru o domoljublju kako bi kod jednog dijela građana izazavli emocije i zadržali vlast i dalje. Djelomično su uspijevali  u tome i ne nadam se za dugo još.
Braniteljima mogu samo još jednom porućiti da se objedine oko jedne ili dvije udruge najviše i na taj način prije svega vrate sebi dignitet, koji su djelomično izgubili ovolikim brojem udruga, s jedne strane a s druge da se distanciraju od bilo koje i kakve politike, jer jedino tako mogu zaštiti svoje interesa i svoja prava na najbolji mogući način.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #17 : Kolovoz 03, 2010, 08:41:22 poslijepodne »
Večeras na vijestima sam saznao jedan zanimljiv podatak da na Osječkom području djeluje oko 75 različitih braniteljskih udruga.
Dakle u Osijeku imamo 75 udruga, prestrašno, toliki broj udruga samo šteti braniteljima i narušava njihov dignitet.
Koliko tek udruga imamo u cijeloj Hrvatskoj?
Umjesto da su se branitelji okupili u jednoj udrugi, rascjepkani su toliko, samo zbog toga jer su udruge nastajale najvećim dijelom iz političkih razloga i dnevnopolitičkih ciljeva, od kojih se udruge niti ne ograđuju.
Imali smo prilike i danas vidjeti što se događa sa braniteljskim udrugama u Osijeku.
Došli smo skoro do toga da svaki ogranak političkih stranaka ima skoro po jednu udrugu branitelja iza sebe.
Ili da imamo više braniteljskih udruga nego lovačkih društava.
Ono što je najznakovitije da pravi branitelji, najčešće nisu članovi niti jedne braniteljske udruge.
Postavlja se realno i opravdano pitanje, čemu služe braniteljske udruge?
Očito samo za dnevnopolitčke potrebe kao ali i za crpljenje novaca iz proračuna.
U konačnici to je HDZ-ov projekt, vidimo i ovaj primjer iz Gorice o novoj braniteljskoj udruzi, koja je nastala upravo iz dnevnopolitičkih potreba, projekt s kojim lakše upravlja i manipulira kada je to potrebno, uz to isto tako ispumpava novac iz proračuna financirajući tolike braniteljske udruge, prodavajući mantru o domoljublju kako bi kod jednog dijela građana izazavli emocije i zadržali vlast i dalje. Djelomično su uspijevali  u tome i ne nadam se za dugo još.
Braniteljima mogu samo još jednom porućiti da se objedine oko jedne ili dvije udruge najviše i na taj način prije svega vrate sebi dignitet, koji su djelomično izgubili ovolikim brojem udruga, s jedne strane a s druge da se distanciraju od bilo koje i kakve politike, jer jedino tako mogu zaštiti svoje interesa i svoja prava na najbolji mogući način.

Bravo Joza, pametno zboris... a sljedece je da se i svi politicari trebaju udruziti u jednu stranku,,, Kaj je ono pisalo na tabli u vijecu, sto su napisali mladi SDP-a i Hns-ovci? Zivjela demokracija... a ja vidim da si ti na pravom putu prema demokraciji!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #18 : Kolovoz 03, 2010, 08:56:09 poslijepodne »

... a sljedece je da se i svi politicari trebaju udruziti u jednu stranku....
Braniteljske udruge su jedno a političke stranke, nešto savim drugo.
Tu ne vidim i ne postoji  znak jednakosti.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #19 : Kolovoz 03, 2010, 08:59:16 poslijepodne »
Te sve udruge treba zabraniti baš u cilju zaštite digniteta branitelja i Domovinskog rata.

Osnovati jednu krovnu braniteljsku organizaciju pod pokroviteljstvom ministarstva obrane i Sabora, a svima ostalima niti lipe. Dokoni jebivjetri crpe lovu iz proračuna za svoj džep i interese...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #20 : Kolovoz 03, 2010, 09:12:44 poslijepodne »
Naravno, ne osporavam Vam pravo na Vase misljenje. Moje misljenje je drugacije. Recimo, sve udruge pod jednu kapu... onda to znaci da sva mala lova koja se sljeva kod njih, unuduce ide na veliku hrpu... a kad se zagrabi iz velike hrpe, ni ne primjeti se nista! Iz malih hrpa kad zagrabis, brzo se dno vidi! A druga stvar je i kuda ce vodstvo odnjeti tu udrugu, nacini manipulacija bi bilo nebrojeni uz podrsku veeeeeeelikog broja clanova!
Sto se tvoga odgovora tice Joza, sve je to isto, nagurati sve udruge u jednu... i onda se svi moraju sloziti sa onime sto izglasa vrh udruge i sljediti njihovu politiku. Isto tako kao sto nemogu svi politicari u jenu stranku, nemogu ni svi branitelji u jednu udrugu!
Sada, jeli koliko je koja udruga priznata ili nepriznata, to je drugi par rukava... eto, branitelji za branitelje se trude nesto napraviti, kako ce dugo prosperirati, jebi ga... nezna se. Oce li kakvu lovu ustipnuti, eto, nezna se... mozda oce, mozda nece!

JosipJoža

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #21 : Kolovoz 03, 2010, 09:23:33 poslijepodne »
Eto ga sad ...nezna se ovo, nezna se ono, pa kak sad to, kad sve je, ZNA SE. ;D ;D ;)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #22 : Kolovoz 04, 2010, 08:27:52 prijepodne »
onda to znaci da sva mala lova koja se sljeva kod njih, unuduce ide na veliku hrpu... a kad se zagrabi iz velike hrpe, ni ne primjeti se nista! Iz malih hrpa kad zagrabis, brzo se dno vidi!

Ti očito ne možeš pobjeći iz predrasude da se mora krasti, da se bude kralo i da se drugo niti ne zna...  ??? ??? ???
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #23 : Kolovoz 05, 2010, 01:15:43 poslijepodne »
... a može li moj sin koji sad ima 10 godina biti član udruge "Branitelji za branitelje" ?  Po godinama se vidi da je veteran, prošao sva bojišta, svega se nagledao i naslušao, ali hvala Bogu, nije ranjen ... i da li članstvo u udruzi može poslužiti za kakvu boračku penziju ? Sve nešto računam, još ih 5-6 živih koji su sa Nazorom bili u istom čamcu, a i u Domovinskom ratu je raznih jedinica "Frankfurt bojni" i sličnih ??
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #24 : Kolovoz 05, 2010, 02:07:22 poslijepodne »
Dragi koko-vg,
za tvog sina je najbolje da osnuje novu čelijsku udrugu u kojoj treba da sakupi čim više bodova (funkcija),da je registruje i crpe pare iz proračAna a u fušu mož da odrađuje podrške raznim sednicama,pojedincima i dr.Za boračku treba najpre da sakupi dosta podrški,press konferencija,štampanih izvešča i portreta sa slika iz novina-da postane NAŠ.Za ove druge nem da brineš ako nisu tvoja briga,inače vredi uputstvo ko i za sina.
Srdačno,Tvoja Partija

JosipJoža

  • Gost
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #25 : Kolovoz 07, 2010, 01:25:09 poslijepodne »
Sve je ovo nama "naš" HDZ dal, dvostruko državljanstvo, dvostruke mirovine, dvostruka prava.......
Šuti, trpi i pati hrvatski Narode, nisi valjda ništa drugo ni zaslužio, kak si posijal tak i žanješ.
"Neprecizno sročeni sporazum". Precizan je sporazum, precizan, točno onako kak je HDZ štel, trebal i koristil da bi održao vlast, inače čemu tolika borba za glasove dijaspore? Ovo je samo definitivna potvdra kako je HDZ kupovao i kupuje dalje vlast s našim novcima.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Prilozi/Spektar/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/111248/Default.aspx

dok se s jedne strane zadužuje, Hrvatskoj novac curi zbog rupe u neprecizno sročenom međunarodnom sporazumu s bih potpisanom 2006.

Hrvatska godišnje isplaćuje 230 milijuna kuna umirovljenim pripadnicima HVO-a koji već primaju mirovine....

Offline dobola

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 229
  • Karma: +1/-0
  • Imagine
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #26 : Kolovoz 07, 2010, 03:15:42 poslijepodne »
Dragi koko-vg,
za tvog sina je najbolje da osnuje novu čelijsku udrugu u kojoj treba da sakupi čim više bodova (funkcija),da je registruje i crpe pare iz proračAna a u fušu mož da odrađuje podrške raznim sednicama,pojedincima i dr.Za boračku treba najpre da sakupi dosta podrški,press konferencija,štampanih izvešča i portreta sa slika iz novina-da postane NAŠ.Za ove druge nem da brineš ako nisu tvoja briga,inače vredi uputstvo ko i za sina.
Srdačno,Tvoja Partija


Dragi koko-vg,
za tvog sina bi bilo bolje da se upiše u našu mladež jer u našoj mladeži se stiću prva znanja o makreo-ekonomskim i etničkim pitanjima za Zavisnu Državu Hrvatsku, našu domovinu i našu imovinu. Tamo će ga lipo školovani instruktori naučit kako u zajednici preprodat i rasprodat što naši čelnici još nijesu uspjeli pa će kasnije sa našom braćom iz Federacije halalilt na Kupresu - međunarodnom ljetovalištu još iz vremena Antiše i Crne Legije zvane "pušiona u vihoru".Naša mladež e mora da iđe po press konferencijama i da skuplja bodove jer u startu ima 4.600,00 USD u minusu, nasljeđe Rvatske zbiljnosti.
Srdačan pozdrav, New Party for drpenzi kikiriki everiday
 8)
Ko to tamo peva?

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #27 : Kolovoz 11, 2010, 08:08:44 prijepodne »
... Pričekao sam par dana, sve čekao da će se javiti netko iz udruge "branitelji za branitelje" ali kak se ne javljaju, očito su zauzeti novim propagandnim akcijama ili im je možda netko zatvorio financijsku FIMI MEDIA pipu ... ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #28 : Kolovoz 11, 2010, 02:58:54 poslijepodne »
Skupili nešto para na Udarniku pa sad otišli na godišnji odmor.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Branitelji za branitelje
« Odgovori #29 : Kolovoz 11, 2010, 06:45:28 poslijepodne »
.... je je ... su odnesli u Haag nofce Gotovini i Čermaku.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.