Autor Tema: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda  (Posjeta: 30830 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #15 : Listopad 15, 2009, 11:30:50 prijepodne »
odličnici, velikani i glavata gospoda su se odazvali jer su jedino oni za proslavu i znali. proslava iliti obilježavanje očito nije bilo namijenjeno svima nego samo njima. i dalje mislim da bi obilježavanje trebalo biti organizirano bez obzira na volju ili pripadnost udrugama jer ima puno pripadnika brigade koji nisu učlanjeni ni u udruge ni u partije. 
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #16 : Listopad 15, 2009, 12:49:35 poslijepodne »
Dobro veli Domovinesin...još pri tom valja podsjetiti kak se u Udrugi 153 plaća članarina?..naime mjesečna članarina iznosi 100 kn...onaj tko ne plati za redom tri mjeseca  biva brisan iz evidencije članstva...e sad nije li to moralno i pravno upitno?...dobro je znati činjenicu da je predsjednik Udruge 153 brisan iz SDP-a radi toga što nije platio članarinu..po radi toga je ušao i u otvoreni sukob sa VFK ...he..he...sad isto to on radi u Udruzi...

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #17 : Listopad 15, 2009, 01:54:49 poslijepodne »
............i dalje mislim da bi obilježavanje trebalo biti organizirano bez obzira na volju ili pripadnost udrugama jer ima puno pripadnika brigade koji nisu učlanjeni ni u udruge ni u partije.  

Da, točno, nisu svi koji su prošli kroz brigadu članovi Udruge, nije čak niti veći dio.
I mene zanima zašto? Pa vrata su svima otvorena i svi se mogu učlaniti, nema to veze sa bilo kojom partijom, kao što su i svi članovi Udruge 153. brigade pozvani (koliko znam pismeno) na proslavu osnivanja.
Prema tome, na svakome je da izabere.


Dobro veli Domovinesin...još pri tom valja podsjetiti kak se u Udrugi 153 plaća članarina?..

naime mjesečna članarina iznosi 100 kn...onaj tko ne plati za redom tri mjeseca  biva brisan iz evidencije članstva...e sad nije li to moralno i pravno upitno?...

Muha – jel vama zadatak da širite laži?

Kakvih 100 kn mjesečno? Od kud vam taj podatak? Bezočna laž.

Plaća se članarina, točno, ali 100 kn G O D I Š NJ E.

Mislite li da je 100 kn godišnje velik novac pa je problem platiti i učlaniti se u Udrugu?

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #18 : Listopad 15, 2009, 03:59:42 poslijepodne »
Nije istina da mi je zadatak da širim neistinu već suprotno da širim istinu..raspitaj se koliko članova Udruge je izbrisano samo zato što nije platilo članarinu?.zato ne skreći temu jer je to pravo pitanje...koliko Udruga 153 inkasira godišnje novaca od Grada?..razno raznih donatora?...članarine?...kako se troši novac?...tko vodi i odgovara za financije u Udruzi?...postoji li kakvo financijsko tijelo da pročešlja malo poslovanje Udruge?....hm ovako ostaje činjenica da se novac troši na vijenac koji se jednom baci godišnje u Kupu?...ili na derneke u kojima učestvuju zalokani odabrani mastodonti?... nek drugovi pokažu i objave godišnje financijsko izvješće...ali ne ono koje je usvojeno na odboru Udruge nego ono stvarno....na kraju pitanje... zar u Udruzi koja se financira iz Gradskog proračuna i pri tom još iznudi tijekom godine izvanredna sredstva treba brati članarinu bila ona i 10 kn/mjesečno?...je li u redu da oni koji su se grijali pri toplim pećima i iz daljine dalekozorom promatrali kroz prozor kaj se vani dešava vode i budu na čelu Udruge?...je li u redu da oni koji su braneći Hrvatsku na prvoj liniji spavajući pod vedrim nebom, zemunicama i rovovima budu izbrisani po radi toga kaj nisu platili članarinu....jel u redu da se izbriše iz članstva još za života general Goršeta zato kaj nije platil članarinu?...

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #19 : Listopad 15, 2009, 04:05:24 poslijepodne »
I iz videoteke te iščlane kad ne platiš članarinu, ni u knjižnici nemreš knjigu posuditi ako nisi platio članarinu, prema tome o čemu ti pričaš?

A kad napišeš da članarina iznosi 100 kuna mjesečno i da te netko izbaci za tri mjeseca onda je to laž - ili slučajna ili namjerna.
Da je slučajna svatko normalan bi rekao "je, istina, je, pogriješio sam članarina je godišnja".
Prema tome svjesno i namjerno govoriš neistinu kako bi nekoga oblatio, konkretno predsjednika Udruge.
Kaj ti to treba to samo i znaš.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #20 : Listopad 15, 2009, 04:18:11 poslijepodne »
Nije istina da mi je zadatak da širim neistinu već suprotno da širim istinu..raspitaj se koliko članova Udruge je izbrisano samo zato što nije platilo članarinu?.zato ne skreći temu jer je to pravo pitanje...

Onda postavite pravo pitanje na koje možete očekivati odgovor onih koji znaju, a ne širite neistinu tj laž o 100 kn mjesečno jer upravo vi skrećete s teme s tom neistinom.

koliko Udruga 153 inkasira godišnje novaca od Grada?..razno raznih donatora?...članarine?...kako se troši novac?...tko vodi i odgovara za financije u Udruzi?...postoji li kakvo financijsko tijelo da pročešlja malo poslovanje Udruge?....

Pojma nemam. Znadete li vi? Očito da, ali ne bi napisali da i mi ostali saznamo.
Ili sve izmišljate kao i članarinu od 100 kn mjesečno.
A tko vodi brigu o financijama - pa valjda imaju blagajnika.

Evo što piše na stranici Udruge 153. brigade:

Izvršni odbor:
1.      PREDSJEDNIK UDRUGE: Ivan Mišerić
2.      DOPREDSJEDNIK UDRUGE: Nenad Pipinić
3.      ČLAN IZVRŠNOG ODBORA: Željko Cavrić
4.      ČLAN IZVRŠNOG ODBORA: Marin Klarić
5.      ČLAN IZVRŠNOG ODBORA: Željko Klarić
6.      ČLAN IZVRŠNOG ODBORA: Nikica Repač, prof.
7.      ČLAN IZVRŠNOG ODBORA: Ivan Zagorac


TAJNIK UDRUGE: Ivica Strugar
BLAGAJNIK UDRUGE: Ratomir Alebić
SUD ČASTI UDRUGE:
PREDSJEDNIK: Zvonimir Šimičić
ČLAN SUDA ČASTI: Ivan Rendulić
ČLAN SUDA ČASTI: Stjepan Srbljić

http://www.udruga153brhv.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=31

Ti ljudi se nisu sami postavili, izglasani su na Skupštini, koja je bila lani u 12 mj. I to je vidljivo na stranicama Udruge.

hm ovako ostaje činjenica da se novac troši na vijenac koji se jednom baci godišnje u Kupu?...ili na derneke u kojima učestvuju zalokani odabrani mastodonti?... nek drugovi pokažu i objave godišnje financijsko izvješće...ali ne ono koje je usvojeno na odboru Udruge nego ono stvarno....

Muha - pa nije Udruga 153. brigade dio HDZ holdinga pa da ima dvojno financijsko izvješće, tj jedno stvarno, vidljivo, i drugo nepoznato.   :P


na kraju pitanje... zar u Udruzi koja se financira iz Gradskog proračuna i pri tom još iznudi tijekom godine izvanredna sredstva treba brati članarinu bila ona i 10 kn/mjesečno?...je li u redu da oni koji su se grijali pri toplim pećima i iz daljine dalekozorom promatrali kroz prozor kaj se vani dešava vode i budu na čelu Udruge?...
Nisu se sami postavili, članovi Udruge su ih izabrali. Učlanite se i vi ako ste bili dio brigade, pa predložite nekoga tko je bio  pod vedrim nebom, ali ne zaboravite da se Udrugom treba baviti, a ne biti samo na papiru.
Gospon Pevi i gospon Pipinić, gospon Strugar i gospon Repač itekako dobro obavljaju svoje dužnosti u Udruzi. Osim toga zar su Srugar, Repač, Zagorec bili uz tople peći sa dalekozorima? Hmm.... dajte razmislite.
Ili nemate pojma tko su oni bili onda?


jel u redu da se izbriše iz članstva još za života general Goršeta zato kaj nije platil članarinu?...

Goršeta NIKADA nije bio general. A da je mogao platiti članarinu, je, i da je prema svima isti obrazac - mora biti. A da li je Damir izbrisan i kada, pojma nemam.
« Zadnja izmjena: Listopad 15, 2009, 04:20:04 poslijepodne plemenitašica »

Offline Rožica-ljutibijes

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 235
  • Karma: +2/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #21 : Listopad 15, 2009, 04:49:06 poslijepodne »
Nije istina da mi je zadatak da širim neistinu već suprotno da širim istinu..raspitaj se koliko članova Udruge je izbrisano samo zato što nije platilo članarinu?.zato ne skreći temu jer je to pravo pitanje...koliko Udruga 153 inkasira godišnje novaca od Grada?..razno raznih donatora?...članarine?...kako se troši novac?...tko vodi i odgovara za financije u Udruzi?...postoji li kakvo financijsko tijelo da pročešlja malo poslovanje Udruge?....hm ovako ostaje činjenica da se novac troši na vijenac koji se jednom baci godišnje u Kupu?...ili na derneke u kojima učestvuju zalokani odabrani mastodonti?... nek drugovi pokažu i objave godišnje financijsko izvješće...ali ne ono koje je usvojeno na odboru Udruge nego ono stvarno....na kraju pitanje... zar u Udruzi koja se financira iz Gradskog proračuna i pri tom još iznudi tijekom godine izvanredna sredstva treba brati članarinu bila ona i 10 kn/mjesečno?...je li u redu da oni koji su se grijali pri toplim pećima i iz daljine dalekozorom promatrali kroz prozor kaj se vani dešava vode i budu na čelu Udruge?...je li u redu da oni koji su braneći Hrvatsku na prvoj liniji spavajući pod vedrim nebom, zemunicama i rovovima budu izbrisani po radi toga kaj nisu platili članarinu....jel u redu da se izbriše iz članstva još za života general Goršeta zato kaj nije platil članarinu?...

 ;) I opet samo i jedino ZZZZZZZZZZZZZZZZ zzzzzzzzzzzzzzz ZZZZZZZZZZZZZZZ zzzzzzzzzzZZZZZZZZZZzzzzzZZZZZZ....

Argumenti, samo argumenti...nikakvo fingiranje u Kradeze manirama... >:(

Citat:
...postoji li kakvo financijsko tijelo da pročešlja malo poslovanje Udruge?....

Pih, jašta nego postoji...hm, ali ne može udruga doći tak skoro na red, moraju ta tijela najprije "pročešljati" Kradeze
prljavštine
, a za to im trieba još cijelo naredno stoljeće i tko zna jel budu završili...bljak  :o tko se javla brblati i lagati ???
...negdo z Kradezeja, ;) hih...


Offline mali_od_palube

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 100
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #22 : Listopad 15, 2009, 06:34:45 poslijepodne »
Muha, ti bi trebao voditi ove svoje "topničke" dnevnike!
"Pucaš" bezveze i nadaš se da će tvoje lupanje jednom i pogoditi...

Malo se raspitaj o radu udruge, a onda kreni na članarinu i financiranje iste te na financijska češljanja u Udruzi i ostalim Udrugama u RH, bilo braniteljskim ili bilo kakvim drugim udrugama! Šta si se sad ti našao širiti laži i insinuirati o Udruzi 153. brigade i njenim članovima? Ako si bio član 153. brigade, fino se učlani u istu i popravi nešto ako misliš da je netko u krivu, pokaži njihovu financijsku situaciju ako dođeš u poziciju, organiziraj i ti nešto da se putevi i žrtve 153. brigade ne zaborave i da ih tebi slični ne pljuju, budi pravednik, a ne da širiš laži i provociraš...

Kad čovjek pomisli da ti svojim rekla-kazala tekstovima ne možeš ići niže, ti me uvijek iznenadiš i odeš još niže! Koji je tvoj problem u vezi Udruge i u vezi Brigade? Šta si se toliko namjerio na istu?

Ako ti se netko privatno ne sviđa, to nije razlog da pljuješ po cijeloj Udruzi! Iza Udruge stoje mnogobrojne akcije da se ne zaboravi sjećanje i na poginule i na ratni put Brigade i na sve pripadnike Brigade koji su bili, pa makar i tjedan dana u Brigadi! Zašto to nisi spomenuo, zašto nisi spomenuo film o Brigadi, zašto nisi spomenuo Monografiju?

Ma daj...

P.S. Nemam sad vremena da ti odgovorim na svaku lažljivu riječ koju si napisao u ovom svom postu, ali uskoro hoću... 



plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #23 : Listopad 15, 2009, 11:33:20 poslijepodne »
Muha, ti bi trebao voditi ove svoje "topničke" dnevnike!
"Pucaš" bezveze i nadaš se da će tvoje lupanje jednom i pogoditi...

Malo se raspitaj o radu udruge, a onda kreni na članarinu i financiranje iste te na financijska češljanja u Udruzi i ostalim Udrugama u RH, bilo braniteljskim ili bilo kakvim drugim udrugama! Šta si se sad ti našao širiti laži i insinuirati o Udruzi 153. brigade i njenim članovima?

Bravo mali u potpalublju.  ;)

Kad bi se Muha počeo raspitivati na pravo mjesto i saznao istinu, ne bi mogao pisati po forumu, jer ne bi imao kaj. Ovako izmišlja, laže, obmanjuje, i postane predmet dana.
Provejrena metoda ZNA SE holdinga - omalovažavaj istinu i pravdu i dobra djela, guraj laži, pocjenjuj, budi nemoralan, pljuj pa i u lice, i daleko ćeš dogurati.
Neki su postali i ministri u ovoj državi, veleposlanici po raznim dijelovima svijeta, a za početak počneš kupovati stanove i ostale nekretnine po Zagrebu i moru.   :P

Offline Muha

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1284
  • Karma: +0/-0
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #24 : Listopad 16, 2009, 08:33:16 prijepodne »
Nisam niti očekivao drugačiju reakciju od nazočno pristrano odabranog društva. Žalosti me vidljivo licimjerstvo. Naime manje više svi ovdje uključeni u svom pisanju koriste retoriku transparentnosti, poštenja, čestitosti a pri tom niti u jednom trenutku ne uvažavaju drugo mišljenje već koriste priliku gdje god mogu prikazati iste kao pristaše HDZ-ove zločinačke organizacije...o 153 Udruzi sam napisao neke svoje spoznaje u želji da potaknem (samosvojne) forumaše da razmisle malo da li je u Udruzi 153 sve bajno i krasno kak to neki (ne/namjerno) prikazuju....plemenitašica je čak i objavila popis ljudi koji upravljaju Udrugom, zašto?...btw i Uprava Podravke je imala upravljačku strukturu na papiru, nije li?..

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #25 : Listopad 16, 2009, 09:42:10 prijepodne »
Nisam niti očekivao drugačiju reakciju od nazočno pristrano odabranog društva. Žalosti me vidljivo licimjerstvo. .........


....plemenitašica je čak i objavila popis ljudi koji upravljaju Udrugom, zašto?...

Muha – kaj je vama, pa od prvog dana vas nastojim razumjeti. Ili ste, može biti, zaboravili?

Objavila sam popis vodstva na način da sam „otkrila“ tajnu koju sam prenijela c/p sa stranica Udruge.

Zato jer ste pitali (kao da sami niste mogli tamo pročitati) (citat) „tko vodi i odgovara za financije u Udruzi?...“ (gotov citat)  

Osim toga ste članove udruge proglasili „odabranim mastodontima“ (citat) „...ili na derneke u kojima učestvuju zalokani odabrani mastodonti?...“(gotov citat).

Nakon te bljutave rečenice sam vam priljepila imena i prezimena, kao i dužnosti koje obnašaju ljudi u Udruzi 153. koje vi omalovažavate, koje vrijeđate, i koje nastojite prikazati kao one koji su sjedili uz tople peći i dalekozorima čekali kaj bu se dogodilo.
 
Možda vama ova imena ništa ne govore, no nekima (meni)  su ta imena vrlo spojiva sa osobama, vrlo im je friško sjećanje,  naročito onima koji su bliski Udruzi 153. i onima koji se sjećaju tko se gdje grijao,
a tko je DANAS na vlasti u ovom gradu, županiji, ako hoćete i državi.
Dožupan Kos je na sjednici GV pitao Gdje ste vi bili kad sam ja u prosincu 1991 slagao POT i bio izabran za župana. (tak nekak).
I taj zaboravlja da se u prosincu 1991 BRANILO Turopolje i cijeli Zagreb.
Dakle i on omalovažava.

Ili se vi vodite upravo po tom obrascu – tako je u cijeloj državi, kak onda ne bi bilo u nekoj tamo udruzi?

Upravo zato sam podsjetila ovim popisom tko je izabran da predstavlja Udrugu 153. bez političkih konotacija (napisali ste da je i Pevi izbačen iz stranke) i da kak veli mali_od_palube (citiram) „Ako ti se netko privatno ne sviđa, to nije razlog da pljuješ po cijeloj Udruzi! Iza Udruge stoje mnogobrojne akcije da se ne zaboravi sjećanje i na poginule i na ratni put Brigade i na sve pripadnike Brigade koji su bili, pa makar i tjedan dana u Brigadi! Zašto to nisi spomenuo, zašto nisi spomenuo film o Brigadi, zašto nisi spomenuo Monografiju? (gotov citat)

Zašto - zato jer se Muhi jede grah i maršira po VG, fučka se njemu i mnogima za knjigu, film, ili zemunicu na Kljuki.
Muha - ja to tak ne gledam. Taman da je Udruga napravila samo ta dva projekta ja bi im zahvalila (kao što i jesam) pa da nakon toga budu samo na papiru. Ali oni nisu samo na papiru, nego su i na "dernecima"  po kiši i blatu u šumi Kljuka.

Nisam otvorila temu, ali da jesam otvorila bih anketu s pitanjem: Jeste li bili posjetiti zemunicu-osmatračnicu u šumi Kljuka? Jeste li odveli svoju ženu, djecu tamo da i ona vide gdje su branilo Turopolje, VG  i Zagreb? Pokupsko ne mogu napisati kad su Pokupsko direktno zrokali.
Ili vam je to možda partizansko (komunističko) učenje djece. Ne bi me niti takvo objašnjenje iznenadilo.  :P

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #26 : Listopad 16, 2009, 10:19:54 prijepodne »
o 153 Udruzi sam napisao neke svoje spoznaje u želji da potaknem (samosvojne) forumaše da razmisle malo da li je u Udruzi 153 sve bajno i krasno

Ti si iznio nekoliko svojih spoznaja (čitaj: neistina) kako bi potaknuo nekoga da razmisli da li je u Udruzi sve bajno i krasno???
Dakle, takav pristup je stvarno maštovit.
Još nisam nikad vidjela da je laž urodila plodom na opću korist.
No, vidjela sam kako laž donosi mnogo osobne koristi onima koji lažu. Čitam u novinama o tome svaki dan.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

kekec

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #27 : Listopad 16, 2009, 10:43:12 prijepodne »
Muha, daj od početka, reci gdje si bio 1991 ? U brigadi ?

plemenitashica

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #28 : Listopad 16, 2009, 11:11:55 prijepodne »
o 153 Udruzi sam napisao neke svoje spoznaje u želji da potaknem (samosvojne) forumaše da razmisle malo da li je u Udruzi 153 sve bajno i krasno

Ti si iznio nekoliko svojih spoznaja (čitaj: neistina) kako bi potaknuo nekoga da razmisli da li je u Udruzi sve bajno i krasno???
Dakle, takav pristup je stvarno maštovit.
Još nisam nikad vidjela da je laž urodila plodom na opću korist.
No, vidjela sam kako laž donosi mnogo osobne koristi onima koji lažu. Čitam u novinama o tome svaki dan.

Izvrsno, izvrsno, bravo. Palac gore puta 5  (hoću taj smajlić)

Eto, žene brane čast Udruge 153.  ;)

Muha, daj od početka, reci gdje si bio 1991 ? U brigadi ?

Ma kekec, nije važno je li bio u brigadi ili nije, važno je to kaj izmišlja (čitaj laže).
Počel je sa "100 kn mjesečno", pa nastavio na "zalokani odabrani mastodonti" i završio "neke svoje spoznaje u želji da potaknem (samosvojne) forumaše ".
I kad se (samosvjesni) forumaši izjasne, onda smo mi samosvjesne budale koje ne nasjedaju, jer ne vjerujemo "njegovim spoznajama" (čitaj lažima).

Tur

  • Gost
Odg: 153. brigada - opet slave samo odličnici i glavata gospoda
« Odgovori #29 : Listopad 17, 2009, 09:59:13 poslijepodne »
Muha, daj od početka, reci gdje si bio 1991 ? U brigadi ?

Po načinu rasprave rekel bi da još nije bil ni v planu. :D