Autor Tema: Turopoljska groblja  (Posjeta: 10026 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Turopoljska groblja
« : Listopad 31, 2010, 10:34:39 prijepodne »
Potaknut člankom na slijedećem linku, postavih si i sam pitanje - stvarno, kakvo je stanje na turopoljskim grobljima? Kakvo je stanje sa ponudom, potražnjom i cijenama na grobljima u Velikoj Gorici, Vukovini, te seoskim grobljima diljem Turopolja? Kakvi su problemi pojedinog groblja?

Ajmo, insideri, dajte malo informacija...

Tu je i članak koji se tiče Grada Zagreba...

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/93820/Grobovi-u-Zagrebu-do-cak-150-tisuca-kuna.html
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #1 : Listopad 31, 2010, 07:47:26 poslijepodne »
Opca slika groblja je ta da mnogi imaju bolje kada umru nego u vrijeme zivota.

vise skromnosti, reda, manje lampiona i ostalog smeca bilo bi draze svim pokojnicima..

trebalo bi pokrenuti opcu drustvenu raspravu o takmicenju paljenja lapiona, koji poslije stignu na  mraclinsko smetiste.. da li to pokojnicima potrebno..

Doci na groB, pokloniti se , pomoliti, donjeti strucak cvijeca, odaje vise  nego cirkus koji se stvara upravo ovih dana

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #2 : Listopad 31, 2010, 08:26:42 poslijepodne »
Apsolutno se slažem...  :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #3 : Studeni 01, 2010, 01:06:15 poslijepodne »
Tako je, bravo... podrzavamo... e a sada, ajmo na groblje i da popalimo tih 200 svijeca sto smo kupili!

shaka zulu

  • Gost
Odg: Turopoljska groblja-Ramonsi v akcije
« Odgovori #4 : Studeni 01, 2010, 01:46:41 poslijepodne »
Do je dozvolel ciganom da na goričkomu grobju prazniju kontejnere z svečami i lampuši?

Laganini natovarili na tačke vreče z oznakami vgčistoče i piče na tamiče...
Na Peščenice snoč tržiju cveče kaj su ljudi prekčera ostavili,"čiste" celo leto grobje...Boga bi fkrali...

Citat:
Za skupljanje otpada ovlaštena je jedino VG Čistoća!
(24.09.2010.)
Stožer za zaštitu i spašavanje Grada Velike Gorice izdaje javno priopćenje da je za skupljanje otpada zadužena gradska tvrtka VG Čistoća. Upozorava se lokalno stanovništvo da komuniciraju isključivo s navedenom tvrtkom i da jedno njima dozvoljavaju odvoženje otpada.
Naime, pojavile su se skupine romskih obitelji koje se lokalnom stanovništvu predstavljaju kao ovlašteni partneri Grada za odvoz željeza i glomaznog otpada.
Stožer izdaje strogo upozorenje da se lažnim predstavnicima ne dozvoljava odvoz. Građani se za odvoz trebaju javiti VG Čistoći na broj 099/ 736-86-06.
http://www.rtl-radio.hr/default/news.php?kat_id=33&news_id=5437

Ne dajte otpad Romima!
24.09.2010. Aktualno 
http://www.rvgreporter.com.hr/index.php?id=3558

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #5 : Studeni 01, 2010, 02:28:04 poslijepodne »
Zašto je dozvoljena prodaja pečenih kostanjov, kokica, lizalica, šečerne vate i ostalih gluposti na prostoru ispred groblja na današnji dan, to mi slići na proščenje i mišljenja sam da je to ne primjereno i da se to nebi smjelo dozvoliti. :o

Kakvog ste vi mišljenja o navedenom?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #6 : Studeni 01, 2010, 02:35:10 poslijepodne »
I v Sisku je trže,samo ne mam na ulazu...

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #7 : Studeni 01, 2010, 04:31:35 poslijepodne »
... prije mjesec dana bila je licitacija za štandove koji se mogu postaviti ispred ulaza u groblje (mislim na VG) za prodaju isključivo svijeća te cvjetnih aranžmana za grobove najmilijih, ostalo sve je kako bi rekao Memetali ...  ILJEGALA ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #8 : Studeni 01, 2010, 10:15:32 poslijepodne »
Zašto je dozvoljena prodaja pečenih kostanjov, kokica, lizalica, šečerne vate i ostalih gluposti na prostoru ispred groblja na današnji dan, to mi slići na proščenje i mišljenja sam da je to ne primjereno i da se to nebi smjelo dozvoliti. :o

Slažem se, to je bilo totalno neprimjereno. Bude zanimljivo čitati kako će nadležni objasniti taj slučaj.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #9 : Studeni 02, 2010, 06:48:30 poslijepodne »
Bude zanimljivo čitati kako će nadležni objasniti taj slučaj.

Zakaj?
Kaj je do prijavil..?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #10 : Studeni 07, 2010, 06:05:04 poslijepodne »
Ja gledam to svo čudo za Sisvete, gledam koliko lampaša gori na svakom grobu, gledam one tisuće zapaljene oko raspela, cveće, aranžmane, pa nekak preračunavam to u kunice i zavrti mi se od brojke.
Možda sam ja u krivu, ali nekak mi je svega toga preveč.
Jel to potrebno baš toliko i sve na taj jedan dan?
Gledam ljude, svi jure, žure se kroz gužvu, popale kaj imaju, na brzinu se prekriže i trk dalje s vrećicama. Z jednog na drugo groblje.
Odrađuju ono kaj moraju na taj dan.

Bilo mi je žal kaj sam to tak vidjela i doživjela  :(
Sve nekak gubi smisao. Sve smo pokvarili.
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #11 : Studeni 07, 2010, 09:35:24 poslijepodne »
Znam da izgleda ova moja usporedba bez veze,ali ipak ju pišem.
I gledam sve one prazne plastične flaše od popijenog piva, nakon koncerata, malu vojsku čistaća koji čiste stadione ili prostore gdje se održavaju koncerti.
I pitam se isto kao i @Goričanka, dali smo izgubili kompas i kuda sve to vodi.
Svijeće još i mogu biti znak našeg sjećanja za onima kojih smo se barem na taj jedan dan sjetili . Ali kakav su spomen sve one litre i litre popijenog alkohola, možda eventualno na glavobolju ili na nešto što ne prepoznajemo, jer smo se dobro napili?

Općenito govoreći, izgleda da u svemu volimo pretjerivati.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #12 : Studeni 07, 2010, 09:35:37 poslijepodne »
Ja gledam to svo čudo za Sisvete, gledam koliko lampaša gori na svakom grobu, gledam one tisuće zapaljene oko raspela, cveće, aranžmane, pa nekak preračunavam to u kunice i zavrti mi se od brojke.
Možda sam ja u krivu, ali nekak mi je svega toga preveč.
Jel to potrebno baš toliko i sve na taj jedan dan?
Gledam ljude, svi jure, žure se kroz gužvu, popale kaj imaju, na brzinu se prekriže i trk dalje s vrećicama. Z jednog na drugo groblje.
Odrađuju ono kaj moraju na taj dan.

Bilo mi je žal kaj sam to tak vidjela i doživjela  :(
Sve nekak gubi smisao. Sve smo pokvarili.

Ja se ne bi složio s Vašim uvaženim mišljenjem. Zašto?
Pa kak veli jedna moja dobra prijateljica, ak imam pokopane roditelje ili meni drage ljude kojima nemogu ništa dati niti oni mogu išta primiti, jedino i najmanje što mogu jedan dan na godinu odnijeti buket cvijeća na njihov grob, naravno ako toga tko je pokopan poštujete i cijenite, to Vas čini ispunjenim u svakom smislu, duhovnom, psihičkom, tjelesnom i kakvom god drugom hoćete.
Usporedite sva groblja i šire od Hrvatske, pa će Vam biti sve jasno.
neka je tako i to je pohvalno i lijepo, pa makar i neko vrijeme štedjeli za taj buket, lampaš ili što već.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #13 : Studeni 08, 2010, 09:55:08 poslijepodne »
Ne razmemo se mi Joža.
Nemam ja niš protiv odlaska na groblje, sveća i cveća.
Ali imam protiv megalomanije i komercijalizacije.
A to mi je ove godine tak izgledalo.
Nekad smo se na groblju na Sisvete sretali s familijom i prijateljima koje retko vidmo, pospominjali se, šetali se u miru, obišli grobove onih kojima ne idemo svaki dan, a bili su nam dio života nekad.
Sad se više nezna ko kam bolje juri. Sve nekakva strka i panika da se sve stigne. Svi nervozni i u žurbi.
Cvjećare i svjećare koji su taj dan prodali tisuće svojih proizvoda bez i jednog izdanog računa neću ni spomenuti, jer bi me se moglo krivo shvatiti.
Pa nek ljudi zarade taj jedan dan u godini, kaj ne?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

JosipJoža

  • Gost
Odg: Turopoljska groblja
« Odgovori #14 : Studeni 08, 2010, 10:16:45 poslijepodne »
Ne razmemo se mi Joža.

U redu je, možda se nismo shvatili, slažem se i sa ovim što ste napisali sada, istina je ali to je i posljedica načina života koji nam je donio kapitalizm, zapadni stil života, tempa i dinamike.
Kada bih rekao da je ranije sve bilo ljepše i opuštenije, bez obzira što smo manje i imali nego danas ali smo bili sretniji i imali više vremena za susrete i druženje mogli bi se javiti neki dušebrižnici ovdje i okarakterizirati to kao jugonostalgiju.