Autor Tema: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva  (Posjeta: 9240 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« : Rujan 03, 2010, 01:31:23 poslijepodne »
Nije mi jasno kako to da mi pošalju obavijest da su od 01. srpnja uveli novu naknadu za korištenje usluge Internet bankarstva (čak mi naknadu i skinuli s računa), a na njihovoj aktualnoj (datum 01.09.2010) Tarifi naknada u poslovanju s domaćim i stranim fizičkim osobama te naknade nigdje nema ni spomenute!

Čovjek dobi dojam da su to oni samo meni ugurali tu naknadu.  ???

Kaj su zaboravili aktualizirat dokument? Koji im je vrag? Di im je profesionalnost?

Ma mene zapravo interesira jel ta naknada za svaki mjesec, ili (kao i kod tekućeg računa) samo za mjesec gdje to koristim?

Zna ko? Ima koji insider?
« Zadnja izmjena: Rujan 03, 2010, 01:34:47 poslijepodne BobRock »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« Odgovori #1 : Rujan 03, 2010, 03:13:04 poslijepodne »
Nisam insider, ali smo žena i ja već godinama rob..., pardon, korisnici RBA filozofije (koja se skoro ništa ne razlikuje od filozofija ostalih dobrih, starih i nimalo domaćih bankarskih ustanova...).

Koliko znam, naknada za internet-bankarstvo postoji odavno. Mislim da je 5 kuna mjesečno, nisam ziher. Ionako to sve potone u more troškova i inih izračuna koje ni oni ne znaju objasniti, ali znaju naplatiti.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« Odgovori #2 : Rujan 03, 2010, 03:46:12 poslijepodne »
Koliko znam, naknada za internet-bankarstvo postoji odavno. Mislim da je 5 kuna mjesečno, nisam ziher.

Nije odavno, vjeruj mi, bar ne za mene.  :P

Evo poruke u cjelini:

Poštovani,

obavještavamo Vas da Banka od 01. srpnja 2010. godine uvodi novu naknadu za korištenje usluge iDIREKT Internet bankarstva u iznosu od 7 kuna mjesečno te primjenjuje novi iznos godišnje članarine za RBA osobne revolving kreditne kartice.

Ukoliko ugovorite FlexiPLUS tekući račun uz jedinstvenu mjesečnu naknadu možete korisititi iDIREKT bez pojedinačne naknade i kreditnu karticu bez godišnje članarine.

Više o FlexiPLUS tekućem računu i novim naknadama saznajte u RBA poslovnicama, na www.rba.hr i RBA INFO telefonu 062 62 62 62.

 Lijep pozdrav,
Raiffeisenbank Austria d.d.


Em je nova, em je 7 kuna a ne 5. Samo zakaj to (još) nemaju izlistano u tarifi?

Zanimljivo je i to da su mi tu naknadu naplatili tek za ovaj mjesec, deveti, a naknada postoji od sedmog. Stvar je i takva da u sedmom i osmom Internet banking nis koristil, pa po tome zaključujem da se za one mjesece kad se ne koristi i ne plača. Kao i kod naknade za tekući račun. Samo kaj sam tu moju logiku htio potvrditi s nečim u tarifi, kaj nis našel. Eto. Ostaje mi samo da ih probam shvatiti kroz logiku, kad mi crno na bijelo nečeju dati. :(

Ma glavno da im je žiro račun besplatan pa napokon mogu dividende sjest. Sića, al čovjeka veseli.  ::)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« Odgovori #3 : Rujan 03, 2010, 04:01:50 poslijepodne »
Mislim da ipak je odavno - samo je sada riječ o poskupljenju, a ne uvođenju novog troška.

Prije je bila 5 kuna, sada je 7. I na to se obavijest i odnosi. Možda za to prije nisi znao - nije grijeh nešto ne znati kada imaš posla sa bankama.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« Odgovori #4 : Rujan 03, 2010, 09:36:52 poslijepodne »
Mislim da ipak je odavno - samo je sada riječ o poskupljenju, a ne uvođenju novog troška.

Prije je bila 5 kuna, sada je 7. I na to se obavijest i odnosi. Možda za to prije nisi znao - nije grijeh nešto ne znati kada imaš posla sa bankama.
Krivo. Imam taj račun već koju godinu i to nisam niti jednom platio. Osim toga zamijetit ćeš da pišu o novoj naknadi, a ne poskupljenju stare naknade.

Još da mi faca u RBA kad sam otvaral žiro račun nije spomenu taj trošak, možda bih čak i na sekundu posumnjao da nisam u pravu.

Ti znaš ono o pretpostavkama? Majka svih zajeba? E tu bi se ti malo zajebo.  ;)

Osim toga zamijetit ćeš da pišu o novoj naknadi, a ne poskupljenju stare naknade. Nije grijeh ponekad bez potrebne pozornosti pročitati post, ali samo ako je ponekad, Sleđ, samo ako je ponekad.  ;D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« Odgovori #5 : Rujan 03, 2010, 11:14:04 poslijepodne »
Krivo. Imam taj račun već koju godinu i to nisam niti jednom platio

Nisi ni trebao - oni si sami uzmu.

Još da mi faca u RBA kad sam otvaral žiro račun nije spomenu taj trošak, možda bih čak i na sekundu posumnjao da nisam u pravu.

Kao da on nešto puno zna. Čak i osobni bankari mi nisu znali objasniti osnovne stvari.

Ti znaš ono o pretpostavkama? Majka svih zajeba? E tu bi se ti malo zajebo.  ;)

Možda i nisam, iako bi ti to volio.

Osim toga zamijetit ćeš da pišu o novoj naknadi, a ne poskupljenju stare naknade.

Zabole me kako oni to knjiže. Bitno je da uzimaju.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« Odgovori #6 : Rujan 04, 2010, 01:38:25 poslijepodne »
Krivo. Imam taj račun već koju godinu i to nisam niti jednom platio
Nisi ni trebao - oni si sami uzmu.
Je, inicijativa plaćanja je s njihove strane, ali pokušaj razumijeti da neovisno s koje strane dođe inicijativa, ako poslije tog čina ja imam manje novaca, a oni više, onda sam ja to platio.

Drugim riječima - ti plaćaš neovisno jel si ti njima prelio novac ili su ti oni skinuli. Rezultat je na kraju isti - olakšan si za taj iznos: platio si. Kužiš?
Citat:

Još da mi faca u RBA kad sam otvaral žiro račun nije spomenu taj trošak, možda bih čak i na sekundu posumnjao da nisam u pravu.
Kao da on nešto puno zna. Čak i osobni bankari mi nisu znali objasniti osnovne stvari.
Tu se 100% slažem s tobom, nekad neki tak malo imaju pojma da pogriješe čak na štetu banke. Ne bi vjerovao da nisam doživio. No najčešće se brinu da nekaj ne pogriješe i onda ti navedu, zapravo izmisle neke nove zapreke ka tvom cilju, koje zapravo nigdje ne stoje i koje zapravo niti nemaju smisla.

Međutim u ovom konkretnom slučaju je on naglo iskočil s tom temom dok sam otvaral žiro račun, tak da je to sigurno to. Zakaj mi baš na silu nećeš povjerovati?
Citat:
Ti znaš ono o pretpostavkama? Majka svih zajeba? E tu bi se ti malo zajebo.  ;)
Možda i nisam, iako bi ti to volio.
Jesi.   ;D
Ali bi više volio da se bar jedanput (od tolko svih tih zajeba kojih si imao) priznaš i prestaneš glumiti nepogrješivog, jer nisi ništa više nepogrješiv od drugih. Bio bi povjerljiviji, vjerodostojniji.
Citat:
Osim toga zamijetit ćeš da pišu o novoj naknadi, a ne poskupljenju stare naknade.
Zabole me kako oni to knjiže. Bitno je da uzimaju.
Vidiš, još nisi shvatio. Čitaj pažljivije. Nije stvar o načinu knjiženja (kako oni to knjiže), nego o izrazu, kako se izražavaju.

Nego, gospon šerif,  ;) reci jel si u još jednoj banci klijent?

Da nisi tih 5 kuna pobrkal s nekom drugom bankom? Evo u Zaba ti je Naknada za korištenje e-zaba 10 kuna, dok je Naknada za vođenje računa 5 kuna.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« Odgovori #7 : Rujan 04, 2010, 08:57:46 poslijepodne »
Drugim riječima - ti plaćaš neovisno jel si ti njima prelio novac ili su ti oni skinuli. Rezultat je na kraju isti - olakšan si za taj iznos: platio si. Kužiš?

Ja kužim, samo ne kužim što si meni htio reći (i jesi li se uopće meni i obraćao...). Ja te naknade nisam nikada plaćao osobno na bilo koji način - i uvijek su si naplatili. Jasno da sam zato imao manje novca, no jasno mi je i da je bezveze zamarati se sa takvim glupostima koje ionako ne možeš promijeniti. Naravno da sam platio - pa dao sam im i pisano odobrenje da naplaćuju u moje ime i za svoj račun skidanjem sa mog računa. Baš kao i ti.

Zakaj mi baš na silu nećeš povjerovati?

Ne kužim kaj si htio reći?

Ali bi više volio da se bar jedanput (od tolko svih tih zajeba kojih si imao) priznaš i prestaneš glumiti nepogrješivog, jer nisi ništa više nepogrješiv od drugih. Bio bi povjerljiviji, vjerodostojniji.

Ja ne glumim nepogrešivog - da čitaš moje postove, ne jednom sam rekao da sam daleko od toga da puno znam i da sam u pravu.

No istina je i da se neću zamarati sa istinom u jednoj tako nebitnoj, bezveznoj i besmislenoj sitnici kakva je knjiženje ili izražavanje bankovnih lopova - odavno se više na to ne osvrćem. Bankari i carinici su već u Bibliji spomenuti kao obrasci zla, nepravde, pohlepe i prijevare.

Vidiš, još nisi shvatio. Čitaj pažljivije. Nije stvar o načinu knjiženja (kako oni to knjiže), nego o izrazu, kako se izražavaju.

Problem je u tome što su to sitnice i gluposti na koje sae već odavno ne obazirem, a polaganje važnosti na to kako oni knjiže ili se izražavaju mi je gubitak vremena, jer sve to zajedno

1. nema smisla
2. ne možeš si pomoći

Stoga mi je razbijanje glave sa tim detaljima stvarno malo žešći gubitak vremena.

Nego, gospon šerif,  ;) reci jel si u još jednoj banci klijent?

Ne - u RBA i samo u njoj sam već 8 godina, ako ne i duže. Da - vjerojatno sam uzeo podatke neke druge banke. Happy??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: RBA: Uvedena naknada za korištenje usluge Internet bankarstva
« Odgovori #8 : Rujan 06, 2010, 08:59:28 prijepodne »
Happy??

Da znaš i da jes. Ne zbog toga jer si kao priznao da si se zeznul, nego jer u tvojim odgovorima ne nalazim onu tvoju uobičajenu agresivnost i provokaciju. Tako da se u ovom konkretnom slučaju ne osjećam isprovociran baš odgovorit na svaku glupost i tjerat mak na konac. Jedino ako ti baš želiš da ti idem na tvoja pitanja iz tvog prethodnog posta odgovarat. U tom slučaju ču to rado učiniti.