Autor Tema: Fak ju  (Posjeta: 4892 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

amarkulin

  • Gost
Fak ju
« : Srpanj 31, 2010, 11:05:16 poslijepodne »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Fak ju
« Odgovori #1 : Srpanj 31, 2010, 11:34:49 poslijepodne »
Gle, on je Hrvatskoj dao brončanu medalju na OI, a što je Hrvatska dala njemu?

Pogledaj si sad ove naše mlade plivačice, zamisli da neka od njih osvoji veliku medalju i da nakon toga i dalje nitko ne pita za njih već da ih samo tapšaju po ramenu. I onda jedna od njih ode plivati za Austriju. Da li bi ih imali pravo osuđivati?

Umjesto da odmah udarimo po Faku možda bi se trebali zapitati što su napravili nadležni? Očito ne dovoljno. Možda ipak nije bio u pitanju samo novac (kasnila mu plaća), možda je bio problem u odnosu saveza prema njemu?!

A zamislite i ovaj fantastični scenarij: naši iz saveza su ga namjerno zavlačili zato jer je netko iz saveza bio plaćen od strane Slovenaca da to napravi. Biatlon je ionako marginalan sport u kojem je teško zaraditi lovu kao u nogometu pa je netko uhvatio priliku života.

Kad hoće neka ide i neka mu je sa srećom. Samo to je dvosjekli mač, ako ne ispuni očekivanja hudiča udarit' će po njemu gore nego po svojima.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fak ju
« Odgovori #2 : Kolovoz 01, 2010, 12:05:43 poslijepodne »
Neka, čovjek je profesionalac, znat će se nositi sa time.

Točno je da se Hrvatska i opet, po ne znam koji puta, prema svojim vrijednima pokazala kao najgora maćeha, mi stvarno ne znamo cijeniti ono što imamo, bez obzira o čemu je riječ - ljudima, prirodi, infrastrukturi, industriji... ma bilo čemu!

Čovjek je otišao tamo gdje će mu biti bolje, to je nedvojbeno. Dobit će uvjete, dobit će plaću, dobit će šansu, dobit će sve što mu bude trebalo, i tako i treba biti. Naše ispolitizirane budale će se i dalje križati, čuditi k'o pura dreku (kao čovjek za sva vremena i sve pozicije - Mateša, predsjednik HOO), lijepiti etikete, a nitko od njih neće reći da nije imao muda pokloniti povjerenje ikome osim sebi, no i to je već uobičajeno kod nas... sportaši, od početnika do vrhunskih, sve moraju odraditi vlastitim snagama, a kada se dokažu i kada ih svijet poznaje i cijeni bolje negoli mi sami, onda se redaju kojekakvi čmarovi sa rukovanjima, tapšanjima, obećanjima i svojatanjima tuđih zasluga, rada i rezultata. No tada je kasno, tada je već tvrda gvala bijesa i frustracija učinila svoje i ostavila trajan trag, tako da je skoro uvijek u pitanju i svojevrsna osveta, koju je svojedobno najbolje uobličio Goran Ivanišević, na svoj poznati, bahati i prepotentni način, a kada su ga počeli cimati i svojatati kojekaove šuge i provocirati glede ulaganja u Hrvatsku... lijepo je rekao - "dat ću što je i Hrvatska dala meni - NIŠTA! Dok nisama počeo pobjeđivati na svjetskim turnirima, HTS mi nikad u životu nije kupio ni kutiju tenis-loptica, a danas se smatraju zaslužnim za - ŠTO? Ma ajte, ljudi, bište ća..." I imao je potpuno pravo.

Takovih primjera kod nas ima koliko hoćeš, od Janice i Ivice Kostelića pa nadalje... pobjeđivali su kao klinci u svjetskoj juniorskoj klasi, no spavali su pod šatorima i trenirali bez vučnice, sami pješice uzbrdo na nekom pustom brijegu, jer za pravo skijalište nisu imali novaca... za to vrijeme, sportske i ljudske nule, koje im u sportskom pogledu nikada nisu bili ni do gležnja, vedrili su i oblačili, filozofirali o njima, i dijelili debelu lovu i keširali provizije i mita nekakvih mediokriteta da isti uopće nastupe...

Jakov, odi, živi i zarađuj, karijera ti ionako ne može i neće trajati 107 godina... i reci, sa visoko podignutim srednjakom prema svekolikoj hrvatskoj sportskoj organizaciji - FAK JU!!

I ja bi tako...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

amarkulin

  • Gost
Odg: Fak ju
« Odgovori #3 : Kolovoz 02, 2010, 11:05:26 prijepodne »
ISELJENIK
(Balada)
dru Mili Starčeviću

Na dalek evo krećem put
Spram tužnih tuđih strana,
Od bola puca moja grud,
U srcu pišti rana:
Oj zbogom, kućo, drago selo, zbogom,
Ja ostah samac, sam sa mojim Bogom.

Sa grunta mog me tjera dug
Za porez i lihvara,
Zaplijeniše mi već i plug,
Dok čopori Mađara
Ko nekad Turci ono malo grabe
Što ostadoše od doklaćenog Švabe.

Tek nebo, more, magla, dim -
Ah, osto doma da sam!
Al živjet doma nemam s čim,
Na svomu prosjak sam,
Jer rodna zemlja sinu je tuđina,
A Hrvatska je strancu domovina!

Ko slijepac hajd u novi svijet
Da budem novo roblje,
I ne znam gdje ću samac mrijet,
A seosko će groblje
Pod križem moga djeda čekat mene,
Dok vani budem crko kao štene.

Ah, proklet bio onaj čas,
Kad rodih se Hrvatom,
Jer tuđinski nas glođe pas,
A konop nam za vratom,
Dok zemlja naša ima samo groba
Za svaki trzaj hrvatskoga roba.

Ej, kamo sreće da me val
Tog sinjeg oceana
Na kakav topli baci žal
Gdje sunce novog dana
Za ropstvo ne zna ljudskih miliona
I grije sreću novih Robinzona.

Robijaški ću dlanat ja
Da spasim očevinu,
Od brige neću naći sna,
Dok žena će pri vinu
Sa bogzna kime s rukom ispod ruke
Profućkat moje ušteđene muke.

Moj Bože, hoću l' ikad ja
Sa rukom oko vrata
U oko gledat kako sja
I slušat njegov "tata":
Sve preko oceana gledam to siroče
I slušam kako cvili: "Oče, oče!"

To sunce što me grije sad,
I sinu mom će sjati,
Pa kada bude momak mlad,
On, jadnik neće znati
Da zajednički sunce tek imamo,
Na svijetu sunca - mrve sunca samo.

No dijete moje, bijedni crv,
Sa moga debla grana,
Moj mili sin i draga krv,
Cvijet moga jorgovana,
Kad dođem kući, bude l' hude sreće,
Moj rođeni sin me više poznat neće!...

Što moju ženu čeka sad,
ne pričajte mi, ljudi:
Obljubit će je žandar mlad
Ili onaj financ ludi,
A moje dijete iza kućnih vrata
Će tepat nemoćnički: "Tata, tata!"

A doma vratim li se kad,
Ja kopile ću naći,
Pa pustiti ću krvcu tad
I majci mu i ćaći:
Amerika poštedi l' moju glavu,
Donijeti ću je, al za Lepoglavu.

Izgubih s domovinom sve
Što imam na tom svijetu:
I ženu, dijete, sve - al ne
Slobodu moju svetu,
Pa bit ću radnik, bit ću siroma,
No slobodan ću bit - što nisam doma.

No što će meni tuđi krov,
Sloboda tuđeg kraja?
Tek kod kuće je blagoslov,
A svog bez zavičaja
Je teško živjet, teže još umrijeti:
Jer svaka ptica k svomu jatu leti.

Slobode traži samo gdje
Ti zbori majke mlijeko!
Po narodu si svome sve,
Bez njega - Niko, Neko,
Pa plačeš ko nad vodom Babilona,
Na zvuk kad misliš seoskoga zvona.

Antun Gustav Matoš

amarkulin

  • Gost
Odg: Fak ju
« Odgovori #4 : Kolovoz 02, 2010, 11:06:24 prijepodne »
Jakov, odi, živi i zarađuj, karijera ti ionako ne može i neće trajati 107 godina... i reci, sa visoko podignutim srednjakom prema svekolikoj hrvatskoj sportskoj organizaciji - FAK JU!!

I ja bi tako...

Jedna stvar je otići i zaraditi novce u stranom klubu.
A sasvim druga stvar uzeti tuđe državljanstvo...

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fak ju
« Odgovori #5 : Kolovoz 02, 2010, 01:53:15 poslijepodne »
To nema veze u konkretnom slučaju - ionako će imati dvojno državljanstvo, a kao biatlonac, natjecanje u klubu mu ne nosi ništa, nego mu nose samo nastupi za reprezentaciju (nije on nogometaš gdje je obrnuto...).

Znači, Slovenci ulažu u njega kako bi na skijaškoj karti svijeta potcrtao ime Slovenije, i tako služio kao turistički i svekoliki marketing DRŽAVE - to je ono što naše budale ne razumiju. Da se u image države MORA i TREBA ulagati, i Slovenci to rade kada god stignu. Kao i svi ostali pametni.

Znači, članstvom u klubu ne dobiva skoro ništa, jer u tom sportu i ne postoje klupska natjecanja, ne postoje lige, kupovi i druga natjecanja gdje se natječu klubovi. To je pojedinačni sport, a kao takav dolazi do izražaja samo kao natjecatelj u reprezentaciji, pa se samo to i plaća. Članstvo u klubu služi samo poradi registracije natjecatelja i vođenja administracije. A za nastup za reprezentaciju treba državljanstvo, baš onako kako ga je dobio i Eduardo u Dinamu, ili Pešalov u dizanju utega...

Znaš li možda u kojem atletskom klubu je članica Blanka Vlašić, u kojem klubu je član Mirko Filipović, a u kojem Goran Ivanišević? Ne znaš?? I ne čudi - razlog je upravo ono što sam ti rekao iznad...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Fak ju
« Odgovori #6 : Kolovoz 03, 2010, 06:55:08 poslijepodne »
Ja bi volio da osvoji zlato za Sloveniju, a najava ide ovako:1.mjesto FAK SLOVENIJA.
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

shaka zulu

  • Gost
Odg: Fak ju
« Odgovori #7 : Kolovoz 03, 2010, 07:47:09 poslijepodne »
U2  ;D

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Fak ju
« Odgovori #8 : Kolovoz 03, 2010, 08:44:53 poslijepodne »
Ma ko ga j..., ko to opce i gleda, to trckaranje na skijama... nek ide slovencima! Gledaju se prave stvari, nogomet, kosarka, rukomet... velicanstvene pobjede nasih klubova u raznim ligama, to je sport!!!

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Fak ju
« Odgovori #9 : Kolovoz 03, 2010, 08:56:54 poslijepodne »
Ne bih se složio... individualnog sportaša uvijek više cijenim nego preplaćene njuške koje se skrivaju iza cijele grupe ljudi...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Fak ju
« Odgovori #10 : Kolovoz 03, 2010, 09:14:04 poslijepodne »
Naravno da se zajebavam hahahaha