Autor Tema: branitelski.vg  (Posjeta: 49219 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #15 : Siječanj 04, 2015, 04:20:12 poslijepodne »
Si ti siguran da njezin 100% invaliditet uopće treba invalidska kolica?

Kao drugo, nikakva neoliberalna i kvazidemokratska shvaćanja koja prodaješ nisu prihvatljiva, a držanje do sebe i tradicije i mentaliteta naroda nije nazadnost, nego poštovanmje sebe i svoijega - to, uostalom, rade svi narodi, a budale jedine raskopavaju samo svoje oči za ljubav tuđina. To je vrhunac svega onoga što tebi kao ne paše.

I koliki si kreten vidi se i po tome da kroz sve te godine nisi uspio shvatiti da ja nisam carinik i da sa carinom nemam veze, no selaku kao što si ti je to se ionako svejedno. Da, to su oni tamo neki na nekakvoj granici...  8)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #16 : Siječanj 04, 2015, 06:22:14 poslijepodne »
Sledgehammer

Si ti siguran da njezin 100% invaliditet uopće treba invalidska kolica?

za nju trebaju jer se "šminka" u njima po potrebi, ali očito nekima ne trebaju, jer imaju invaliditet na glavu.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #17 : Siječanj 05, 2015, 09:43:56 prijepodne »
Gospodo, opet krivo tumačite.  Postoji još slika dotične gospođe, 100 % ratnog vojnog invalida bez kolica koja "odmarajući"  pozira s Kolindom.   Franjo, znam da ti fale tvoji, jedino nisi napisao pored slike, koji si ti.  Osim toga, jedna napomena za Franju ... još u  prvom razredu osnovne škole uči se pisati  imena, a pošto ti ni do danas nisi to u stanju napraviti, mogu jedino protumačiti da si  ili preskočio prvi razred, jer si bio "mnogo pametan" ili u tvojoj specijalnoj školi u Bosni to nisu učili, ... nikako da shvatiš da lopovluku kad tad dojde kraj, bez obzira odakle on dolazio. 

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sve-sto-ste-htjeli-znati-o-tome-kako-se-raspala-hrvatska-oruzana-sila-a-niste-se-usudili-procitati-/793204.aspx

Rasipanja koja država plaća na sve i svašta, a ne bi trebala su ogromna.  Znam, sad ćeš opet reči da pišem protiv države. Očito ti još nije došlo iz guzice u glavu, da opcija koju ti podržavaš (ZNA SE) nemre ništa napraviti bez cjelokupne rekonstrukcije poslovanja. Naravno, nemre ni Josipović, iskreno gledajući.  Kak bi rekli, treba napraviti kompletnu inventuru, vidjeti što može ostati i opstati, a što ne. Između ostalog, tebe i tebi slične sa zatucanim stajalištima, plavim po prsima, od busanja i reklamiranja hrvatstva i crkve, u ropotarnicu povijesti.  Isto se odnosi na Sledgehammera.  Nek se drži carine i začkomi.   

Lopova i kretena i idiota  mi je pun kufer, bez obzira u kojoj je stranci, iz kojeg je sela i kojem se bogu moli, jeli vama dvojici sad jasno ?

Znam da će ćete sad upotrijebiti svu svoju maštu da napišete tri suvisle rečenice, obogačene psovkama iz zavičaja, ali ... boli me ona stvar za vaše mišljenje.

ljubavi, koki, pile nase malo, zar tebe nije nimalo sram , da ti koji zivis na grbaci svojih roditelja , zgubidanis, da nekome spocitavas i pretrazujes poze..


Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #18 : Siječanj 05, 2015, 09:28:43 poslijepodne »
Franjo, ovo "ljubavi" govori svom dragom ... nek te ne bude sram, a kad naučiš čitati i pisati, onda se javi.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #19 : Siječanj 05, 2015, 09:30:24 poslijepodne »
PREDSJEDNIK katoličke udruge Vigilare Vincent J. Batarelo, braniteljima koji prosvjeduju u Savskoj je poručio da je vrijeme da odu na trg Sv. Marka.

"Đuro i dečki sa Savske vrijeme je da odete... na trg Sv. Marka, uspostavite šator za sve nas Hrvate ispred Vlade i Sabora. Uz vas smo!", napisao je na svom Facebook profilu.

Batarelo je nedavno inzistirao da se ukine riječ Xmas na javnim mjestima u Zagrebu jer se iz Božića izbacuje Krist i time vrijeđa vjernike. Bio je i jedan od glavnih pobornika referenduma inicijative U ime obitelji kojim je u Ustav ubačena odredba kako je brak isključivo zajednica žene i muškarca. A i jedan je od onih koji je u Hrvatsku doveo Judith Reisman.

Vigilare je udruga kojoj su ciljevi, kako kažu, promicanje izvornog identiteta braka i “traženje pristojnosti u javnim glasilima bez ponižavanja dostojanstva čovjeka u skladu s vrijednostima hrvatske uljudbene tradicije”.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/predsjednik-udruge-vigilare-poziva-glogoskog-i-satorase-na-markov-trg-vrijeme-je/793497.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #20 : Siječanj 05, 2015, 09:39:26 poslijepodne »
a najavu tužbe Đure Glogoškog zbog klevete i narušavanja privatnosti zbog iznošenja podataka o njegovim primanjima u medijima ministar Predrag Matić rekao je da će, ako bude morao, ići na sud. Dodao je kako se ne radi o kleveti jer su izneseni točni podaci koji su vidljivi u Zakonu o pravima hrvatskih branitelja. Matić je rekao kako će, ako bude morao, ići na sud, ali da se ne radi ni o kakvoj kleveti jer su izneseni točni podaci. – Ukupna primanja Đure Glogoškog iznosila su 24.816,02 kuna. To je nepobitan podatak – izjavio je Matić koji je primanja Glogoškog izračunao na ploči na press konferenciji, javlja HRT.

Matić je rekao kako se to odnosi i na njegova primanja koja su javno dostupna na stranici Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa. Podsjetio je da je kao umirovljeni brigadir Hrvatske vojske primao mirovinu od 10.000 kuna, a da mu je posljednja plaća iznosila 18.933 kune plus 426 kuna invalidnine. – Sve je to u funkciji sada predsjedničke kampanje, a kasnije parlamentarne. Oni koji ne mogu aktivirati poljoprivrednike, liječnike, nastavnike, udaraju tamo gdje su ljudi najtanji, najosjetljiviji, gdje je pitanje nacionalnih osjećaja, pitanje ugrožavanja nekakvih prava – rekao je Matić.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/matic-izracunao-primanja-glogoskog-ako-treba-ici-cu-na-sud-982620


Franjo,  da je i pola od tog iznosa koji dobiva dotični ... puno je (a takvih invalida, pravih i krivih je pun kufer) zahvaljujući tebi i takvima koji šutke posmatrate što nam rade.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #21 : Siječanj 06, 2015, 08:08:20 prijepodne »
... samo da se nadovežem na prethodni post ...

ĐURO GLOGOŠKI i njegova supruga 24,816.02 kune mjesečno dobivaju iz državnog proračuna, no on ustraje u tome da je to njegova privatna stvar i još proziva ministra Matića da iznosi neistine jer govori o tome kao da su to "primanja Đure Glogoškog",  a ne i njegove supruge. Zašto bi novac koji se iz državnog proračuna isplaćuje Glogoškom bio njegova privatna stvar? Zašto građani koji pune taj proračun ne bi smjeli znati na što se i kako novac troši?

Glogoški najavio tužbu protiv Matića

Vođa prosvjeda u Savskoj ulici u Zagrebu Đuro Glogoški pozvao je ranije danas premijera Zorana Milanovića na poligraf, kako bi se otkrilo tko od njih dvojice govori istinu o misterioznom sastanku u Banskim dvorima.

Ministra branitelja Predraga Matića očekuje tužba, najavio je opet Glogoški, jer je javno govorio o njegovim primanjima, a koja iznose nešto manje od 25 tisuća kuna.

U HRT-ovoj emisiji Otvoreno gosti Mislava Togonala su bili Đuro Glogoški, Zoran Šangut, Franko Vidović te Zvonko Milas.

Tema emisije bili su prosvjedi u Savskoj i pitanje jesu li oni dio HDZ-ove predizborne kampanje, kako tvrde vladajući, ili su opravdani revolt ljudi koji su izgubili vjeru u političare. Najviše se ipak pričalo o Glogoškom, kojeg je odmah dočekalo pitanje o sastanku s premijerom Milanovićem, a za koji je javnost saznala tek nakon više od dva mjeseca prosvjeda ispred Ministarstva branitelja.

"Milanović i ja smo na sastanku u Vladi razgovarali o tome zašto smo u Savskoj, koji su problemi hrvatskih branitelja i njihovih obitelji, a osobito stopostotnih invalida. Naglasio sam i odnos institucija ove države prema Domovinskom ratu. Rat se proglašava građanskim ratom i to je za hrvatske branitelje neprihvatljivo. Milanović je rekao da s nekim stvarima nije upoznat, ali da ministar ostaje na mjestu na kojem je."
Na pitanje zašto je sastanak ostao sakriven, Glogoški kaže da je tako zato što je na tome inzistirao Milanović, i da je pretpostavio da će premijer nakon toga uzeti u obzir zahtjeve prosvjednika.
"Ako se ne odazove na poligraf o ovome, mora dati ostavku. Ja sam se samo držao dogovora", rekao je.
"Branitelji u Savskoj samo žele doći do konačnog rješenja, i netko ih mora predstavljati. Ja sam samo jedna od tih ljudi, a ne predstavnik", kaže Glogoški, koji je na prijašnje izjave o tome kako se političari u istočnim zemljama ponekad i ubiju nakon političkog neuspjeha komentirao da time nije pozivao Milanovića na suicid.
"Moji prihodi su moja privatna stvar!"

Što se tiče primanja koja je danas iznio ministar Matić, Glogoški je rekao da su njegovi mjesečni prihodi njegova privatna stvar.

"Moja primanja su u skladu sa zakonom, i ja ću tužiti ministra koji  je iznio primanja. Radi se o kleveti i netočnom iznosu, jer su i primanja moje supruge uključena u taj izračun", odgovorio je Glogoški.

Na činjenicu da ljudi u Hrvatskoj teško žive, i da Vlada primanja smanjuje svima, a ne samo braniteljima, Glogoški je spomenuo menadžere koji jako dobro žive, i da se uvijek u prvi plan stavlja branitelje.

Šangut: Vani je nepristojno pitati za primanja, kao što se pitalo Kolindu!

Zoran Šangut, ravnatelj Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, rekao je kako će prosvjedi vjerojatno trajati do sljedećih parlamentarnih izbora.

"Naše iskustvo i ono što osjećam potrebu reći kao branitelj, jest da je jedini pravi zakon koji su branitelji imali onaj prije 2000. godine. Svi ostali zakoni su bili skidanje prava branitelja", rekao je Šangut o statusu bivših branitelja.

"Politika je lagala invalidima i o obavezi zapošljavanja hrvatskih branitelja, jer EU ima deklaraciju koja uvjetuje lakše zapošljavanje bivših branitelja. Ja očekujem prije svega da se donese taj zakon o zapošljavanju, a ne da se toliko brine o mirovinama", rekao je Šangut.

"Vani je nepristojno pitati nekoga kolika mu je plaća. Evo sad svi Kolindu pitaju kolika joj je plaća u NATO-u, a vani se unutar tvrtke ne smije znati koliko tko ima plaću. Koliko Đuro Glogoški ima ili bilo koji drugi branitelj nije pitanje - pitanje je samo je li iznos u skladu sa zakonom", kaže Šangut.

Vidović Glogoškom: "Milanović nema razloga za tajnost, a vi imate!"

Franko Vidović, saborski zastupnik SDP-a, naglasio je više puta kako bezuvjetno vjeruje Zoranu Milanoviću.

"Ja ne vjerujem u nikakve misteriozne i neformalne sastanke kod predsjednika Vlade. Koji bi bili premijerovi razlozi za tajnost? Kroz dva i pol mjeseca Glogoški zajedno s drugim vođama prosvjeda govori o bešćutnosti premijera, a onda odjednom utvrdimo da je ipak bio kod premijera, i to već 12 dana nakon početka prosvjeda? Tu je čak manje bitna priča tko je koga zvao, ali ja vjerujem da je gospodin Glogoški inzistirao na tom sastanku", kaže Vidović.

Glogoški ga je na to pitao zašto je Milanović onda čekao da objavi informaciju o sastanku, na što mu kako Milanović nije imao niti jedan razlog da sastanak drži u tajnosti, a da ih je Glogoški imao.

Opis "misterioznog" sastanka

Glogoški je ispričao i kako je na sastanak pozvan preko posrednika i to na neslužbeni razgovor, no nije htio otkriti o kome se radi.

Na pitanje voditelja kako je ušao u zgradu Banskih dvora, Glogoški je ispričao kako su po njega došli automobil i džip, da su ušli su u dvorište, a nakon sastanka u jednoj prostoriji nazad su se vozili drugim automobilom sa zatamnjenim staklima.

Vidović je i dalje inzistirao na tome da sa zgradom Vlade nema nikakve tajnosti.

"Ja vas pozivam da kažete javno tko vam prijeti, i tko vas želi likvidirati. To je tema za DORH i policiju, a ne za konferenciju za medije", rekao je Vidović Glogoškom, koji mu je odgovorio da to pita hrvatske branitelje i hrvatski narod.

Najavio je i izradu novog zakona o hrvatskim braniteljima, u kojemu bi Vlada surađivala s braniteljima. Vidović je rekao kako su branitelji zaslužili svaku kunu iz proračuna, ali da nema razloga da ih se krije od javnosti.

"Ne govorite u ime svih branitelja, jer nisu svi na vašoj strani!"

"Ja poznajem puno branitelja, koji se neće složiti s vama. Nemojte govoriti u ime svih hrvatskih branitelja, nego u ime onih koji vas podržavaju", obratio se Vidović Glogoškom, a između njih dvojice se napetost nastavljala kroz cijelu emisiju.

Zvonko Milas, HDZ-ov saborski zastupnik, rekao je kako je Milanović s informacijom o sastanku "ružno napao osjetljivu skupinu branitelja", no da i inače ima običaj vrijeđanja.

"Definitivno je sastanak održan. S jedne strane Glogoški o tome šuti, po džentlmenskom dogovoru, a s druge strane Milanović progovori o tome kako bi naštetio političkoj oporbi", kaže Milas i dodaje da to otkriva i karakter dvojice sudionika razgovora.

Milas: Mislite li da je 24 tisuće kuna dovoljno?

"Mislite li da su 24 tisuće kuna za ovakav život i položaj u kojem živi Đuro Glogoški dovoljna primanja za čovjeka koji je tako mlad postao invalidom?", pitao je Milas Vidovića i rekao da se o tome iz poštovanja ne bi trebalo govoriti.

Nakon toga je došlo do žustrog, ali kratkotrajnog dobacivanja između Vidovića i Milasa.

Emisija je završila optužbom Vidovića da upravo HDZ  stoji iza prosvjeda u Savskoj

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zasto-bi-novac-koji-se-iz-proracuna-isplacuje-glogoskom-bio-njegova-privatna-stvar/793509.aspx

Ponavljam ... nije samo stvar o ovom gore navedenom jadniku, već o svima koji i jesu i nisu invalidi, a žive na državnim jaslama (čitaj: i ja ih financiram i to po zakonu)
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #22 : Siječanj 07, 2015, 04:08:47 poslijepodne »
a najavu tužbe Đure Glogoškog zbog klevete i narušavanja privatnosti zbog iznošenja podataka o njegovim primanjima u medijima ministar Predrag Matić rekao je da će, ako bude morao, ići na sud. Dodao je kako se ne radi o kleveti jer su izneseni točni podaci koji su vidljivi u Zakonu o pravima hrvatskih branitelja. Matić je rekao kako će, ako bude morao, ići na sud, ali da se ne radi ni o kakvoj kleveti jer su izneseni točni podaci. – Ukupna primanja Đure Glogoškog iznosila su 24.816,02 kuna. To je nepobitan podatak – izjavio je Matić koji je primanja Glogoškog izračunao na ploči na press konferenciji, javlja HRT.

Matić je rekao kako se to odnosi i na njegova primanja koja su javno dostupna na stranici Povjerenstva za odlučivanje o sukobu interesa. Podsjetio je da je kao umirovljeni brigadir Hrvatske vojske primao mirovinu od 10.000 kuna, a da mu je posljednja plaća iznosila 18.933 kune plus 426 kuna invalidnine. – Sve je to u funkciji sada predsjedničke kampanje, a kasnije parlamentarne. Oni koji ne mogu aktivirati poljoprivrednike, liječnike, nastavnike, udaraju tamo gdje su ljudi najtanji, najosjetljiviji, gdje je pitanje nacionalnih osjećaja, pitanje ugrožavanja nekakvih prava – rekao je Matić.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/matic-izracunao-primanja-glogoskog-ako-treba-ici-cu-na-sud-982620


Franjo,  da je i pola od tog iznosa koji dobiva dotični ... puno je (a takvih invalida, pravih i krivih je pun kufer) zahvaljujući tebi i takvima koji šutke posmatrate što nam rade.

smrade jedan bezobrazni..glogoski dobiva mirovinu od  ca. 3900kn, ostalo su sve dodatki na njegovu invalidninu, njegu .zelis li ti smrade jedan svoje zdravlje mjenjati za te novce.

ovaj smrad koji ga proziva i izracunava mirovinu, tkz. ministar branitelja , lazov pokvareni, lazni vukovarski dragovoljac, bezobrazi proglasitelj sebe za  zadnjeg zapovjednika obrane Vukovara, kriminalni  falsifikator svoje bolesti , cinkaros iz srbijanskih logora, kojeg su pravi vukovarski branitelji srame i vec x-puta optuzili za njegove krivotvorine,ljigavac koji usporedjuje  Kardinala Bozanica sa milosevicem, tebi i slicnoj zgadiji ne smeta nimalo..

ali  polako , uskoro,  bit  cete opet  sitni stakori kao i 90tih kada je trebalo braniti Domovinu..

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #23 : Siječanj 08, 2015, 07:28:48 prijepodne »
smrade jedan bezobrazni...

Franjo, ovak se možeš razgovarati sa svojima doma.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #24 : Siječanj 11, 2015, 10:43:06 prijepodne »


PREDSJEDNIK Udruge 100-postotnih invalida Domovinskog rata Đuro Glogoški na tribini o prosvjedu, održanoj u Rijeci u subotu navečer, rekao je kako su organizatori poslali Hrvatskom saboru pismeni zahtjev da se na prvoj ovogodišnjoj sjednici kao prva točka u dnevni red uvrsti rasprava o odnosu državnih institucija prema ratnim veteranima.

Očekuje se odgovor klubova zastupnika o tome da jedinstveni zakon o pravima branitelja postane ustavni zakon, rekao je. U toj bi se raspravi vidjelo kakav je stav pojedinačnih zastupnika, ocijenio je Glogoški te dodao kako traže pojedinačno glasovanje.

O odgovorima ovisi naše daljnje djelovanje, istaknuo je navodeći "čuvajte se strpljivog čovjeka, a to je hrvatski branitelj". "Ako hrvatski branitelji budu morali doći na Markov trg, netko će s njega morati otići, a to nisu branitelji", upozorio je.

Na skupu su govorili i predsjednik Zbora udruga veterana hrvatskih gardijskih postrojba Ante Deur i predsjednik Udruge specijalne policije Domovinskog rata Josip Klemm.

http://www.index.hr/indexforum/postovi/181354/glogoski-opet-prijeti-vladi-cuvajte-nas-se-ako-budemo-morali-doci-na-markov-trg-necemo-mi-s-njega-ot/2

samo osvrt jednog čitatelja na ovaj članak gore ...



jadan Đuro,ima roditeljsku kuću u Ivanovcu i jednu koju je gradio sa bratom,dobio je od države stan u Retfali koji je kasnije spoijo sa stanom kojeg je kupio od susjeda,pa je dobio 90 kvadrata,a kasnije je kupio još jedan stan u Osijeku. Sinovi mu voze bijesne aute i malo tko od normalnih ih tamo podnosi jer se ponašaju kao šerifi. Da ne zaboravimo avakih 7 godina novi auto u vrijednosti 170 000 kn

JOŠ MI SAMO TREBA DA MI NETKO KAŽE: BI LI TI DAO SVOJE NOGE ZA 25 000 KUNA?= NE JA NE BIH ,ALI ZNAM MNOGE SIROMAŠNE RODITELJE ČIJA DJECA NEMAJU ŠTO OBUĆI ILI NEMAJU ŠTO JESTI ZA GABLEC U ŠKOLI ,KOJI BI DALI SVOJE NOGE ZA DJECU I ZA MANJE PARE

 

..........(psovka)MATERINU GOVNO BRANITELJSKO I BUDI SUGURAN DA AKO ODEŠ NA MARKOV TRG DA ĆEMO DOĆI I MI KOJIMA TVOJA PRIMANJA UZIMAJU OD NAŠIH KRVAVO ZARAĐENIH PLAĆA,A ONDA ĆE BITI KRVI!!!

tetak mi je 3 godine bio na prvoj liniji kod Tenje ,ima 30 % sluha od silnih granata,operirao je rak na mjehuru,ima 40 godina redovnog staža i još 7 godina beneficiranog( ratnog),a ima 2 500 kuna mirovine jer nije htio u braniteljsku mirovimu

 
MARŠ ...

http://www.index.hr/indexforum/postovi/181354/glogoski-opet-prijeti-vladi-cuvajte-nas-se-ako-budemo-morali-doci-na-markov-trg-necemo-mi-s-njega-ot/4
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2015, 11:17:33 prijepodne Mlačanin »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #25 : Siječanj 17, 2015, 10:27:07 prijepodne »
KOORDINACIJA braniteljskih udruga grada Zagreba, oštro se ograđuje od izjava pojedinih medija-portala te pojedinaca, a tiču se deložacija koje se u Republici Hrvatskoj provode na svakodnevnoj osnovi ističe se u njihovom priopćenju kojeg prenosimo u cijelosti.

Reagiramo kod deložacija

Naime, ako znamo da je nepovredivost doma zakonska i moralna obveza svake pravno uređene države, KBUGZ zgrožena je silnim i bešćutnim deložacijama u Lijepoj našoj. Svjedoci smo strašnih primjera u kojima za  vrijeme tih istih deložacija, policija, čitaj interventna policija, upotrebljava prekomjernu silu prema tim istim ljudima koji bi trebali biti zakonski zaštićeni kroz nepovredivost doma. Međutim, u Republici Hrvatskoj, imamo na čelu potpuno neosjetljivu i gotovo amoralnu vlast, koja štiti sebe, banke i naravno krupni kapital.

Napose nas iznenađuju prozivke kako KBUGZ-a ne reagira pri takvim deložacijama i kako ne surađujemo sa Živim zidom, a koji je uvijek nazočan pri deložacijama. Među članovima Živog zida su i djeca branitelja, među sudionicima pokušaja spriječavanja tih gnjusnih deložacija su i sami hrvatski branitelji, međutim nije nam nikada  bilo potrebno platiti oglas u javnim medijima kako branitelji sudjeluju u spriječavanjima tih deložacija.

S obzirom na informacije, a za koje nismo nigdje u javnosti mogli pročitati, da se u Dalmaciji i Zagori svakodnevno izbacuju iz stanova posebno hrvatski branitelji, kako bi se ti tada prazni stanovi mogli otkupiti i dati na korištenje onim istima koji se danas zovu povratnici, a koji su kao agresori napustili ovu istu Državu.

Crna, tužna i sramotna slika

KBUGZ-a sudjeluje i sudjelovati će, podržava i podržavati će svaki otpor prema nasilnim i protuzakonitim deložacijama, te samim time jasno dati do znanja da se zakoni ove zemlje moraju poštivati, ali primarno se mora poštivati nepovredivost ljudskog doma i dostojanstva. Surađujemo sa svima pa tako i sa Živim zidom, dakle sa svima koji ovu neizdrživu i sramotnu situaciju u Lijepoj našoj ne žele tolerirati.

Maliciozne izjave koje su upućene prema KBUGZ-a smatramo produktom komunističkih i bijednih vlastodržaca i njihovih pulena, a kojima je glavni i jedini cilj okaljati braniteljsku populaciju te ju na taj način razjediniti, što iz politikantskih gubitničkih pobuda, a što i zbog pojedinačnih osobnih interesa raznih kreatura koje se pokušavaju ili provući ili izvući...

To nije naš problem i smatramo kako je Hrvatska, ona prava istinska i domoljubna, sada jača i jedinstvenija nego ikada- tako je bilo i 91, tako je i sada, samo što je sada na snazi specijalni rat, ali ako smo razvalili topove onda ćemo razvaliti i male mišeke koji se kriju jedni za drugih sa figom u džepu.

Pred vratima malenog stana hrvatska mladost uzvikivala je “Svi za jednoga jedan za sve!” Zajedničkim snagama u svim svojim akcijama branitelji će promijeniti ovu crnu,
tužnu i sramotnu sliku u, i o Hrvatskoj.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/veteranske-udruge-branitelje-se-izbacuje-da-bi-uselili-povratnici-koji-su-s-agresorom-napustili-hrvatsku/795656.aspx
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #26 : Siječanj 17, 2015, 10:52:29 prijepodne »
Jasno da se slažem sa time da su deložacije u svakom slučaju vrlo upitne moralnosti i svega ostaloga, no očito je i da se institut "nepovredivosti doma" tumači na pogrešan način.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #27 : Siječanj 17, 2015, 01:35:40 poslijepodne »
... no očito je i da se institut "nepovredivosti doma" tumači na pogrešan način.

To i ja tak vidim.

Ak je nako živel iznad svojih mogućnosti i razbacival se lovom koja nije bila njegova, taj nek nosi konsekvencije.
No oni koji su glupim slučajem, zbog naivnosti ili nekom nesrećom došli u takvu situaciju, njima treba prvenstvano pomoći. Ako se može.

U svakom slučaju "nepovredivosti doma" je relativan pojam.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #28 : Siječanj 17, 2015, 05:46:40 poslijepodne »
Nisam mislio tako, jer ustavna kategorija nepovredivosati doma se odnbosi na privatnost i sve službene radnje u skladu sa Zakonom o kaznenom postupku koji propisuje kada, tko i pod kojim uvjetima može ući u tuđi dom.

U slučaju ovrha donesenih na temelju sudskih postupaka i pravomoćnih presuda, pozivanje na  nepovredivost doma je promašeno, jer se taj pojam ne odnosi na ustavnu kategoriju koju sam objasnio.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: branitelski.vg
« Odgovori #29 : Siječanj 18, 2015, 03:37:37 poslijepodne »
Nisam mislio tako, jer ustavna kategorija nepovredivosati doma se odnbosi na privatnost i sve službene radnje u skladu sa Zakonom o kaznenom postupku koji propisuje kada, tko i pod kojim uvjetima može ući u tuđi dom.

Sad kad si to tak lijepo objasnio mogu se opet složit s tobom.  :)