Autor Tema: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.  (Posjeta: 22106 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #15 : Srpanj 03, 2022, 11:14:05 prijepodne »
Vuzel na *
 Poveda mene jeno leto Mali Pepa, veli, rekla čer da bu došel (ne)suđeni zet `svojemi na upoznavanje. A, reko, nek dojdeju, kaj bi jem ja. Ovi moji se rascveli kak pori luk na mesečine. Došel taj dan, ili večer, nekakvi balko, na pol ošišan na pol ne. Veliju, on je nekakovi informatičar, igra nekakve igrice na fejsu, i tak to, kaj ti ja znam... Prijatel i prijatelica žnem. Ovi moji letiju po hiže kak nori, žena nori zmed kujne, špajze, škrijne i frižidera, kaj bi, kaj bi prije, za narezati, za dati, za ovak, za onak. Stara se križa žnum, jena druge ulaze f putanju, f škarje, tragi kočenja od natikači po parketu. Reko, još večeres bum trebal po hiže postaviti semafore ili zbetonerati kružne otoke i lezbeče policajke. Stari ga gledi kak maček biškupa a onda se skočil i trk f pevnicu po vino, ili pivu. Da sem mu je rekel da mi kaj donese bi pak rekel, dej se zdigni, am si mlajši,.. i mene donesi. A sat leti kak da je trknul afričku slivu, ali za bežajne. Ja se zdigel, niti a, niti be. Zišel siže van. Razmeknul letve. Prevlekel se čez plot, otišel k susedu. Kak da sem doma. Cucek cucka pozna. Otišel mu f šupu, zel tri metke z kutije spod staroga ormara. Otišel mu f štalu, z papuška zel papovku. I vrnul se domom fižu. Sednem za stol, na stol denem papovku, zmed sebe i puške osovim tri metke. Stara pobegla f svoju sobu, stari zbrisal f pevnicu, čer se počela plakati, žena se prijela za glavu i viknula "Pepa!!!", ovi negovi neznaju kaj bi - kam bi a zetu se smrzel drek vriti. Se kaj je do onda pojel i popil mu je zabeglo. Reko, sino,.. jesi bil na olimpijade? Da ni. A, kak inače bežiš? Da slabo. Gledi,.. da se upoznamo... ja sem otec... ovo je moje dete. Ak misliš delati *darije moraš fletno bežati. Pokažem z levum rukum levi metak... Pepa!!!, pak se žena zderala. Šta se, koji *, furt dereš!? Ajd f * dok se spominam z ljudmi. Of levi ti je brončana medalja. Onda sem mu z desnum rukum pokazal desni metak. Pogledal sem babu spod oka a ona samo kaj ni... ali si je na fletno premislila. Ovo ti je srebrna medalja. Ovaj srednji ti je zlatna medalja. Sad na dale pazi kaj delaš da se ludi nedu na sprevodu nekaj čudili. Rekel mi je buduči prijetel da sem lut. Ja lut!? Ja lut!?? Ti nisi videl ludoga čoveka, BTJ. Da ja ponorim, da mi žena v nedelu ni dost juvu poladila, pol Markuševca beži v Gorni, pol v Dolni Dragonožec a pol `Trpuce, BTJ. Ja lut!??? Kaj još des nem čul... Tak ti se mi z Markuševca upoznavamo `zeti. I snejami.
 Veli, igrališče nam je malo posedelo. Bilo je čisto ok dok ga nismo prešli z valerom, onda nam je prenaglo došla Liga i sinokoša nam se ni stigla omladiti. Ali! Moraš napisati da smo jedina ekipa kaj stalno i postojano mota štrojzuk oko bandere. Dej gledi, toga neš videl niti na Jelačič placu. Letos smo odustali od suncobranov na tribine Jug ali smo zato spod tribine postavili pontone da nam se do ne ftopil. Ak do i tone ili grezne tu je prek Kruz kaj ga bu počaril svojem malem "dvajspetakom".
 Veli Đajič, mi smo imali tri fele vina, tulko ovoga, tulko onoga, tulko onakvoga... Mislim si ja,ni ni čudo kaj je mene glava kak lonec `40 litri i kaj se z vuvi zadevam za štoke na dvokrilnemi vrati. A osim toga rekel je i da budu na Lakovice postavili barikade da ovi z Dubranca nedu mogli iti f kvar v nijovu faru. To je očito dalo rezultata jel su neobrcke sneje kaj nosiju dres Ilovače viđene kak ob nijove košte pijeju na nijove fešte z nijove gajbe. Dober je strav komu ga je Bok dal.
 Tigriči očeju porušati Gladovec z trona v kategorije "minimalizem". To jem bu teško pošlo za nogum jel Gruntovčani v sakem kolu kažeju zavidnu količinu entuzijazma i domišlatosti, kak z "japankum" (to je ona najmejna špekula od se špekule) rešiti utakmicu, po mogučnosti bez pušinga, ili z čem mejnem pušingom, pobeda bi isto dobro došla kak crncu krema za cipele, z teškem naglaskom na zbegavanje penalizacije po kontu ekipe. Stanoviti Tihomir "ga" je "ubo tiho i ušao u legendu" z čem je razgalil duše se kaj ga poznaju. Ostatek ekipe je probal pratiti tempo teroga je Tijač navrgel ali Lučelnica se pokazala kak preozbilna ekipa, da bi davala šanse kak na pokretne trake. Navodno su i jeno leto bili drugi v Lige. Nekteri povedaju da su osvajali i Turnir Lige. Neznam, prekratko ovo pratim. Minimalizem je samo pojam kaj je povremeno prati u vidu "sindroma Vukomerić" i sindroma Cerovski".
 Veli, oklada je pala, glasala večina, vračamo se z Dubranca samo kak prvaki. Kaj se dotikavle Robijašov ovo više ni igra za prestiž, više ni važno prvo mesto...
Igra se za gajbu.
Ne bilo kakvu gajbu nek gajbu za prvo mesto. Si motivi vuz ovoga zgledaju kak pimpek vuz k*, se gajbe su iste vuz ovu, samo ova je posebna, si protivniki sami od sebe padaju, na putu do gajbe. Za ovo nisu znali Štršani pak su jem podleteli kak kokoš pod Fiat 126 PGL.
 Veli, Tinča je kriv, negdo mora biti kriv, nek bu dete krivo, kaj nas ni dost. Ni za veliku porciju čevapof. Ni ni čudo kaj Boro ima "karte blanše" za ekipu - da je Števe stisnul ruku Števe se mam pol gemišta razlejalo. Zgleda da se na Nou campu negdo dobro omrsil jel Novo Brdo ima novoga, ne killera, nek utovarivača. Ak na Šilakovine zabije još tri gole ima ponudu da ide igrat v Luksemburg za jen belgijski klub z Nizozemske.
 Veli, vrnul se Crni. Ali to je mejni problem, od onoga teroga ni. Mamič spravla slamu, balera, požel je celi tajkuniščak. Dobil je 29 vreč žitka. A posejal 32. Glavno da se vrti. Jes ja rekel da se Števa bu narival v Prvu? Došli su i novi dresi, još se štampa ni posušila. Sponzorov uzduž i poprek. "Levi Štefanki replika" za ekipu i "Pokupsko replika" za golmana. Uglavnem, nebu problema da se bu igralo `Štefanki. Reko, Kruz, jel ono tvoj traktor na ulazu? veli, ni, ali je sličen. Ali to si dobro zametil, vidi se da imaš očala doma. Moj je "dvajspetak" i doma je ali je bil tu jel smo glumili autobuse; bila je meša pri križu pak smo "saobračali" Reko, imam brzo sporcko vozilo kaj razvija enormne brzine tak da niš ispod 2 kune nevidim pri brzine worp 4, ali mi se činilo da je tvoj. A utakmica? Nije baš sve krenulo po planu... Znam, Švabi se nebi baš složili s tem.
 Da smo več pri nove drese, i Manekeni su nabavili nove piđame. SMB replika, da otijdeju `UKrajinu nigdo je nebi videl kak su dobro maskerani. Jedino bi skužili da na jenem mestu votka nestaja rapidno brzo. Glumci se još navek (samo)zadovoljavaju z pripitemi dresi v teremi su jeno leto debiterali `Markuševcu. Utakmica? Se na temu ježa. * ježa. Odmatanje ježa. Trganje vrata ježu. Samo jež na meniju.
 Koja je to budala napisala da je Bole otpisan!? Bole igra ko u mladim danima. Šuki se dal sprovocerati od mučke provokatorov z publike tak da je sopunica "je opal-ni opal" trajala do dugo v noč. Vrvci nisu baš imali svoj dan; mladi mesec, luk pred branjem, mladi paradajz i tak to. Ak je jež bil na meniju na prijašne utakmice "kao takav" je poslužen i na ove. Leptiri dolaziju k sebe prije Šinova i režeju mrežu iza Slave. To se stanje stvari zadržalo skoro do kraja da se Krpa konačno setil kak se zabijaju goli, posle duge apstinencije na golu. Si sretni, si nesretni. * ga, to ti je jež.
 Da je pokojni Šenoa još navek žif napisal bi pak jednak; A u Dubrancu posjekoše nekog čovjeka sabljama samo zato jer su rekli da je Ilirac. Žac je došel direktno z fabrike, z gemištom v ruka. Bi čovek rekel da se piva letos onda sigurno pokvarila do nivoa blizu "apstinencije na rezistenciju na škodljivu tvar". Problem je i da igraš "predsat" i zajdnu. Čekaš a nesmeš se kvalitetno "ušvikati". Šika dolazi z Mercedesom na utakmicu. To je več nivo "gospodin". Mercedwes. doka, iza mešalica na truge i četiri lopate.

Najte kaj zameriti. Do se od istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #16 : Srpanj 03, 2022, 09:02:59 poslijepodne »
5.kolo, 03.07.2022., Šiljakovina, 15,30 sati
Dubranec - Gladovec 6:0
Novo Brdo - Opatija 7:0
Donji Hruševec - Kozjača 1:1
Lučelnica - Kravarsko 4:1
Markuševec - Strezojevo 1:0
Velika Buna - Gornja Opatija 2:1
Pokupsko - Šiljakovina 2:4
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #17 : Srpanj 09, 2022, 11:47:43 prijepodne »
Cvetje cvete
 Šprungeral mi je demižon i podrum mi je popil 20 litri rakije. Jeno mesec i pol gledim ja kak mi nekaj beloga zbija z poda van. Šta je ovo, BTJ!? Severni zid se moči na visine od pedna do pol metra. Zapadni zid jedenak. Kak i pol južnoga zida. A južni je pod krovom, nebi smel ni biti vlažen. Najprije su mi po podu počele nekakve rože cvesti, sive. Onda su te sive rože dobile crnu sredinu. Onda je ta crna sredina dobila belu sredinu. Šta je ovo, BTJ!? Kakova su ovo čudesa? Da mi po podrumu nedu počeli rasti šampinjoni, bukovače ili bunika. Da ni bil pak potres!? Reko, * te, da mi taj vrak ne prešel na rakiju! Ja se uprl da bum zdigel demižon, sejeno ni dvajs` litri rakije mala stvar, malo kaj z gutkom nis plafon pogodil. Se mi je mam bilo jasno. Čim sam vidio - odma sam spazio. Čim sam shvatio - odma sam skužio. Prazen. Skoro. Jedva uspel spasiti pol litre, če se do poreže, za prvu pomoč. Šprungeral od vrha do dna. Mesec dan žalosti na mem gruntu... Slava je. I Ukrajine. Reko, da bar imamo tehnologiju kakvu imaju Amerikanci, fracking, cracking, faking. drking, kaj z stene zvlače naftu. Veli kolega z posla, bumo ti vrušili hižu i skuvali ju f kotlu za rakiju. Mi. Nju. Moramo. Dobiti. Van.
 Mladitji? Kaje? Vam se, gospođo Marica, vnaprovo spričavam... Kaj? A? Dobro, dobro... A, vam, mili moji, * * ! Kak sat to, lani ste bili prvi a letos 16-i od 14. Pazi, BTJ, 16-i od 14. Se sem vam dal, piti, jesti, ono trejte. Još jedino da vam otijdem `Siriju po keptagon tablete kaj je žereju ovi teroristi kaj voziju auto-bombe. A i ti, Pavel, dej malo poječi. Lani najboli strelec a sat si se parkeral na stativu i čekaš da te lopta pogodi `nogu. Tak bi i negdo z Posafske lige mogel biti najboli strelec. Čiji to mobitel zvoni? Tvoj. Kak moj, BTJ, moj je v ruke. Ti imaš crni a v ruke ti je zeleni. A, de je moj? Pri Belomu. Kaj dela pri Belomu!? Kak da mi znamo... Kak si došel do zelenoga? Moji su čiki bili na njem. Prazna... BTJ, jel do da pušiti, škatula je prazna. Onda, čiji je of zeleni..? To se više nezna do koga *... E, da, BVJ! Otkat gajba košta 550 kuna!? Ja sem dal 500 a vas 18 je skupilo 50, i Messi je donesel gajbu. I ni mi jasno kak Messi sam donese gajbu duplo fletneše nek vi dva. Ajd mi sat to objasni! Ovi dva ideju po nasipu, zmed ljudi a Messi poprečke prek igrališča. Nemoj me *! Onda kak ga nigdo nevidi!? Nemojte me *! Da ja sat stanem prek crte dobil bi zabranu igranja, ne doživotno, nek dok se Jezuš ne vrne na Zemlu, ak mi i on oprosti. Messi, smenjen si. Ideš z logistike v napad. Probajte ga videti. A, ti se, Messi, parkeraj tam negde na stativu da te pogodiju `nogu. I dej malo poječi, BTJ, tu i tam. Kiki, mali, ti si sat v logistike. Kak se nemreš zdiči, BTJ, pijani zažerani!? Jel se do drugi, pijani zalokani, more zdiči? Messi, smenjen si, ideš z napada v logistiku. Do dalnega. Gladovec bez obzira na kvantitetu igračev ima istu kvantitetu pive. Of put su se zadovolili z samo 10 crvene, 5 plave i 5 zelene. Štoplinov.
 Panki se z Nemačke požuril da stigne na utakmicu da reši oslablene i dekapiterane Tigriče. Markus je to probal na dalinski posložiti da "igra kak harmonika" ali bile su jake smetnje na vezami. Prema interne privatne statistike Duba je uspel poloviti 96% lopte ali te se na žalost ne pišeju pod rezultat. Nek one kaj je ni uspel poloviti. Pol od toga je zasluga oštre kebe kaj ju je Panki brusil v Nemačke. Drugi utovarivači nisu mogli dojti do izražaja - teško je igrati v Pankijeve sjene. Karlo je upiral kak je stigel i mogel ali ga pomalo * kilaža, da ne velim masa. Več je stari za jesen naručil špeka od turopolcov, table od vuva do repa, da reši to pitajne. I mali se ne diže od stola dok ne reši tablu špeka i kilu kruva. I litru vina ili četiri pive, za diganje morala. Števa ni pustil da negovi prestolonasledniki napustiju negovu autonomiju. Makar Opatija prepala.
 Of derbi je najavlen još Markuševcu dok se "Udavala draga" a Majoneza je vužigal se tribine na zapadu. Derbi je opravdal sa očekivanja v sa 4 poluvremena, z minimalnem utroškom taj-mautov a maksimalnem utroškom energije na savladavanju zajdne šilakovečke obrambene linije na šanku. Danijelu su se graški, ma kaj graški, mahune znoja zlevale z čela prek pleč, preskočimo nevažno, v čarape. Očala su mu stalno curela v gemišt i ometala ga da se skoncentrera na jen od najvažneje događajev dana, pušing Ukrajine v Lisičansku je gola žlundra od pokojnega * naspram ovoga, da se na kraju žnemi nahitil gore na rast. Franc se parkeral na tribinu "Lubin grop" taman na partizan kaj ga šilakovske flekserice nisu uspele svladati. Ali Franc je, bez ruk, opit od nogometne euforije. V stopu ga je pratil Kumek, z vremenskem odmakom od dve minute, i ze semi se usput uspel kucnuti. Čudesa neviđena i nezapamečena.
 Iako Marko i Spajki ne participeraju v letošnemi prectavami na "Histrionskem letu", Bole igra za se tri, ili četiri, zavisi kulko je A vitamina v pogledu. Nekakva pokvarena pijana zalokana budala napisala je da je Bole otpisan ali Bole preživlava drugu mladost, ili detinjstvo. Kak zombi. Ni rafal srebrne metkov z thompsona ga nemre porušati kak mu je žena napunila baterije z adrenalinom. Na drugwe strane se vidi da su Tesari žrtvovali taktiku u ime strategije, pustili su da Ilovača zeme Kup i odmorili ekipu jenu, ili više, utakmic. Dok su se drugi trošili na Nou Campu oni su (g)ladili jajca i to se sad vidi. Števu je cela tribina "Lubin grop" nagovarala da zajde nutre. I on je na kraju popustil. Zašel je zajdne 26 sekundi "na minutu". Ali s toga nebi bilo niš da nisu došli šprajceri z Dvorancov, kaj su podšprajcali želje navijačev i števinu odluku. Da zajde nutre. * čoveka kaj se neda nagovoriti.
 Ovo ni bila samo utakmica igračov nek i utakmica navijačov. Celi Markuševec, da su sanerali stadijon "Trava kak šelata", se zjatil na "Lubin grop". Neznam jel `Strezojevu pak bil potres, poplava ili ogen ali celo selo je pobeglo `Šilakovinu. Ili je krif Zenunijev sladolet. Do ga jemput lizne vrača se kak lepica na žarulu. Prekokrasnu nogoloptačku prectavu pokvaril je samo jen gol. Rekel bi jen Joža z Markuševca, vi ga ne poznate, a, milo, od*, kak za koga! Kaj pokvaril, ulepšal! Blago onomu ocu teri za sina ima ovakovoga strelca. Robijaši su mesto pobedničke gajbe morali inhalerati utešnu gajbu. Gajba je gajba ali gajba ni gajba jel je samo jena gajba...
 To je to!, mogel je samo konstaterati tata `Uđber dok je v leve ruke nanašal Pramen a z prstom desne "nišanil" po terenu. Negov stroj, na posudbe, je igral podmazan kak vijolina da ne velim gajde. Lučec je gudil levo desno a prilike su postajale neprilike za protivnika same od sebe. Normalno, se ide leže da imaš pravoga golmana a ne zamenskoga. Da je postalo gusto Sina bi uletel kak pitbull med piščence jel je čekal kak zapet. Več je imal i zakaparenoga držača za naočale, da mu je do nebi zakoval za lice v trajnem položaju dok brani gol i čast rodnoga, i susednoga, sela. Mamičeve harmonike, ili balerke, se špaga omotala oko one vilice zmed gefufne i cinculatora. Ni puno falelo da se odmota ali su suci za* kaj su svirali kraj. baja ni mogel skriti suze dok je pital, do pe po gajbu? Mamič se nekaj odubal po temenu i zagledal špickapice na tenesica a kum Medo ni mogel nikaj drugo reči nek, lopovi, prevaranti, vrni penezi.
 Veliju, i on sam, Joža nikam nemre. Kak nemre, BTJ, a klupi i stole za Markuševec more nositi!? Bolm bi bilo da je išel iskat kluče za pive otpirati jel je stolov i klupi bilo kaK da je je poplava donesla a kluče su se pobrali vatrogasci tak da su se Tonini puleni na zajdne linije obrane šanka mogli služiti samo z srectvi priručnoga tipa u vidu gajbe, stola, čoška od nečega, zubi... Da malo proba spasiti situvaciju mali Mrki je z kvadom dopelal prikolicu da žnum moreju pijače otpirati. Kak da bi z Remetinca ze zatvora probal pobeči z žlicum, za kavu. tršani su se skupili v zavidnem broju ali ne baš v "1. A gardijske" postave. Bilo je golov a bilo je i prilike. V semu skupa bole su se snašli domačini. Mislim da ni to prednost domačega terena, pun * domače publike, nek kaj su bili bole rasp*đeni od Štršanov jel nisu mogli najti kluč za pive otpirati.

Najte kaj zameriti. Do se još po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #18 : Srpanj 09, 2022, 11:48:55 prijepodne »
6.kolo, 09.07.2022., Velika Buna, 15,30 sati
Strezojevo - Velika Buna
Pokupsko - Markuševec
Gornja Opatija - Donji Hruševec
Šiljakovina - Gladovec
Opatija - Dubranec
Kozjača - Lučelnica
Kravarsko - Novo Brdo


7.kolo, 10.07.2022., Gladovec, 15,30 sati
Lučelnica - Gornja Opatija
Novo Brdo - Kozjača
Donji Hruševec - Strezojevo
Gladovec - Opatija
Velika Buna - Pokupsko
Markuševec - Šiljakovina
Dubranec - Kravarsko
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #19 : Srpanj 09, 2022, 11:00:30 poslijepodne »
6.kolo, 09.07.2022., Velika Buna, 15,30 sati
Strezojevo - Velika Buna 3:0
Pokupsko - Markuševec 3:4
Gornja Opatija - Donji Hruševec 1:5
Šiljakovina - Gladovec 2:1
Opatija - Dubranec 2:7
Kozjača - Lučelnica 1:1
Kravarsko - Novo Brdo 1:3
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #20 : Srpanj 10, 2022, 12:19:18 poslijepodne »
Sreča na beciklinu
 Ima jen smetlar z Čazme kaj dela `Zagrebu na Zelene tržnice. Veliju susedi da on 6 mesec na leto saki dan peče nekakovu rakiju. Nema te i takove kakove on nema `pevnice. Očeš Rajku, od paradajza, Smokvušu, od smokve, Merlinaču, od merlina, Lubicu, od lubenic, Vugorkaču, od vugorkov i kače, Banankušu, Dinku, Slivku, Grejpfrutaču, Mangulicu, Kivušu, Batatušu, Paprikaču, Patliđanku, Mahunarku, Mušmulaču, Oskoraču, Kostajnaču, Vrgajnaču, Lukaču, Češnofku, Grozdanu, Duvanku, Tikvajnaču, Bundevaču, Breskovaču, Marelicovaču, Dunjovaču.. Kaj got se trži, i hita, na Zelene tržnice on z toga peče rakiju. Iako,.. veliju susedi da je pekel i rakijo z špeka, kobasov, šunke, salame, srnetine, ježa, mravcov...
 Veli, oko pol četere, v jutro, su se več si radari i sonari pogasili na "Križajne", osim jenoga kaj ga je još prije grom zbrikal i kaj su ga hakeri leto i pol napadali kak nori. E, taj je skužil da je osigurač prek teroga ide "munjina" za ladnaču v "ausu". I da taj, kolega, prijatel, čovek, ljudina, precednik, kral, car, ni bil zbrikan sat bi pili toplu pivu, z ladnače. A, mi smo mu još si * * kaj koji * kumplicera da je se v redu. Dobro kaj mu nismo još kvalitetno, onak našudrani, * namlatili, razlupali i potrli. A, čovek je bil u pravu. Kak i pol one kaj ležiju na grobju. Mali Marko je imal čast da otpre šank i sam Bok kaj su zmislili plastiku jel bi... bilo muško. Najvekši je problem otpreti prvi suncobran. Da otpreš prvoga znaš kak se i drugi otpiraju. Jedini je problem ak ne otpreš prvi suncobran... A, dobro, malo puše veter, ni vruče, dobro je i ovak, z zaprtemi suncobrani. Glavno da su tu, kaj sat segde moraju biti otprti suncobrani. Mi bumo imali zaprte suncobrane, i do nam kaj more. Glavno da je piva mrzla a suncobrani zaprti.
 Jaka anticiklona i hiper-A-vitaminoza nisu uspeli pošeremetiti kvantitetu bunske Bojne Taktičke Grupe. Tu su bili i rezervni i pričuvni golman a Sina je za saki slučaj pazil z pivum v ruke da se suncobrani nebi slučajno otprli. Tata `Uđber je celu popoldnevku probal rastuči špickapioce na tenesica z loptum ali za nekakve ozbilne izlete v igračke vode ni bil. Pol vijagre, pod* i tak to. Raspamečeni Robijaši su bili v dosta tenkem sastavu ali to ni utecalo na kvalitetu i dojam opče izvedbe. Ili opči dojam izvedbe. Ili izvedbu opčega dojma. Koju sem * * štel ono povedati..? Znači, za nje je i jednostavna matematika kaj ju deca znaju prije škole životna filozofija; 1-0, ulas-izlas, sim-tam, ima gajbe-nema gajbe. Pobeda-ima gajbe, nepobeda-nema gajbe. Ima gajbe.
 Štršani su probali involverati novoga-staroga golmana v ozbilno-neurozno-profesionalne izvedbe. Brojnost ekipe zadovoljava. Deda je to pošarafil da dela kak EU. Čak je i EU fondov povlekel jenoga novoga napadača-sprintera-driblera-zabijača. Limunplavi su došli v mini-max izvedbe nogometno-navijačkoga tipa. Nogoloptačka izvedba je mnoge natirala da se za pondelek prijaviju na pregled glasnice pri doktoru. Nekteri su v navijačkem zanosu probali nategnuti z prazne flaše a drugi su natezali z zaprte. Taktičko-starteški razvoj situvacije na terenu bi i Gorana Ivaniševiča natiral, ne da strga, potrga, salomi, odsalomi, poništi, nek da poje reket. Do zajdnega flaksa.
 Mamič preživlava sudbinu Prve proleterske; pol ekipe je na poslu, pol na bolovanju a z ovum polovicum kaj je ostala računa kak da su v punem broju. Števa je več zabetoneral svoje mesto v prvem "elfu". Iako,.. znam bar dva kaj nisu ni konca na dresu ošvicali a bili su na klupe. Jeno leto da je Kojzača posle 5. kola bila prva novine su napisale "Stroj koji sve melje".
 "Ona" utakmica da je "ona" `Ojtna pobedila "onu" Bunu. Of put Bok ni dal ali se moreju povleči nekakve paralele. "Ona" `Ojtna je igrala bunker dok je mogla zdržati, posle je došla nekakva druga `Ojtna kaj je igrala napadački nogomet i to se baš ni pokazalo kak pobednička taktika ali ljudi su imali dušu i srce da pokažeju volu i znanje. I to je OK ali ni predmet ove disertacije. Bunker je ona čarobna reč teru Šika ni uspela prebiti. Imali su i šanse i šemse i šansone ali sedmi igrač kaj vlada nebeskemi nogometnemi polanami ni dal da jem zajde. Ni jenem ni drugem, ni v jenem kontekstu. Onda se v drugem talu zakompliceralo, da su se vrata utakmice več pomalo zapirala. Rezultat utakmice se bu zabil ali prve trifrtal utakmice jok.
 Markus je uspel skupiti mini-mi ekipu buduče zvezde Tigričev i OFK Kupe. Mala škola nogometa na Velike Bune jem je pomogla da skuže da se gol ne zabija driblingom, ili da kak na slalomu zajdeš z loptum čez cilj, v gol, nek baš "treba pucati". Da su to apsolverali se je pošlo kak podmazano samo kaj je utakmica prekratko trajala, ili su ju suci skratili za 10 minut, a baš su zašli u grif. Ilovača v standardnem sastavu, za ovo leto, uspela je apsolverati stanicu zvanu Opatija. Žac se stisnul v čošku igrališča, ni glasa ni pustil, v stravu da jem ovi i ovakovi Tigriči nedu čuču namazali, kak je pošlo. Ak se ta budučnost dogodi, * te, ne se smel vrnuti f selo. A bome ne smel niti v dučan. Od sramote.
 Vidim ja još je utakmica dalko a Lučelnica, odnosno nezin frontmen, nosi okrepu z šanka v vidu pune gajbe. To mam budi onoga crva sumnje, kaj prerasta v poskoka kaj prek riđofke, crne mambe i pitona postaja anakonda. Reko, Bok dej sreču težaki, ni da me baš interesera, ili da bi štrel znati, ali rada bi pitati. Čemu gajba avansno? Ak je utakmica prodana da tu ne dangubim nek da idem podšprajcati šank. Bogu fala, imamo dva jako dobre razloge da ne velim motive. Prvi je kaj smo žejni. A drugi je kaj je des imendan Marije Petkovič. Mace ni tu a bome ni nezna da je je imendan, ak ni `jutro bila primeše, il pogledala `kalendar, ali to nas ne sprečava da slavimo. Pošteno! Števa je na "Križajnu" dopelal sastav "na knap" a sam pogled na gajbu govori da ima više navijačev nek igračev. Znači, čista esencija, kak da bi rakiju prepekal; ono bitno je `flaše. Manekeni su dopelali su nogometnu raskoš kaj selo ima i dve traktorske prikolice jednoosovinke navijačov. Majoneza ni viđen, upučeni veliju da v Đorđičeve kaje grehe. Pod reflektorom, spojen na električnu mrežu, z razbelenum krunum na gleve, pribit na križ, naopak.
 Panki je postal redovit ali to sužava prostor za druge utovarivače. Osim ak jem ne glumi konobara. Na druge strane, možda je Bole otpal. Marko je bil viđen kak decočuvar, most se i Spajki motal negde oko šanka. Ono kaj je ostalo v ovakve konstelacije stvari ni bilo dost za ovo novo Novo Brdo.

Najte kaj zameriti. Do se po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #21 : Srpanj 10, 2022, 10:11:53 poslijepodne »
7.kolo, 10.07.2022., Gladovec, 15,30 sati
Lučelnica - Gornja Opatija 1:0
Novo Brdo - Kozjača 3:1
Donji Hruševec - Strezojevo 1:0
Gladovec - Opatija 0:1
Velika Buna - Pokupsko 2:1
Markuševec - Šiljakovina 1:1
Dubranec - Kravarsko 8:3

Pokupsko - Donji Hruševec 1:3
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #22 : Srpanj 10, 2022, 10:12:36 poslijepodne »
8.kolo, 16.07.2022., Kravarsko, 15,30 sati (?)
Gornja Opatija - Novo Brdo
Šiljakovina - Opatija
Kravarsko - Gladovec    
(Pokupsko - Donji Hruševec 1:3)
Strezojevo - Lučelnica
Markuševec - Velika Buna
Kozjača - Dubranec
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #23 : Srpanj 12, 2022, 11:02:41 poslijepodne »
Don Juan osvaja šank
 Jeno leto ja i Maslenko v jenem eminentnem buffetu `Kurilovcu teroga vodi stanoviti i sveprisutni vlasnik i ponosni nosač "5"-ice lokalnopga kluba. V napadu letargije i poplave zanosa v obadva oka mu je zapalo da ni zvonca na šanku. Mala, de je zvonec!? Kakov zvonec!? Onaj za rundu zvati, za celu bertiju. Ja, bome, ne pametim da sem ga tu videla. Maslenko, kakov več je, z pol vijagre `žepu spremne na dohvatu ruke kak z topa plesiknul je da ga je cela ugostitelska radnja čula. Imbra Grabarič i Štef Loborec su ga odnesli! Kaj!? Da kak? Kak moreju!? Da su ga zeli? Of čas. Sat su zišli van žnem v ruka. Brže bole vlasnik eminentnoga buffeta zbežal van i zija po ceste levo i desno, onda oko bertije, gledi de Imabra Grabarič i Štef Loborec nose zvonec `ruka. Mi paruvamo od smeja. Eto vlasnika eminentne radnje nazat. Kam su otišli? Kak su mogli..? Budu oni videli svega * da drugi put dojdeju, da jem on bu * namazal. Kad bi znal kak zgledaju. I mi, skupa žnem... Da smo več pri Imbre Grabariču... Mile, Maslenko i ja obavlamo opčekorisne radnje za privatnu korist, znami Puki. Za koga got pripovedaš Puki ga pozna. Puki zna sav svet uzduž i poprek. Osim Imbre Grabariča. Otkut je taj? Tam blizu tebe, z Kurilovca. Kak blizu mene, da ga ja ne poznam. A kak mu veliju? Imbra Grabarič, kak bi mu rekli. A de mu je iža? Tam blizu tebe. Najte me *, ja tam se poznam. De? Tam v one slepe kratke vulice blizu tebe de je onaj zubar kaj je pacjentice siluval. Da nezna... Nemre sebe dojti, do bi bil taj... Kakov avuto vozi? Ja kak z topa, tamno smeđi wartburg karavan, 471-GN. Jel oče piti? Da oče. Zanm ga! Mi paruvamo od smeja, znaš ti moj *...
Čudna ova nedela. Čini mi se da je negdo na Bune kupil novu pušku ili elektrošoker, ili je moj imenjak Put In poslal kakovo "pismo namere" na Bunu pak su se gače stanovite interesne nakupine obostrano pofajtale z telesnemi izlučevinami, tere luči osoba v stanju stresa, strava, panike... Obično "Dan posle na Bune" zgleda kak "fajrunt, samo bez ludi". "Križajna" bela od čaš, frižideri stojiju kak Stonehenge, suncobrani na "Za dom spremni!", šank v orginal stajnu... Ovu nedelu, gledim i ne verujem, kak da niš čera tu ni bilo. Ni frižiderov, ni suncobranov, od šanka ni "Š", jene čaše ni videti na podu, nigde čika, nigde žvake... StrahoVlada! Potkupinje dojdem raneše da "upijem" atmosferu kad ono... zakesnel na prvu utakmicu. Prvu prije prve. * vas vocap, vajber, biber, fejs, twiter, bumbar i druga čeresa! Prije se mesec dan prije znalo se, sat se to mejna fletneše nek v Dinastije. Opčenebitno. Kaj je bitno? Ak `Gladofcu fali igračof i tomu spodobnoga kadra, ekonomov i logistike ne fali. BTJ ovih dana, celo selo se zapreglo v ovo domačinstvo. Ja mislim da je postavlen osolutni rekord po broju šatorov; moreju sekire padati nigdo ne mora gibati se dok šank dela. Tu isklučivam Šakijev kalifat jel se oni profesionalno bave z šatorisanjem. Veli, ja sem ti tam pod šatorom... Terem, BTJ ovih dana!? Četiri su beli i jen zeleni. Draš više ni jedini kurvar, bar još pet je nosi fertun i vilicu v ruka. Ali je unapređen, sat je i kurvar i konobar i natkonobar. Beži, se iskre frcaju spod kopita. Nema časa otpunuti i do sape dojti. Osim šatorov sekolikem širokem narodnem masam, radnem ludem i građanom na raspolaganju je bila i VIP zona v Macoline Karingtonke. Teren - onak kak to oni znaju. Muzika - to je več tradicija.
Veliju, Povratek v budučnost je goli *. Mi vevo več igramo utakmice kaj budu odigrane tek za tjeden dan, kak na kladijonice. Štršani su se dobro držali dok Krpa ni našel kluč kak se otpira švicarski sir. Ali to ni rešilo problem neuroze na klupe Šinov. Tu i takovu, i kao takovu, situvaciju koristi stanoviti napadač Ilovače, (ne)suđeni najboli strelec, i poskriveč guka pol vijagre. Ni dugo prešlo a on več v elementu dela ono kaj po vokacije najbole zna; zabija ritopično. Boli ga *, ni negva utakmica. Nek se drugi žifceraju. On samo kuri. I nega su *.
 Da ti dan počme z Žujum to ti je več kak da si se zdigel na dve desne. A bilo je je fajn kaj su skoristili digajne na desanku. Dok su se Tesari vidno i više nek dobro brojčano pojačali v odnosu na sobotu Mamičev Titanik kak da je zišel z kinder jajca - stalno nekakovi delovi otpadaju. Ni `oče bitno, glavno da je pijača mrzla a odojka nis ni videl. Rovovska borba švapsko-tesarskem stilom jedva da je iznedrila pobednika inače bi morali pitajne pobednika rešiti v trejtem poluvremenu na šanku. Ak ni onda nebi bilo naznake da je do prevagnul igraju se predužetki "na kobase", dva put po dva, pare, z masovnem zalevanjem i podlevanjem, a ak ni onda nigdo ne popušča pucaju se penali na rakije. Če do još more stati i gledeti. Mrtve, rajnene i one trejte vozi domom "taxi-futač"; tam je navek negdo pri svesti, više nek drugi. Vola je jaka ali moč je slaba.
 Meč Mišef, na steroidi marke "Panki", i simpatične ekipe z susednoga jem sela kaj se voli podružiti na šanku i rešavati aktualne tekuče probleme počel je z žalbum breškoga ekvivalenta Miška Platinija. Ali bez 200 HRK šankove takse i sucke stroškof. BTJ, kak ovi tu moreju samo tak a mene si munul z dve minute za istu stvar!? Sličnu, ajde... A, ja sem Precednik a on je štil od brezove metle z terum se štala pomeče. Gledi, bila je anticiklona, radar na Plešivice je gašen još prije Oluje a VAR su hakerali Rusi, da ti opče ne povedam na teru stran raste trava za punoga meseca i kakovu duvu ima mehen srpnu mescu. Tu ti je isto jako važno i ukalkulerati da je stara suseda Mara 150 metri dale kopala mladi krumper z tupum motikum tera ni sklepana otkat je nezin muš sused Branko mrl a sin ju samo potegne z brusilicum da ju skine z * i obavi račun. V računice ni moči zbeči ni to da je na zapadne strane igrališča cesta a na istočne šank pak je trava na zapadu bole suva i veter od auto-propuha nosi loptu sim-tam a na istoku je bole mokra jel ju si zalevaju pak se lopta skliže sim-tam. Ali! Pred severnem golom su uspeli nekak sanerati ono de se svijne kališaju pak veter ze severa samo prejde prek toga a pred južnem ili nisu uspeli ili su svijne su noč pak došle. Ali kaj ti se dotikavle termodinamike, fizike i nuklearne matematike, da ti pred golom ostane tak zrovano de su se svijne negda kališale neznaš jel ti gorje da puše ze severa ili juga jel te sile se drugač reflekteraju na objekt prematranja i obrade kaj nas dovađa do toga da bi trebali delati dve dizertacije i istraživajna za saki veter ponaosob v date točke vremena i prostora... (!?) Čekaj! Teri je to bilo dan? Jes ja bil na te utakmice. E, to ti povedam. Bil ti je pondelek i ja sem bil na bolovanju a ti na godišnem. Aaa... Kaj sem te ono još štel pitati.? Dok je Badel lovil paralele i dijagonale Miši su se više orjenterali na vertikale i horizontale. Za nektere je horizontala ono da moreš puknuti loptu iza horizonta.
 Števa je mam skupil tri najjakše Robijaše i unesel se Jože v facu. Ti. Tu. Neš. Komanduval. Joža je pretrnul i otišel bežat oko korner zastavice. Dok je trajalo zagrijavanje najskupleše ekipe na jene strane i najzaj* na druge strane, brojna publika ze susednoga sela, v ekvivalentu mejne svadbe, je kratila vreme vuz pucance, điđe-miđe, kisele gliste, steklenu vunu, topla peciva, bureke z višnami i vruču rakiju. Na druge strane Danijel je pripovedal svoje ekipe kak je negda vozil svega Yugiča v trejte po šume, nigdo se ni smejal, si su samo stepali z nogami, mislim da je Ivek čak pustil i suzu. Utakmica je rezulterala z rovovskum borbum v tere su obadve obrane kapitulerale samo jemput. Kak i Yugič f šume.
 Neznam da su Tigriči zabili taj jedini gol na utakmice jel sem valda baš onda otišel v trulu corsu po kišobran, gromobran i termo gače. Tigriči imaju brojnu ekipu samo se to nevidi. Na utakmicu je more dojti samo kulko je Tijač more natiskati v svega bemweja. Ak ide Duba, tri mali nemaju mesta. Ak ideju samo mali i do osem je se more natiskati i po broju i po volumenu i po mase. Jenostalno, da nejde, nejde. Jen dan te minimalno demonteraju Šilkovci, ajd, i oni su neki * v ove Lige, a drugi te put harakiriju nekakovi Tigriči kaj su se prekčera rodili a čera počekli igrati nogomet. Pa, mislim, ma, misli... A, da je zašlo ono kaj ni zašlo,.. Potkupinje bi spluderalo. Majoneza bi zabadof raketeral i bombarderal. Dan otprte vrat na šanku, "sve za raju, sve na kredit, jarane".
 Kiša, Sanda Dubravčič, Milka Babovič, Janica Kostelič, "rainman" Goran Vlaovič v Turske protiv Turske... Dobro kaj je okolo šuma pak ni se opalo na igrališče. Da je to bi bil potop. Glumci su se uparkerali pod suncobran, kak to gordo zvuči da sunca ni na pomolu, a Štršani su zebrali "prirodno", na kiše, kak jablani, ili beli piščenci. Jedini je bil problem kaj su se zmed semafora i Štršanov uglavili Glumci a i semaforđija je imal jeno autoseksualno iskustvo, mogel se *. Bunci obično pod bilokakvemi uveti vuz kišu poztivno apsolveraju Gladovec. A čera su bili domačini. Droga. ludi, droga, nema kaj drugo biti. Nemreš v istem danu polizati "Križajnu" i pobediti po kiše na trave ak nemaš rupu na žile, od infuzije.
 Kak znaš da su ekipe zadovolne z postignutem i dostignutem rezultatom? Šilakovci su se rastirali spod zelenoga šatora da bi tam osnovali svoju autonomiju, BAO ilakovina. Limunžuti su se masovno zapiknuli v VIP zonu i za okruglemi stoli rešavali tekuča i masna pitajna, ov edruge su još naručili pol faktorice za domom, i sem kaj su je videli plačali pijače. Ak je ovo zadovolstvo z nerešenem rezultatom v stravu živem da bum doživel i taj dan da letos v sličnem raspoložejnu dočekaju pobedu.
 Ide Ilovača na zagrijavanje, uverlivo zajdni ide mali Prco v bele trenerke, nabil fantomku na glavu kak da ide benzinsku plačkat. Reko, manager ide zajdni... A, da, kaj ču, moram... Stanoviti napadač Ilovače, (ne)suđeni najboli strelec, čvaknul si je drugu polovicu vijagre. Kaj nam dake ide po horoskopu? Kravarska. Nema veze. Tera pijana zalokana zažerana budala napisala da Bole ni otpisan!? Otpisan i od šanka. Samo oker tajice. Ako! Veli jen Franc z Barbarič kaj igra za Kravarsku, vi ga ne poznate, imamo zamene pun *. Da si staneju pod dečji kišobran još navek ima mesta. Nekakva čudna nedela... Došel je nekakov drugi Žac, gospon... Ilovača na maxxx. Messi je hital v očaj obranu Kravarske, i napad Ilovače, Beli je bil ali da je videl kakovo je to blato,.. još je bil na li-la jel bi ili nebi ali da je žena rekla, ja ti to nem prala,.. to je zabetoneralo negovu konačnu odluku da "mladitji"... fundaju svoju opremu. Jen od brače Grdenič, ne Grimm, kaj igra v napadu, of drugi navodno brani v obrane iako ga još nigdo ni videl, pak polaže zavet šutnje. Ne da je zaprl rupu nek je zažmeknul i svezal na vuzel. Kak da bi gledel gluvonemi film, slike ima, tona jok. Čudna nedela. Da smo več pri Rupe. On je tak romantičen. Nadam se da je umočil. Si se nadamo. I da je mislil na nas da mu je bilo najlepše.

Najte kaj zameriti. Do se od istine još pomogel, Bok`čuvaj`brani.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #24 : Srpanj 16, 2022, 10:37:39 poslijepodne »
8.kolo, 16.07.2022., Kravarsko, 15,30 sati
Opatija - Kravarsko 0:3
Gornja Opatija - Novo Brdo 2:4
Šiljakovina - Opatija 6:0
Kravarsko - Gladovec 4:0
Strezojevo - Lučelnica 1:2
Markuševec - Velika Buna 0:1
Kozjača - Dubranec 0:5
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #25 : Srpanj 16, 2022, 10:38:41 poslijepodne »
9.kolo, 23.07.2022., Strezojevo, 15,30 sati
Novo Brdo - Strezojevo
Gladovec - Kozjača
Lučelnica - Pokupsko    
Donji Hruševec - Markuševec
Dubranec - Gornja Opatija
(Opatija - Kravarsko 0:3)
Velika Buna - Šiljakovina

10.kolo, 24.07.2022., Kozjača, 15,30 sati
Kozjača - Opatija
Pokupsko - Novo Brdo
Gornja Opatija - Gladovec
Strezojevo - Dubranec
Velika Buna - Donji Hruševec
Markuševec - Lučelnica
Šiljakovina - Kravarsko
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #26 : Srpanj 19, 2022, 07:41:55 poslijepodne »
Škibre stuhpa šoj šija
 Došli novinari pitat za rezultate na kraju kola. Veli Delegat Poverenika Lige, dečki, update na rezultate vam je tjeden dan. Kak? Kaj? Kakof update!? Pak,.. kaj nisu se utakmice odigrane? Jesu ali nektere nisu baš 100 %, to je još kak ladetina, domači kruv z domačem kvasom, mošt i vugorki z vrjnem - još dela. Čeka se da odela. Pitajte Foto Užas, on vam to bu bole povedal i rastonačil. Jebomeje, Uputa o pravem leku i prekluzivni rok, najte emajla zapirati, most vam bu trebal. Ostali su mi v retrovizoru z debelemi upitniki ober glave.
 To se, ludi moji, više nezna do koga i da *! Jel švecki akcioni, turski akcioni, japanski akcioni, američki akcioni ili nemački akcioni. Tu se više ni Tereza Orlowsky nebi snašla a ni nezina sestra po oružju Suckiwaya Dickowitz. Gorje je jedino v Trejte MNL, jel oni više ne * samo utakmice nek i cela domačinstva. Mesto da je prva dva kola v Ščitajevu a druga dva v Kolibriču oni su prva dva odigrali v Kolibriču a druga dva v Ščitarjevu. A ti se, Vlado, * kak buš to se našel. A, Ščitarjevo raskopano kak da po celem selu iščeju Andautoniju. vevo više ni legendarni Maminjo nemre pratiti tok događajev... I ženi, i baleraj, i Liga, i negdo na servisu zabil z getribe zvaditi veliki šarafcegar, pajser i križni kluč, i "ženidba-udaja". vocap, vajber, fejs, tviter, dinstašgrah,.. Ajt da je jena više - jena mejne, nek se i raspored pomrdal. Prva ni prva nek je bok-te-pitaj-tera. Tuta razbelil mator, getribu, augspuv i brenze da bi stigel na prvu tera ni bila prva nek druga. Veliju Švabi, Maminjo, dužen si gajbu jel širiš lažne vesti, obavesti i informacije. Ne moraš mam, moreš za deset minut. Maminjo navalil na telefon, šlajdra gore - šlajdra dole, bome piše. Veli, moram nabaviti sekretaricu da čita se te metamorfoze, ja to se više nemrem stiči. Mesto da imamo utakmicu mejne pak imamo jednak utakmic jel se odigrala jena z "Povratka v budučnost" tak da bu jena mejne na Strezujevu. Ak se komu pak ne zdigne * da ide * po rasporedu. Ja mislim da se Dubrancu ni ne igralo jel bu se odigrano prije, Bumo si donesli sendviče i pogledali Preglašejne pobednikov. Ak jem se ne splatilo otpirati šank samo radi toga, komplatna košta i strošek "zdoma". Most bu i Preglašejne kolo-dva prije...
 Veli Draš, onda, s kem igramo? veliju z Opatijum orginal. Onda zakaj se zagrijavaju Futači a Tigričev ni ni kaj bi lopatu gnoja ze štale hitili? A, neznam, bilo je pred pol vure na fejsu, tviteru, dinstašgrahu, vibratoru i vocapu... Tijač me svem, bemwejom obrijal `Kušancu kak bula *, da bi stigel pokupiti mlade nade Roženice i okolice. I doleteti za dobe f Sivu čaplu. Vidi se da mali imaju volu ali i teške noge, dok si nabnrojil do 6 5 faulov. Doogaree more zabiti na penziju dok je takov propuv v ekipe. Špajo se bavi z nadzorom, Marko se bavi z skuplajnem ambalaže, 50 lipa po 50 lipa - kuna, Bole se bavil z još neviđenem poslom i brušenjem veštine; veli, mali od kotla i asistent blagajnice. Tak ti sekira v med nemre opasti ni v državne firme. Došel Anđo pitat za zdravje, čul, otišel. Jedino mali Crni nameče kak da je zabadof.
 Eno ga, ide! Sat bu platil. Mamič! Zakaj si rekel da mi igramo prvu!? A,... piše v rasporedu... Onda zakaj mi tu čubimo a drugi igraju? A... Tak piše v rasporedu... Sat da si mam donesel gajbu da opereš greje. Tuta ide z posla, vubil se da stigne za dobe, Mac je baš najbole zaspal da smo ga zbudili da smo mu spred iže vudrili z cepanicum po bačve, Joža je tu poprečke z Čakanca čez kuruzu flapil da bu prije. Najprije ga je "čoban" par put stepel, dej mu pogleč lasi, a onda da je zašel z kuruze van zamalo su ga lofci strelili jel su mislili da su se svijne obordale na kuruzu. I Baja se žuril... Jes PM... I Baja se žuril da te vidi kak vodiš utakmicu... Baja, jesi premenil haubu? Jes... Onda, kakovu sat imaš? Črnu... Viš, drugi ludi mejnaju avute a Baja samo haube. Am ovi kaj se voze iza mene ionak niš nevide samo haubu, kakov je avuto... A kakovu si imal prije? Črlenu, črlenu, belu, plavu, žutu, žutu, žutu, zelenu, črnu, žutu, belu,.. črlenu, neznam dale. Špur me *. Trebal bi iza zašvasati nekakvo jako železdo, brek me *. Ili me od* na štagel ili na stup ili na čošek štale... Mamič, ajd po gajbu! Števiča Žaju je najbole * kak se fauli okrečeju. Da se okrečeju Futačom onda se okrečeju z popustom a da se nem okrečeju kak da su na akcije. Drugi Đajič je viđen v svem drugem selu kaj počima na "Marku" a završava na "ševec". Veli, ovi mi nekak bole pašeju; em smo generacija em smo široke svetonazorov, da opče ne spominam da se bavimo z istum felum pijače. I, da, i Bara se tam vudala. Jedino me malo * kaj si na glave nabijaju črna očala... Bi i ja ali nemrem najti broja. A i * vidim da se našvasam. Još je bum i zgubil a te sem dvajs` kune mogel bole potrošiti. Do je *!
 Iako su mali po stažu i rastu vidi se da v Tigriče ima neki *, i da su potencijal za nekakve slobodne aktivnosti. Npr. gajbanje. Plasiknuli oni gajbu zmed dve utakmice kak niš. Kak bi to povedali "Smogovci", "oni su mali da bi bili veliki ali su veliki da bi bili mali". Most bi bilo bole da je Rupa došel navijat ali on se, navodno, bavi z drugemi aktivnosti. Dela na tem da napravi harem. Sat je v faze planeranja. Šilkovci niš nisu prepustili slučaju, da nebi bilo da su prebudili "ubojicu favoritov" v mirne dece. Brojna svita z fare sv. Petra i Pavla pohodila je of fale vreden i popularen događaj, kak lokalnoga tak i širšega i opčega značaja. A samo mu je 19 let. Lopta je baš ni išla ali da pol tuceta namečeš fletno zabiš na onu akumulaciju promašajev kaj su odseli v bližeše ili dalše okolice gola.
 V Gruntovcu pak kadrovski problemi. Šef, v.d. šefa, je valda otišel žene za volu na morje a ekipa se raspasla i zapasla. Široka navijačka baza ni preveč stvarala problemov ekipe, sat, ili je razlog kaj je boli * ili je ekipa delala kak švicarska vurica. Leptiriči su imali leka za tu "vuricu" i zove se "AK 47" v vidu maloga Crnoga. Tuci, *, hitaj v blato, gazi, on i dale dela kak novi, i zabija. Galovič, popravi retrovizore, GSX-R-1300 je v brišučem letu.
 Dej, BVJ, kaj se rušate kak stogi kuružinja ili cima od krumpera. Dej idemo igrat nogomet. Kaj je ovo? Kaj gotovo!? Kak gotovo!? Am, još nismo ni počeli igrati! Dej me naj *. Pak, kakova je ovo utakmica!? Mad Maxxx z Strezujeva je bil neumoliv i neutešiv, z depre ga ni mogla zdiči ni ženina ruka, ni topla reč prijatelov, ni pod* navijačov, ni mrzla piva... Pomoč je došla od Il Technica Tesarov, maloprijašnega mrskoga neprijatela, v vidu ruke pomirnice. Rekel sem svojem, dobri ste, držite se i prvi bute. Na ove reči Mad Maxxx se skočil kak da bi ga negdo polejal z mrzlum pivum. Jeste čuli kaj je čovek rekel, BTJ? Da bumo prvi, BTJ!. Prvi bumo, BTJ! Tesari su sejeno jena ozbilna ekipa kaj igra nogomet v dve lige i kaj zna zvleči najbole kaj se more z utakmice. Bar se zajne nemre povedati da jem iskustva fali. Utakmica zmed Tesarov i Robijašev rezulterala je z jednum iskustvenum lekcijum z životne škole. Komu se dopalo, komu ne. Rezultat utakmice do dana denešnega ni poznat, čemu kumuje i vizuelno-potvrdna spoznaja izražena v brojenju gajbi. Tesari su počeli rano prije utakmice, z zagrijavanjem, odnosno podgrijavanjem. Z nastavkom Macinoga imendana. Gajba je opalla kak da bi cigana f pekel hitil. Za poštejne dost. Posle kraja utakmice baš se mrsko zagajbalo na obadve strane. Gajbe su frcale kak iskre spod fljeksa. gajba gajbu stiže. Tesari slaviju kak da su pobedili Zvezdu na Marakane a Robijaši kak da su zgubili v finalu Vimbeledona. Imali smo i jeno klasično pod* u sveze glede ceplenja lopte z inekcijum v obliku pumpe. Na sveopče veselje i radost, drobne dece i stare ljudi. A kaj čoveku puno treba da je kvalitetno nažveglan..?
 Rezultat, * ga, kak si `Gladofcu prodal tak si `Ruševcu kupil. Oče` ni bitno. Kauboji su si zeli "vino za van", gospocki, plemenito, pehar, flašu vode i onda pomalo, kak se šika, od čoveka do čoveka, z guštom, mešanje za dušu. Ak ima raja, tam je sigurno tak. Glumci su sejeno jena mlajša ekipa kaj voli zaružiti, biti v centru, z kvalitetne pol vijagre v žepu. `Kravarščice to zgleda poprilike tak da se stacioneraju iza gola, pri korneru, spred muzike, mam do Tigričev kaj su se utaborili oko svoje gajbe bez broja. Da se ovi Markuševčani v najbolemi letami postrojiju vuz crtu z čašami v ruka pri pogledu na nogometnu atmosferu kaj kipi kak sirova slivovina na Jurjevskomu kresu baš se oseti ona prava domača kučna intimna atmosfera tere fali. Na nektere mesta.
 Veliju Kojzačani, ni nas bilo, ni bilo ovoga ni onoga... lako je bilo ovem zabijati. Jeee, dečki, utakmica je bila zakazana, termin sem poznat, niš ni bilo tajno, se drugo su pripovesti. Šansa za popravek drugo leto, do žif, do mrtef. Domi i Messi su izvodili svoje poznate bravuroze, tu i tam su se na slika i filmu pokazali Pavel, Stari, Tonček, Cekoviči, Petraviči, mali Kiki, g. Želko pl. Huzjak i još nekakve sporedne uloge.

Najte kaj zameriti. Do se još po istine pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #27 : Srpanj 19, 2022, 07:42:47 poslijepodne »
9.kolo, 23.07.2022., Strezojevo, 15,30 sati
Strezojevo - Dubranec 3:4
Novo Brdo - Strezojevo 3:1
Gladovec - Kozjača 1:4
Lučelnica - Pokupsko 5:2
Donji Hruševec - Markuševec 7:2
Dubranec - Gornja Opatija 6:0
(Opatija - Kravarsko 0:3)
Velika Buna - Šiljakovina 1:1
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #28 : Srpanj 19, 2022, 07:43:37 poslijepodne »
Sveti Mito, blažena Korupcija i nijovo bezgrešno dete Nepotizem
 Na kobas. Inače se plača ali zate je zabadof. Napiši da smo imali pijaču ala karte; se kaj je bilo na karte je bilo ala. I napiši da smo imali vola na roštilju, ne na ražnu, to je za čobane, nek baš na roštilu. Ak teri seljo-beljo pita zakaj se vol nevidi na slika napiši tomu seljaku da smo ga narivali v čreva, pekli na roštilu i prodavali kak kobase. Na drugi kobas. Taj ti je gratis, zato kaj ti je baka z Strezojeva, od Vla`ovca, mi cenimo svoje, pogotovo ak su z Karilovcov. Imamo ti kruv tu, šnita 10 kune, nigde tu okolo neš našel bolšega i jeftinešega, des i v ovu dobu. Imamo ti senf na akcije, po 6 kune žlica, nemamo sitnoga, dej sitnoga ili dej 10 i zabi najne. Ajvar ti je zabadof, ak daš donaciju 10 kune za humanitarnu udrugu "Bake i dede Strzojeva". Ak ne voliš bake i dede moreš dati 20 kune za udrugu "Mame i tate Strezojeva. Ak si više nastrojen pedijatrijski imamo i donacije 30 kune za udrugu "Za decu Strezujeva". Ak ti ni jeno do sat ni pasalo moreš još samo dati donaciju 50 kune za udrugu "Strezujevski mališani", to ti je nam za pive. Kak nisi gladen, BTJ!? Zakaj ja tu kurim od jutra, BTJ!? Pupek mi se prisušil kak je vruče! Zemi nekaj, BTJ, poparil te bum z kropom od kobasov!!!
 Stadijon "Vuglenica", ilivam engleski "Park Prinčeva", nas je dočkal okupan suncem, kak črni šepavi labud v plitke mlake. Više opče ni moči videti trag tanjurače kaj su ga milovale kak dečju rit. Zgubile su se i bore od onoga da su prek nega šlajsali klade, ili zarasle v travu. Košen je prirodno, gnojen je prirodno - krave pasle, krave... Od istoka ga štiti drvored jablanov, da ga rano sunce nebi zj*o i jutrešnu rosu osvetilo. Na zapadne strane se blago naslanja na mladu šumicu, z starum matorkum milovanu. "Naslanja" je dosta širok i dalek pojam kaj ga najbole moreju doživeti oni kaj imaju očala "za dalko", jel se vidi, ali ne baš blizu. To je narocki rečeno "šekret". Ak imate probavne tegobe fletno-istovarnoga tipa najbole da pojdete prije nek počmete misliti na "to" ili "taj problem" jel, kaj se dotikavle bizine, sigurno bute morali putem bar dva put kipati na brisanomu prostoru. Kvalitetni goli nogometnoga tipa delo krase a bogata oprema, full, osim kože, i infrastruktura celi kompleks čini zahtevnem projektom za teroga su povlečeni silni penezi z NEU fondov a radi čega se NEunija morala pak zadužiti pri Črnomu Đeku z Smogovcov. Kak je Črni Đek došel do tulke penes? On je babam kral taške, spred cirkve i po placu, a tu se sega najde... Službeno otpiranje je trebalo biti lani ali je Žan-Klot-Junker imal konjuktivitis, to je ona bolest da te posle zijanja gliboko v čašu j* vaser vaga i žiroskop, plešeš kvalitetno breakdance, štrikaš z nogami, a opče se ne čuje muzika. Da bi se zbegel mednarodni NEu skandal mainstream mediji, Rauters, FrancPrcc, Koha di Tore i La Republika, su plaserali pripovest da su igrališče zrovale divje svijne zaražene z Afričkum belum kugum dok su iskale giste pak je se odgojeno zavo leto. Ak Emanuel Van der Šolc ne imal konjuktivitis.
 Buduči da v nedelu Ilovača ima sprevot na Novem grobju `Dubrancu utakmica z simpatičnem domačinom z Parka Prinčeva odigrana je v nepredviđenem terminu. Z Ilovače su si dopelali svoje žene i decu, vol je z roštila, zutra se ne kuva. Tonček je konačno posle tri tjedne otišel na moreno. Negovo mesto je kvalitetno popunil Beli. Veli Beli, malo mu je tesno na Tončekovomu mestu jel iako je Tonček delal na diganju spomenika ministru za unutarnje poslove to je još dalko od zadovolavajuče kvantitete, volumen i mase jel na Belomu se baš vidi da se oženil i da žena dobro kuva. Beli Tomčeka, po slobodne procene, dere bar za dvajs` kil, šumske mere. veliju Robijaši, ak več moraš rušati Beloga pazi da ne opadne na te jel te bumo špahtlini strugali z negvoga dresa. Pavel je probal nadoknaditi zaostatke i gol razliku od lani i još nekaj navrči, da se najde. Lako je nemu davati gole da ga Messi i Domi raniju z loptami a on se samo nasloni z ramenom ili laktom na gol i nastavi nogu. Veli Osoba A, dej nek negdo zeme vodu. Veli Buraz, kakvu vodu? Od jutra sem na pive kaj bum sat presekal z vodum? Dej nutre vlej bar pol litre vina... I onda more.
 Veli Rovišan, kaj koji * se ovi sat mejnaju, taman smo se zagreli, dej da ju ruknemo f komadu. Kam vi sat bežite Gustelničani, još z vami nismo završili. Sat se pak ovi zagrejavaju, a tek smo počeli. Veli Muža, letim kak bumbar, pičem kak stenica. Da jen dan ponorim norel bum dva dane i bil bum lut kak leptir. Veli Đajič, ti, de ste zeli ovo vino? Morem vam reči da opče ni loše. Takvoga još nisem pil. Od jenoga čoveka z Zeline. Ima četiri trse, dela ga v garaže a dela v jene firme kaj dela vočne soke, spreje, farbe i trovila. Drugo leto budu počeli delati ranu za decu i cucke i mačke. Preporučil nam ga je jen naš popznati vinar kaj i sam od nega zima robu. Moreš naručiti kakvo očeš, on ti ga složi kak curicu. Takovo više neš pil. Bar te mušice ne *. * te, preselo mi je. Kak da mi je zabeglo. Bole da nis pital.
 Gruntovčani su se skupili v jenem od najbrojnije izdanj ovo leto, se 6 od 31 se nacrtalo na "Vuglenice". Jedino je malo za* kaj drugi dan Kojzačani imaju domačinstvo pak su se več des zjatili na Strezojevu v maxxx sastavu. Rekel je Klun, bivši trener nekakove `rvacke rukometne reprezentacije na temu kondicije da je on na trening ili dolazil z beciklinom ili je bežal a vuz to je još i delal. A des igrači nigde ne delaju, na trening dojdeju z avutom z bertije, treneraju dve vure i onda pak z avutom v bertiju. To su čuli i Parikožari i se 50 je potegnulo z beciklini z Mraclina na gostovanje v Okoje. `Oče nebitno! Za to su čuli i Gruntovčani i potegnuli, na čelu z Borum, najpouzdanijem Gladovčanom, z međunožnemi gurali v susedno selo i tak deli glave v torbu na superprometne motostrade Grmulica-Kluka. Na su sreču si su preživeli, put, i utakmicu, a skoro i šank.
 Veli, ej, ti, kak se preziva Rambo? (Ovakva prilika za "ubacivanje" se me prepušča...) Reko, Stalone. Ili Švarcenjeger... Malu na stranu, Rambo je opravdal sa očekivanja. Sat, zavisi do je kaj očekival... Ali, Lučelnički povratniki z morena, tzv. gast-urlauberi, (p)ostali su želni nagajnanja okrugle * posle naganjanja one druge * i negdo je moral platiti ceh. Ni samo Rambo dobil kvalitetno po * nek i gazda Srečko, kaj ga je zamenil v drugem talu "na Kamenite vrate". Na su sreču tu je bil Šele, kaj još navek ni našel žiletov f hiže, da malo razvodni gorak okus... pive. Z gemištom. Veli, malo mi vleče na bambus,.. i na Juicy,.. i sandolin,.. i lak za čamce...
 Sponzor se sponzorov je v svem čošku skupil svoju Pretorijansku gardu. Ruševlani..! (Odaziv je bil polovičen...) I Hrc... I Krpa,.. of drugi. Zvona... Dej reci ovomu, kak se zove, da sim dojde... Moji! Gete! Ote! Sim! Da smo `ratu, več bi ruska zastava bila na naše cirkve... Znači,.. onak kak sem vas vučil. maximalno ozbilno, fer plej... i onda pemo pit. Vina najte ni gledeti, da vam oči ne zgoriju. Kapnulo mi je nečijega gemišta na tenesicu i sat več imam i prelo na đonu. Mislim da se i širi. Na druge strane Joža je imal zestanek CK Markuševca. Veli, ja sem dva-tri put prečital Sun Cu, Umetnost ratuvanja, niš nam nemreju. Znači, ja, Jole, Želko, samo stara garda, Jasmin niš me naj gledeti. Se je napisano pred dve i pol ilade let. Oni nedu znali kaj jem se trefilo. Vino ni tak lošo,., kak je šuma dalko...
 Rekel je Mamič, nek se oni *, ja nem išel igrat, noga me * i moram još na traktor, nekaj me hidraulik *. Ak je došlo do toga da ja moram igrati rajši bum kupil Ruševec od Gorenca pak nek igraju za Futače. Da smo v ratu več bi ruska zastava bila `Trsišču. Nisu ovi Pavel, Beli, negov brat, Cekovič, Tonček, Starec, mali Kiki, Škajnec, Špetrek, Feljan, Zemo, Zeko, Šuki, Amade,.. bog-zna-kaj. Mene je najbole strav Messija i Domija; Domijeve lopte kak da imaju oči, krila i peraje a Messi je kak magnet za lopte. Teru got Domi pukne pogodi Messija i odnega se odbije v gol. Kak got i kam got da ga pogodi saka je v golu. Strav me je da mi Tuta od toga ne ponori. * te, pa nem valda moral kupovati golmana z Posafske lige ili z lige Centar. Znaš kak je teško najti golmana kaj je kaj k čemu a da mu punica ima bar 300 fati kuruze pri Futače ili Čakancu..?
 Veliki Glumci su zašli dosta opuščeno v zagrijavanmje z Šilkaovci, teri nisu puno zapstajali v ležernosti i zaje*. Sina je nabil na glavu očala, raširil noge v raskoračni stav i prekrižil ruke v stavu "jel ima do jakši da ga pretrgnem prek *". Kak z reklame za Lewis 501. Normalno, z kumulativnem tromblonom Zagrebačke pivovare v ruke. Teroga je jednak tak imal i Mrki st. ali z bitnum razlikum kaj je levu ruku nabil v žep i brojil jajca, v stavu "tera je ovo utakmica, BTJ". Dok je Tona jašil Mrkija ml. Beli je oko gola naganjal Kokija. jedino je Šiki najozbilneje skužil zagrijavanje. Nega čak ni početek utakmice ni prekinul v zagrijavanju. Kumek je obečal da bu zdušno navijal za se nuke, ali za se. Kak je zagrijavanje počelo i prešlo ni utakmica ni mogla bole završiti.

I vi igrate v naprovo pak i ja morem s* v naprovo.

Najte kaj zameriti. Do se još z istinum pomogel.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: 19. MALONOGOMETNA LIGA VUKOMERIČKE GORIC 2022. – MNLVG 19.
« Odgovori #29 : Srpanj 24, 2022, 01:02:26 poslijepodne »
9.kolo, 23.07.2022., Strezojevo, 15,30 sati
Novo Brdo - Strezojevo 4:2
Gladovec - Kozjača 1:3
Lučelnica - Pokupsko 6:4
Donji Hruševec - Markuševec 2:4
Dubranec - Gornja Opatija 5:0
(Opatija - Kravarsko 0:3)
Velika Buna - Šiljakovina 0:1
wwwg tablice