Tehnika narodu > Sam svoj majstor

Naknadna toplinska izolacija krova

(1/12) > >>

prvivozac:
ovako: imam krov koji je jadno toplinski izoliran. na cijelu kuću sam stavio stiropor 8cm, jedino je krov još ostao. otprije, prije nego sam kupio kuću, je izolacija od filca, i preko nje daske na podu od tavana, i na stijenama krova. znači: šindra -  daske - malo filc izolacije - daske koje zatvaraju. problem je u tome što  taj filc sam po sebi nije neka izolacija, a još veći problem je što ga ima malo, kao da je čovjek dosta škrtario. stvar je u tome da bih ja poboljšao izolaciju, a nemam pristup, jer je sve zatvoreno. ne da mi se otvarati krov,  a spavaća soba je u potkrovlju (krov od 1m visine). soba je u zidnim oblogama.
nemoguće je išta ugurati toliko duboko - kamenu ili staklenu vunu, stiropor itd. pada mi na pamet da kupim kuglice od stiropora i saspem to unutra. mogle bi upasti unutra i još ih bi se dalo koliko toliko nabiti. nisam baš naročito objasnio, ali tako je kako je.
ima li netko iskustva - znanje - da mi kaže ima li ta ideja smisla ili ne? po pou od tavana mogu pobacati što hoću naravno,ali ovo je problem.

hvala!

Mlačanin:
Na žalost iz opisa ne mogu shvatiti raspored prostora. Probaj malo nacrtati da bude jasnije.

prvivozac:
evo
nadam se da je jasnije. ovaj prostor gdje je filc je 10 tak cm širok.

Sledgehammer:
Osobno mislim da su ti sva rješenja koja planiraš vrlo polovična, ne rješavaju problem, a predstavljat će dosta "zajebancije" i troškova - a da na kraju nećeš imati imalo kvalitetnije rješenje.

Bolje malo stisnuti i snaći se za lovu, pa preko ljeta skinuti cijeli krov, podići bočne stijene toliko da dobiješ konkretnu unutarnju visinu (jer čim je imalo kosog krova u prostoriji, ista se tretira zakonski kao tavanski prostor, nema više ograničenja u centimetrima), i onda složiti krov ispočetka (vidjeti da li bi postojeće grede izdržale kvalitetna krovna rješenja - što šindra svakako NIJE! - pa ako ne, uzeti jače grede, te ciljati na crijep i kvalitetnu termo-izolaciju nekakvom vunom od cca 10 cm...).

Kako mi je prijatelj iz Buševca imao potrebu u zadnjih 6 godina mijenjati cijeli krov (salonitke mijenjao za šindru, pa sada šindru nakon 5 godina za aluminijske ploče...  ::) ::) ::) , samo zato jer je htio biti "jeben i pošten" i uštedjeti na stvarima na kojima se štedjeti ne smije (takovih na kući nema puno, ali se preskakanje i ignoriranje kvalitetnih rješenja ubrzo višestruko vraća i plaća!), mogu reći da imam podosta iskustva i uvida u takve filozofije štednje - i to, hvala Bogu, preko tuđe grbače i novčanika, tako da se da dosta naučiti iz tuđih iskustava... ništa ne koštaju, a zlata vrijede...

spoofy:

--- Citat: Sledgehammer - Prosinac 17, 2010, 02:00:36 poslijepodne --- (jer čim je imalo kosog krova u prostoriji, ista se tretira zakonski kao tavanski prostor, nema više ograničenja u centimetrima)

--- Kraj citata ---

Krivo!!! Upravo tada tek i ima ograničenja u centimetrima. Visina nadozida u Gorici je ograničena na 120 cm i ja sam morao mjenjati projekt Xelline Katarine da dobijem dozvolu upravo tadi te visine nadozida u potkrovlju. Tek tak da se još neko ne zajebe i popuši.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju