Autor Tema: Zakon o oružju  (Posjeta: 42278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Zakon o oružju
« : Lipanj 14, 2010, 09:30:25 poslijepodne »
Poglečte si oružne liste,do da vam važe i do da vam traja zdravstveni.
Murija ne šele više nikakove obavesti...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #1 : Lipanj 15, 2010, 09:34:53 poslijepodne »
Ja bi vam svima pooduzimal oružje. Jer vam ne treba.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #2 : Lipanj 15, 2010, 09:43:37 poslijepodne »
A kaj ak bu nam opet zatrebalo, bi nam ga vrnul? Il ga bumo pak morali sami neprijatelju otimat? 
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

shaka zulu

  • Gost
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #3 : Lipanj 15, 2010, 10:56:07 poslijepodne »
Ova obavest očito ni tebe namenena.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #4 : Lipanj 15, 2010, 11:13:38 poslijepodne »
Bi, kad bi vam zatrebalo protiv neprijatelja, dobili bi ga, kao i svi ostali koji nemaju oružje doma...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #5 : Lipanj 16, 2010, 10:27:15 prijepodne »
Ja bi vam svima pooduzimal oružje. Jer vam ne treba.

Daj sledge, nekaj uvjek dobro dodje doma... noz, pistolj... puska, mitraljez... protivavionac... pa i koji top, raketni bacac... dva tri miga....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #6 : Lipanj 23, 2012, 06:50:59 poslijepodne »
Novosti u Zakonu o oružju
 5. lipnja 2012. godine stupio je na snagu Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o oružju objavljen u “Narodnim novinama” broj 59/2012.
 Od novosti koje su implementirane u izmijenjeni Zakon, jedna od najvažnijih odredaba sadržana je u članku 56. kojim je propisana obveza fizičkih osoba koje imaju registrirano oružje, da u roku od 180 dana od dana stupanja na snagu Zakona, izvijeste nadležno tijelo (Policijsku upravu odnosno postaju koja vlasnika oružja vodi u evidenciji),  o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite. Osobe koje imaju registrirano oružje također su dužne u roku od 60 dana, od dana promjene izabranog liječnika primarne zdravstvene zaštite, izvijestiti nadležno tijelo o nastaloj promjeni.
 Ukoliko građani, vlasnici oružja, u navedenim rokovima ne dostave podatke o izabranom liječniku primarne zdravstvene zaštite, odnosno o promjeni izabranog liječnika primarne zdravstvene zaštite, ukinut će im se oružni list, a oružje, streljivo i dr. će se oduzeti.
http://www.sisak.info/novosti-u-zakonu-o-oruzju/
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #7 : Lipanj 23, 2012, 09:34:42 poslijepodne »
Ne znam zakaj im daju rok od 180 dana, kada je i mjesec dana sasvim previše?

Oružje treba oduzeti svima koji su munjeni, kroneri, PTSP, psihići i slični creme-de-la-creme HZZOa...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #8 : Lipanj 23, 2012, 10:47:57 poslijepodne »
... u potpunosti se slažem s tobom !  Svim munjenima, kronerima, PTSP-ovcima psihićima i sličnim creme-de-la-creme HZZO-aa oduzet oružje !
Jedino mi  nije jasno zašto još ti nisi razoružan ???
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #9 : Lipanj 24, 2012, 12:01:14 poslijepodne »
Zato da budale kao što si ti mogu upucat kad počnu srat previše. To se ne bi ubrajalo u nešto loše, zato su mi ostavili pljucu, jer je s oružjem moguće raditi i vrlo dobra i pozitivna djela. Npr, kao ona što spomenuh na početku... uskoro će se promijeniti i zakon po kojemu bi smicanje nekoga kao ti prestalo biti kažnjivo kao da si upucao čovjeka.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #10 : Lipanj 24, 2012, 02:23:50 poslijepodne »
Sledgehammer ... ubaci metak i prisloni si cijev na čelo pa nas oslobodi svojih sranja ... (i nas, i onih na poslu i susjeda i bliže i daljnje okolice) 

Sjetim se jedne stare Balaševićeve pjesme .. Legenda o Gedo Gluperdi ...   

"... E, tu smo se mi iz familije malko zamislili
i menuli prst na čelo, mada je bilo i prijedloga
da i Gedi prislonimo štogod na čelo
al' to nije prošlo, mislim, još me nije prošlo ..."

Djordje Balasevic - Legenda o Gedi gluperdi


 :D ;) :P
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2012, 02:44:09 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #11 : Lipanj 24, 2012, 02:50:45 poslijepodne »
Daj ne laprdaj, kaj se bojiš da bi tebi, sa lažnim statusom i dijagnozom, oduzeli nekaj, pa odmah skačeš na zadnje?

Ako misliš (hm, da, komična je to kombinacija - ti i "misliti", ali ajde...) da sam ja nekaj krivo rekao, onda si mogao reći i kaj i zakaj... jer jedino kod nas ljudi zakonski mogu sjediti na dvije stolice, osobito u tak osjetljivoj temi kao što je PTSP i držanje i nošenje oružja... jer takve dijagnoze nigdje u svijetu nemaju ni vozački, ni poslovnu sposobnost, a kamoli da bi legalno imale ili nosile oružje...

No u ovoj zemlji prepunoj superpametnjakovića sa superzaslugama, nekako se odmah diže buna ako nekome ne bi dali da glumi debelu gljivu na račun države, ali da pritom nije i punopravan i jednak onima koji se za taj status (na nesreću onih koji su stvarno stradalnici i na sreću muljatora) istinski zaslužili... psihički bolesne osobe (a što dijagnoza PTSP predstavlja) neka dobivaju skrb od države i mirovinu - ali zbog te dijagnoze ne mogu imati poslovnu sposobnost, ne mogu imati vozačke dozvole, ne mogu nositi i držati oružje itd itd... i moraju redovito imati liječničke kontrole i uzimati terapije pod nadzorom, te tako državu uvjeriti u opravdanost sredstava koje država izdvaja za njega. Naravno, ta dijagnoza nije vječnog karaktera - stoga su redovite revizije statusa i dijagnoze najnormalnija pojava.

No nekako se čini da bi trebalo najnormalnije ostati da svi koji su smuljali to mogu bez rizika raditi i dalje (i to je očito i tvoj stav, jer te očito smeta da stanovite kategorije i dalje sjede na pet stolaca ako treba!), i da država i dalje dijeli šakom i kapom mirovine debelo veće od radnika koji odradi krvavo 200 sati mjesečno, jer su oni - eto! - znali kome, kada i gdje tutnuti ispod stola i tako kupiti doživotno plandovanje i miješanje jaja za jako dobru naknadu...

Logika stvari je jasna - ako si ti psihički bolesnik tipa PTSP, onda svakako nije u redu da takva osoba - psihički labilna, bolesna i poremećena, sa ozbiljno pomaknutim sustavom vrijednosti i odgovornosti - odlučuje o korištenju oružja, o životno opasnim radnjama tipa upravljanja vozilom ili osobito posjedovanjem i vođenjem tvrtke ili imanje neke druge odgovornosti... danas-sutra, kada takvi sjebu poslovanje, naprave dugove i veliku štetu cijelom nizu faktora, od svojih radnika, državi, tvrtkama, vjerovnicima itd itd - onda će se izvlačiti na ludilo, na status, na neuračunljivost itd itd - i zato je svugdje pravilo da ako si odlučio kao gljiva živjeti na državni račun, onda će ti se i omogućiti da budeš gljiva. Dapače, to će ti biti i obaveza, jer i PTSP-bolesnik treba imati svoje obaveze - prema državi, društvu, okolini i prema sebi. Pa za to ga država i plaća, zar ne?

Ti to ionako ne shvaćaš, jer si dvolična, antihrvatska, ljigava prokomunistička šupčina, koja se okreće kako vjetar puše, koja bi sjedila na petsto stolica istodobno, i koja najviše voli pametovati u stvarima o kojima najmanje zna i najmanje ga se tiču. Takvi kao ti najviše prodaju pamet i glume velike demokrate, a kako ih je vrlo lako i brzo izbaciti iz takta jer nemaju argumenata, ne barataju činjenicama i ne prodaju ništa osim vlastitog "što se babi snilo", pa i ne treba dugo čekati da počnu sa uvredama (nemušto zapakirane u kvazikulturu), što je i najsigurniji dokaz da nisu u pravu, no toga su sami svjesni (barem nešto...)... tako i ti - o čemu ćeš i sa čime nego sa Gedžom i Gedom... tvoji omiljeni stihovi, jezik i nacija. I mozak male kokice... pardon, KOKOta... srami se! (opet ja pucam u prazno kada pokušavam povezati tebe i sram... no ti možeš ići kmečati svojem omiljenom moderatoru da ti mene nisi vrijeđao ni u mislima, a da sam ja tebe užasno i direktno pogodio i nanio ti teške duševne boli, koje uz duševni poremećaj otprije - čine strašnu kombinaciju...)...
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2012, 03:02:10 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #12 : Lipanj 24, 2012, 04:45:08 poslijepodne »
Sledgehammer,  naoružana šupčino u uniformi... kao što si sam rekao: "Svim munjenima, kronerima, PTSP-ovcima psihićima i sličnim creme-de-la-creme HZZO-aa oduzet oružje !" tebi među prvima, kažem ja a i mnogi će se složiti s time.

daj ohladi , već su te i klinci pročitali.  Kad policajac spomminje logiku, pada mi jedan vic na pamet ...
« Zadnja izmjena: Lipanj 24, 2012, 05:00:51 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #13 : Lipanj 25, 2012, 04:28:22 prijepodne »
Pamet? na kaj ti pada?? Reci da se zajebavaš i sve ti je oprošteno...

MOgel bi i ti krenuti kakvom doktoru na malo žešći sistematski - ja ga obavljam redovito i imam napismeno da sam itekako normalan. Ili imaš strah (vjerujem, vrlo opravdan!) da nebi prošel...?? Osobito onaj za oružje?

Kaj gutaš za svoj PTSP? Ili si to pil samo kad se išlo u Jankomir, onak dan ranije da dojdeš omamljen i budeš uvjerljiv?

Daj opet malo kmeči da te vrijeđa, jer vidim da ti smiješ (ja onima kaj su ko i ti nebum niš prijavljivao, a oni nebuju niš vidli, kak su jednom i rekli "da nemaju obavezu vidjeti niš dok im se ne prijavi vrijeđanje"...)... nisam znal da ti doma nose uniforme, vidim da ti poštapalica ide... kao i Platiniju...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Zakon o oružju
« Odgovori #14 : Lipanj 25, 2012, 09:06:02 prijepodne »
Kao što sam i napisao milicija, policija i logoka ne idu skupa zato žali bože truda da se bilo što komentira.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.