Domaće teme > Događaji

IVANJE U BUŠEVCU

<< < (2/5) > >>

Sledgehammer:
Lani se je naplaćivao ulaz na SVA događanja, tj. ulaz u prostor gdje se sve i održavalo. Ove godine imaju velikog sponzora (koji bu valjda platil da ne moraju posjetitelji), pa bu valjda besplatno ući i sve vidjeti. Jer ako se bude naplaćivalo... obzirom da podmuklo ni prošle godine nisu nigdje rekli da se naplaćuje, a kada je čovjek došao, iz gužve bi netko samo rekel - "dobar dan, karta je 10 kuna po osobi...", po sistemu dovođenja pred gotov čin, što je sramota...

koko-vg:
Valjda se bu Holetić isprsil ...  ima lepi prostor, a bome i lepu reklamu ...

Ljudevit Kaj:

Glede neke prethodne forumske (dez)iformaciji o Turopolske svadbe AD 2010 evo tumačejne z prve ruke – od predsednika Ogranka „Selačke sloge“ Buševec gospona Nenada Rožičovoga:

1) lani je na sem plakatem i propagandnem materijalem bilo napisano kuliko košta kitica (simbol za vulazninu na svadbu).
Na plakate smo isteknuli črleno srce de piše "KITICA 10 KN", tak da se zna da se plača kitica.

2) Turopolska svadba je jako zahteven i skup projekt (cca 80.000 kn) i nesmo mogli sva sredstva nabaviti od pokrovitelov i sponzorov.

3) ja niti na jednu feštu nejdem bez kun. Mislim da se za onakav program kakov smo mi dali lani (u)opče ne treba opravdavati. Ako je za to nekome puno za kiticu (vulaz) dati 10 kn, dok niti za jenu drugu predstavu nema vulaznice ispod 40 kn, onda se uopče nemam nameru sa takvemi raspravlati.
(Pripomena: i cena „svadbenoga“ gulaša je bila popularna – po 10 kn (da ga kupujete negde drugde košta i do dvaput više)).

4) Si programi do Turopolske svadbe 2010 (do17:00 vur v nedelu) bili su besplatni. V sobotu se tak moglo zabadava i jesti i piti kuliko se štelo (Degustacija hrane pod nazivom „Kaj su jeli naši svati“).


Puno je je teri ne-znaju kuliko je truda i posla vuloženo da se napravi nekaj onakvoga kaj smo mi lani napravili.
Ak im je  puno za takov program dati 10 kn onda ne-muraju niti dojti drugi put
- poručil je predsednik OSS Buševec Nenad Rožičov (tel. 098 829 907) teri sam je, znam, vutrošil jeno 15 dan („po 24 vure“, ak se se zbroji) svega slobodnoga vremena da bi drugi na “Turopolske svadbe“ mogli vuživati.

Ljudevit Kaj:

Ovak je zgledal lajnski plakat:
http://imageshack.us/f/261/ivanje2010.gif/

iliti:


IVANJE U BUŠEVCU (2010.)
OGRANAK "SELJAČKE SLOGE" I MJESNI ODBOR BUŠEVEC

pozivaju Vas na
TUROPOLJSKU SVADBU (2010.)

Ljetna pozornica iza Doma kulture

25.06.2010. Petak
15,00 sati - Ivanjski turnir Buševca i Novog Sela u malom nogometu - ŠRC Zvrnik Zvrnik
20,00 sati - Pivijada uz ribice i tamburaški sastav „Turopoljske žice"

26.06.2010. Subota
17,30 sati - Otvorenje etno-izložbe „Tradicionalna drvena arhitektura Turopolja" i izložba
                    maketa drvenih kuća i kapelica (Područna škola Buševec)
18,00 sati - Svečana sjednica povodom obilježavanja 90 godina OSS Buševec (Dom kulture)
19,30 sati - Otvorenje „Čardaka" u etno zadruzi Buševec
                 - Degustacija hrane pod nazivom „Kaj m jeli naši svati"
20,00 sati - Zabavna večer uz tamburaški sastav „Vranac" i glazbeni sastav „Peti element"

27.06.2010. Nedjelja
11,00 sati - Sveta misa u crkvi Svetog Ivana Krstitelja u Buševcu
17,00 sali - Sveta misa u crkvi Svetog Ivana Krstitelja u Buševcu
18,00 sati - Velika Turopoljska svadba u izvođenju Ogranka Seljačke sloge - Buševec
                  i gostiju iz KUD-a Dučec - Mraclin i KUD-a Nova zora - Donja Lomnica
                  kitica 10 kn
20,00 sati  - Zabavna večer uz tamburaški sastav „Harmonija" i glazbeni sastav „HIT"
21,00 sati - Paljenje Ivanjskog krijesa

U sklopu oba dana bit će organiziran „Ivanjski semen" sa domaćim proizvodima i etno rukotvorinama, vožnja kočijom, zabavni park za djecu, „proštenje" „ jahanje na konjima, gađanje lukom i strijelom, animacijske radionice za djecu, Andautonijski šator, Zelena akcija Mičavec

Bogata ponuda jela i pića po popularnim cijenama {domaća gibanica, svadbeni gulaš, Turopoljska kotlovina, odojak..)

Ljudevit Kaj:
Biblioteka (Ž)ALBA-TROS(TRUKA):
Turopolska svad(ž)ba 2010

Zgledi da su avutori plakatov i prospektne materijalov precenili znajne (gnoranciju) neke posetiocov glede običajov na turopolske svadbe, odn. da su potcenili "deverovsko" razmišlajne (ne platiti nike ili dati čem mejne za kitice).

Stare navade (i) Turopolcov su da odzivači (svati) na svadbu denesu dar i onda da se to ojdni „eksplicetno“ ne išče.

Daklem, na turopolsku svadbu se nejde bez kit(ic)e, a kitica se kupuje (leta 2010. za 10 kuni, kak je pisalo v plakatne srcolike strelice).

To naročito vredi ak treba teru i-vajnski kres-nuti.
(Te put je Turopolska svadba bila vu okviru Ivajna i ivajnskoga kresa).


--- Citat: Ljudevit Kaj - Lipanj 28, 2011, 11:09:07 poslijepodne ---
FILARKA JAGICA:
Sad kad ste več dobili mladinku zabadava, kitice bute morali platiti. To vam ne damo zabadava. Bez cekinov nema niš. Ja sem se po trjnu i grmju nahodila dok sem to nabrala.

DEVER:     
Pak kuliko bi ti štela?

FILARKA JAGICA:     
Pet cekinov.

DEVER:     
To je puno. Videk dej im to ke imaš v kese. Da nemamo više ž nimi brige.

http://www.forumgorica.com/tradicija/turopolska-svadba/msg33745/#msg33745 
--- Kraj citata ---

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju