Autor Tema: Katolička Crkva - predmet sprdnje  (Posjeta: 298578 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #30 : Siječanj 01, 2010, 04:42:33 poslijepodne »
Nemam baš bogznakakovo mišlejne o Cirkve a sakem danom je se nižeše i ŽMBK do je zato kriv.Veli Bozanič MATERIJALIZAM (je največe zlo) pa mu bum veruval ne gledeč jel to mene i nemu jednak nosi.
Kak je Goričanka rekla od početka života pa do kraja se moraš držati nekakove regule.
Cirkva. (napisal sem vera al sem obrisal iak bi kler puno bole pasal) Škola. Zakoni. Obaveze. ...
Si nastoje naše ponašajne i život kanalizerati v sve okvire.
Kak bumo mi čez te se "kanale" mrlili i kulko se čega bumo držali određiva nas kak lude i karaktere.
Jel se moremo složiti da je v povesti Cirkva bila ONI?

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #31 : Siječanj 01, 2010, 06:04:55 poslijepodne »
Pa i danas je Crkva za neke ONI, jer na kugli zemaljskoj ne žive samo katolici, za Boga miloga!

Svaka organizacija koja ljudima kroji ili usmjerava sudbinu, svaki program, škola ili politika, svaka zdravstvena organizacija, vjerska institucija ili korporacija je nekome ONI.
Takav imaginarni neprijatelj, bez kojeg ruku na srce nema današnjeg svijeta, je odličan izgovor za sve osobne neuspjehe, nezadovoljstva i nezainteresiranost.

Naprotiv oni ljudi koji znaju svoje mjesto pod suncem, koji znaju da nije sretan onaj tko puno ima nego kome malo treba, koji znaju kaj znači zaraditi kruh svoj u znoju lica svoga, koji se ne prepuštaju lako svakoj happy line prevari, investicijskim fondovima i baba Jagama koje obećavaju "leba bez motike", koji nedjeljom idu na misu jer to žele, vjeruju, osjećaju, jer su im tu vjeru preci ostavili u nasljeđe da je oni ostave svojoj djeci - e ti ljudi znaju što su u životu prave virjednosti i njih nebu zaglupila televizija i njima oni nebudu isprali mozak baš tak lako.
Istina, živimo u vrijeme kad lova može kupiti skoro sve, ali ima ljudi koji su sve to materjalno odbacili i otišli živjeti svoj život daleko od civilizacije, u brda, u šumu, pa im ONI tamo ne mogu ništa. I žive. Nisu ni gladni ni žedni ni nesretni. Dapače, čine mi se vrlo sretni (nedavno je baš bio dokumentarac o takvih nekoliko "čudaka" na Velebitu). Oni su birali za sebe slobodu umjesto ropstva (viš Sledge opet su mi puna usta slobodarstva) i imali su jaja to isfurati do kraja.
Ja nemam, jer me veseli nova krpa, hoću malo na netić tu i tamo, pa kakav dobar film pogledati, i malo bi kadicu sa pjenicom povremeno.
Robujem, jebiga. Krediti, auto, kuća, deca, pas! Ali ne okrivljavam NJIH za to, jer je to moj izbor. Ili se bar tješim da je  :)
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #32 : Siječanj 01, 2010, 06:15:29 poslijepodne »
Kaj imaš i cucka na kredit!?  ;D  ;D  ;D

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #33 : Siječanj 01, 2010, 07:25:06 poslijepodne »
Valjda ne... ali je barem knjigu izgovora i priručnik "kako sedeti na dva stolca v isto vrijeme" kupila za cash i dobila popust...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #34 : Siječanj 01, 2010, 07:57:33 poslijepodne »
Valjda ne... ali je barem knjigu izgovora i priručnik "kako sedeti na dva stolca v isto vrijeme" kupila za cash i dobila popust...

Naravno. Profitiram gdje mogu.
A ti vjerojatno zbirku pripovjedaka i bajki za predškolsku djecu "Nitko kao ja" u 12 tomova, još skupo otplaćuješ  ;)

Osim toga, i naslov mi bode oko: Katolička Crkva - predmet sprdnje  ???
Gdje, kako, tko, zašto se sprda sa Katoličkom Crkvom?
U uvodnom postu navodi se kako je "mladim ljudim postala Crkva predmet sprdnje", ali ide samo kao izjava, bez podatka gdje se i tko sprda, međutim je baš taj dio izvučen iz konteksta i pretvoren u naslov teme.
Zašto?

« Zadnja izmjena: Siječanj 01, 2010, 08:11:51 poslijepodne Goričanka »
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #35 : Siječanj 02, 2010, 07:14:31 prijepodne »
Gdje, kako, tko, zašto se sprda sa Katoličkom Crkvom?

Goričanka ti se voliš praviti glupa, to sam shvatio.  :)

Tur

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #36 : Siječanj 02, 2010, 07:43:08 prijepodne »
Vjerujte mi, zaista nije važno hoćete li se složiti s ovim što govorim, ili ne, jer slaganje i neslaganje je povezano s riječima, pojmovima i teorijama, a nemaju nikakve veze s istinom. Istina se nikada ne može do kraja izreći. Istina se uočava iznenada, kao rezultat određenog stava. Zato se možete neslagati sa mnom, a da još uvijek uočite istinu. Ali, morate imati stav otvorenosti, morate željeti otkriti nešto novo. To je važno, a ne vaše slaganje ili neslaganje sa mnom. Konačno, većina onoga što pišem su, u stvari, teorije. Niti jedna teorija ne može potpuno prikazati istinu i zato vam ne mogu govoriti o istini, nego o preprekama koje stoje na putu do istine.
« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2010, 07:46:51 prijepodne Tur »

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #37 : Siječanj 02, 2010, 10:21:40 prijepodne »
Gdje, kako, tko, zašto se sprda sa Katoličkom Crkvom?

Goričanka ti se voliš praviti glupa, to sam shvatio.  :)

Ne, Tur, ja se ne pravim, ja sam stvarno glupa.
A ti kao što vidim opet nemaš odgovor na moje pitanje.

Zašto onda pišeš da se netko sprda s katoličkom crkvom?
Možda ju mnogi ne neki vole, možda ju neki blate, mrze, pljuju, ali sprdnja je potpuno pogrešna riječ. Nitko se s katoličkom crkvom ne sprda, čak ni njeni najveći neprijatelji.

Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Bilaj

  • Gost
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #38 : Siječanj 02, 2010, 10:26:55 prijepodne »
Joj seke ste napisali i nemam baš volje sve pročitati ali mi je nekaj zapelo za oka moja dva.

ONI žele manipulacije i od naroda napraviti ovce- ja mislim da je to istina i to velika. Najbolji mi je primjer svinjska gripa gdje se sve uspijelo izmanipulirati tako da se napravi masovna histerija. Farmaceutske kompanije su na toj histeriji masno zaradile. I normalno je da su one zaradile ali nisu mogle zaraditi bez podrške političara - zasigurno.

Offline Goričanka

  • Veteran
  • *****
  • Postova: 874
  • Karma: +9/-6
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #39 : Siječanj 02, 2010, 10:37:09 prijepodne »
Baš me zanima kaj bi na to rekel Bill Gates npr ili Oprah?

Već sam ti napisala

Pa i danas je Crkva za neke ONI, jer na kugli zemaljskoj ne žive samo katolici, za Boga miloga!
Svaka organizacija koja ljudima kroji ili usmjerava sudbinu, svaki program, škola ili politika, svaka zdravstvena organizacija, vjerska institucija ili korporacija je nekome ONI.
Takav imaginarni neprijatelj, bez kojeg ruku na srce nema današnjeg svijeta, je odličan izgovor za sve osobne neuspjehe, nezadovoljstva i nezainteresiranost.

Jesi kupio Tamiflu? Jesi se cjepio protiv gripe? Jel to netko za tebe odlučio ili si sam odlučio?
Koliko se ljudi u Hrvatskooj cjepilo? Kaj je s Poljskom?

Pa to ti govorim - zavjere idu dokle ih pustiš u svoj život.
Zavjera je i pretilost, droga, cigarete, alkohol, kladionice, kockarnice, tv, internet, facebook (koja je to tek zavjera taj facebook), nogomet, ...
Ima li tome - NJIMA - kraja?
Kad prestaju oni a počinjemo mi?
Ništa ljudsko nije mi strano, ali mi je nekad previše ....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #40 : Siječanj 02, 2010, 11:05:03 prijepodne »
Naravno. Profitiram gdje mogu.

I ne sumnjam da ti je to jedini kredo.

Ne znam, možda sam glup, možda staromodan, ali praviti se veliki vjernik i istodobno pljuvati po poslanju crkve - malo mi ne ide zajedno. Možda i zato jer ja ne razumijem što, ustvari, prava demokracija je.

Zato stalno očekujem da mi to objasne znalci - poglavito ženskog roda - sa ovog foruma.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #41 : Siječanj 02, 2010, 11:06:32 prijepodne »
Zašto onda pišeš da se netko sprda s katoličkom crkvom?
Možda ju mnogi ne neki vole, možda ju neki blate, mrze, pljuju, ali sprdnja je potpuno pogrešna riječ. Nitko se s katoličkom crkvom ne sprda, čak ni njeni najveći neprijatelji.

Pa za mene je pozivanje na red Crkve zbog njezinog poslanja u narodu (njezina dužnost je zauzimanje stava što je ispravno, i sa time upoznati svoju pastvu!) i ostvarivanja njezinih osnovnih demokratskih prava na izražavanje stavova i mišljenja - sprdanje.

Znači, i više si nego najgori neprijatelj...  ::)
« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2010, 11:20:04 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #42 : Siječanj 02, 2010, 11:18:24 prijepodne »
Pa to ti govorim - zavjere idu dokle ih pustiš u svoj život.

Nemaš pojma. Jer da imaš, ne bi to pričala. Kao prvo, zavjere nisu nešto što je superjavna stvar i svaka baba o tome raspravlja, jer zavjera pretpostavlja stanovitu razinu tajnosti.

Reci mi da li ti spriječavaš - ili možeš spriječiti - npr. kupnju hrane koja je GMO (ili si naivna pa misliš da će to pisati boldanim fontom 78 na omotu), možeš li spriječiti da strani vojni manevri u Hrvatskoj ne koriste uranom obogaćeno streljivo, možeš li spriječiti da ti netko ne prodaje fore tipa cjepiva za svinjsku gripu (oko njega se digla frka; oko koliko njih nije ništa, misija prošla neokrznuta kroz cijele narode?), možeš li spriječiti da strani zrakoplovi ne zasipaju Hrvatsku određenim kemikalijama tko-zna-kakvih posljedica, možeš li - uostalom - spriječiti išta što se tiče naroda, zemlje i posljedica koje će osjećati tvoji potomci, od toga da ti banke i poslodavci određuju sve i svašta, od plaće i tvoje ekonomske moći pa nadalje??

Možeš li?? Naravno da ne možeš... ti si zadovoljna u svojoj mišjoj rupi i svom mikro-svemiru, i uvjeravaš sebe kako si velika, moćna i sve znaš... uvjeravaš sebe kako si obrazac za demokraciju, pravdu i pojam ljudskih sloboda, pa te pitam samo jedno - nije li to prenaivno?? Od osobe koja ima toliko godina koliko već ima??

Zavjera je i pretilost, droga, cigarete, alkohol, kladionice, kockarnice, tv, internet, facebook (koja je to tek zavjera taj facebook), nogomet, ...

Ne, to nisu zavjere, i to nema veze sa zavjerama. To su stvari javno dostupne tvojem izboru.

Ili nemaš pojma što pojam "zavjera" ustvari - znači?
« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2010, 12:38:30 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #43 : Siječanj 02, 2010, 11:32:24 prijepodne »

Možeš li?? Naravno da ne možeš... ti si zadovoljna u svojoj mišjoj rupi i svom mikro-svemiru, i uvjeravaš sebe kako si velika, moćna i sve znaš... uvjeravaš sebe kako si obrazac za demokraciju, pravdu i pojam ljudskih sloboda,


A možeš li ti, Sledge? Sprječavaš li ti? Ili se i ti zavučeš , kak ti veliš, "u mišju rupu", ženi doma pod suknju?
Što ti radiš po tom pitanju? Po čemu si ti bolji od ostalih da sebi daješ pravo soliti nam pamet?

Ili opet ispada po onoj "rugao se lonac loncu..."
« Zadnja izmjena: Siječanj 02, 2010, 11:34:14 prijepodne Točkica »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Katolička Crkva - predmet sprdnje
« Odgovori #44 : Siječanj 02, 2010, 12:44:46 poslijepodne »
A možeš li ti, Sledge? Sprječavaš li ti? Ili se i ti zavučeš , kak ti veliš, "u mišju rupu", ženi doma pod suknju?

Što ti radiš po tom pitanju? Po čemu si ti bolji od ostalih da sebi daješ pravo soliti nam pamet?

Ne mogu. Ali i ne pljujem po stvarima koje ne razumijem, a što si ti i Goričanka spremne raditi. I razlikujem mnoge stvari, ne trpam ih u isti koš, jer smatram da je bilo kakva generalizacija elementarno pogrešna.

Ne solim pamet, već ukazujem na način razmišljanja koji ima malo više širine od te vaše generalizacije. Stvari nazivam njihovim imenom, ne idem "kud svi tu i mali Mujica", već razmišljam i ne podilazim kojekakvim jebivjetrima koji u dokolici pljuju po svemu, svi su im krivi, i to zloupotrebljavaju kroz mogućnost pisanja i formiranja javnog mnijenja u medijima, a kupiš ih za (kako Balašević veli...) "za šalicu kave i 0,3 gorkog"... meni takvi ne oblikuju stavove i mišljenja.

A o kakvom "pravu" ti dramiš, nemam pojma. Jadna si ako moje mišljenje i stavove, koje žestoko branim (hvala Bogu!), shvaćaš kao "soljenje pameti"... znači da se to tebi može, zar ne? Vidiš, meni se ne može. I u tome je razlika između mene i vas dvije.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”