Autor Tema: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010  (Posjeta: 18947 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #30 : Lipanj 16, 2010, 05:26:09 poslijepodne »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #31 : Lipanj 16, 2010, 07:58:15 poslijepodne »
Baš mi je drago kaj su one fufe iz Nizozemske najebusile...  :-X
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #32 : Lipanj 16, 2010, 10:45:01 poslijepodne »
Otvaranje svakog SP-a ili EP-e počinje oprezno, druga, a posebno treća kola su sasvim nešto drugo. Četvrt finala većinom završavaju produžecima ili penalima. Zato ako želite gledati očajnički nogomet u kojem se mora dobiti po svaku cijenu polako dolazite na svoje.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #33 : Lipanj 17, 2010, 08:52:52 prijepodne »
Nigeri. Kmice. Crnje. Crnčuga (augmentativ).

Niti jedna od tih riječi nije uvreda, pogotovo ne rasistička. Uvredljiv može biti ton u kojemu se nešto ili nekoga naziva, no sve te riječi koriste i crnci sami za sebe. No to mnogi ne znaju, pa onda filozofiraju tamo gdje tome nije mjesto.

Je li u Americi uvreda reći policajcu - COP? Ili kod nas "murja"?

Ak ja svojoj ženi velim da je debeloguza, to nije isto da li joj i Ti to veliš, makar to rekao identičnim tonom. Ja bi za to dobio pusu, dok bi Ti dobio najvjerovatnije šamarčinu, dal od nje ili od mene. Sad ja Tebe pitam: da li je uvredljiv samo ton?

Ak murjaka možeš nazvati murjak bez da budeš kažnjen, to ne znači da je taj izraz sasvim primjeran i da nije uvredljiv.

Baš si razmišljam kaj bi bilo da ja policajca na ulici pozovem sa "Hej murjak!". Da li bi policajcu to bilo normalno ili ne? Vjerujem da ne. Vjerujem da bi mu bilo u najmanju ruku čudno kak si ja tak nekaj mogu dopustiti, neovisno od toga da li mi zbog toga može drapiti kaznu ili ne. Nemre se sve mjeriti prema tome da li je kažnjivo ili ne.

A Ti ak misliš da izraz "kmica" ili "crnja" ili "crnčuga" ili "niger" nisu uvredljjivi, onda se stvarno čudim Tvojem stavu prema crncima i Tvojem senzibilitetu glede poštivanja drugih ljudi.


Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #34 : Lipanj 17, 2010, 09:57:22 prijepodne »
Uvredljiv može biti ton u kojemu se nešto ili nekoga naziva, no sve te riječi koriste i crnci sami za sebe.

A Ti ak misliš da izraz "kmica" ili "crnja" ili "crnčuga" ili "niger" nisu uvredljjivi, onda se stvarno čudim Tvojem stavu prema crncima i Tvojem senzibilitetu glede poštivanja drugih ljudi.

Odgovor si dobio već prije...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #35 : Lipanj 17, 2010, 10:29:35 prijepodne »
Odgovor si dobio već prije...

Znam, samo sam se nadao da ćeš iz mojih primjera sa ženom i policajcom možda uvidjeti da to ne štima baš tak kak Ti veliš za svaku situaciju, da to jako ovisi tko to veli, tko si može dopustiti takav način izražavanja, a ne samo kaj se veli i kojim tonom. Ali dobro. Tvoja stvar. Zbog mene ne moraš mijenjati svoje mišljenje.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #36 : Lipanj 17, 2010, 12:34:20 poslijepodne »
Molim cijenjene forumase da se drze teme... a tema je WC hehehhe

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #37 : Lipanj 17, 2010, 02:55:59 poslijepodne »
Znam, samo sam se nadao da ćeš iz mojih primjera sa ženom i policajcom možda uvidjeti da to ne štima baš tak kak Ti veliš za svaku situaciju, da to jako ovisi tko to veli, tko si može dopustiti takav način izražavanja, a ne samo kaj se veli i kojim tonom. Ali dobro. Tvoja stvar. Zbog mene ne moraš mijenjati svoje mišljenje.

BTW, ja ne mijenjam mišljenje zbog nikoga, osim zbog istine i onoga što i tko stoji iza nje.

No Tvoje tumačenje se isto može odnositi na bilo koju, ali apsolutno BILO KOJU situaciju i bilo koje riječi. I jedno obično "hvala" je na nekakvom Golom otoku, ako si bio politički zatvorenik i neposredno prije njega dobio batina ili barem nogom u guzicu, isti kriva riječ na krivom mjestu, jer ćeš zbog tog cinizma dobiti još... jasno je da sve ovisi o konkretnoj situaciji, odnosima, vremenu, mjestu, konotaciji, itd itd, pa je tako sve te pojmove moguće koristiti bez kaznenih posljedica, iako su u određenom kontekstu isti uvredljivi. BTW, verbalnog delikta nema, no ima situacija gdje je korištenje određenog nazivlja loše... pa čak i kažnjivo! Barem po Zakonu o javnom redu i miru...

Za sve ostalo postoje privatne tužbe. I za murju, i za nigera.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Bilaj

  • Gost
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #38 : Lipanj 17, 2010, 06:47:09 poslijepodne »
Ak murjaka možeš nazvati murjak bez da budeš kažnjen, to ne znači da je taj izraz sasvim primjeran i da nije uvredljiv.

Joj sada sam se sjetio jedne pričice (istinita, pišem po sječanju)
Jedan otac u nekom slavonskom gradiću je ispratio sina koji je sa ekipom odlazio na neku tekmu.
Prije nego što je auto otišao, otac je njima uzviknuo: "... i nemojte da vas milicija prebije!"

Čim je auto zašao za križanje, neki prolaznik je pitao jel uzviknuo milicajac - da se kod nas kaže policajac.
Nato otac kaže, milicajac - policajac, sve me to isto.

Nato taj prolaznik izvadi značku da je on policajac i nazvao policijsku patrolu i navedenog oca strpao jedan dan u zatvor i prijavu zbog vrijeđanja službene osobe.

Za ne povjerovati...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #39 : Lipanj 17, 2010, 08:31:37 poslijepodne »
Zašto?

Ukoliko znaš razliku milicije i policije, te definicije i način ustroja, rada i namjene, onda ćeš znati da je to uvredljivo. Iako se to rijetko u praksi pokreće, temelja ima. Možda bi trebalo i češće...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #40 : Lipanj 18, 2010, 08:44:04 prijepodne »
Al kak starijim ljudima reci da to nije milicija nego policija? Ima ljudi koji su cijeli zivot u rezimu milicije prezivjeli, pa im policija nije rijec koja im je usadjena koliko milicija. Ma i kaj su ljudi krivi kaj se rezimi mijenjaju i sa time nazivi svega i svacega, tako i policije. Meni osobno nikad naziv milicija nije lezao, pa mi prelazak na naziv policija nije bio ni malo problematican, ali moja stara i sada veli milicija, pa ajde, sada ti nju zatvori kaj nezna reci policija i ne kuzi razliku. I ovi i oni su imali plavo bjele aute, i sirene na autima, i kape i uniforme i posebne registracije... Za nju je to vjerujem samo promjena naziva, a iza naziva joj nista drugo ne znaci ni ne pise. Da joj u njenoj 72 godini ja objasnjavam razlike ni neda mi se, ona ce i dalje reci milicija, mozda ponekad policija, ako joj dobro objasnim. zato u svemu tome i treba malo razlikovati ko je kako rekao milicija ili policija, jeli to bilo zato sto je cijeli zivot imao miliciju ili zato sto ih uvredljivo zove milicija. Pa tako vjerujem da i ovaj otac iz gornjeg natpisa nije nista uvredljivo mislio sa time sto je reko milicija, jednostavno mu zaostalo iz proslih vremena. A i vjerojatno nezna razliku sto je milicija a sto policija pa mu to svejedno.
Da se policija potrudila malo vise oko toga da educira ljude zasto su sada policajci, a ne milicajci, da nisu sada politicka frakcija kao prije, da ne sluze sada sistemu, nego ljudima, mozda bi i ljudi lakse prihvatili taj naziv.
Sjetio sam se sada jednoga rumunja, kad je izgubio placu, i ja mu reko da odemo na policiju prijaviti, jer je placa bila u koverti, i na koverti je bilo njegovo ime, pa nikad neznas, mozda neko posten pa vratio. Kako se taj bojao uopce otici na policiju, jer veli da kaj ce mu policija reci. I kad smo to obavili, prijavili, na izlasku mi veli, pa ovo nebi mogo u rumunjskoj, jos bi te maltretirali da kako si izgubio, a ne da ti probaju pomoci. Da samo napomenem, ima tome nesto vise od 10 godina kako je to bilo.

Cek, di smo ono stali? aha... Francuska protiv  Mehiko... hehehehe, neznam zakaj sam cijelo vrijeme za Mexiko navijao :)

Bilaj

  • Gost
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #41 : Lipanj 18, 2010, 12:06:48 poslijepodne »
Cek, di smo ono stali? aha... Francuska protiv  Mehiko... hehehehe, neznam zakaj sam cijelo vrijeme za Mexiko navijao :)

Možda zbog francuskog Rukometa  ;)

@ Sleđ
Najgore je; što netko ima prisluškivati kako tko priča u svom dvorištu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #42 : Lipanj 18, 2010, 12:54:35 poslijepodne »
Al kak starijim ljudima reci da to nije milicija nego policija? Ima ljudi koji su cijeli zivot u rezimu milicije prezivjeli, pa im policija nije rijec koja im je usadjena koliko milicija.

Navike služe tome da se mijenjaju.  ;)

Ma i kaj su ljudi krivi kaj se rezimi mijenjaju i sa time nazivi svega i svacega, tako i policije.

Nisu krivi kaj se mijenjaju sistemi, krivi su kaj sami sebe ne mijenjaju.

Francuska protiv  Mehiko... hehehehe, neznam zakaj sam cijelo vrijeme za Mexiko navijao :)

Ufff, kako guštam da ti svjetski četnici odu doma... oni, Englezi i Kanađani, tri meni najmrskije nacije, a ni Nizozemci im nisu daleko, isto kvazidemokratska dvolična govna...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #43 : Lipanj 18, 2010, 04:52:13 poslijepodne »
Prokleti okupatori, nisu mogli sjebati cetnike... ali ajde, slovenci bar vode 2 : 0 :))

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Svjetsko nogometno prvenstvo JAR 2010
« Odgovori #44 : Lipanj 18, 2010, 05:16:13 poslijepodne »
2:1 za sada... glede okupatora, pitam se - zašto smo se branili?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”