Autor Tema: PhotoMath  (Posjeta: 8444 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
PhotoMath
« : Listopad 26, 2014, 11:27:20 poslijepodne »
Družba
Nič več težav z matematiko?
 Na trgu je nova aplikacija PhotoMath hrvaškega podjetja MicroBlink, ki skenira matematične enačbe in jih ne le reši, ampak pokaže tudi postopek oziroma korake, kako priti do rešitve. Pojavile so se sicer kritike, da tovrstne aplikacije razvrednotijo znanje in spodkopavajo izobraževanje.
...
Komentarji
...No ja, že kar nekaj let se da s prav takim telefonom in brez neke fensi aplikacije uporabiti npr. Wolfram Alpha, ki zna še precej več, kot nekaj preproste matematike. Res ne vem, zakaj naj bi ravno zdaj to postal problem.
http://www.mladina.si/161450/nic-vec-tezav-z-matematiko/

A prije si moral pisati šalabahtere ili prepisavati on nekoga...  :-\
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PhotoMath
« Odgovori #1 : Listopad 27, 2014, 11:44:12 prijepodne »
Pa moraš i sada, čak je prije bilo i lakše... sada ti jednostavno zabrane uporabu mobitela i digitrona pod testovima i nemaš ništa, ostaneš na šalabahterima koji ti isti teško prolaze, jer na svaki iole teži test dolazi po nekoliko profesora ili pripravnika koji paze, svakih pet metri je neki "pes čuvar"...

Koliko znam, Wolfram Alfa je vrlo velik i vrlo težak program za posluživanje, zahtijeva instalaciju (sama install datoteka je mislim preko 600 Mb, imao sam je svojedobno instaliranu na Windowsima čisto iz znatiželje, no nije mi nikada trebala) i mora biti instaliran na računalu, a povrh svega mora mu se zadati cijeli zadatak, znači unijeti isti (što isto zahtijeva edukaciju u manualu programa, jer koristi cijelu tipkovnicu koju pretvara u matematičke znakove i simbole). Pa kada unosiš nekakve nejednadžbe sa korijenima i potencijama u njima, da te vidim... ako se baš ne snalaziš, moglo bi ti zatrebati i solidno vremena, a to je nešto što je svakako loše u usporedbi sa PhotoMathom.

Po meni, Wolfram nije usporediv sa ovim izvrsnim programom (moja starija kćer ga ima, program je free i za sada samo na iPhoneu, tako da mlađa kćer čeka Novu Godinu za kada su najavili i za ostale platforme), jer ovaj program je vrhunski jednostavan za posluživanje - u biti pokreneš program, u programskom oknu ima skener kojim odskeniraš zadatak i to je to, ostalo radi program... iako niti jedna komponenta programa nije autorska (tehnologije i softver za skeniranje, pregled, razumijevanje teksta iz slike i prepoznavanje slova i znakova...), sve to obuhvaćeno u jednu cjelinu svakako je, kao i izvrsno korištenje dostupnih tehnologija smartphonea...

Da li takav program uništava učenje, potkopava znanje i umanjuje interes za matematiku - mislim da ne... ista stvar se mogla pitati i izumum digitrona - zašto ne bismo i dalje zbrajali i dijelili "na žgance", ono "plajvajz u ruku i blok papira pred sebe", ovako klinci nisu zainteresirani naučiti zbrajati kada znaju da će uvijek imati strojček i aparatić koji će to raditi umjesto njih, i tako cijeli život, dapače stalno i stalno dolaze i izmišljaju sve bolje i bolje...

Kada zbrojimo sve realne životne okolnosti i situacije u kojima se ova aplikacija može koristiti, ne treba se bojati da će prava znanost i pravi posao i dalje uvijek trebati one koji stvarno znaju matematiku, i kojima neće biti nikakav problem provjeriti stvarno znanje matematike...
« Zadnja izmjena: Listopad 27, 2014, 11:46:37 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”