Autor Tema: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?  (Posjeta: 47037 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zagorec BP

  • Gost
« Zadnja izmjena: Listopad 28, 2012, 05:36:06 poslijepodne Zagorec BP »

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #1 : Listopad 28, 2012, 05:47:44 poslijepodne »
Je, bogme ne izgleda dobro, pazite, osluškujte, pratite......
Vidim, slušam i čitam, i grad se već raspametio od brige. 8)

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #2 : Listopad 28, 2012, 08:33:09 poslijepodne »


Za sve one koji koriste ceste koje idu preko kanala Sava-Odra, Index večeras prenosi da se tijekom noći očekuje vodeni val iz Slovenije, koji bi vodostaj Save mogao podići na čak +450 cm. U tom slučaju, vele, aktivira se oteretni kanal Sava-Odra, a županijska PU već je obaviještena kako bi u slučaju potrebe mogla zatvoriti spomenute prometnice koje vode preko kanala. Dakle, oprez!

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #3 : Listopad 29, 2012, 05:42:11 prijepodne »
Padaju vodostaji   8)

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #4 : Listopad 29, 2012, 02:40:51 poslijepodne »
Padaju vodostaji   8)

to je svakako dobra vijest. :)

Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #5 : Studeni 05, 2012, 01:17:46 poslijepodne »
Opasnost od poplave!


Na snazi su redovne mjere od poplave na širem zagrebačkom i velikogoričkom području. Iako trenutno nema najava novog rasta vodostaja Save, sve nadležne službe su u pripravnosti jer je Slovenija  jučer proglasila crvenu uzbunu zbog nadolazećih poplava. Naime, kako je izvijestila slovenska državna televizija, danas u ponedjeljak rano ujutro očekuje se da će na području Slovenije, posebno u brdskim djelovima pasti između 150 i 200 litara kiše po četvornom metru, a negdje čak i više.
 Očekuju se poplave na jugu i jugozapadu zemlje posebno u području Vipavske doline i rijeke Save zbog obilnih kiša, a  vojska i vatrogasci od danas su u stanju najveće pripravnosti! Slovenci očekuju da bi u utorak ili u srijedu mogao biti poplavljen niži tok rijeke Krke.
 
Slovenski vatrogasci  podijelili su 11 tisuća vreća s pijeskom. Obilne kiše prijete danas ujutro zbog čega bi se razina rijeka mogla značajno podignuti.
 
Hrvatskoj prema posljednjim informacijama ne prijeti opasnost, no Državna uprava za zaštitu i spašavanje ovih dana provodi vježbe u slučaju prirodnih katastrofa. Službe zaštite i spašavanja odradile su jučer vježbu na Cetini u kojoj su spasili 200 kuća i 500 ljudi.
 
Očekuje se da će val sljedećih dana stići i u Hrvatsku, a prema izvještajima iz Državnog ureda za zaštitu i spašavanje počele su pripreme.
 



http://turopoljka.com/2012/11/05/opasnost-od-poplave/

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #6 : Studeni 05, 2012, 02:54:55 poslijepodne »
Slovenci barem daju nekakve vijesti i prognoze, a čini se da naše službe opet drijemaju i govore nam da je sve u redu i da će sve biti uredu. Slabo smo informirani jer mogu samo pratiti vodostaje, ali ne znamo u kakvom su stanju nasipi, da li rade preljevi onako kako treba i kad počne sranje, da nam barem na vrijeme zasviraju uzbunu i pošalju obavijesti putem radija i televizije (jer kroz javne medije TV i radio nema mjesta za obavjesti zbog reklama koje se mogu naplatiti).

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #7 : Studeni 05, 2012, 05:32:41 poslijepodne »
nece, pod predpostavkom da su popravili elekt.salter za podizanje kolektora kanala sava-odra koji je bio pokvaren prilikom prosle poplave ..

moji susjedi koji su gradnji kucice , sakupili su si nesto novaca  i uplatili prikljucak za vodu..komisije od vodovoda dolaze vazno svako malo pogledati to veliko gradiliste i investicijski poduhvat ala Cacic, u rukama vazno nose neke pizdarije od papira , prosecu se , dodju i ode bagra zgubidanska

jedino , ako ih ne zahebe precesto klatanje mudima za taj veliki investicijski poduhvat mojih susjeda..koji su , eto , sakupili za prikljucak za vodovod , neznajucu jos sto im priprema drug Linic.


Offline Turopoljka.com

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 71
  • Karma: +0/-0
    • Turopoljka
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #8 : Studeni 06, 2012, 09:17:20 prijepodne »
Najkritičnije oko 16 sati

Stožer za zaštitu i spašavanje dežuran je tijekom cijele noći s 5./6. studenoga 2012. u Strmcu Bukevskom. Aktivirane vatrogasne snage gradile su zečji nasip dužinom od Zablatja do Bukevja. Napunjeno je 15 tisuća vreća s pijeskom i raspoređeno duž nasipa. Aktivnost je završena u 03:50, a u njoj je sudjelovalo 220 dobrovoljnih vatrogasaca s područja Velike Gorice.

Zatvoreni su prijelazi preko oteretnog kanala Sava – Odra, u mjestu Kuče zemljanim nasipom, a na ostalim prijelazima vrećama s pijeskom. Tijekom noći na svim prijelazima preko oteretnog kanala dežurale su ekipe velikogoričke policijske postaje i velikogoričkih vatrogasaca. Tijekom današnjeg dana očekuje se i preljev vode u oteretni kanal, a vrhunac vala bi trebao na naše područje doći između 16 i 17 sati.

Stanje je redovnih mjera obrane od poplave, a sve ekipe dobrovoljnih vatrogasnih društava, Javna vatrogasna postrojba, gradska komunalna poduzeća i Crveni križ u stanju su pripravnosti. Tijekom jutarnjih sati djelatnici Hrvatskih voda obilaze nasip s predstavnicima tvrtke Lapor (pravna osoba ovlaštene od Hrvatskih voda za zaštitu i spašavanje) i članovima Stožera za zaštitu i spašavanje.
I dalje se redovito prati stanje na terenu.

                               turopoljka.com

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #9 : Studeni 06, 2012, 09:40:02 prijepodne »
na aktualnu temu jedan dobar komentar.
Ako se ne varam ove novce je "digao" Večković ( oko 20 mil kuna) u suradnji s  HDZ & HSS i gradskom vlašću u Gorici.
Kako prijete ponovno poplave dobro se podsjetiti o brizi za ravničarski dio Posavine.



Posavci sa desne strane Save, Turopoljci : ovih narednih dana se sjetite da su Hrvatske vode mogle podići nasip od Mičevca do Veleševca za 50 cm istim iznosom novca kojeg su bezobrazno potrošili uništavajući ambijentalnu vrijednost Etno sela Kravaščica u sred Vukomeričkih gorica, gdje nema nikakve opasnosti od poplave.

Da je Velikogorička vlast (Gradonačelnik i Vijeće) mislili o svojim građanima, mogli su se zauzeti da se ne uništava ljepota Vrhovlja a da se zaštiti ravničarsko Turopolje. Ubijeđen sam da su učestvovali u korupciji bezrazložnog preusmjeravanju sredstava sa korisnog na štetan projekt.
« Zadnja izmjena: Studeni 06, 2012, 09:44:41 prijepodne Jaguar »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #10 : Studeni 06, 2012, 12:35:56 poslijepodne »
Zanimalo bi me kaj je sad sa Civilnom zaštitom, ili kak se to sad zove?
 Rad pripadnika DVD-a je za svaku pohvalu, ali mislim da oni nisu jedini koji se aktiviraju u ovakvim prilikama.
Iskreno sumnjam u rad službi koje bi u našem gradu trebale odrađivati ovakve krizne situacija.
Radovalo bi me da me netko demantira ili pojasni rad službi za izvanredne situacije. Tim više jer ovo nije prvi puta ili prva godina da se ovo dešava na našem terenu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #11 : Studeni 06, 2012, 12:43:59 poslijepodne »
Ako se ne varam, Civilna zaštita više ne postoji...  :P
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #12 : Studeni 06, 2012, 01:29:01 poslijepodne »
Civilna zaštita je od  2005. godine u sastavu Državne uprave za zaštitu i spašavanje.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #13 : Studeni 06, 2012, 01:56:00 poslijepodne »
Kao što vidim nitko ne komentira moj gornji post.
Ovo me podsjeća na temu grijanja, kad zahladni i grijanje treba pustiti, svi se sjete grijanja, umjesto da o tome misle kad još debelo prži u ljeto.
Tako i sa poplavama, kad nas krene plaviti onda se svi najednom sjete, kasno naravno.

Koja logika osim pohlepe i krađe državnog (našeg) novca opravdava uništavanje Kravaščice s 18 mil kuna a cijeli nasip od Ščitarjeva do Orla curi kao sito?
Za prošlu poplavu vozio sam se autom po nasipu prije pucanja nasipa( samo dragi Bog me spasio) prestrašno je bilo gledati kako curi na sve strane kroz nasip i samo je pitanje trenutka gdje će puknuti tada a i sada ukoliko vodeni val iz Slovenije bude jači iako kako imam informaciju do vrha nasipa kod Orla ima još 2 m i nadam se kako pravovremeno rasterećivanje u kanal će spasiti ponovno pucanje nasipa.

Zbog ovakvih stvari nekoga treba u bajbukanu.
 

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Hoćemo li opet plivati u okolici Velike Gorice?
« Odgovori #14 : Studeni 06, 2012, 04:30:12 poslijepodne »
gdje je završilo 8,5 miliona eura koje je Vlada dobila iz EU fondova solidarnosti na temelju poplave u Turopolju? Napravljen je nasip u Metkoviću...
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.