Autor Tema: Hrvatski san  (Posjeta: 15260 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Hrvatski san
« : Listopad 03, 2010, 10:09:24 prijepodne »
http://mrak.org/2010/10/03/destilirana-glupost/

Citat:
Ono što je meni beskrajno zanimljivo u rezultatu na to pitanje je to što iz odgovora u kojem 60% ispitanika (u istraživanju za 2010. godinu) kaže kako priželjkuju posao u državnoj upravi, proizlazi kako većini uopće nije bitno koliko će novaca zaraditi, kako će i hoće li uopće napredovati, nego u biti žele pronaći radno mjesto koje je stabilno i sigurno, osrednje plaćeno i na kojem se, budimo realni, neće baš pretrgati od posla.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #1 : Listopad 03, 2010, 03:26:33 poslijepodne »
Iza toga se krije, u biti, svijest da u ovom našem hrvatskom bananistanu neće biti tako skoro ni dobro, a kamoli bolje, pa ljudi daju izjave onakve kakve su u skladu sa time. Umjesto da se zamjera ovima u 60%, koji očito kuže političku realnost hrvatskog društva, prije bih u sadašnjoj konstelaciji zamjerio onim preostalih 40%, koji mi zvuče vrlo nadobudno i naivno.

Naravno da bi normalnoj državi i društvu koje stoji na zdravim nogama to bilo daleko obrnuto u korist privatne inicijative, no gdje smo mi od normalne države?

Kada zbrojiš da uopće nemaš za koga birati, da su i opet glavni favoriti na izborima glup i gluplji, tj. loš i lošiji, jasno je da se ljudi jednostavno dugoročno prilagođavaju jadu, bijedi i iz toga proizašloj potrebi za sigurnošću.

Na žalost, ali tako je.

Pa sada opet preispitaj svoje čuđenje tim "lijenčinama"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #2 : Listopad 03, 2010, 03:38:47 poslijepodne »


Kada zbrojiš da uopće nemaš za koga birati, da su i opet glavni favoriti na izborima glup i gluplji....

Pa sada opet preispitaj svoje čuđenje tim "lijenčinama"...

Da, neki vadili zemlju iz banane, počeli je dovoditi u red, koliko toliko, kada se osjetio i zamah na bolje, e onda su došli oni glupi zahvaljujući onim još glupljim koji su ih doveli na vlast i danas smo tu gdje jesmo. Je l tako sledge. ;D

Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slučajna. :D :-*

A na ovo sa "lijenčinama" se mogu samo dobro nasmijati. ;D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #3 : Listopad 03, 2010, 03:50:48 poslijepodne »
Da, neki vadili zemlju iz banane, počeli je dovoditi u red, koliko toliko, kada se osjetio i zamah na bolje, e onda su došli oni glupi zahvaljujući onim još glupljim koji su ih doveli na vlast i danas smo tu gdje jesmo. Je l tako sledge. ;D

Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slučajna. :D :-*

A na ovo sa "lijenčinama" se mogu samo dobro nasmijati. ;D

Jel bi volio ti sam da znaš kaj si napisao, i da nam to protumačiš...?  :-X

Ja sam priprosti, prosječno priglupi građanin ove zemlje koji ne kuži baš takve ambisne dubine duha kojim nas nesebično obdaruješ... pa me malo prosvijetli!  ;)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #4 : Listopad 03, 2010, 04:45:52 poslijepodne »
Uglavnom je isipao uvrede na racun biraca... glupi su jer biraju jedno a on im ljepo veli da je pametno birati ono drugo, recimo sto on zastupa kao pametnu opciju. Eto, narod je glup po tome kako sam ga ja shvatio!

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #5 : Listopad 03, 2010, 05:17:30 poslijepodne »
HNS-ovska mantra. Birači su glupi jer ne biraju njih. Gorica je zaostala provincija koja do dolaska Senke Bulić nije znala što su kultura i kazalište. Još čekam da objave kako je prvi sapun i prvu knjigu u Turopolje donio Beus.

Skupina iskompleksiranih luzera.

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #6 : Listopad 03, 2010, 06:52:36 poslijepodne »
Evo vidite samo sam čekao da se Vi nadobudni javite i krenete sa vašim konstrukcijama, maštama, snovima,  samo Vama poznatim
Zanimljivo je da na sledgeov post niste uopće reagirali i uprkos tome što smo istu stvar napisali. :P :-*
I odakle Vama, vojnici zajednice uopće primisao da odmah stavljate u kontekst HNS i Senku Bulić.
Kakve veze oni imaju sa ovi postom a ja s njima? :-*
Ako se netko od Vas prepoznao u nekom od ovih likova, podsjećam da sam naglasio da je svaka slučajnost sa stvarnim osobama slučajna. ;D :-*

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #7 : Listopad 03, 2010, 07:20:51 poslijepodne »
Joža - ja jedino još uvijek ne znam TKO je to vadio zemlju iz banane - jer se ja ne sjećam takvih osoba i postupaka, sjećam se samo da su dug i nazadovanje u svakom pogledu bili i ostali svaki dan sve veći i veći. Zato te molim za pojašnjenje, malo me kreč i godina proizvodnje muče pa se ne sjećam svega...  >:D >:D >:D

Ulysses - glede kazališta i Senke Bulić, tvoji navodi su u redu. Tek je sa njom gorička scena postala ono što je odavno i trebala biti. No to nije zasluga nikakvih stranaka i partija, već stručnosti same Senke i njezine energije da nešto stvori. Na žalost, najjadnije je da bi politika manipulirala i tim mjestom, jer joj treba za nekog stranačkog poslušnika, iako je to mjesto izrazito strukovno profilirano. Očito je važnije da neki HDZ-ov čmarčić ima dobro plaćeno radno mjesto nego da javni interes bude zadovoljen.  :( :( :-X :-[
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #8 : Listopad 03, 2010, 07:47:40 poslijepodne »
Svaka slučajnost sa stvarnim osobama je slučajna.

podsjećam da sam naglasio da je svaka slučajnost sa stvarnim osobama slučajna

Ovo si već dvaput napisao, pa onda valjda znaš što to znači. Ja ne znam... prevedeš mi?

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #9 : Listopad 03, 2010, 07:58:10 poslijepodne »
Sledge, ne pričaj gluposti glede senke! Dovel ju je za ručicu Beus! Ravnatelji ustanova u vlasništvu Grada oduvijek su birani politički, a ne po kvaliteti! I Paolo Magelli režiser sa basnoslovnim honorarima je HNS-ovac (lista za Zagreb 2005.) koji je u Gorici od kad je Senke i Beusa zaradil više neg u cijeloj karijeri, doveden je od strane HNS-a! Ivona Beus Richemberg je sjedila u Upravnom vijeću tog istog POU!
Pa onda to nije stranačka politika???!!!

A izjave Bulićke i Beusa kak su oni dovlekli kazalište i kulturu u Veliku Goricu je vrijeđanje svih nas! kazališta je bilo od prije, i bila su to vrlo kvalitetna gostovanja koja su dvoranu punila velikogoričkom publikom i uvijek se tražila karta više. Uz izuzetke dječjih predstava, predstave vlastite produkcije Senke Bulić pune su na premijeri njenih nobles prijatelja oda svuda a ponajmanje iz Gorice. Probaj kao običan smrtnik doći do karte za premijeru!!! nemoguća misija. No dan poslije u kazalištu na toj istoj predstavi ima tridesetak ljudi.
Zato društvo prestanimo zamajavati sami sebe. Nek senkica fino te atraktivne predstave postavi u svom privatnom kazalištu "Hotel Bulić" pa ćemo ili će svi oni koji su obožavatelji njenog lika i djela sjesti na bus i piknuti do Zagreba pa pogledati ta velebna djela! Ja sam gledal većinu i većina mi se od njih smučila jer je to vrijeđanje inteligencije, morala, hrvatstva itd! Ženu više nemrem dobiti na takve predstave ni u ludilu, a obožavamo kazalište i česti smo gosti zagrebačkih kazališta.

I dobro veli Ulysses - još malo pa bu ispalo da nas je Beus naučil hodati (ili jodlati kao dalmatinski folkdojčer kak se sam naziva)!
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2010, 08:00:46 poslijepodne dadi »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #10 : Listopad 03, 2010, 08:04:58 poslijepodne »
Sledge, ne pričaj gluposti glede senke! Dovel ju je za ručicu Beus!

Oprosati mi što sam seljak koji ljude ne gleda po političkim pokroviteljima - nego po djelima. Zato mi je svejedno tko ju je doveo za ručicu ili za rub gaća - meni je to svejedno, netko ju je trebao dovesti.

No ono što je iritantno je upravo to što si rekao - "Ravnatelji ustanova u vlasništvu Grada oduvijek su birani politički, a ne po kvaliteti!"

I to je zabrinjavajuće, to je činjenica koju treba puno prije Senke promijeniti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #11 : Listopad 03, 2010, 08:31:56 poslijepodne »
Joža - ja jedino još uvijek ne znam TKO je to vadio zemlju iz banane

Sledge vrlo kratko i jednostavno, Račanova Vlada koja na žalost svih Hrvata nije dobila sljedeći mandat.
Mogu Vam to elaborirati u 28 stranica ali mislim da je sve već poznato a danas i više, pa čak i nevjernim Tomama, kada vide Hrvatsku danas.

Glede Senke Bulić, ohoho stranke itekako imaju veze, kako?
Na način da li prepoznaju i drže do stručnosti, kvalitete i kreativnih ideja ili se drže samo stranačke podobnosti i poslušnosti, umrežene s političkom korupcijom i kriminalom.
Dakle, neke neće ni pitati da li ste nečiji član, neke stranke ak imate kvalitetu i stručnost, neke stranke to ipak uopće ne zanima kao što ih ne zanima ni interes šire društvene zajednice, nego samo njihov osobni i stranački interes, a to vidimo i te kako danas kako u Gorici i na primjeru Scene Gorica i POU, kao i na nivou cijele države, bezbroj je takvih primjera.
Tko je za to odgovoran?

Svi i ne samo stranke nego i svi mi koji podržavamo jedno ili drugo, pa neka svatko izvuče za sebe, prema svojoj vlastitoj savjesti.

I na kraju dadi Vam je ponešto potvrdio u svojem postu , pa sami izvucite zaključak, ne samo Vi nego i svi građani koji čitaju ovaj forum.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #12 : Listopad 03, 2010, 09:20:30 poslijepodne »
Sledge, ne pričaj gluposti glede senke! Dovel ju je za ručicu Beus!

Oprosati mi što sam seljak koji ljude ne gleda po političkim pokroviteljima - nego po djelima. Zato mi je svejedno tko ju je doveo za ručicu ili za rub gaća - meni je to svejedno, netko ju je trebao dovesti.

No ono što je iritantno je upravo to što si rekao - "Ravnatelji ustanova u vlasništvu Grada oduvijek su birani politički, a ne po kvaliteti!"

I to je zabrinjavajuće, to je činjenica koju treba puno prije Senke promijeniti.

Neznam sledge koliko si ti predstava u gorici gledao, ali ja sam gledao sve... a Pula Magelia sam gledao u Zagrebu isto i iskreno, nikad nisma sa njegove predstave otisao da me se dojmila, ono, kako doso tako i otiso, samo mozda jos i razocaran.
Nadalje, istina je da su u kazalistu bili ja i jos njih par na one dane kad se placalo... neznam kako je na premijerama bilo, nisam bio. A i sjecam se nekih davnih kazalisnih predstava u gorici kad su sva mjesta bila zauzeta. Mozda da onda magelia svrstamo u noir redatelja kojem bi recimo bilo dosta cetvrtina sale kao sto je goricka... mislim da mu je to domet. I jos je upitno bili je napunio...

JosipJoža

  • Gost
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #13 : Listopad 03, 2010, 09:34:36 poslijepodne »


Neznam sledge koliko si ti predstava u gorici gledao, ali ja sam gledao sve... a Pula Magelia sam gledao u Zagrebu...
 Mozda da onda magelia svrstamo u noir redatelja kojem bi recimo bilo dosta cetvrtina sale kao sto je goricka... mislim da mu je to domet....

Mili moj mislim da tebi bolje leži Hlapićgrad.  ;D
Ti si baš osoba koja će kritizirati i donositi sud tko je Paolo Magelli.

Pred očima hrvatske kulturne javnosti, ovih će dana biti sa zemljom sravnjeno jedno kazalište. Dogodit će se to kada smijene ženu s mjesta ravnateljice Pučkoga otvorenog učilišta. Njezin posao nitko neće moći nastaviti, čak i ako to junaci Šukerlenda požele, da bi nam dokazali kako je za njih ništa stvoriti ne samo kazalište, nego i cijelu jednu novu hrvatsku kulturu. Neće moći, jer je ovo kazalište bilo podignuto na obrazu Senke Bulić. Ako Vesna Škare Ožbolt zna što je to obraz, onda bi morala znati da joj botoks obrazu neće pomoći.
Miljenko Jergović 28. 09. 2010.
« Zadnja izmjena: Listopad 03, 2010, 09:36:33 poslijepodne JosipJoža »

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Hrvatski san
« Odgovori #14 : Listopad 03, 2010, 09:49:07 poslijepodne »
Joža - ja jedino još uvijek ne znam TKO je to vadio zemlju iz banane


Dakle, neke neće ni pitati da li ste nečiji član, neke stranke ak imate kvalitetu i stručnost, neke stranke to ipak uopće ne zanima kao što ih ne zanima ni interes šire društvene zajednice, nego samo njihov osobni i stranački interes, a to vidimo i te kako danas kako u Gorici i na primjeru Scene Gorica i POU, kao i na nivou cijele države, bezbroj je takvih primjera.
Tko je za to odgovoran?

Svi i ne samo stranke nego i svi mi koji podržavamo jedno ili drugo, pa neka svatko izvuče za sebe, prema svojoj vlastitoj savjesti.

I na kraju dadi Vam je ponešto potvrdio u svojem postu , pa sami izvucite zaključak, ne samo Vi nego i svi građani koji čitaju ovaj forum.

Ma da jožek, dost je pogledati stručnjake koje ste imenovali u holding ili npr. one koje ste hteli imenovati u Velikoj Gorici!
Mile za direktora Poduzetničkog centra, a tebe za direktora GSG-a! Sve stručnije od stručnijeg! niš stranački ni slujčajno, jer skupštinu koju ste na kratko imenovali čine sami stručnjaci počevši od GBR - sa srednjom školom i kuhinjskim iskustvom!