Autor Tema: Tema bez svađe  (Posjeta: 13785 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Trs

  • Gost
Tema bez svađe
« : Prosinac 20, 2009, 05:03:58 poslijepodne »

 :)
Zašto su na ovom forumu ljudi tako zlovoljni, svadljivi, nabrušeni? Rijetki su postovi a još rjeđe teme iz kojih zrači radost ili bar optimizam. Skoro da se ne može naći veseli post (na prste jedne ruke forumaše sklone šali) osim u tri-četiri specijalizirane teme.
Svi samo kritiziraju, predbacuju, jadikuju, kopiraju i lijepe sve negativno što nađu širom interneta (najčešće i ne daju svoje mišljenje nego gledaju kako se iz tuđih reakcija razvija svađa). Svaka tema izrodi se u politička prepucavanja, odmah se traži politička odgovornost čim golub ukrasi nečiju kragnu ili crna mačka prijeđe preko puta. Je li takve nezgode trebala spriječiti bivša ili sadašnja vlast?! Najduži postovi su odgovori u kojima se branite od napada drugih forumaša ili posprdno pišete o drugima.
Možete pisati toplo i prijateljski, vjerojatno ćete naći istomišljenike, umjesto da se naslađujete s time što, evo, i mnogi drugi o ružnim stvarima misle kao vi.
Nitko ne piše ništa o sebi. Možete pisati o sebi i tako da ne otkrijete tko ste. Primjeri koji nedostaju:

-   u banani sam jer...
-   u sedmom sam nebu jer...
-   očekujem lijepe vijesti u vezi...
-   zaljubio/la sam se
-   moje srčeko je dobilo peticu iz...
-   ...

Ja prolazim kroz teško razdoblje, crno sa svih strana, a ipak pokušavam zadržati vedrinu i optimizam iz malih stvari koje mi, ipak, nešto znače. Dajte se opustite, ljudi, sutra je po difoltu najkraći dan u godini, iza toga će biti sve više svjetla, barem s neba.
Pišite bar u ovoj temi o onome što vas se osobno tiče a nije u vezi s lošim ili dobrim radom političara ili javnih službi.

Moja božična čestitka:
Sretan vam Božić, Nova godina i cijela 2010. godina!
Sretan vam i dug ostatak života, proživite ga u ljubavi, sreći, zdravlju, toleranciji, empatiji, brizi i samilosti za bližnje (za sve što diše)!
 :-*



Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #1 : Prosinac 20, 2009, 05:42:51 poslijepodne »
Ja prolazim kroz teško razdoblje, crno sa svih strana, a ipak pokušavam zadržati vedrinu i optimizam iz malih stvari koje mi, ipak, nešto znače.

To je lijepo, i tu imaš moju podršku.

Problem je u ljudskoj prirodi, problem je i u životnoj situaciji, koja je kod mnogih ista kao i kod tebe - crno sa svih strana! I eto već jedne utjehe - nisi sam!

Problem je i u stanju duha i nacije, a problem je i u ljudskoj prirodi, pri čemu mislim da ima puno ljudi - pa tako i ovdje - koji bi htjeli biti jebeni i pošteni, koji bi htjeli jebati a da ne uđe, koji bi htjeli i ovce i novce... problem je i u stavu - dakako, pogrešnom! - da se ima volje podjebavati sve i svakoga, a nema se muda prihvatiti i podnijeti zajebanciju sa druge strane, i to sam i sam puno puta doživio... netko podjebava, kuri, vrijeđa, a kada mu odgovoriš na isti način - zlo i naopako! Ne zna podnijeti poraz, ili ne zna prihvatiti fair-play tipa "kako ti meni, tako ja tebi". Zato je forum često izvor zle krvi i ružnih riječi.

Problem je, na kraju, i u samom forumu kao mediju; teško je, naime, shvatiti sugovornike kada ih ne vidiš, teško je na ovako bezosjećajan način doznati osjećaje i emocionalno stanje drugoga, i onda se time prilagoditi. Kada sam sa nekim za stolom, mogu skužiti da li je dotični dobre ili loše volje, kako se osjeća, je li mu do razgovora ili ne... to je ovdje teško shvatiti i skužiti, i nemoguće je znati je li netko sjeo za komp i došao na forum nadrkan do neba da liječi frustracije, ili je došao iskreno i dobronamjerno nešto doznati i pomoći kome treba...

I ja sam prokleti optimist uvijek bio, a ne trpim priglupe, dvolične i pokvarene ljude, jer mi je život ionako prekratak da bih gubio vrijeme na pet puta ponavljanje nekih stvari i tumačenja elementarnih činjenica. Računam na ljudsku inteligenciju i znanje, a to je prečesto uzaludan posao - koji me ponekad i frustrira, pa to i odrješito kažem i pokažem, a to mnogima ne ide pod kapu pa sam ja onda ovakav ili onakav... nevažno!

No možda se pitaj i koliko uspijevaš razumjeti ljude, jer možda u onom nabrojanom i nemaš (više) sugovornika... ljudi se teško otvaraju, misle da pored svih zala još nemaju kaj kome pričati svoj jad, pa se često zamaraju tuđim problemima, misleći da će time njihovi vlastiti problemi nestati... neki se odaju cugi, neki žutom tisku, a ti ostani normalan i to je možda - i najveće postignuće!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #2 : Prosinac 20, 2009, 08:42:57 poslijepodne »

 
Moja božična čestitka:
Sretan vam Božić, Nova godina i cijela 2010. godina!
Sretan vam i dug ostatak života, proživite ga u ljubavi, sreći, zdravlju, toleranciji, empatiji, brizi i samilosti za bližnje (za sve što diše)!
 :-*



gospon Trs, Vama jednako tako sve najljepše i Vašoj obitelji, kao i svim ostalim forumašima i njihovim  obiteljima.
U potpunosti se slažem sa svim što ste rekli.



Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #3 : Prosinac 20, 2009, 09:00:30 poslijepodne »
Sretan Vam i od Boga blagoslovljen Božić!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #4 : Prosinac 22, 2009, 09:22:59 prijepodne »
Odlična tema, Trs!

Nemam kronično vremena zadnjih par mjeseci za forum (posebno za čitanje nečijih prepucavanja), ali tu bum se rado javila kad stignem.
Iako nije ni prepucavanje uvijek nužno loše, jer je možda bolje da netko svoju negativu izbaci tu u virtualnom svijetu, gdje mu to nitko neće ozbiljno zamjeriti, nego da ju ispolji u realnom životu na nekome tko nije zaslužio.
Kaj ne?
Nije svako zlo za zlo  :)
Zato sam prema toj pojavi prilično tolerantna ovdje  ;)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Trs

  • Gost
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #5 : Prosinac 22, 2009, 02:42:04 poslijepodne »

Ja ću radije, umjesto "negative", pokušati izbaciti svoju "pozitivu". :)
Evo jednog primjera kakvih ljudi ima tu oko nas a i daleko (fizički).
Za jedan projekt kojeg sam želio ostvariti trebala mi je lova – koje nemam. Ne radi se o nekoj velikoj lovi ali je ipak nisam imao.
Ipak sam krenuo u to, onako, bar polovično. Nekoliko osoba, iz nekoliko gradova, koje ili nikad nisam vidio ili sam razgovarao s njima dva-tri puta po sat-dva, javilo se da želi pomoći. Iz čista mira, bez da sam ih tražio pomoć, bez uvjeta, bez traženja ičega za uzvrat, poklonilo je lovu. Jednostavno bih dobio poruku: "Čuj, pogledaj si na račun, danas sam ti uplatio/la toliko-i-toliko, da ti bude lakše realizirati to što radiš."
Pa si ti misli! Mogao bih reći "Ima Boga!" ali radije ću reći:"Ima ljudi!" :)


plemenitashica

  • Gost
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #6 : Prosinac 22, 2009, 03:00:42 poslijepodne »

.........Mogao bih reći "Ima Boga!" ali radije ću reći:"Ima ljudi!"

Bravo Trs. :) :) :) :)

Offline daysleeper

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 46
  • Karma: +0/-0
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #7 : Prosinac 23, 2009, 09:52:51 prijepodne »
Jos jedan odlican link bez svade,, sa primjerima ljudi koji doista  dobro rade....  http://www.forumgorica.com/cuspajz/dober-primer/
bravoo :o ;) :) ;D :D

Trs

  • Gost
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #8 : Prosinac 23, 2009, 02:56:36 poslijepodne »

Ovo bi trebalo biti ugodno za čitanje vjernicima svih vjera a i ateistima (u ove predbožične dane barem katolicima, Kristovim sljedbenicima).

Nemam ništa protiv da se na okupljanju čita samo prekrasna Isusova molitva koja je ujedno i proročanstvo: „Oče naš…“
Međutim, imam jako protiv da takav obrazac ponašanja bude jedini, da se ne dozvoljava niti na jednom velikom skupu da se čuju i molitve drugih religijskih skupina. Takav pristup ne samo da tlači i obezvređuje manjine, nego vodi u jednoumlje, a jednoumlje vodi u fanatizam, a fanatizam vodi u žestoke sukobe. Bože, izbavi nas od verbalnih sukoba grubim riječima, a pogotovo od nasilja!

Veličina jedne zajednice ogleda se u tome kako se odnosi prema manjinama, koliko ih uvažava. Danas Hrvati nisu samo katolici, a boljitku Hrvatske doprinose i hrvatski državljani i nedržavljani drugih religija. Njegujmo duh zajedništva, a ne isključivosti. Neka nam uzor ne budu neke fanatične sredine, koje su to postale u novije vrijeme zahvaljujući njihovim liderima. Svaka sredina lako sklizne u primitivizam, a teško i s puno patnje se iz njega izdiže. Nemojmo naglašavati da je pripadnost većinskoj skupini najispravnije a da je drugo manje važno. Pokušajmo razveseliti srce svakog našeg građanina. Ako ih sve pozivamo na skup onda ih ponekad možemo sve i pozdraviti. Zašto ne bismo mogli reći i neku drugu molitvu ili ako ima stranaca pozdraviti i na drugim jezicima? Zar to ne bi bio divan primjer zajedništva. Zar se bojimo da bi time naša religija ili jezik bili ugroženi? Pa Isus je rekao:“… ako imate vjere planine možete pomjerati.“
Kako se osjeća čovjek kada je u manjini? Da li poznajemo taj osjećaj? Doprinosimo slobodi izražavanja! Demokracija nije mogućnost da se čuju samo 3 mišljenja iz 3 političke stranke. Po meni u srži demokracije je nastojanje da se čuje što je moguće više različitih mišljenja.
Nasilništvo ili grubi riječnik spadaju u teške oblike primitivizma.
Predsjednik neka bude osobe koja ima kvalitete za tu funkciju, u prvom redu moralne kvalitete. Ako se Obama, Angela Merkl ili Medvjedev zažele živjeti u Hrvatskoj, voditi neku kompaniju i nakon 5 godina kandidirati se nemam ništa protiv, što ne znači da bih i glasao za njih. Ne vjerujem da su pripadnici jedne religije ili rase kvalificiraniji za obavljanje predsjedničke funkcije. Ne vjerujem da je Božja istina sadržana samo u interpretacijama jedne religijske skupine. Vjerujem da je istina: „Ne kradi!“ iz koje god vjerske ili ateističke skupine dolazila.

Prije katolika na ovim prostorima bilo je židova, a poslije su došli  muslimani, pravoslavni, neki su prešli na protestantizam, u novije vrijeme došli su neki novi, neki su promijenili vjeru. Papa Ivan Pavao II govorio je da vjera nije stvar nasljeđivanja, ona je stvar slobodnog izbora. Za širenje kršćanstva veoma su zaslužni židovi koji su prihvatili Isusovo učenje, između kojih su Njegovi učenici, mnogi su dali svoje živote u mukama, a koji su vjeru širili oko Sredozemlja. Tako su Grci kao helenski narod i mnogobošci prešli na monoteizam, pa Romanski narodi, Slaveni su vjeru u jednoga Boga prihvatili tek oko 7 stoljeća, Germani otprilike par stoljeća ranije, dok Židovi, Perzijanci, Indijci…vjeru u istoga Boga poznaju nekoliko tisućljeća ranije i njihove kulture su puno doprinjele svjetskoj baštini, kao i muslimanska koja datira od 7 stoljeća. Bitno je doprinositi blagostanju društva i sreći svih njegovih članova na ispravan način, ne za privilegije odabranih, zalagati se za ljudska prava svakog njegovog člana, za jednakopravnost svih. Kad umre neka zvijezda iz medija onda je to tragedija koja se objavljuje na svim stranama, kad umiru tisuće u bijedi onda je to statistika nevrijedna pomena. "Neka se ne ponosi onaj koji voli svoju domovinu, nego onaj koji voli cijeli ljudski rod"


Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #9 : Prosinac 23, 2009, 05:32:47 poslijepodne »

 :)
Zašto su na ovom forumu ljudi tako zlovoljni, svadljivi, nabrušeni? Rijetki su postovi a još rjeđe teme iz kojih zrači radost ili bar optimizam. Skoro da se ne može naći veseli post (na prste jedne ruke forumaše sklone šali) osim u tri-četiri specijalizirane teme.
Svi samo kritiziraju, predbacuju, jadikuju, kopiraju i lijepe sve negativno što nađu širom interneta (najčešće i ne daju svoje mišljenje nego gledaju kako se iz tuđih reakcija razvija svađa). Svaka tema izrodi se u politička prepucavanja, odmah se traži politička odgovornost čim golub ukrasi nečiju kragnu ili crna mačka prijeđe preko puta. Je li takve nezgode trebala spriječiti bivša ili sadašnja vlast?! Najduži postovi su odgovori u kojima se branite od napada drugih forumaša ili posprdno pišete o drugima.
Možete pisati toplo i prijateljski, vjerojatno ćete naći istomišljenike, umjesto da se naslađujete s time što, evo, i mnogi drugi o ružnim stvarima misle kao vi.
Nitko ne piše ništa o sebi. Možete pisati o sebi i tako da ne otkrijete tko ste. Primjeri koji nedostaju:

-   u banani sam jer...
-   u sedmom sam nebu jer...
-   očekujem lijepe vijesti u vezi...
-   zaljubio/la sam se
-   moje srčeko je dobilo peticu iz...
-   
mani dobio 3 muško srčeko  :D za božić (dorian/domagoj/dominik  ;) [/font] [/color] [/color]
Ja prolazim kroz teško razdoblje, crno sa svih strana, a ipak pokušavam zadržati vedrinu i optimizam iz malih stvari koje mi, ipak, nešto znače. Dajte se opustite, ljudi, sutra je po difoltu najkraći dan u godini, iza toga će biti sve više svjetla, barem s neba.
Pišite bar u ovoj temi o onome što vas se osobno tiče a nije u vezi s lošim ili dobrim radom političara ili javnih službi.

Moja božična čestitka:
Sretan vam Božić, Nova godina i cijela 2010. godina!
Sretan vam i dug ostatak života, proživite ga u ljubavi, sreći, zdravlju, toleranciji, empatiji, brizi i samilosti za bližnje (za sve što diše)!
 :-*[/color]


...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Trs

  • Gost
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #10 : Prosinac 23, 2009, 07:45:21 poslijepodne »

Čestitke mami i tati Manimal a malom srčeku Do... (kak god bu se zval) puno sreće u muškim pelenama! :) ;D

plemenitashica

  • Gost
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #11 : Prosinac 23, 2009, 07:55:02 poslijepodne »
I ja čestitam, iako priznajem, ne razumijem citat niti dopunu. Manimal, dajte prosim popravite.
Razumijem da su tri sina u obitelji.  :)

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #12 : Prosinac 23, 2009, 08:35:45 poslijepodne »
Evo jedne vedre vijesti za mene koju želim podijeliti i s vama na forumu.

Zadovoljan sam jer mi je sin, završio pozitivno ovo obrazovno razdoblje, (4) polaznik je srednje zrakoplovne škole na Plesu
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #13 : Prosinac 23, 2009, 09:26:52 poslijepodne »

Čestitke mami i tati Manimal a malom srčeku Do... (kak god bu se zval) puno sreće u muškim pelenama! :) ;D

...najstariji dorian, srednji domagoj, najmlađi dominik... 3D  8)
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Tema bez svađe
« Odgovori #14 : Prosinac 23, 2009, 09:27:45 poslijepodne »
I ja čestitam, iako priznajem, ne razumijem citat niti dopunu. Manimal, dajte prosim popravite.
Razumijem da su tri sina u obitelji.  :)



...mani je dobio malog manija za božić... nema se tu kaj popravljat  ;)
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...