Autor Tema: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?  (Posjeta: 47040 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #15 : Studeni 06, 2012, 04:46:46 poslijepodne »
gdje je završilo 8,5 miliona eura koje je Vlada dobila iz EU fondova solidarnosti na temelju poplave u Turopolju? Napravljen je nasip u Metkoviću...

Vjerojatno slično tamo gdje su HSS i HDZ zbubali i u Vrhovju na Kravašćici 18 mil kuna, zna se i kome.
Tada i u Metkoviću po sličnom modelu,  ništa drugo nisu ni radili nego samo domišljali kako jamiti.
Jel' Jambo u HSS-u?
« Zadnja izmjena: Studeni 06, 2012, 04:56:05 poslijepodne Jaguar »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #16 : Studeni 06, 2012, 05:06:38 poslijepodne »
Da Sledge, CZ više ne postoji, u pravu si.
 I mnogo dobrih stvari koje su se vremenom dokazale- istina ne sve, više ne postoje.
Sve se trebalo uništiti, razgrabiti i opustošiti….Kao da to nismo stvarali svi zajedno, a sada kad nam nekaj, treba nema ničega. Ljudi i oprema na koje se moglo računati , jednostavno sve nestalo. Nisu ljudi nestali to je sigurno, ali je nova demagogija sve obezvrijedila.
Tko najviše može pomoči na ugroženom terenu nego osoba koja tamo živi, koja poznaje gotovo svaki pedalj?
 Tko može upozoriti na opasne zone nego osoba koja tuda prolazi svaki dan, ili možda onaj referent koji se nije maknuo iz svoje sobe i ima jedino priču? Ma čak niti to, jer bez obzira kaj mu je sve u rukama nije se potrudio izvršiti detaljnu analizu stanja i podnijeti izvještaj. Ako je to i napravio, tada je odgovoran njegov nadređeni…..
A znamo li tko je odgovoran??
Nitko, toga nema ………
A sistem je raspustio sve, jer to nama sada više ne treba.
Treba treba i te kako treba, samo nam ne trebaju takvi koji se drže takove priče! Mi svi i dalje živimo tu gdje smo i bili, problemi su ostali, nisu nestali. Treba na vrijeme raditi na njihovom otklanjanju i brinuti za sigurnost ljudi i materijalnih dobara. Gubitkom bilo kojeg dijela, država isto tako gubi.
A račun već godinama plaćaju stanovnici uz Savu. Kaže mi moja susjeda; “ Pa vjerojatno je državi ili opčini, manji izdatak platiti ljudima kakvu takvu štetu, nego platiti izgradnju nasipa“?
Bojim se da je gruba istina.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #17 : Studeni 06, 2012, 05:40:19 poslijepodne »

Jel netko od vas bio zadnjih sati na kanalu Sava-Odra? Jel voda već puštena kroz njega??

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #18 : Studeni 06, 2012, 11:07:21 poslijepodne »

Jel netko od vas bio zadnjih sati na kanalu Sava-Odra? Jel voda već puštena kroz njega??

Čujem skroz plitko je voda u kanalu a preljev u kanal je ostavljen previsoko.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #19 : Studeni 07, 2012, 05:48:41 prijepodne »
Velika je vjerojatnost da nasip izdrži i da s ene ponovi 2010.. Vatrogasci i mještani popravljaju svaku rupicu u nasipu i utvrdili su obalu sa dva reda vreća sa pjeskom.

Ovaj puta je sve poduzeto na vrijeme. Govorim o Bukevju, odnosno o dijelu nasipa koji je 2010. popustio (ili namjerno srušen?), kanalima se dobro regulira glavni tok tako da je situacija napeta, ali dosta izvjesna.

Hvala vatrogascima i svima koji su angažirani (kamionđije, bagerist, ljudi na lopatama, vrećama....).

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #20 : Studeni 07, 2012, 09:06:03 prijepodne »
kako pise na turopoljki voda se pocela smanjvati, pada i da ce tako nastaviti.
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #21 : Studeni 09, 2012, 09:24:40 prijepodne »
 I prošlo sve……….. rekli bi hvala Bogu!
Opet su se naši Velikogorički političari provukli kroz mišju rupu, a vatrogasci ostali u govnima?!
Zavijale sirene, tutnjalo se po nasipima, polagale vreća za vrećom, utrošilo se vrijeme i novac i na kraju se dragi Bog smilovao pa voda nije narasla – na sreću lokalnog stanovništva, a Drašek i njegova svita provukla slona kroz iglene uši.
Kako drugačije objasniti sva ta događanja oko nasipa i poplave?
Imali smo istu stvar prije dvije godine, na žalost sa teškim posljedicama za stanovnike uz rijeku Savu. Znalo se i zna se da su nasipi na tom potezu preniski, zna se već godinama da su mogući problemi u slučaju visokog vodostaja. Sve se zna ali se ne poduzima ništa.
Vodoprivreda uredno ubire naknadu , koju im osiguravaju nameti i paranameti, da se za te novce na kraju ništa ne napravi po pitanju poznatih problema. Čuvaju se nasipi na tim mjestima već preko 50 godina. I ja sam dobar dio noći i dana ostavio na tim mjestima, baš na tim istim nasipima. I znam o čemu govorim, jako dobro.
I svaki puta kroz sve te godine , uvijek ista priča, ista prazna obećanja tim ljudima, stanovništvu i onima koji dolaze pomoći!
I sada su na mjestu bili po stoti puta vatrogasci. Ja bi rekao : gle čuda, pa kak opet oni?
Kaj su to isti oni kojima sve vlasti uredno lažu? Oni , kojima se uvijek i uvijek obećava: „Platit će se naknada za izgubljeno vrijeme, utrošeno gorivo itd, kad bude novaca, jer baš sad nemamo novaca“? Zar su to oni pred kojima se lokalno stanovnišvo nije ni pojavilo na nasipima, a bili su baš oni ugroženi?
Kaj su to oni vatrogasci kojima se ništa ne prizna, a kad se dijele počasni nazivi počasnih građana, tada se to daje političarima koji to baš ničim nisu zaslužili. Jer ako su poneki i bili na nasipu, došli su jednom,  sa svitom novinara i poslušnika.
Da , to su ti vatrogasci koji će opet doći kad treba, bez obzira kaj ih svi tak bezobrazno iskorištavaju. Da to su vatrogasci dobrovoljci, a ne oni iz PVP grada. Da dolaze iako znaju da će opet biti prevareni i zapostavljeni.
Možda netko i zna, koliko je u našem gradu  i kada netko od tih ljudi javno dobio nekakvo priznanje?
Možda netko i dobi jednom, a Sava opet mirno teče i čeka svoju priliku, dok zgubidani od vodoprivrede ili tko zna kojih službi idu uz nasip i mole Boga da bude suša. Jer oni ne vide da su nasipi loši, a rade sve samo ne pomažu ljudima, ni sebi. Pa da su u ovih 40 godina vozili po jedne tačke, već bi napravili novi nasip!
Ali nisu, a hoće li??????
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #22 : Studeni 09, 2012, 02:04:45 poslijepodne »
Sav uloženi trud s vrećama je uzalud, sreća pa se voda nije digla kao 2010.
A da je, vreće ne bi pomogle, kod pucanja nasipa pod pritiskom takve količine vode.
Naprosto nasip bi pucao ispod vreća, da je nivo vode bio kao 2010. jer je loš, star, porozan, tanak......
Ipak ovaj put nivo vode je bio skoro 2 m ispod gornje razine nasipa i to je jedino spasilo ljude.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #23 : Studeni 09, 2012, 07:29:05 poslijepodne »
I sada su na mjestu bili po stoti puta vatrogasci. Ja bi rekao : gle čuda, pa kak opet oni?

Ne kužim, tko je trebao biti na nasipu? Časne sestre? Mažoretkinje? Svi ti vatrogasci žive u Posavini i Turopolju i na nasipu su branili i svoje kuće. U Bukevje su došli u ispomoć vatrogasci iz Vrbovca, a ti si uvrijeđen što su Turopoljci i Posavci morali braniti svoj kraj.

Što se tiče Hrvatskih voda, tu si potpuno u pravu. Mi plaćamo, a novac odlazi u druge gradove i općine. Ovdje ne rade ništa.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #24 : Studeni 09, 2012, 08:21:29 poslijepodne »

Vodoprivreda uredno ubire naknadu , koju im osiguravaju nameti i paranameti, da se za te novce na kraju ništa ne napravi po pitanju poznatih problema. Čuvaju se nasipi na tim mjestima već preko 50 godina. I ja sam dobar dio noći i dana ostavio na tim mjestima, baš na tim istim nasipima. I znam o čemu govorim, jako dobro.
I svaki puta kroz sve te godine , uvijek ista priča, ista prazna obećanja tim ljudima, stanovništvu i onima koji dolaze pomoći!
I sada su na mjestu bili po stoti puta vatrogasci. Ja bi rekao : gle čuda, pa kak opet oni?
Kaj su to isti oni kojima sve vlasti uredno lažu? Oni , kojima se uvijek i uvijek obećava: „Platit će se naknada za izgubljeno vrijeme, utrošeno gorivo itd, kad bude novaca, jer baš sad nemamo novaca“? Zar su to oni pred kojima se lokalno stanovnišvo nije ni pojavilo na nasipima, a bili su baš oni ugroženi?
Kaj su to oni vatrogasci kojima se ništa ne prizna, a kad se dijele počasni nazivi počasnih građana, tada se to daje političarima koji to baš ničim nisu zaslužili. Jer ako su poneki i bili na nasipu, došli su jednom,  sa svitom novinara i poslušnika.
Da , to su ti vatrogasci koji će opet doći kad treba, bez obzira kaj ih svi tak bezobrazno iskorištavaju. Da to su vatrogasci dobrovoljci, a ne oni iz PVP grada. Da dolaze iako znaju da će opet biti prevareni i zapostavljeni.
Možda netko i zna, koliko je u našem gradu  i kada netko od tih ljudi javno dobio nekakvo priznanje?
Možda netko i dobi jednom, a Sava opet mirno teče i čeka svoju priliku, dok zgubidani od vodoprivrede ili tko zna kojih službi idu uz nasip i mole Boga da bude suša. Jer oni ne vide da su nasipi loši, a rade sve samo ne pomažu ljudima, ni sebi. Pa da su u ovih 40 godina vozili po jedne tačke, već bi napravili novi nasip!
Ali nisu, a hoće li??????


Kad budem uvrijeđen ja ili vatrogasci, budi uvjeren da više nitko neće dolaziti. Ja sam konstatiram činjenice, a nisi pobio ni jednu. Da i ja tebe pitam , zar samo vatrogasci moraju dolaziti?

Pa svaki je vatrogasac svjestan da ide na intervencije kad treba, zato i je u drušvu. Zato mnogi gledaju sa zavisti na te ljude, koji su spremni dati sve za pomoć drugome.

Ja kritiziram odnos vlasti prema tim udrugama, i to sa punim pravom! Možda ti nije poznato da su do sada već mnogo puta pokušali na razne načine obezvrijediti i dobrovoljna društva. I sada rade polako na tom planu.

Imali smo također CZ, ljude koji su bili obučeni i opremani baš za takve krizne situacije. Sada nemamo nikoga osim vatrogasaca dobrovoljaca, koji to sve rade dobrovoljno uz svoj rad u firmi ili bilo gde su već zaposleni.

No mislim da je to pre malo i nije dostatno, treba nam više.
A da se domaći ponašaju, ne svi, ipak ima rijetkih iznimaka, kao da se to njih ne tiče to je istina. Da te pitam, dali si možda i ti bio na nasipu ili na takvoj akciji ikada?

Sa razlogom postavljam pitanje javnog priznanja bilo kojem vatrogascu kao doprinos široj zajednici ili nekaj tome slično?

A da im svi pomalo previše olako obećavaju i na kraju se ogluše, to je istina!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #25 : Studeni 09, 2012, 08:30:42 poslijepodne »


Što se tiče Hrvatskih voda, tu si potpuno u pravu. Mi plaćamo, a novac odlazi u druge gradove i općine. Ovdje ne rade ništa.


ispravak netočnog navoda.
Kravaščica  20 mil kuna, tam je jako škripalo od polave, raznih mutnih poslova i likova.
Dražova kenjalica po Donjem turopolju, ispod svakog plota.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #26 : Studeni 09, 2012, 09:04:28 poslijepodne »
Kad budem uvrijeđen ja ili vatrogasci, budi uvjeren da više nitko neće dolaziti.

Stvarno te ne razumijem. Govoriš kao da su vatrogasci iz Turopolja išli na Kornate, a ne branili vlastite kuće. Da se Sava izlila ne bi se zaustavila deset metara od nasipa. Poplavila bi sve kao i prije dvije godine.

Ja sam konstatiram činjenice, a nisi pobio ni jednu. Da i ja tebe pitam , zar samo vatrogasci moraju dolaziti?

A, tko drugi? Samo DVD-ovi u Turopolju okupljaju dovoljan broj obučenih ljudi. Civilnu zaštitu nemamo. Vojska je bila prije dvije godine, a bolje da nije. Ne znam koju bi ti to skupinu pozvao. Turopolje ima stoljetnu vatrogasnu tradiciju. Nemamo gorsku službu spašavanja, niti obalnu stražu. Vatrogasci su jedina organizirana i obučena snaga koju imamo.

Sa razlogom postavljam pitanje javnog priznanja bilo kojem vatrogascu kao doprinos široj zajednici ili nekaj tome slično?

Pa, recimo nagrada Turopljsko srce upravo je uspostavljena nakon poplave i dobila ju je Vatrogasna zajednica. Potpuno zasluženo, baš kao što vatrogasci i sada trebaju dobiti priznanje za svoj trud i požrtvovnost.

Offline ulysses

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 296
  • Karma: +0/-0
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #27 : Studeni 09, 2012, 09:05:56 poslijepodne »
ispravak netočnog navoda.
Kravaščica  20 mil kuna, tam je jako škripalo od polave, raznih mutnih poslova i likova.
Dražova kenjalica po Donjem turopolju, ispod svakog plota.

Poštedi nas bar na ovoj temi svoje kriminalne bagre i vaših biznisa (Etno sela, Malih kuća, Coninga).

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #28 : Studeni 09, 2012, 09:18:32 poslijepodne »
ispravak netočnog navoda.
Kravaščica  20 mil kuna, tam je jako škripalo od polave, raznih mutnih poslova i likova.
Dražova kenjalica po Donjem turopolju, ispod svakog plota.

Poštedi nas bar na ovoj temi svoje kriminalne bagre i vaših biznisa (Etno sela, Malih kuća, Coninga).

Istina boli, kad ponestane argumenata onda ide salva vrijeđanja, ništa novo od tebe.
Jasno sam ti dokazao kako su Hrvatske vode i gdje posložile milione kuna na našem području. Kaj ti još nije jasno? Coning? Pitaj Čačića, uostalom kakve veze ima on s ovom temom kad smo već kod tog pitanja?
Nađi i ti jedan slobodan plot, prirodno K+.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #29 : Studeni 10, 2012, 02:57:23 poslijepodne »

[/quote]

Stvarno te ne razumijem. Govoriš kao da su vatrogasci iz Turopolja išli na Kornate, a ne branili vlastite kuće. Da se Sava izlila ne bi se zaustavila deset metara od nasipa. Poplavila bi sve kao i prije dvije godine.

Ja sam konstatiram činjenice, a nisi pobio ni jednu. Da i ja tebe pitam , zar samo vatrogasci moraju dolaziti?

A, tko drugi? Samo DVD-ovi u Turopolju okupljaju dovoljan broj obučenih ljudi. Civilnu zaštitu nemamo. Vojska je bila prije dvije godine, a bolje da nije. Ne znam koju bi ti to skupinu pozvao. Turopolje ima stoljetnu vatrogasnu tradiciju. Nemamo gorsku službu spašavanja, niti obalnu stražu. Vatrogasci su jedina organizirana i obučena snaga koju imamo.

Sa razlogom postavljam pitanje javnog priznanja bilo kojem vatrogascu kao doprinos široj zajednici ili nekaj tome slično?


U ponedjeljak, 5. Studenog 2012. aktiviran je Stožer za zaštitu i spašavanje, Grada Velike Gorice u sastavu:
-   Dražen Barišić, gradonačelnik
-   Stjepan Kos, zapovjednik Stožera
-   Ervin Kolarec, zapovjednik Stožera civilne zaštite
-   Krešo Hubak, zapovjednik Vatrogasne zajednice Grada Velike Gorice
-   Ivan Grđan, dopredsjednik Vatrogasne zajednice Grada Velike Gorice
-   Boris Turan, zapovjednik JVP-a
-   Kristijan Suša, načelnik policijske postaje Velika Gorica
-   Željko Galeković, direktor VG Čistoće
-   Josip Kolarec, direktor VG komunalca
-   Jure Galić, direktor VG vodoopskrbe
-   Miroslav Starčević, Grad Velika Gorica
-   Krunoslav Prentašić, Hrvatske vode
-   g. Martinuš, Hrvatske vode
-   Elizabeta Stipetić – služba informiranja

Pogledaj sastav funkcija i osoba koje su se sastale.

-   Ervin Kolarec, zapovjednik Stožera civilne zaštite

Koje civilne zaštite???? Ako znamo da je nema, čemu i čime ta osoba zapovijeda? Koji je njegov zadatak, ako znamo da je Krešo Hubak zapovjednik VZGVG i da on ima mandat zapovijedanja.

"Krešo Hubak, zapovjednik VZGVG zadužuje se i preuzima uzima obvezu raspoređivanja vatrogasaca i rukovođenja gradnjom zečjeg nasipa."

Gdje su tu radne snage Hrvatskih voda, gdje je tu CZ? Nema nikoga, ali jako dobro nam naplačuju svoj totalni nerad i nered. Ja tvrdim da je to njihov zadatak. I još nešto, zlatno pravilo "nahrani konja prije oranja" .
Malo grubo rečeno ali je to istina.

Svi su spremni na zapovijed ali zaboravljaju nahraniti iste te snage koje tako rado mobiliziraju.

Gradonačelnik tako besramno i olako govori, kako je grad sada u teškoj situaciji i da nemaju novaca da podmire troškove vatrogasaca koji su se jedini odazvali na lopatanje pijeska.

Pitam ja , a tko je za to odgovoran?

Sava, vatrogasci ili on sam sa svojom klikom i oni prije njega. Samo oni nisu nikome odgovorni i ne podnose račun,

A to kaj ti ne razumiješ ili nećeš razumjeti to mogu i shvatiti.

Poanta mojih komentara se odnosi na vlast koja se opet provlači bez odgovornosti i sve prepušta stihiji. 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....