Svakidašnje teme > Sport

15. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2018. – MNLVG 15.

<< < (2/14) > >>

kuntakinte:
1. KOLO se igra : 17.06.2018., HOTNJA, 15,30
KRAVARSKO - NOVO BRDO 2:2
ŠILJAKOVINA - GLADOVEC 0:1
HOTNJA - STREZOJEVO 0:8
OPATIJA - VUKOMERIĆ 3:0
MARKUŠEVEC - DUBRANEC 0:0
GORNJI HRUŠEVEC - VELIKA BUNA 0:2
GORNJA OPATIJA - KOZJAČA 2:2
CEROVSKI VRH - DONJI HRUŠEVEC 3:2
POKUPSKO ---

kuntakinte:
Kapljica u kutu usana
 Čera Koča Ribarnica tek v drugem talu pretrgla Lazinu prek kolena (e, Vrba, Vrba, most ti Bok bu oprostil ali Lazina nebu), Parikožari posle sega kaj su nijovi 10 i 11 uspeli prefulati konačno su i jenoga i pogodili, iako nekteri kučki kibici vele da bi bilo realnije 0:0 (pa da smo više pol vure zabadof sedeli i greli jajca!?), ono kaj su lani napravili Leštant bojsi Gornem Ruševcu to se letos trefilo nemi; Novi Čičani su jem navrgli svoju igru a ovem ni ostalo niš drugo nek da iščeju počasnoga, Bukevci su, kaj su saki našli svega sponzora, ili sponzorušu, oslableni za jenu od svoje naaaajvekše, ak ne i najvekšu zvezdu, poznatoga i priznatoga bageristu na divlemi vodami, kaj je malo zakesnela na utakmicu, i drugo, kaj pije još od...nezna...m, kaj je došla z novu bivšum ženum, kaj je kuševala se po redu, tak sem i ja ni krif ni dužen dobil jeno 18 komadi, a nis iskal, kaj je još popila po ne-znam-kulko stereo pive (dvoručno, stereo, ne mono, L+D), kaj je primrdavala na suvo, dekapiterali prekmalobrojne Jorle bez sve standardne milicajcof, iako se činilo da Gorni Podotočani (Đi-Pi) imaju inicijativu i da bi mogli, nekaj, ak, da, na početku drugoga tala najstareši i najdebši Dolno Jagodčan, v friškem dresu, /malo čudni broji; SSL, MMX, XXS i SL a još da se dvaput opereju... XĐ / (to dobiš da križaš Dolne Podotočje i Jagodno, bez mega bivšega suseda) je je pokopal kak grobar grobja Notredame (van ne dame), posle je bilo samo ko-prcanje, ČP - Strmec, slabo se sečam, valda mi je več bila pijača preveč jaka ili su mi nalejali alkohom v pivu, samo se sečam da su si nekaj zvali Jambru a taj nikak odgovoriti na poziv, valda je bil zauzet, i taman da je ČP nekak uspela dregnuti ono kaj se gol zove, ni prešlo dugo, navijačice počele vaditri grudnjake da nakitiju kučku travu, a Strmosi vračaju vagu pak na nulu, zvadi loptu z mreže i pak spočetka, *Š takof rođendan, iiiii ona prije revijalne utakmice zmed veteranov "naše i vaše" kaj ju pol Koč čeka još od one zmed "mlade nade" "Turopola i Posavine" neodigrane, ali zalejane, ob pol tre, je opravdala sa očekivanja, preeejaka ekipa Koč (za Dernek) je dvokružno z dve ekipe rešila pitanje revijalne utakmice i neizvesnosti rezultata, spremenili su se igrače i se golmane i još su pobedili, još bi se dodel i Bere kaj se ni mogel zdočkati utakmice pak je več od pol tre bil v dresu a most je v nem i spal, a i nove dresov Drnka, kaj je nigdo v (ove) Lige nima.., jedino naš Vukomerič i nedaj Bok da se moraju zestati v "Divle Horde" jeni z drugemi, il bu negdo imal markere il budu igrali goli, do pasa, odozdol, da se (u)poznaju, bole...
Veleševec, Jorle i druga posavska elita iza tribin je napravila vekši kup plastične čaš nek v reciklažnem dvorišču, dok su nekteri šoferi jenoga prevozničkoga poduzeča kaj ima bele autobuse bele farbe z golum ritjum lovili klope. Zgleda da su naranđasti i plavi dresi bili na akcije dočem se pol TP lige nakitilo žnemi ( a na "revije" su se si čudili kak imaju iste drese a mislili su da nigdo ne imal takove XĐ XĐ XĐ ).
Aha, kaj sem ono štel povedati..? De sem ono stal..? A, da!
Van-tu-fri-četiri!
Ramadan je gotof, svoj ste valda zajdni iftar pojeli i moremo dale. Nutellah!!! Lipe cvatu, kune bežiju a Žuja na akcije; četiri platiš, tri dobiš, dve popiješ a jena ti ostane, gratis. Ojtna, malo čudna, pot kroničnum falingum anticiklone, premalo promilov v zraku, nemreš se snajti, kak v Botaničkem vrtu v krivu dobu, Benzema šerafi hidrofore i kvake po Nemačke, Muža montera obluke pot Slemenom a novi nogometni IPD, ili kak bi naši stari povedali, nogometni komesar, tumači Bebam kak je bole pametno zgubiti utakmicu nek ju bedasto dobiti. Ajd, da i to vidimo... Fajn sem toga videl... Mislil sem da se goli brojiju, i tak to... Trava uredno pokošena, baš se pari vuz igrališče, malo vleče na pokvareni Brut.., igrališče, klasično X), fala na pitajnu. Lokalne frajle i nijove dobrostoječe naslednice su zvadile z ormarof naaajbolšu rubeninu, da bi reč povedal, ruke kušujem, gospoja, z poštovajnem se biležim. Muži su više bili okrenuti revije na ledine i kozmetike ze šanka kaj gradi duv i telo a dušu krepi. Slava jem. I večna fala. Kupska zvona su me ugodno penula v ono mesto de me več dugo nigdo ni, majstorski. Da nebi se bilo za pet moram se dodeti DiĐeja (to je onaj kaj kojne jaši), kaj ni bilo više Bejonse i Lily Bačić Lidy, režem žile, noge ti krvave.
Kaj sem ono štel povedati..? De sem ono stal..? A, da!
 I Mišom i Leptirom su samo još "internacionalci" faleli da zaigraju v A1 sastavu, skupili su se kak da za plaču igraju. Na golu Brda je pak Deda, i ne zgledi mi baš nesretno, pogotovo da nekaj mrzlo dobi v ruke. Iako se činilo da budu Leptiri Mišom postali mački i iako se več tri mesece po gajnke, kotešnica i bertija poveda da se Kravarska bu žalila na Poštara ni jeno ni drugo se ni dogodilo a šank je ostal kratek za 200 kune žalbe. Na kraju si (ne)sretni, a most bu Brdu falelo a most se pak Kravarske trefi. Kak dekle dete...
 Mili Bok, čuda da se dese... Da parafrazeram, kak bi to povedala jena od bivše zvezd Balerin zadužena za gol; pa, kaj bumo mi zgubili ot Gladofca!? Si Šilakofski tamburaši profesionalci su se gliboko razočarali v suce, nogomet, seks, drogu i alkohol i opče se više nečeju igrati a ovem kaj su ostali na platnenem spisku Posafčeva rasa je bila previsok prag. Za čudo božje Buša ni glasa pustil... A da je prešlo više pol Lige, bi vas ja čul. I videl, kak bi se držali, na poštrojavanju i pisajnu prijafkov. A Gruntofčani? Nikšičko, vele, samo Nikšičko. I šabesu za decu. A Tonu su prijateli kvalitetno za*, ak se to more nazvati prijateli. Da je oblekel svoju sretnu majcu "90-60-90" to mu se sigurno nebi trefilo.
 Veli, dobrosusecki derbi, Ojtna - Strezurjevo. Radi ovakve derbijef Trump dela zit na granice a vi si (pre)mislete. Ak su ovo dobri susedi Bok te občuvaj slabe! Taman da su Bebe posle predavanja zarazmele nogometnu teoriju praksa je je pokopala kak komat pitona ot tri tone da cocne v predelu maloga mozga z visine od 27 metri vuz severni veter ot 3 m/s vu vreme zalaska sunca dok je oblačno nebo zimsku dobu ob pol četere. Dan prije plače. Da obuješ nove cipele i frišku rubaču ( :Đ ak i preživeš - žena te bu vubila !!!). Slavek je stalno štel postrojavati Mužu a da je of (konačno) piknul gol štel ga je kušnuti tam de ga je retko do da ikada kušuval.
 Kak bi se to reklo Vukomeriču; Šaki, fakofbolan! Taman na merkatu bez kune penes pokupuješ se živo, dobro potšprajcaš, zešalaš, namečeš armature da te se sram, platiš najbolšega inđinera da ti se preračuna i onda dojde nekakva oluja zvana "Ivica" i se ti razmeče kak breja prasica špajzu, il tri kirijaši selsku bertiju. Duba se nekaj neurozeral na golu iako ni bilo razloga a najvekši menađer se vremen, ako ni v egzilu z orginal Mamičem, ni došel jel je znal da bu se oki-doki. A, da! Došel je Pepa svem Kruzom kaj pot breg nejde više 40. Dej to više otpelaj na servis, porini pot breg šumu il pusti kokoši nutre... jel ti bu milicija kazne pisala radi prespore vožne.
 Došli dva a`tobusi, zglobni, z Markušefca, na prošeciju k Ilije na Ojtnu, došli ludi z Nemačke da bi se prišmajhlali k hodočasnikom z Dubrajnca i Gustelnice. I, vele, da bi si malo nogometa poigrali. I igrali su tak dva put po petnajst minut, šumske mere, ali se nisu vugnuli dale ot početka. Ilovača pripravila punu čezu mlade nade samo kaj je utakmica kratko trajala... Moj rođeni na morskomu plavom žalu paca jajca i sejna suce dok oblaki razdiru nebo tek de got preparano z terem zrakomlatom kaj leno za sobum ostavla bledi pezdec kaj bu se prije il posle na nas vrušil. A i mi smo pol vure na jajce sedeli, nit jajec nit piščenec.
 Obadi, blago renoverani, v levem čošku v plavemi gača i takvemi majca. V desnem čošku Glumci, frtal renoverani, ` plave gača i jednak takvemi majca, mešovito; ima dresov od NDH na sim. Negdo ga je i ot dede most dobil. Posle pol vure tarapane pot plavem nebom Ojtne dukši kraj su zlekli Glumci. Tera je pouka ove utakmice? Ak ti se na flakserice odmata flaks bezveze tak da nemreš normalno poflaksati ret trsja il hiti flaksericu v MP3 il kupi noš.
 U svezi glede malog mede i čimbenika ukrudbenog i unatoč osolutne teorecke prednosti, teru v prakse nisu uspeli realizerati, a se to radi male varke maloga Marka, kaj su zapravo dve spačke počev ot treče; Manekeni nisu na gol centrerali standardnoga Iceka, teroga su maminjovi puleni očekivali, doma su radi varke ostavili Zeca da čuva žene dok su muži v, nu.., ne.., vane su ostavili Precednika kaj se na kontra strane igrališča na precedničkomu tronu separeral od druge raje, tri Pefci su, ruku na srce, dost za duplo više Švabof i još par Vele Jože a kamoli ne za mini Mi ekipu Đi-O-Pija, i zajdne, ak se još čega ne zmislim putem, instalerali su friškoga golmana kaj su ga (po)kupili v Humu na Sotle, iako po muške strane ima veze z Varaždinom, Zabokom, Zlatarom, Lepoglavum, Đurmancem, Kumrovcem, Nedeljancem.., a po ženske z Krapinum, Tuhljom, Bistrum, Kašinum.., (0.5 v atmosfere, 0.8 v zraku, 0.9 v gravitacijskem polju...) Švabi nisu pobedili. A, je došel pravu ekipu... Sokiči, limuniči i šetnja. Za egal je most, ma kaj most, ja bi se hitil na negova pleča, krif i tata Želko kaj se mesto da dela z Francom Pefcom na ZMIN-u i korodera z napadi Švabof zavlekel med "nevine" kibice i iza kakve kikle škilel kak miš z posej. Nek bu on krif, nek se zna. A Mamič? V egzil. Če mu je dalko Međugorje more `Roženicu, na isto mu dojde. I on se stisnul kak * šake...
 Je mi se Črni razgalamil v zajdne utakmice, pogotovo da je videl da ga Al Đazira vata. To je sestra od Al Caponea. Kak se on razgalamil tak su se Tomekovi Hačič Globetraktors razigrali. I lepo je to išlo v prvem talu. A v drugem su probali hititi v još jenu brzinu više od zajdne pak je je po malo počel * efekt "tu mač kerefeki", kak je to v vicu povedal Mujo da su on i Suljo kupili najnovešega BeMWeja; -Sad možeš iz pete prebaciti u R(ally). KHRRR!!!#ł§¤! To su znalački skoristili, ali nisu znali skoristiti vagu od 5 faulov(!), Krpičini šinovi, ovak dosta brojna i plodonosna familija. Utakmica jem je prekratko trajala. A treba bi spomenuti i Kalendarov eurogol kaj je pre* trifrtal Vrha i pol Bregov. Ali, da parafrazeram Krpicu Ml. z preglašenja pobednikov od lani `Dubrancu, govor v rangu z W.Churchillom i negvem "krv,znoj,suze", "nisu jem se uspeli..."
 Volim se kaj vole mladi a skoristil bi priliku da pozdravim Brikija, NeJadranka i Jadranka i se kaj me poznaju.

Gledim.
A, jesem se nas*...

Kurotresina Rade

kuntakinte:
Kravarsko - Novo Brdo, MNLVG15., 2018.06.17., Hotnja
https://rutube.ru/video/1916187eef0dad7fd16b2ea46fc3afdb/

Markuševec - Dubranec, MNLVG15., 2018.06.17., Hotnja
https://rutube.ru/video/d90efce7e4d38914fbf579d5f7f65787/

Gornji Hruševec - Velika Buna, MNLVG15., 2018.06.17., Hotnja
https://rutube.ru/video/0a007d7d97bed32eb990fdebae35ef38/

Cerovski Vrh - Donji Hruševec, MNLVG15., 2018.06.17., Hotnja
https://rutube.ru/video/3dc401b02ca02305c72881c4a8a1b7ff/

kuntakinte:
2. KOLO se igra : Gornji Hruševec   23. lipnja 2018. 15:30
Hotnja      - Dubranec - opča mobilizacija pri Ojtnane
Gornja Opatija   - Cerovski Vrh - dvoji Globetraktors
Opatija      - Velika Buna - Šaaakiiii, biti ili ne biti
Kravarsko   - Strezojevo - samo treba ponoviti lekciju z Ojtne
Markuševec   - Kozjača - nekak mi se čini da bu golman Manekenov fundal mega Peru, na lokalnem planu, za rezultat neznam, Pero, nejdi mu v gravitacijsko pole jel te bu usisal
Gornji Hruševec   - Donji Hruševec - teren bi več do ove utakmice trebal niti takov da se na tenesice mečeju lanci, kanđe, potkove il f pogon pušča quatro
Pokupsko   - Novo Brdo - do zna do bu igral za Pokosko, pred par mesec je zajne igrala Legija strancof, all stars MNLVG il tak nekaj
Šiljakovina   - Vukomerić - veli Joža da bumo za dva mesece videli kakov je bil mercato
Gladovec - petek bu padala plova, most se nogometa nemo žili ali kališajne bi moglo biti na nivou, i kupajne f Kravarščice


3. KOLO se igra : Donji Hruševec   24. lipnja 2018. 15:30
Markuševec   - Cerovski Vrh - moment istine, prva pak još na pitonu, veli Prco, sobotu mi moremo pobediti koga očemo, dopelaj Barcelonu bumo ju rašarafili kak TOW T72, nedela, nedela, nedela nas *, neznamo de je sunce, zavijanje na mesec ob pol dan, suša zmed bubregov, plučni kamenci, čir na jedenaestercu, jetrena aritmija, otečena slezena, da se zvana vidi, očno zapalenje, sej vrak na nas oče kak da smo zacoprani
Hotnja      - Kozjača - laganini, aufiderzen
Gornji Hruševec   - Gornja Opatija - toplo-brato-ubilački, mogli bi pak Obadi dan posle po Ruševcu gipse nanašati
Pokupsko   - Gladovec - taman
Kravarsko   - Dubranec - u, bolan ti ležim, posle utakmice
Opatija      - Donji Hruševec - da vidimo jel smo se baš sem ***
Šiljakovina   - Velika Buna - to nis ja to je moja temna, dva put, kulko su se posle dve kol i jeni i drugi uspeli recoopererati
Novo Brdo   - Strezojevo - to te ja pitam, il bu do koga kušuval po čudnem mestu il peju gače na trnje i kupinje
Vukomerić - malo selo za veliki odmor

kuntakinte:
2. KOLO se igra : Gornji Hruševec   23. lipnja 2018. 15:30
Hotnja      - Dubranec 0:6
Gornja Opatija   - Cerovski Vrh 0:7
Opatija      - Velika Buna -
Kravarsko   - Strezojevo 3:0
Markuševec   - Kozjača 5:0*
Gornji Hruševec   - Donji Hruševec 1:0
Pokupsko   - Novo Brdo 0:2
Šiljakovina   - Vukomerić 2:0
Gladovec ---

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju