Autor Tema: Lov - "zabava" za primitivce i budale  (Posjeta: 3946 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Lov - "zabava" za primitivce i budale
« : Studeni 04, 2012, 12:41:17 poslijepodne »


Nisam odolila da ovaj link ne stavim ovdje, iako po meni lov nema nikakve veze sa sportom.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/krvava-sezona-lova-u-italiji-od-rujna-13-mrtvih-33-ozlijedjena/643041.aspx

Stavljam ovaj link baš pod ovim naslovom teme, svjesna da će me mnogi od vas zbog naslova popljuvati i da se sa ovom konstatacijom neće složiti. No nitko od vas sigurno neće osporiti da se ovakve svinjarije svake lovne sezone masovno događaju i kod nas. To je, nažalost, činjenica.

I doista ne mogu shvatiti i ne mogu prihvatiti da netko može vidjeti zabavu ili još gore, sport, u ubijanju.
A nemušto i glupavo objašnjenje lovaca kako oni tobože "čuvaju" prirodu i brinu za nju - oprostit ćete! - jednako je idiotsko kao i sam lov. Živim na selu, oko mene su lovna područja i šetajući okolnim šumama imala sam bezbroj prilika vidjeti tu "brigu" lovaca, koji iza sebe ostavljaju more smeća - po tlu razbacane prazne patrone, gomile masnog papira, prazne flaše i plastične čaše, plastične vrećice i konzerve. Lijep potpis primitivaca koji sebe zovu lovcima.

A o činjenici da nadstrešnice za hranjenje životinja, u kojima im zimi ostavljaju kuruzu, slamu i sol, grade baš pokraj čeka sa kojih ih u sezoni ubijaju (kad se sirote srne naviknu dolaziti na ta mjesta) ne treba niti pričati.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Lov - "zabava" za primitivce i budale
« Odgovori #1 : Studeni 04, 2012, 01:29:23 poslijepodne »
Apsolutno se slažem, nikada nisam niti budem lov smatrao ičim drugim osim obijesnom, nepravednom, kompleksaškom djelatnošću likova koji sebe opravdaju oksimoronom - ubijaju životinje "brinući o prirodi"...

Kao da se te djelatnosti kojima se hvale ne bi mogle raditi i bez puške (gradnja nadstrešnica, skloništa, hranjenje...), a u lov ići nekim dobrim fotoaparatom, pa lijepo na čeku, i natječaj po lovištima i na državnoj razini tko je "ulovio" bolji prirodni trenutak...

Ovdje se pod "zaštitom" prirode podvodi samo plitka želja da se besplatno napuni škrinja.

Shvaćam da ima situacija kada treba reducirati broj životinja iz poznatih razloga (bolest, štetočinstvo), no činjenica je da u najvećem broju slučajeva lov nema veze niti sa jednim, niti sa drugim.

Osobno, dozvolio bih lov onome tko bi išao loviti tradicionalnim metodama u kojima životinja ima šanse (npr. luk i strijela, koplje...), a ne da neki supijani krmak sa optikom dostojnom svemirskog teleskopa strijelja životinje kojima ni vjetar ni šum nisu mogle dati upozorenje da im neki čoban radi o glavi... to je krajnje nepravedan sustav, a tako stečeno "herojstvo" dostojno svakog prijezira.
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2012, 01:31:38 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Lov - "zabava" za primitivce i budale
« Odgovori #2 : Studeni 04, 2012, 01:51:00 poslijepodne »

Shvaćam da ima situacija kada treba reducirati broj životinja iz poznatih razloga (bolest, štetočinstvo), no činjenica je da u najvećem broju slučajeva lov nema veze niti sa jednim, niti sa drugim.



Apsolutno točno, Sledge. Svaki put se od srca nasmijem kad pročitam tvrdnje lovaca kako oni prirodi zapravo čine "uslugu" i kako pomažu prirodnoj selekciji, jer - kao - odstreljuju samo bolesne i slabe jedinke, kako bi one najjače opstale. Pa priroda se sama pobrine za najslabije jedinke i pomoć joj u tom poslu, starom milijune godina, od čovjeka zasigurno ne treba. Uostalom, baš me zanima kako to lovci sa sigurnošću utvrde koja je od jedinki slaba, a koja jaka. Možda je pitaju prije nego pucaju?  :P

Jer, koliko vidimo, lovci prvo pucaju čim nešto zašušne u grmu, a tek onda idu vidjeti što su pogodili.  Uostalom, dobro je poznato da se lovci natječu upravo u odstrelu kapitalnih primjeraka, pa se onda na sva usta hvale lovačkim trofejima najljepšeg i najvećeg rogovlja ili najkrupnijih primjeraka divljih svinja.

Ne treba mnogo pameti i zdravog razuma da se zaključi kako su najveći i najljepši primjerci tih životinja upravo i najkvalitetnije jedinke koje bi, da su preživjele sulude i maloumne pohode idiota koji sebe zovu "ljubiteljima prirode", iza sebe ostavile upravo najkvalitetnije potomstvo. Lovci tako sami sebi skaču u usta.
Ali od ljudi sa takvim mentalnim sklopom drugo i ne očekuješ!
« Zadnja izmjena: Studeni 04, 2012, 01:54:32 poslijepodne Točkica »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Lov - "zabava" za primitivce i budale
« Odgovori #3 : Studeni 04, 2012, 03:18:57 poslijepodne »
Zato i je jedina pozitivna vijest iz svijeta lova kada pročitam da je jedna pijana budala nastrijelila ili upokojila drugu pijanu budalu... "mislio sam (još jedan oksimoron!) da je vepar u grmlju...".

Možda nije vepar, ali je svakako svinja na dvije noge. I ništa manje divlja zbog toga...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Lov - "zabava" za primitivce i budale
« Odgovori #4 : Studeni 04, 2012, 06:45:27 poslijepodne »
... Zbilja je žalosno što danas svaki kreten ima dozvolu za posjedovanje, a masa njih i za nošenje oružja ...  :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Lov - "zabava" za primitivce i budale
« Odgovori #5 : Studeni 04, 2012, 06:50:35 poslijepodne »
Točno je to da svaki kreten ima. No unatoč tome ti nemaš. Unatoč takovim kriterijima ispod svake kritike, ti niti njih ne možeš zadovoljiti.  :D
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Lov - "zabava" za primitivce i budale
« Odgovori #6 : Studeni 04, 2012, 06:54:42 poslijepodne »
... ja sam miroljubiv, meni ne treba oružje kao nekima, a da budem poput tebe ... ne pada mi na pamet ...  :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Lov - "zabava" za primitivce i budale
« Odgovori #7 : Studeni 04, 2012, 06:58:50 poslijepodne »
Ovdje se pod "zaštitom" prirode podvodi samo plitka želja da se besplatno napuni škrinja.
+ super pinkica od prodaje mesa restoranom.
Niš ne ulažeš a pinka ide. Nikakve odgovornosti, jel ak negdo naleti na srnu on plača tebe a ne ti njemu iako lovište ni ograjeno. Idila.
wwwg tablice