Autor Tema: Upisi u vrtiće  (Posjeta: 21890 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #15 : Lipanj 15, 2011, 10:46:43 poslijepodne »
"Majka, supruga, domaćica", malo blesavo što spominjem potpis, jer će me dežurni dušebrižnici odmah rasčeretiti al ovo "domaćica" nemrem ne primjetiti , a pogotovo ne u temi o upisima djece u vrtić. Mislim reći,po defaultu , o Jedinoj , barem kad je ova tema u pitanju, imam nažalost lošu percepciju, a temeljenu na nizu godina "vrtičkog staža" i gledanja takovih na roditeljskim sastancima.

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #16 : Lipanj 16, 2011, 08:22:15 prijepodne »
Tocno,Jedina,ali i ne pravilnosti u radu odgojiteljica,vezano za vodjenje pedagoske dokumentacije,organizaciju roditeljskih sastanaka...
Sto se tice wc-papira nikada nisam cula da se trazi wc-papir!?Maramice i rucnici da,ali ovo o wc-papiru prvi glas!!!
Ja također imam višegodišnji vrtićki staž i wc papir nikada nisam nosila do prije nekoliko tjedana. Uvijek smo nosili plastične čašice, salvete, papirnate ubruse, vlažne maramice, ali wc papir doslovno nikada nitko nije tražio. Ali sve je moguće pa tako i to da netko ne radi svoj posao i ne nabavlja ono što bi trebao te su tete prisiljene tražiti roditelje da uskoče.
Ne mislim da sam cendrava ni ja niti drugi roditelji. Očekujem uslugu koju sam platila. Očekujem i bolju prehranu. Ali to je jedna druga tema. Pitajte malo djecu što su jeli za užinu a onda provjerite što piše na oglasnoj ploči. Nije da se baš te dvije stvari mogu složiti.
Majka, supruga, domaćica

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #17 : Lipanj 16, 2011, 08:23:37 prijepodne »
"Majka, supruga, domaćica", malo blesavo što spominjem potpis, jer će me dežurni dušebrižnici odmah rasčeretiti al ovo "domaćica" nemrem ne primjetiti , a pogotovo ne u temi o upisima djece u vrtić. Mislim reći,po defaultu , o Jedinoj , barem kad je ova tema u pitanju, imam nažalost lošu percepciju, a temeljenu na nizu godina "vrtičkog staža" i gledanja takovih na roditeljskim sastancima.
Može pojašnjenje, kakvi smo mi to roditelji na sastancima?! Baš me zanima? Možda saznam nešto o sebi što još nisam znala?
Majka, supruga, domaćica

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #18 : Lipanj 16, 2011, 09:45:31 prijepodne »

@ Jedina
Naravno da može pojašnjenje, no obzirom da nisam u toku sa aktualnim stanjem, a  imam osjećaj da tvoji postovi oko vrtića i nisu samo pedagoške prirode, trebao bih napomenuti da nikome tu ne držim štangu i ni ne znam ko je ravnatelj-ica, pedagog i pedagogica itd. i ne tiče me se, a nisam to ni znao ni u svoje vrijeme niti mi je bilo bitno. Ali bilo mi je bitno i jako drago što smo uspjeli ostvariti kao roditelji dobar odnos sa tetama što je i dijete ostvarilo dobar osjećaj i odnos i sa svojim tetama i sa tetama kuharicama i sa tetama čistačicama i što ni u jednom trenutku nisam osjetio da je po bilo čemu potišteno ili nezadovoljno.

Iz te percepcije i jednostavnog načina i poimanja vrtića kao ustanove koja čuva djecu zaposlenim roditeljima i kao takova im je jedino rješenje za čuvanje djeteta, čudim se tebi kao domačici , što toliko grizeš, toliko inzistiraš, zoveš inspekcije, buniš se sa po tebi neprikladnim proširenjem, neadekvatnim sanitarnim čvorovima, a istovremeno, da su ti dijete, kao domačici, odbili upisati u vrtić, mogu si zamisliti koliko bi bilo drvlja i kamenja, onda bi vikala pa zakaj se niš ne proširuje pa zakaj ovo pa zakaj ono. Jednostavno hoću reći i u moje vrijeme bilo je takovih roditelja i najčešće su vodili glavnu riječ i cjepidlačili i davili nas sve sa svim i svačim na sastancima, a u biti imali su , za razliku od velike većine, itekako prikladno rješenje za čuvanje djeteta, samo je trebalo volje i malo manje osobne komocije.

amarkulin

  • Gost
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #19 : Lipanj 16, 2011, 10:25:39 prijepodne »
Al' bu letelo perje...  :P

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #20 : Lipanj 16, 2011, 10:51:48 prijepodne »

Zašto te toliko smetaju domaćice? Otkud te predrasude? Misliš, imaju vremena pa dosađuju svima redom?! Da stvar bude bolja, :-) nisam full time domaćica, full time sam zaposlena, i to ne u svom gradu nego puno kilometara dalje. Rado bih bila domaćica, odgajala djecu, bila s njima po cijeli dan (vjeruj mi ne bi mi trebao vrtić), ali to si ne mogu priuštiti.
S tetama u vrtiću imama sjajan odnos, i to ne samo iz svoje grupe nego i iz drugih grupa jer moje dijete ide na dežurstvo. Duboko poštujem i cijenim njihov rad, paze i maze moje dijete dok mene nema. Moje dijete silno voli ići u vrtić, raduje se svakom novom danu, svakoj novoj pjesmici, igri i druženju. Nikada i nigdje nisam ništa rekla protiv teta, spremačica, kuharica, stručnog osoblja. Niti namjeravam. Tko je ravnateljica nije mi važno dok god ta osoba dobro radi svoj posao. Osoba koja se spominjala u prijašnjim postovima na poslovima ravnateljice DV Ciciban nije se proslavila. I to je jednostavno činjenica!
Pozdrav od domaćice:-)
Majka, supruga, domaćica

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #21 : Lipanj 16, 2011, 02:02:57 poslijepodne »
Generalno i općenito ama baš nikakve predrasude o domaćicama  :-* , a pogotovo  u smislu kao osoba koje ništa ne rade, nemam.
Možda je moje spominjanje tvojeg potpisa samo osobna simptomatska reakcija na činjenicu da mi tvoje pisanje i aktivnost više sliči na već svima dobro znane forumaške politikantske igrice oko gradskih foteljerskih mjesta, a koje mi se gade, nego na neke prevelike probleme za decu u vrtiću, što zaprav i sama potvrđuješ svojim zadnjim postom.

Kao što rekoh u tom smislu nisam u toku i oko toga ko kaj tam dela ili ne dela nemam kaj pisati.

Offline Rosalie

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #22 : Lipanj 16, 2011, 11:42:55 poslijepodne »
Ne mogu se oteti dojmu da Jedina ipak ima nesto protiv Ravnateljice,jer zadovoljna je sa "tetama",kuharicama i svima redom ali Ravnateljica ne radi dobro svoj posao?Postavila bih pitanje:"Kako roditelj koji je zadovoljan, "tetama" i svim ostalim stize do Ravnateljice?Ili je Vegi ipak u pravu kada govori o politikantskim igricama!?
Malo sam pazljivije procitala tvoj post o" engleskoj grupi".Nisu mi jasni roditelji djece "njemacke grupe"koji dopustaju da im djeca borave u tim neljudskim uvjetima! Pitam se kakvi! su to roditelji kojima je valjda svejedno sto im djeca borave "u prostorima ne adekvatnim,gdje se djeca igraju po hodnicima"...i sve to placaju  200kn vise!A nema ni dvorista,sanitarni cvor nikakav i svasta nesto jos...Pretpostavljam da bi odgovor mogao biti...ne necu nista pretpostavljati,cekacu tvoj odgovor,Jedina. :D
« Zadnja izmjena: Lipanj 17, 2011, 12:02:40 prijepodne Rosalie »

Offline Jedina

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #23 : Lipanj 21, 2011, 11:53:22 prijepodne »
Ne mogu se oteti dojmu da Jedina ipak ima nesto protiv Ravnateljice,jer zadovoljna je sa "tetama",kuharicama i svima redom ali Ravnateljica ne radi dobro svoj posao?Postavila bih pitanje:"Kako roditelj koji je zadovoljan, "tetama" i svim ostalim stize do Ravnateljice?Ili je Vegi ipak u pravu kada govori o politikantskim igricama!?
Malo sam pazljivije procitala tvoj post o" engleskoj grupi".Nisu mi jasni roditelji djece "njemacke grupe"koji dopustaju da im djeca borave u tim neljudskim uvjetima! Pitam se kakvi! su to roditelji kojima je valjda svejedno sto im djeca borave "u prostorima ne adekvatnim,gdje se djeca igraju po hodnicima"...i sve to placaju  200kn vise!A nema ni dvorista,sanitarni cvor nikakav i svasta nesto jos...Pretpostavljam da bi odgovor mogao biti...ne necu nista pretpostavljati,cekacu tvoj odgovor,Jedina. :D
Stvarno se čovjek mora nasmijati kada sve ovo pročita. A da malo prošetate do DV Ciciban, SlavkaKolara 43b, zamolite tete da vas puste unutra i pogledate prostor? Možda ćete se uvjeriti u ono što sam gore napisala.
Ako je gospođa ravnateljica tako dobra, kako to da svaka dva-tri mjeseca dolaze razno-razne inspekcije u nadzor njezina rada? Malo proguglajte što su pisali mediji o tome. Zadnja inspekcija je među ostalim preporučila ravnateljici tečaj komunikacijskih vještina  i tečaj iz područja suradnje s roditeljima. Bit će ipak da nešto ne štima u tom vrtiću. A kad me već vučete za jezika, evo još jedne informacije: ravnateljica je razdvojila dvije tete koje su u paru radile 25 godina. Trebali ste vidjeti jutros suze i plač djece, teta i roditelja kada su čuli da njihove tete više neće biti zajedno. I to samo zato jer je jedna teta u Upravnom vijeću vrtića i jer je imala hrabrosti reći ravnateljici da to što radi nije u redu. I za kaznu će biti izdvojena iz grupe. Eto to je način rada cijenjene ravnateljice. Za politiku me boli briga i za goričke političare jer su svi isti. Ne kanim više odgovarati na neutemeljene optužbe. 
Majka, supruga, domaćica

Offline Rosalie

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #24 : Lipanj 21, 2011, 09:01:09 poslijepodne »
Nikoga ne napadam,vec citam sto je napisano.I Vi opet, umjesto da  odgovorite na pitanje, pisete nesto sasvim drugo i naravno o opet o Ravnateljici.Ja sam samo pitala zasto roditelji godinama  upisuju svoju djecu u te "grozne "prostore i jos placaju visu cijenu?Koliko ja znam,ta Ravnateljica je je njima ravnateljica tek od 1.travnja ove godine.Nisam iznosila svoje misljenje o Ravnateljici ,vec me  zasmetala  iskljucivost u Vasem pisanju.Vi ste ocito zainteresirani za dogadjanja  vezana za Ciciban,sve to pazljivo pratite i ocito puno znate o tome sto se dogadja tamo.  .Nemam razloga da Vam ne vjerujem,ali sam od onih koji vole cuti  i drugu stranu.Doista izbjegavam koristiti forum za napade,vise volim pisati afirmativno.

Offline Rosalie

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 13
  • Karma: +0/-0
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #25 : Lipanj 21, 2011, 09:35:46 poslijepodne »
Sto se tice teme o dugogodisnjem radu odgojitelja i njihovom razdvajanju i o tome imam svoje misljenje.Odgojiteljica sam po struci i podrzavam tezu kako nije dobro dugo raditi u istom paru.Bez obzira na medjusobnu komunikaciju i dobre odnose koji doista idu u korist djece,postoji i druga strana,a to je promjena koja je uvijek dobrodosla,promjena koja donosi nove ideje,nova promisljanja u odg.obraz.radu koji je "zivi organizam"i kao takav podlozan stalnim promjenama.Promjene u "parovima"odgojiteljica su uobicajene i od vrtica do vrtica se razlikuju,ali u svim vrticima se dogadjaju,i zakonsko su pravo ravnatelja!!!.Svidjelo se to nama ili ne.Moja djeca su isla u vrtic "Utrina"u Zagrebu gdje se odgojiteljice razdvajaju nakon sto izvedu jednu generaciju djece.U vrticu Velika Gorica to je takodje uobicajena praksa.Odgojiteljice mjenjaju i objekte i to je sve normalno.Zar to nije slucaj i u drugim profesijama?Moj suprug radi u jednoj velikoj tvrtci koja ima svoje poslovnice u drugim gradovima Hrvatske u koje zaposlenici odlaze raditi.U Cicibanu je to ocito problem,ali ne znam za sto?.Slazem se da nije dobro ako je razdvajanje posljedica sukoba sa Ravnateljicom.Ipak ni u ludilu ne bih voljela raditi s jednom osobom 25.god,ma kakva ona bila i koje kvalitete imala.To je moje misljenje i ne iskljucuje pravo kolegica koje zele do mirovine ostati zajedno.
« Zadnja izmjena: Lipanj 21, 2011, 09:40:27 poslijepodne Rosalie »

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Upisi u vrtiće
« Odgovori #26 : Listopad 08, 2011, 12:37:51 poslijepodne »
Ervin Kolarec, zamjenik gradonačelnika:
„Hvala gospođi vijećnici na pitanju. Poznato je da program predškolskog odgoja i naobrazbe ostvaruje 2300 djece na našem području. Sukladno planu Mreže dječjih vrtića u prošlosti smo, prije nekoliko mjeseci, osnovali dva nova dječja vrtića, sada imamo četiri nova vrtića koja su raspoređena na 19 lokacija i po prvi puta ove godine organizirali smo, kako bi se izbjeglo ponavljanje istih zahtjeva u različitim vrtićima, ove godine upis je bio centraliziran u Gradskoj upravi, on je trajao od 02. do 13. Svibnja, praktički cijele dane kako bi roditeljima mogli omogućiti da prikupe svu potrebnu dokumentaciju i da upišu svoju djecu. Prijavilo se 675 djece za 350 raspoloživih mjesta. Dakle, vidljivo je da je ove godine bez mjesta u vrtiću ostalo 325 djece. Usporediti ću vam kada smo imali upis po starom modelu 2010. godine bilo je ukupno zaprimljeno 975 zahtjeva, a bilo je 301 mjesto slobodno. Tada smo imali evidenciju da je bez vrtića u 2010. godini ostalo 674 djece. Evo i ovdje je vidljivo da su tu bili dupli upisi i sada to možemo kvalitetno i kontrolirati i smatram da nam ovo definitivno daje mogućnost da krenemo i da najozbiljnije kako već duže vrijeme razmišljamo u izgradnju novog vrtića kako bi zaista sve potrebe roditelja mogli zadovoljiti kroz skorije vrijeme. Ono što svakako želim istaknuti, unatoč teškoj gospodarskoj situaciji, i u ovoj predškolskoj godini roditeljska uplata će ostati ista, ona iznosi 550 kuna i kažem najbitnije je da ozbiljno razmišljamo kada budemo slagali proračun za 2012. godinu, projektnu dokumentaciju ćemo izraditi najvjerojatnije do kraja ove godine i najdalje smo odmakli po pitanju novog vrtića u Velikoj Mlaki. Tu treba vidjeti da li možemo to kao što je prije nekoliko godina i sporazum bio potpisan, realizirati to obzirom da tamo gravitira i Veliko Polje pa da zajedno financiramo sa Gradom Zagrebom. Ako ne, mi definitivno moramo razmišljati o našim sugrađanima, da to napravimo sami. I ako može još samo jedna rečenica, u tijeku je ljetna organizacija rada u dječjim vrtićima, stoga se ovo vrijeme koristi za uređenje objekata. Istaknut ću dvije bitne promijene, a to je da se radi stolarija i dio krovišta u Tomaševičevoj, DV Žirek, a uređenje podova i terase u Pucekovićevoj, to je DV Velika Gorica, te manji radovi u svim ostalim objektima.“
http://www.gorica.hr/2011/10/aktualni-sat-18-sjednice-gradskog-vijeca/
wwwg tablice