Povezani Događaji

  • Potpisivanje peticije-Lomnica: Veljača 08, 2010 - Veljača 09, 2010

Autor Tema: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica  (Posjeta: 49167 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« : Siječanj 15, 2010, 02:22:33 poslijepodne »
Nova asfaltna baza na Lomice.Pred jeno 10 let Zagrebačke ceste su svoju preselile z Čič v Zaprešič ali eto nam nove.Prekputa Stare Kotačev.

INFORMACIJA o odluci da se Studija o utjecaju na okoliš upućuje na javnu raspravu
http://puo.mzopu.hr/UserDocsImages/Informacija_29_12_2009_1.pdf

Sažetak za javni uvid
http://puo.mzopu.hr/UserDocsImages/Sazetak_29_12_2009_1.pdf

Javna rasprava o Studiji utjecaja na okoliš betonare i asfaltne baze u Radnoj zoni Donja Lomnica
http://www.gorica.hr/

Kaj je to retencija?

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #1 : Siječanj 15, 2010, 06:11:26 poslijepodne »
super  sad će nam biti kao u  rafineriji  Sisak  i    azbestoza tam negdje u   Dalmaciji...

Offline Djon Vejn

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 6
  • Karma: +0/-0
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #2 : Siječanj 30, 2010, 07:31:04 poslijepodne »
Ovo stvarno nema veze sa zdravom pameti!
Doslovno pet metara od kuća dolazi proizvodnja asfalta!?
Kriminal....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #3 : Siječanj 30, 2010, 07:39:50 poslijepodne »
Nis videl de piše da je to.Jel imaš kakovu informaciju?
Preširi,obavesti...Glave fkup.

Offline Djon Vejn

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 6
  • Karma: +0/-0
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #4 : Siječanj 31, 2010, 12:14:54 poslijepodne »
Zguglaj "asfaltna baza donja lomnica" i sve bu ti jasno.
Ovo ne smije proći!

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #5 : Siječanj 31, 2010, 01:17:40 poslijepodne »
Nije   nam dovoljno    što avioni svakih 5 minuta  lete doslovno iznad  glave, sad još  da    nesmijemo   otvoriti prozore  niti ništa.
To je  točno  100 metara udaljeno od moje kuće. Ne želim ni pomišljati što će se dogoditi ako plan  prođe.
Mogu odmah  prodati kuću i preseliti se u Kostanjevec.

Ovaj tjedan se skuplja  potpisi   protiv   toga,pa potpišite da nam pomognete  da   zaustavimo taj projekt!

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #6 : Siječanj 31, 2010, 03:19:46 poslijepodne »
Nije   nam dovoljno    što avioni svakih 5 minuta  lete doslovno iznad  glave, sad još  da    nesmijemo   otvoriti prozore  niti ništa.
To je  točno  100 metara udaljeno od moje kuće. Ne želim ni pomišljati što će se dogoditi ako plan  prođe.
Mogu odmah  prodati kuću i preseliti se u Kostanjevec.

Ovaj tjedan se skuplja  potpisi   protiv   toga,pa potpišite da nam pomognete  da   zaustavimo taj projekt!

Preporuka!!

Nikako ne smijete zaboraviti i ostala mjesta,Odra,Hrašće,Velika Mlaka ,Lomnica Gornja jer i svi ostali su izloženi zagađenju, svi smo u istoj kaši.
Pokušajte preko MO da se i tamo potpiše peticija.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #7 : Siječanj 31, 2010, 03:46:00 poslijepodne »
Nemoj ti mene "zguglaj",ja sem del sim vest,tera ni vest,pred dva tjedne,da te nebi ja "zguglal".Neznam jel sem samo ja bedast il mi je to od roze očal;zakaj velim da to ni vest?
Tko,koga,zašto,kako,kada,gdje..?
0 bodova!
Dragi Lisaki,kaj ste se zabili spominati?Ak velim "da i de" onda to znači "kad i gdje",na tera pitajna ova vest odgovora ne dava.
Ivana,da i de se more to potpisati?



Sažetak postupka provedbe javne rasprave: Temeljem Odluke Ministarstva Studija o utjecaju na okoliš zahvata: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica (u daljnjem tekstu: Studija) upučuje se na javnu raspravu u trajanju od trideset dana. Javna rasprava trajat će od 7. siječnja do 5. veljače 2010. godine. Za vrijeme trajanja javne rasprave javnosti će biti omogucen javni uvid u jednu cjelovitu Studiju i tri Sažetka Studije u prostorijama Grada Velike Gorice, Velika Gorica, Trg kralja Tomislava 34, IV. kat, soba 421, svakog radnog dana od 8.00 do 14,00 sati. Javno izlaganje u povodu predmetne Studije održat ćo se 26. siječnja 2010. godine u 18,00 sati u Pučkom otvorenom učilištu u Velikoj Gorici, Zagrebačka 37 (u javnom izlaganju nazočni predstavnici nositelja zahvata i dr. neposredno daju odgovore i raspravljaju o pitanjima koje tom prilikom postavlja nazočna javnost i zainteresirana javnost.
Način sudjelovanja javnosti i zainteresirane javnosti - davanje mišljenja: Javnost i zainteresimna javnost može dostaviti mišljenja, prijedloge i primjedbe na Studiju. Mišljenja, prijedlozi i primjedbe se zaključno s danom zvršetka javne rasprave upisuju u knjigu primjedbi izloženu uz Studiju, ili u pisanom obliku do 12 veljače 2009. roku dostavljaju na adresu: Grad Velika Gorica, Upravni odjel za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, Trg kralja Tomislava 34, Velika Gorica pozivom na broj ove informacije ili izjavom na zapisnik za vrijeme javnog izlaganja. Mišljenja, primjedbe i prijedlozi koji ne budu dostavljeni u roku i nisu čitko napisani neće se uzeti u obzir u pripremi izvješća o javnoj raspravi.

28.12.2009.
Državni tajnik
http://www.zagrebacka-zupanija.hr/static/files/misc/upravni_odjel_za_prostorno_uredjenje/Javne_rasprave/informacija.pdf


Bedast kakof jes,još mi je nekaj bedasto;

> upučuje se na javnu raspravu u trajanju od trideset dana. Javna rasprava trajat će od 7. siječnja do 5. veljače 2010. godine.

> Za vrijeme trajanja javne rasprave javnosti će biti omogucen javni uvid u jednu cjelovitu Studiju i tri Sažetka Studije u prostorijama Grada Velike Gorice, Velika Gorica, Trg kralja Tomislava 34, IV. kat, soba 421, svakog radnog dana od 8.00 do 14,00 sati.

> Javno izlaganje u povodu predmetne Studije održat ćo se 26. siječnja 2010. godine u 18,00 sati u Pučkom otvorenom učilištu u Velikoj Gorici, Zagrebačka 37

> Javnost i zainteresimna javnost može dostaviti mišljenja, prijedloge i primjedbe na Studiju. Mišljenja, prijedlozi i primjedbe se zaključno s danom zvršetka javne rasprave upisuju u knjigu primjedbi izloženu uz Studiju, ili u pisanom obliku do 12 veljače 2009.

> Mišljenja, primjedbe i prijedlozi koji ne budu dostavljeni u roku i nisu čitko napisani neće se uzeti u obzir u pripremi izvješća o javnoj raspravi.

> 28.12.2009.
Državni tajnik

-

# Na portalu ni informacije da,de,do,kaj...nek treba "guglati i linčariti" a rasprava vam traja,eto,fala Bogeku,još samo 5 dan.Jel do most "oguglal" kaj više?

# Uvid je na Gorice.V radno vreme.Jel to komu paše?

# Izlagajne je na Gorice.BAB je na Lomice.Jel bute mogli mobilizerati stareše lude da se sprave i otijdeju dvaput na Goricu?V radno vreme? (Pitajne na osnovu Iskustvene metode.)

# Rok za podnošejne žalbi v pisanem obliku vam je istekel pred leto dan a ovo je napisano pred mesec dan.Bute rekli "štamparska greška".Zgodno,kaj ne?A ovo vam je službeni dokument.

# "Ak vam ni čitko onda ste Nitko."

Dršte za rukav Dehina,on je legalist i sposoben čovek,nek vam naprave raspravu na Lomice.

Offline ivana_vg

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 252
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Ženski
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #8 : Siječanj 31, 2010, 05:57:37 poslijepodne »
Neznam  uopće tko je to organiziral, ali je rekao danas  na misi   da  će se skupljati potpisi  po  kućama,   i da  nek  i  ostala mjesta potpišu,  neznam jel budu išli  okolo,  ja  ću svakako  pitati dali idu  u druga mjesta i pridružiti im se  u prikupljanju   potpisa.
Pitat ću tko je to pokrenuo i predložit da po okolnim mjestima skupljaju potpise

shaka zulu

  • Gost
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #9 : Siječanj 31, 2010, 10:16:45 poslijepodne »
Ak se bu potpisivalo v Domu il negde na Gorice,javi,bum došel potpisati.

Offline katulic

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 12
  • Karma: +0/-0
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #10 : Veljača 03, 2010, 12:54:06 poslijepodne »
Mali ispravak. Ja nisam organiziral peticiju. Postoje indicije da Mjesni odbor bude (oni su ipak nadležni za takve inicijative), nakon što se ovih dana sastane i usuglasi stavove (i sam pecam informacije).
pa ako/kad se bude više znalo, javim.

Il ako ko od vas kaj sazna prije, slobodno nek javi i razglasi.

Thanks kaj vam je stalo, ovo nas se svih tiće a ne samo nas kaj smo na par metara od tog i fala vam kaj to kužite.

Bok ljudi !

plemenitashica

  • Gost
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #11 : Veljača 03, 2010, 01:15:48 poslijepodne »

Il ako ko od vas kaj sazna prije, slobodno nek javi i razglasi.

Thanks kaj vam je stalo, ovo nas se svih tiće a ne samo nas kaj smo na par metara od tog i fala vam kaj to kužite.

Bok ljudi !

Naravno.  :) i fala kaj ste se javili na forum.

Ali sad ja  kao dugogodišnji aktivni forumaš, vas molim, da vi razglasite da postoji ovaj forum i neka ljudi dođu i čitaju, ulogiraju se i pišu.
Dovoljno je reći:  u google upiši: forumgorica (jedna riječ) i eto ovog našeg  nezavisnog foruma ili druga opcija - stvarni link ako ćete slati obavijest mailom:
http://www.forumgorica.com/

shaka zulu

  • Gost
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #12 : Veljača 03, 2010, 08:04:59 poslijepodne »
Mene zanilmivo,prije se povedalo da nit Hidrel nit Hidrocommerce nisu mogli dobiti dozvolu za AB prinami a sat je Štrabagova flisnula odnekud zneba.Kaj se dotikavle zagađejna osim kaj more spustiti "dim" v zrak,kak još jena kaj malo dela prek filterov a malo "atmosferski",za boli "cug",da se ne štopa,problem more nastati i z bitumenom teri stalno da je toplo slini z mešalice,scuri z nekakvoga tanka il pri pretakajnu i ovisno o gorivu s terem se masa zagrijava,slična zagađejna se moreju dogoditi z istem (gorivom).On se (bitumen) elegantno more zakopati v zemlu il porinuti v jezero i mirna Bosna.Čisto sumlam da ju budu tu napravili da bu delala pet dan f tjednu od sedem do tri.
Kulko ima od te potencijalne AB do vodocrpilišta?
1.5 - 1.6 km?

Ja bi predložil da se AB napravi na Vodocrpilištu il pri Muzeju,da ludem ni dalko na posel...
« Zadnja izmjena: Veljača 03, 2010, 08:07:21 poslijepodne kuntakinte »

Offline katulic

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 12
  • Karma: +0/-0
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #13 : Veljača 03, 2010, 10:05:57 poslijepodne »
Way ahead of you :)
Već sam vas pofalil.


>Naravno.  Smiley i fala kaj ste se javili na forum.
Ali sad ja  kao dugogodišnji aktivni forumaš, vas molim, da vi razglasite da postoji ovaj forum i neka ljudi dođu i čitaju, ulogiraju se i pišu.
Dovoljno je reći:  u google upiši: forumgorica (jedna riječ) i eto ovog našeg  nezavisnog foruma ili druga opcija - stvarni link ako ćete slati obavijest mailom:
http://www.forumgorica.com/

Offline katulic

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 12
  • Karma: +0/-0
Odg: Betonara i asfaltna baza u Radnoj zoni Donja Lomnica
« Odgovori #14 : Veljača 03, 2010, 10:09:25 poslijepodne »
>Kulko ima od te potencijalne AB do vodocrpilišta?
1.5 - 1.6 km?

Da, ima taman tolko do Male Mlake negde.

Al imaš vodocrpilište taman prek pruge, kad ideš od ZG prema aerodromu, kad prejdeš nadvožnjak pogle desno.

Dakle od te baze, do tog vodocrpilišta udaljenost je kulo ? 300-500 metri ? Do granice područja morti i menje.
Najleže bi im bilo da već radi Industrogradnje proglase to crpilište već zagađenim, pa s njim nebudu imali problema ;)