Domaće teme > Turopolje

Mraclin (Mrascin, Mrachlin, Merclin, Mrwchlin, Mraczlynye...)

(1/6) > >>

Tur:
Mraclin

Izvor: Wikipedija

Mraclin je gradsko naselje u neposrednoj blizini grada Zagreba, kraj Velike Gorice, a smješteno je u Zagrebačkoj županiji, dakle u sjeverozapadnoj Hrvatskoj. Administrativno pripada Velikoj Gorici. Mraclin se nalazi 15 km južno od Zagreba uz glavnu cestu za Sisak preko Velike Gorice. Svrstava se u najveća i najmnogoljudnija turopoljska naselja. Naselje je vrlo dobro povezano sa Zagrebom (željezničkom prugom) i Velikom Goricom (željezničkom prugom te izravnom autobusnom linijom koja vozi 11 puta dnevno). Vožnja vlakom do Velike Gorice traje oko 6, a autobusom 12 minuta. Redovnom linijom vlaka za Zagreb koji vozi 14 puta dnevno dolazi se na Glavni kolodvor u ZG za 15 minuta, a automobilom vožnja do ulaska u glavni grad traje 20-tak minuta.

Sadržaj

    * 1 Osnovno o Mraclinu
    * 2 Stanovništvo
    * 3 Stari vijek
    * 4 Srednji vijek
    * 5 Novi vijek
          o 5.1 16. stoljeće
          o 5.2 18. stoljeće
          o 5.3 19. stoljeće
    * 6 Najnovije doba
          o 6.1 20. stoljeće
                + 6.1.1 Drugi svjetski rat
                + 6.1.2 Druga Jugoslavija
                + 6.1.3 Domovinski rat
                + 6.1.4 Poslijeratno razdoblje
          o 6.2 21. stoljeće
    * 7 Mraclin danas
    * 8 Bibliografija
    * 9 Poveznice
    * 10 Vanjske poveznice

Više na: http://hr.wikipedia.org/wiki/Mraclin

Goričanka:
Meni se ne sviđa ovaj uvod o Mraclinu. Posebno ova rečenica:


--- Citat: Tur - Rujan 27, 2009, 09:14:22 prijepodne ---
Mraclin je gradsko naselje u neposrednoj blizini grada Zagreba, kraj Velike Gorice, a smješteno je u Zagrebačkoj županiji, dakle u sjeverozapadnoj Hrvatskoj.
--- Kraj citata ---

Meni bi to glasilo ovako:

Mraclin je veliko pitomo selo u neposrednoj blizini grada Velike Gorice, a smješteno je u srcu Turopolja, u dijelu koji pripada Zagrebačkoj županiji.

Kako je to i po čemu Mraclin gradsko naselje - ja ne razumijem i molim da mi netko to protumači.
Ne razumijem ni tu potrebu da se u uvodnom opisu Mraclina, grad Zagreb u svim oblicima spomene točno 7 puta (jednom kao glavni grad), Velika Gorica 5 puta, Turopolje samo jednom isto kao i Zagrebačka županija i sjeverozapadna Hrvatska.

Osim toga netočan je podatak da vožnja vlakom od Mraclina do Zagreba traje 15 minuta, jer prema redu vožnje vlakova koji ovaj tren držim u ruci, ta vožnja traje najmanje 25, a najviše 32 minute, a najčešće traje 29 minuta.

Tur:
Wikipedija je slobodna enciklopedija. Če se nekomu nekej ne dopada to se lako more promeniti na iste.
Gradsko naselje - administrativno vu sastavu grada Velike Gorice, a ne neke općine.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Predlo%C5%BEak:Gradska_naselja_Velike_Gorice

Goričanka:
Pa kaj nisu gradska naselja dijelovi grada, gradske četvrti ili kak već se to zove?
Pa onda idu prigradska naselja koja su na rubnim dijelovima grada, i onda idu naselja koja geografski ili administrativno pripadaju nekom kraju ili gradu.
Ovak zbilja ispada da je Prvonožina gradsko naselje  ???
Ja ću riknut od smijeha  :)

Tur:
More to Vam biti smešno, ali tak je.  :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju