Autor Tema: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja  (Posjeta: 27044 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Opčinar

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
  • Opčinski Nadzornik
Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« : Ožujak 24, 2018, 09:20:03 poslijepodne »
Eto, raspalilo se na sve strane s obnovama zgradurina po gradu.
Koje kak ti većinu nofci financira naša "draga" Unija. Mnogi misle da je stvarno tak, da nam "naša" Eu dala novce.
Gospodo, to su ionako naši novci koje smo morali davali Eu još dok nismo bili u EU. :) Kak su ljudi naivni... financirat će Vas eu mafija. Dobro hajde biti će ugodnije ljudima i toplije u tim kokošinjcima, aaa… ovaj zgradama. To nije bit teme već slijedeće. Ok, znači EU sufinancira neki veći dio novaca a ostatak za PVC stolariju i fasadu vlasnici stanova, odnosno suvlasnici.

No, što je zanimljivo, kako saznajem od nekih naših sugrađana koji su u tim zgradama kao podstanari--->Da od njih stanodavci zahtijevaju da plaćanju te fasade i stolariju ili ako neće da se sele dalje.  >:(  >:(  >:(

Mislim koji je to bezobrazluk, ljudi žive u tim malim ćumezima, prčevima i rupama - plaćaju oko 1300 do 1600 kuna za 35-40 četvornih metara stana + režije od 1000 ( SAD PO ZIMI) kuna + bonus PRIČUVA(koju bi zapravo trebali plaćati gazde, osim za čišćenje i za struju za lift itd) bez UGOVORA O NAJMU. Ima li kraja bezobrazluka toj mini mafiji, tim malim crvima koji pokušavaju imitirati vladajuće strukture. Umislili ako kradu Vlasti možemo i mi, mini stoka sitnog zubevlja.
Jesi li ti ljudi svjesni da među tim stanoprimcima ima samohranih majki. Pa obitelji koje žive od jedne plaće od pišljivih 3000 do 4000 kuna i sad računajte koliko ima ostane za život.

Ma sramite se stoko, fujjjj…  >:(

GDJE SU VLASTI I KOMUNALSKE EKIPE TE FINANCIJSKE SLUŽBE DA KAZNE I OGLOBE TU MINI STANODAVSKU MAFIJU. TE MALE VAMPIRE I LIGNJE.
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2018, 09:32:15 poslijepodne Opčinar »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #1 : Ožujak 25, 2018, 09:47:07 poslijepodne »
Ne koristi velika slova za pisanja , bez obzira na sve. Vikanje  nije dozvoljeno , ni kulturan način pisanja na forumu. Pozdrav!

Ovo se ne komentira!
« Zadnja izmjena: Travanj 02, 2018, 09:26:22 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #2 : Ožujak 26, 2018, 04:04:40 poslijepodne »
Pa sva ulaganja u nekretninu dužan je snositi vlasnik, a ne podstanar. Znači, ako će nova fasada na zgradi povećati vrijednost objekta, a time i stana u njemu, ta povećana vrijednost će ići vlasniku stana u džep, pa je i on dužan plaćati ulaganje u tu novu fasadu. Jebeni pukljavci bi brali novce i još da im drugi ulažu u stan i nekretnine, a oni buju samo brali lovu...

Sa druge strane, plaćati 200 eura za kokošinjac od 30 kvadrata - to je glupost, kada mogu otići koji kilometar dalje na selo i za iste novce - pa i dosta manje - imati kuću sa 5x više kvadrata i okućnicom. No svi bi špilali gospodu na samom gradskom centru - pa onda neka im je.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Opčinar

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 37
  • Karma: +0/-0
  • Opčinski Nadzornik
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #3 : Ožujak 26, 2018, 09:44:55 poslijepodne »
Pa sva ulaganja u nekretninu dužan je snositi vlasnik, a ne podstanar. Znači, ako će nova fasada na zgradi povećati vrijednost objekta, a time i stana u njemu, ta povećana vrijednost će ići vlasniku stana u džep, pa je i on dužan plaćati ulaganje u tu novu fasadu. Jebeni pukljavci bi brali novce i još da im drugi ulažu u stan i nekretnine, a oni buju samo brali lovu...

Sa druge strane, plaćati 200 eura za kokošinjac od 30 kvadrata - to je glupost, kada mogu otići koji kilometar dalje na selo i za iste novce - pa i dosta manje - imati kuću sa 5x više kvadrata i okućnicom. No svi bi špilali gospodu na samom gradskom centru - pa onda neka im je.

U pravi si kaj se toga tiče da je svakak bolje živeti na selu nego u centru. Nego, neznam za ovo tko bi ti daj kućicu s dvorištem za te peneze. Mislim da pretjeruješ.
Pogledaj samo ove dvije kućice - zjape prazne jer su u Nemačkoj
https://www.google.hr/maps/@45.7070926,16.0679968,3a,75y,208.87h,81.47t/data=!3m6!1e1!3m4!1subziS98TK1vB2xp8ArkXRg!2e0!7i13312!8i6656?dcr=0

« Zadnja izmjena: Ožujak 26, 2018, 09:51:55 poslijepodne Opčinar »

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #4 : Ožujak 26, 2018, 10:32:58 poslijepodne »
Koje kak ti većinu nofci financira naša "draga" Unija.

Ja sem mislil da to plača GSGVGSGSG. (Oni se voliju kititi ` tuđem stiroporom.  :D )
Kaj se dotikavle "energecke" "termo" "izolacije" i sl., volel bi čuti kaj o iste teme misliju pulmologi i dermatologi.

Sa druge strane, plaćati 200 eura za kokošinjac od 30 kvadrata - to je glupost, kada mogu otići koji kilometar dalje na selo i za iste novce - pa i dosta manje - imati kuću sa 5x više kvadrata i okućnicom.

Nego, neznam za ovo tko bi ti daj kućicu s dvorištem za te peneze. Mislim da pretjeruješ.

Veruval ti mene il ne, des sem se spominal z čovekom na tu temu i spominal je termin "za smiješne novce".  ;)
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #5 : Ožujak 28, 2018, 12:04:46 prijepodne »
Nego, neznam za ovo tko bi ti daj kućicu s dvorištem za te peneze. Mislim da pretjeruješ.

Obzirom sam živio kao podstanar sa obitelji na ukupno 4 lokacije u 10 godina u Buševcu i Mraclinu, mislim da jako dobro znam o čemu pričam. Kuću sa dvorištem, garažom, praznom štalom, vrtom i nekoliko voćki sam plaćao 1000 kuna, pa zatim na drugoj lokaciji i 800 kuna, kuća sa fasadom i centralnim za max 200 eura kako hoćeš.

Samo treba potražiti, niti jednu nisam našao da je bilo preko oglasnika, sve je poznavanje lokalaca i oglasi na bandere po selima pa ti se ljudi jave (to je isto spika za sebe - oni se neće oglašavati, nego traže kome treba pa se onda oni jave - tebi!)... fak, sve naopako!

Puno je kuća prazno (samo u Mraclinu sada je definitivno najmanje 20 kuća full prazno i zaključano, vlasnici odselili i neće se vraćati, treba pitati za najam), starci pomrli, djeca svi u Zagrebu, Gorici ili u inozemstvu, ne misle se ni vraćati živjeti po selima (i da im ne stoji prazno daju u najam - kuća manje propada kada netko živi u njoj i grije, a ima i nekakvog prihoda od toga...), seljaci baš i nisu vični internetu da oglašavaju, a masa ima i debilan mentalitet pa neće oglašavati "da drugi ne bi mislili kak je meni do nofci" (taj izgovor sam čuo, pod najozbiljnije, par puta - u početku nisam mogao ni vjerovati da ima tako glupih ljudi, no oni su me sami "razuvjerili" u mojim sumnjama...)... nerijetko se samo treba malo raspitati i ljudi sami vele, ako je gazda negdje u gradu ili vani uvijek netko ima njegov broj, nazoveš i pitaš je li bi oni to iznajmili... i stvarno - nerijetko da "bi iznajmili" (samo još nisu "razmišljali o tome, buju se pospominali, ali bi baš mogli"), još bi češće prodali, iako ljudi lupaju cijene posve nerealno sa situacijom u zemlji, sa uopće potražnjom, lokacijom... 

Npr. kao ova sa Njuškala (znam ljude, Hercegovci došli za vrijeme rata, kuća je malo čudnog projekta ali je uredna i velika, ali bato - to je pored kanala koji poplavljuje, na kraju nekakve materine zvane Mraclin)... kakvih 270.000 eura, kaj si jeo lude gljive ili nekaj drugo trošiš?... ta kuća na toj lokaciji - ako dobije koliko je potrošio na gradnju, skupa sa zemljištem - gladi bradu... po meni, i pola od te cifre je urnebesno puno, finalna realna cijena je visoko peteroznamenkasta - sve iznad je iluzija vlasnika...

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/kuca-samostojeca-mraclin-vrtom-540-m2-oglas-22733439

BTW, i ovo je ISTA TA KUĆA; samo ima očito "varijabilni" broj soba, kvadrature itd itd... ali to je ISTA kuća kao i ova gore, cijena je ista, sve ostalo - drugačije, looool...

https://www.njuskalo.hr/nekretnine/kuca-mraclin-600.00-m2-oglas-22813001

No da se vratimo najmu - da, ima, može se, nije to ništa skuplje od toga što sam rekao, jer skuplje i ne može biti - iz jednostavne logike što je sve skuplje od 200, max 250 eura, već ekvivalent dobrog stana u VG, gdje imaš sve, a ne da sa autom moraš i po kruh i biti u vukojebini gdje subotom imaš tri autobusa, nedjeljom i praznikom niti jedan, a vlak je jedina veza sa svijetom koji ide svaki sat radnim danom, svaka tri sata vikendom i praznikom... sve to ima svoje, ali ako te to ne smeta, na 5-6 minuta vožnje od VG pružaju se sasvim neke druge mogućnosti i perspektive.
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2018, 12:11:40 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Snegi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 15
  • Karma: +0/-0
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #6 : Travanj 01, 2018, 02:01:04 prijepodne »
Ovako,
Par stvari čisti vezanih uz to poslovanje. Ovdje se guraju energetske obnove, iz vrlo jednostavnog razloga. Zgrada ulazi u kredit, te na taj način ta zgrada ostaje vezana za GsgVG dok se taj kredit ne isplati, a to je od 7-12 godina ovisno o zgradi. Inače to su takve pljačke da je to sramotno, GsgVG uzima iz pričuve naknadu za upravljanje u visini od 17,5% od visine pričuve, dok drugi upravitelji uzimaju 0.20-0.25 kn po kvadratnom metru. Što ispadne 3 puta skuplje na pričuvu od 3,5-4 kn! Nadalje, GsgVG uopće se ne bavi upravljanjem nekretninama, financijska izvješća su koma, odnosno puka formalnost jer što znači financijski izvještaj kako su je na male radove potrošeno 200,000 kn od ukupnih 240,000, ako nemate uvid u te radove?
PVC stolariju koju ugrađuju mahom ugrađuju od Gabelice, ne dozvoljavaju suvlasnicima da biraju sami izvođače radova, ako kojim slučajem neki izvođač radova nije od njih odobren oni ga neće platiti. A suvlasnici su ti koji odlučuju, a ne upravitelj, no nažalost naši ljudi ne znaju prava, a ovi to debelo koriste kako bi uzeli što više od građana. Ako imate priliku pogledajte kolike dužnike imate u zgradi, u mojoj je bilo dužnika koji su dužni 16000 kn, zbog neplaćanja pričuve! Koliko je to godina, i koliko ima takvih propalih slučajeva koji se nisu naplatili, ali je upravitelj uzeo svoj postotak kao da svi plaćaju pričuvu. Što to znači, npr da je pričuva 3,5 kn po kvadratu, zgrada od 6000 kvadrata, to je iznos od 21000 kn mjesečno koji bi trebao sjesti na račun zgrade od kojeg se plaća odrzavanje, radovi i sl. Dakle drugi upravitelji bi uzeli maksimalno 1500, dok GsgVG uzima 17,5% što znači 3675 kn! Dakle kod drugog upravitelja na računu će biti 19500 kn, dok kod ovih lopina će biti 17325. Cca 2000 kn manje. Što je veća pričuva tu je razlika znatno veća! Nadalje neplatiše smanjuju dodatno količinu novca na računu zgrade, a budući da GsgVG mahom to odlazi u zastaru, šteta je znatno veća, uz to valja napomenuti kako su stvari totalno netransparentne u slučaju GsgVG jer suvlasnik nema nikakav uvid u realnom vremenu što se događa. Probajte zatražiti ugovore, odabir izvođača radova i sl. Kada tako nešto idete tražiti, dolazi do problema i davanja informacija na kapaljku.
Da se vole ovi hdzovci kititi tuđim perjem to je svima poznato, medije koje svi plaćamo koriste i svoje propagande svrhe. Pa su se tako naslikavaju pred ovim neboderom, a u člancima je pisalo kako su grad i Vodoopskrba donirali novce za obnovu, što je totalno krivo. Oni su dužni jer kao i svi suvlasnici moraju sudjelovati u održavanju zgrade.

Što se tiče plaćanja pricuve da li to treba plaćati vlasnik ili podstanar mislim da je to stvar dogovora. Ako će ju platiti vlasnik, tada će i vrlo vjerojatno podići najamninu. Bitno je da je sve dogovoreno i da se dogovori poštuju. Pričuve su nakon ove obnove nekima skočile i po 300 i više kuna, ali bi bilo puno volje da su i suvlasnici i podtsabri pokazali više interesa kad se u to sve skupa ulazi, jer masu toga je preplaćeno, i sada će to otplaćivati godinama zbog svoje pasivnosti!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #7 : Travanj 03, 2018, 03:21:17 poslijepodne »
GSG je i u Zagrebu, kao i posvuda, samo jedan ogroman, skup, parazitski posrednik između izvođača radova i korisnika, koji naplaćuje ogromne provizije da bi svoj uhljebistan odražavao na visokoj nozi, a ono najvažnije - građevinsku operativu - nema ni u teoriji.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Snegi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 15
  • Karma: +0/-0
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #8 : Travanj 04, 2018, 09:36:36 poslijepodne »
GSG je i u Zagrebu, kao i posvuda, samo jedan ogroman, skup, parazitski posrednik između izvođača radova i korisnika, koji naplaćuje ogromne provizije da bi svoj uhljebistan odražavao na visokoj nozi, a ono najvažnije - građevinsku operativu - nema ni u teoriji.

Sva ta gradska komunalna poduzeća su manje više slična, jedino što ovaj naš GsgVG daleko više love uzima, najviše u državi. Nitko nema reket od 17,5% od visine pričuve. To je sramotno. Ako želite izbjeći kredit, i suvlasnici odluče povećati pričuvu kako bi skupili svoja sredstva, zašto bi od toga morali više izdvajati tim zelenašima? A o stručnosti da ne pričamo...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #9 : Travanj 07, 2018, 06:54:21 prijepodne »
Pa tko spriječava stanare da odaberu drugog upravitelja zgrade?
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Snegi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 15
  • Karma: +0/-0
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #10 : Travanj 07, 2018, 10:49:43 poslijepodne »
Pa tko spriječava stanare da odaberu drugog upravitelja zgrade?

Nije to tako jednostavno u praksi kao što zvuči u teoriji. Ista stvar, ako nas ovi upropaštavaju već preko dva desetljeća, zašto je HDZ opet vodeća stranka?
U zgradi u kojoj imate gomilu podstanara, ili stanova koji ne plaćaju pričuvu, ili pak gradskih stanova, teško možete dobiti njihove potpise a njih morate nadglasat. Nadalje gradske tvrtke znaju slati zastrašujuće dopise, u vidu potpisivanja nekakvih izjava (upućenih starijim suvlasnicima) pod krivičnom i materijalnom odgovornošću i sl. gluparije. Pa ako u kojem slučaju i uzmete novog upravitelja, ovi vas jednostavno ignoriraju, ne predaju dokumentaciju, a ima primjera u Zagrebu gdje su pak izgubili nekoliko sporova, međutim i dalje ne poštuju odluke suda. Na dopise ne odgovaraju. Oduglovace i otežu...

A sad zahvaljujući ovim energetskim obnovama, vežu zgrade dok se ne isplate krediti, zato su se tako i grčevito primili toga. Ljudi nemaju prave informacije, a što je najgore više vjeruju gradskoj tvrtki koja ih cijelo vrijeme pljačka, nego ljudima koji to pokušavaju promjeniti.
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2018, 10:51:57 poslijepodne Snegi »

Offline Snegi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 15
  • Karma: +0/-0
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #11 : Travanj 07, 2018, 11:04:14 poslijepodne »
Evo primjer gdje šalju izjave starijim suvlasnicima. Možete misliti kako tako nešto dožive vlasnici u starijim godinama kada dobiju ovako nešto s pečatom...
Nadalje neki potpišu, pa i dalje ovi idioti govore da to nije njihov potpis, a nisu potezali nikakve sankcije koje se tu spominju. Dakle radi se čisto o prijetećim porukama u idu da obeshrabre ljude, što dobrim djelom i uspiju...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #12 : Travanj 08, 2018, 07:54:38 poslijepodne »
Ma jasno je da je GSG veliki mafijaški organizam koji živi na tuđoj grbači bez da išta konkretno sam zna i može napraviti, pa je jasno i da grčevito brane taj svoj parazitski status. Kako sam i sam bio predstavnik suvlasnika preko 10 godina u Novom Zagrebu, znam o čemu pričam, s time da je to bilo u vrijeme kada se upravo micao zakonom monopolski status GSKG Zagreb i mogao si birati upravitelja zgrade. Mi smo uzeli tada mladu privatnu tvrtku "Upravitelj-gradnja" iz Sloboštine, koja je vrlo brzo narasla - u roku dvije-tri godine - na preko stotinu zgrada koje su imali u održavanju sa građevinskom operativom od 30-ak ljudi svih profila potrebnih za taj posao, bilo da trebaš vodoinstalatere, strujiće, liftaše, ekipu za novi ravni krov i parne brane ili bilo što drugo... misdlim da i danas rade vrlo uspješno i da im još niti jedna zgrada nije sve te godine otišla.

Za taj prelazak trebao je pristanak 50% + 1 kvadratni metar suvlasničke površine (npr., u zgradi pobereš vlasnike najvećih stanova i "preskočiš" evtl. neslaganje onih sa duplo manjim stanovima, jer je bitna kvadratura suvlasnika, ne broj stanova ili broj osoba). GSKG je i onda radio probleme, prelazak je uvijek trajao nekoliko mjeseci dok su oni uspjeli dostaviti potrebne papire i dokumentaciju zgrade, no sa malim troškom koje uzima upravitelj to je bilo super.

Suvlasnici bi trebali o svemu odlučivati sa svojim predstavnikom, a ne da individualno kemijaju i sami tumače pisanije i rpijetnje koje im upućuje GSKG.
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2018, 07:56:32 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Snegi

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 15
  • Karma: +0/-0
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #13 : Travanj 09, 2018, 07:47:42 prijepodne »
Trebali bi da, samo što je se ljudima sve to gadi, pa na sastanak od 120 stanova dodje njih 20. Kad odeš na vrata i pokucaš, ili ne otvaraju, ili pak kažu da neće ništa potpisivat više nikome, ili kaže da će potpisati kad riješimo problem i takve stvari. Ljudi ne shvaćaju elemenatrnu stvar da su suvlasnici ti koji odlučuju, nažalost danas je situacija takva da ljudi misle kako mi ništa ne možemo bez blagoslova GsgVG.
Dodjem kod čovjeka, objašnjavamo mu koliko nas pljačkaju ti iz Gsgvg, objašnjavamo kako ništa ne rade, pitam ih kad se netko od stručnih ljudi od upravitelja prošetao zgradom i rekao što treba napraviti, što treba poboljšati, naravno kad shvate da ne rade, pitam ih zašto ih onda plaćamo. Idemo kod drugog, boljeg, jeftinijeg i onog tko će raditi svoj posao, ili kažu što imaju ići u Zagreb (ono kao što imamo Zagrebu plaćati, iako se radi o privatnoj tvrtci). Jedan mi je pak rekao da GsgVG plaćamo samo da šalju uplatnice, ali opet o promjeni upravitelja ne razmišlja, odnosno takvima GsgVG objasni kako drugi sve silno naplaćuju i kojekakve gluposti.

Što se tiče predstavnika oni su isto svoja priča, velikim djelom surađuju s gsgom i interesira ih prvenstveno vlastita korist. Dobar dio petljanja s potpisima ne bi mogao proći bez njih, pa tako se pojavljuju ljudi na potpisnik listi koji nisu potpisali npr. za obnovu. To su mi neki suvlasnici rekli sa drugih zgrada, kad su išli u GsgVG, ovi im ne daju papire na uvid.
U Zagrebu je bilo to lakše jer ipak imate hrpu tih upravitelja, u Gorici još uvijek nema registriranih osim GsgVG, već su sve tvrtke registrirane u Zagrebu, ali djeluju i na području Velike Gorice, a ljudi kako jesu smotani, preplašeni pod dojmom GsgVG, iz priča koje im je GsgVG ispričao (jer oni ipak najviše vode brigu o građanima) kako privatnici propadaju, kako grad stoji iza njih i takve nebuloze.

Htjeli priznati mi to ili ne, zatucano smo društvo koje i dalje vjeruje ljudima kojih ih sustavno pljačkaju. Ja sam bio jedini koji je digao dreku na čistoću, jer naplaćuju odvoz smeća 9 kanti, a u stavrno odvezu 2 ili 3. I kad kažem da to nije u redu, ljudi govore a kaj se zamaraš, kao koliko plaćate to smeće, pa to je sitniš i takve gluposti...

Ja ne znam zašto je ljudima prihvatljivo da nas uredno te javne tvrtke i servisi tako pljačkaju. Kukaju da nas se pljačka, lopovi i sl, a kad treba poduzeti nešto onda nema nikog...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Energetska obnova višestambenih zgrada i slučajevi ucjenjivanja
« Odgovori #14 : Travanj 11, 2018, 07:28:41 prijepodne »
Napiši nekakav dopis stanarima i objasni problem na jednostavan način, isprintaj za svaki stan i pošalji ljudima, tako ćeš imati dobru pokrivenost informacijama koje na sastanku suvlasnika ne možeš imati jer ti ljudi ne dođu - pa onda dođi ti njima. Ja sam tako radio i uspješnost je bila neusporedivo veća.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”