Autor Tema: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....  (Posjeta: 151396 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #165 : Rujan 20, 2011, 08:09:40 prijepodne »
očito kako i velite prejake koncentracije i to najvjerojatnije prekasno

Onaj papirić zalijepljen na ambalaži na kojem su neka sitna slova jest deklaracija i uputa o uporabi. To bi svakako trebao pročitati kako bi znao adekvatno rukovati takvim namjenskim sredstvima. Osobito zapamti ovo  „UKOLIKO DOĐE DO GUTANJA OBRATITE SE SVOM LIJEČNIKU“ :D

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #166 : Rujan 20, 2011, 09:55:00 prijepodne »
Bolje ih je saditi u zimu. Nakon što otpadnu svi listovi a nije blato (odnosno voda kada iskopaš rupu)- tad treba saditi.

A možda su ti miševi pojeli korijen. To ti isto može biti uzrok.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #167 : Rujan 20, 2011, 02:20:09 poslijepodne »


A možda su ti miševi pojeli korijen. To ti isto može biti uzrok.

Moguće i to, jer ovo ljeto sam imao otvoreni rat s voluharicama, hrpa ih je bila po vrtu i dvorištu, oko voćki je bilo isto jako puno rupa od voluharica, čak sam primjetio da je korijen bio u zraku, pa sam kopao, zalijevao vodom, do blata i gazio oko korijena, da korijen dobije zemlju, već sam pisao o voluharicama i bio sam i još uvijek sam u dilemi, što je uzrok.
Hvala Bilaj na savjetu, znam da je voćke bolje saditi u zimu nego u proljeće ali mislio sam vidjeti prvo hoće li pupati na proljeće, jer ako ih povadim sad a možda će se oporaviti, kak i ova koja je sada izlistala i procvjetala.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #168 : Rujan 20, 2011, 03:12:00 poslijepodne »
možda si ih naopako zasadio, trebao si prvo pitati za savjet.

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #169 : Rujan 20, 2011, 03:34:28 poslijepodne »
znam da je voćke bolje saditi u zimu nego u proljeće ali mislio sam vidjeti prvo hoće li pupati na proljeće, jer ako ih povadim sad a možda će se oporaviti, kak i ova koja je sada izlistala i procvjetala.

Ma je. Ali najgore ako na proljeće vidiš kakvo je stanje, onda je već prekasno za sadnju.

Ja bum nažalost moral saditi 4 nove. Isto su mi se osušile. Borile su se cijelo vrijeme.
Ne znam zašto. Možda sam ih krivo posadio pa je zgorio korijen. Možda je krlima bila preoštra za njih.
Ne znam stvarno zašto. krtica imam milion ali one ne jedu korijen.

Ali su zato ostale jabuke bile dobre.

Sada bum sadil crisp pink, golden rush i topaz :-) pa da vidimo jel bude bilo kaj dobroga.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #170 : Rujan 20, 2011, 04:15:18 poslijepodne »
Ma je. Ali najgore ako na proljeće vidiš kakvo je stanje, onda je već prekasno za sadnju.

Ja bum nažalost moral saditi 4 nove. Isto su mi se osušile. Borile su se cijelo vrijeme.
Ne znam zašto. Možda sam ih krivo posadio pa je zgorio korijen. Možda je krlima bila preoštra za njih.

Ili rizikovati i čekati ili saditi nove, no vidjet ću.
Moguće da su i preplitko posađene, iako sam ih sve jednako sadio, nekako si msilim da su ipak voluharice najveći razlog, da su uništile korijen, iako možda se korijen i oporavi ako ga nisu do kraja pojele, neznam.
Možda ipak ostavim i rizikujem do proljeća, kako bi bio siguran treba li ili ne vaditi i nove saditi.

Teško je kada bi htio imati 30 različitih voćaka a onda pak svaku vrstu treba njegovati na svoj način, ne ide ono generalno jednako za sve. Ali dobro, malo i učim oko voćki, u tom smislu ja sam mlad voćar.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #171 : Rujan 20, 2011, 04:17:54 poslijepodne »
možda si ih naopako zasadio, trebao si prvo pitati za savjet.

A da nisi ti malo naopako zasađen, pa ulijećeš tako s budalaštinama i glupostima, po tko zna koji put već, kada se vodi ozbiljna diskusija i razmjenjuju iskustva i savjeti? :P

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #172 : Rujan 20, 2011, 07:01:30 poslijepodne »
možda si ih naopako zasadio, trebao si prvo pitati za savjet.

A da nisi ti malo naopako zasađen, pa ulijećeš tako s budalaštinama i glupostima, po tko zna koji put već, kada se vodi ozbiljna diskusija i razmjenjuju iskustva i savjeti? :P

Evo jaguara poslije kiše, dođe s crvenim uljem i nema voćaka više ;D ;D ;D
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #173 : Rujan 20, 2011, 07:02:07 poslijepodne »
možda si ih naopako zasadio, trebao si prvo pitati za savjet.

možda je kopao rupe s druge strane ;D
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #174 : Rujan 21, 2011, 12:27:12 prijepodne »
Odlična berba u Vukomeričkim goricama       
Autor Vlado Mikulčić     
Utorak, 20 SEPTEMBER 2011 22:25 
Ova godina odlična je za vinogradare budući je obilovala lijepim, toplim i sunčanim vremenom. Tako je već prvim vikendom u mjesecu rujnu u Vukomeričkim goricama započela ovogodišnja berba grožđa. Pjesma i odlično raspoloženje bilo je prisutno skoro na svakom brijegu, što i ne čudi s obzirom da su vinogradari više nego zadovoljni sa kvalitetom ubranog grožđa, a i s količinom. Ono je ove godine veoma zdravo, bez bolesti sa puno sladora i zadovoljavajućim kiselinama, tako da se berba odvijala u fazi pune zrelosti grožđa. Sve to ukazuje da će se iduće godine piti vina odlične kvalitete. Berba je završila sredinom mjeseca, a vrijednim vinogradarima predstoje mnogobrojne aktivnosti u podrumima vezane uz primarnu preradu grožđa, pretoke, bistrenje, filtriranje, stabilizaciju, te njegu i čuvanje vina. Stoga slobodno možemo reći da za to vrijedi ona stara poslovica ¨važno je biti dobar vinogradar, ali još je važnije biti dobar podrumar¨. E, pa živjeli !
http://www.grozd-vg.hr/
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #175 : Rujan 21, 2011, 10:37:05 prijepodne »
Teško je kada bi htio imati 30 različitih voćaka a onda pak svaku vrstu treba njegovati na svoj način, ne ide ono generalno jednako za sve. Ali dobro, malo i učim oko voćki, u tom smislu ja sam mlad voćar.

Eh jesi li voćar ili voćkar?
voćari prodaju a voćkari uzgajaju  ;)

Problem je što kod različitih vrsta (jabuka) je sve isto ali termin nije jednak. nešto treba ranije a nešto kasnije.


Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #176 : Rujan 21, 2011, 12:41:19 poslijepodne »

Eh jesi li voćar ili voćkar?
voćari prodaju a voćkari uzgajaju  ;)

Problem je što kod različitih vrsta (jabuka) je sve isto ali termin nije jednak. nešto treba ranije a nešto kasnije.

U tom smislu sam voćkar.
Da istina, imam 6 vrsta jabuka, 4 vrste krušaka, 3 vrste šljiva, trešnja, marelica, breskva, kiwi........
I obzirom na termine, teško ih je sve odvojeno njegovati, a svake je po jedna ili dvije sadnice.
Ali dobro, ja učim po malo i rekreiram se. Hvala Vama na svakom savjetu!
« Zadnja izmjena: Rujan 21, 2011, 12:52:48 poslijepodne Jaguar »

Bilaj

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #177 : Rujan 21, 2011, 01:24:38 poslijepodne »

Eh jesi li voćar ili voćkar?
voćari prodaju a voćkari uzgajaju  ;)

Problem je što kod različitih vrsta (jabuka) je sve isto ali termin nije jednak. nešto treba ranije a nešto kasnije.

U tom smislu sam voćkar.
Da istina, imam 6 vrsta jabuka, 4 vrste krušaka, 3 vrste šljiva, trešnja, marelica, breskva, kiwi........
I obzirom na termine, teško ih je sve odvojeno njegovati, a svake je po jedna ili dvije sadnice.
Ali dobro, ja učim po malo i rekreiram se. Hvala Vama na svakom savjetu!

Ja isto.
9 trešanja, 3 breskve, 5 novih šljiva i 7 starih, 5 oraha i 21 jabuka :-)
I jabuke planiram podebljati :-)

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #178 : Rujan 21, 2011, 05:22:45 poslijepodne »


Da istina, imam 6 vrsta jabuka, 4 vrste krušaka, 3 vrste šljiva, trešnja, marelica, breskva, kiwi........


Da nemaš možda crvene jagode i piljevinu?
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Jaguar

  • Gost
Odg: Cvjetnjak, voćnjak, povrtnjak....
« Odgovori #179 : Rujan 21, 2011, 08:25:18 poslijepodne »


Da istina, imam 6 vrsta jabuka, 4 vrste krušaka, 3 vrste šljiva, trešnja, marelica, breskva, kiwi........


Da nemaš možda crvene jagode i piljevinu?

Imam jednog pijetla al nije za tebe, naj se nametati zabadava. ;D