Autor Tema: PROMETNI REDARI U VG  (Posjeta: 10892 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
PROMETNI REDARI U VG
« : Prosinac 11, 2009, 07:52:13 poslijepodne »
Nisam našao nigdje post o ovoj temi (možda nisam dobro gledao) pa odlućih otvoriti ovaj, naime našao sam samo sljedeće:
Pročitajte više o djelokrugu rada prometnih redara.

http://www.zagreb.hr/UserDocsImages/PROMETNO%20REDARSTVO.doc

http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=19657

Pošto se puno krećem po VG i poslovno sam vezan uz promet u našem gradu do sada sam svega tri puta vidio prometne redare ( gdin. i gđica. ) kako se šeću našim gradom. Prije cca mjesec dana saznao sam da će prvo vrijeme samo upozoravat prekršitelje (kojih je jako mnogo, pogotovo u centru).
Nisam imao prilike vidjeti nikakvu obavijest na vozilima, koja su bila u prekršaju (kako su na poćetku upozoravali dečki iz Parkinga VG komunalca).

Tako da mi to izgleda nekako aljkavo, ne znam dali imaju kakav br.tel. ili se boje pisati kazne.




 

plemenitashica

  • Gost
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #1 : Prosinac 11, 2009, 09:05:22 poslijepodne »
...........Nisam imao prilike vidjeti nikakvu obavijest na vozilima, koja su bila u prekršaju (kako su na poćetku upozoravali dečki iz Parkinga VG komunalca).

Ja sam u večernjim satima (oko 22) znala viđati oko srednjoškolske dvorane pa prema Goričanki taj par policjota. Bilo je to dok je još bilo toplije vrijeme.
A što se tiče papirića i upozorenja, vidjeh jednom i to.
Naime, na onom malenom parkingu ispred dj. vrtića Ciciban u Vidrićevoj (ima niti 10 mjesta) bio je sparkiran auto a na zadnjem brisaču je imao ceduljicu da vlasnik mora ukloniti vozilo u roku (mislim) 8 dana, ili će biti uklonjeno o njegovom trošku.

JosipJoža

  • Gost
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #2 : Prosinac 11, 2009, 09:50:51 poslijepodne »
...........Nisam imao prilike vidjeti nikakvu obavijest na vozilima, koja su bila u prekršaju (kako su na poćetku upozoravali dečki iz Parkinga VG komunalca).

..... bio je sparkiran auto a na zadnjem brisaču je imao ceduljicu da vlasnik mora ukloniti vozilo u roku (mislim) 8 dana, ili će biti uklonjeno o njegovom trošku.


gđ. plemenitašice što to znači? Ako dobro razumijem da mogu ostaviti auto 8 dana i tek osmi dan maknuti ga?

danas prijepodne sam vidio patrolu redara kod Tržnog centra na biciklističkoj su pisali nešto za auto koji je bio tamo parkiran, neznam što su pisali, nisam mogao vidjeti s ulice iz auta.

http://www.gorica.hr/?s=prometni+redari&submit.x=11&submit.y=14

Na žalost, na portalu Grada, ponovno, ne pronađoh nikakvu informaciju vezano za prometne redare a svakako bi bilo dobro da ima obavijest građanima o prometnim redarima s jasnim pravilima postupanja prometnih redara. Ako su tu, dobro je da jesu, zasigurno mogu pridonijeti redu i diciplini vozača.
Ali svakako je potrebno da su građani upoznati uopće o postojanu i djelovanju redara, kao i njihovim ovlastima, te mogućim sankcijama kod različitih prekršaja(8 dana da maknem auto?, Bože me sačuvaj.) . Ako sam nešto previdio unaprijed se ispričavam.

plemenitashica

  • Gost
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #3 : Prosinac 11, 2009, 10:34:31 poslijepodne »
...........
gđ. plemenitašice što to znači? Ako dobro razumijem da mogu ostaviti auto 8 dana i tek osmi dan maknuti ga?

A joj.. gospodine JosipeJoža kaj vi mene sad pitate? Pa nisam ja komunalni redar pa da znam kaj to znači.
Auto je bio na označenom parkirnom mjestu, prema tome nije kršio nikakav propis.
Negdje u magli, ali stvarno ne znam, mi se čini da je vozilo bilo bez registracija, pa je valjda zato pisan taj papirić.
Ili su kom. redari primijetili da se auto danima ne miče s tog parkirnog mjesta pa upozoravaju vlasnika da ga izvoli maknuti (naravno pod uvjetom da obilazi svoje neregistrirano vozilo).

Usput - ajde prosim vas dajte mi prestanite pisati gđa. Bit će dovoljno plemenitašice.  ;)

Dodatak:
ostatak odgovora na:
http://www.forumgorica.com/gradonacelnik-gradsko-vijece-i-mjesni-odbori/gradski-portal/new/#new
« Odgovor #58 na: Danas u 10:36:03 pm »

Edit: dodatak
« Zadnja izmjena: Prosinac 11, 2009, 10:38:00 poslijepodne plemenitašica »

Offline delta force

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #4 : Prosinac 12, 2009, 10:37:37 poslijepodne »
Plementašice, komunalni redari su jedno, a prometni redari drugo.

Ovaj papirić koji je stavljen na vozilo parkirano na parkirnom mjestu su stavili KOMUNALNI REDARI. Njihova dužnost je kontrolirati zelene javne površine i parkirališta na kojima je uoćeno (ili na osnovi dojave građana) vozilo koje već duže vrijeme stoji na tom mjestu (ili je pokvareno ili bez prometnih tablica ili iz nekog drugog razloga duže vrijeme stoji na istom mjestu).

PROMETNI REDARI kontroliraju javne gradske prometnice (biciklistićka staza, ulazi na parkirališta, smetlarnike, nogostupe, parkirna mjesta za vozila s oznakom pristupačnosti ...)

REFERENTI KONTROLE NAPLATE PARKIRANJA su djelatnici VG komunalca uslužne jedinice Parking i njihova dužnost je kontrolirati promet u mirovanju, tj. kontrola naplate parkiranja na javnim gradskim parkiralištima pod naplatom.

Po mojim informacijama i viđenju jedino djelatnici UJ Parking odrađuju svoj posao kako treba i kao takvi su uspostavili nekakav red na prostoru svog djelovanja.

Offline dado

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 1
  • Karma: +0/-0
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #5 : Siječanj 15, 2010, 10:34:48 prijepodne »
Da li je  u opisu rada prometnog redara šetnja do kolodvorske ulice,konkretno kod pizzerie Kaktus.
Tam je pješački prijelaz-da li ga samo ja vidim-kojeg nitko ne dozivljava, tak da pješaci i mali klinci svakodnevno riskiraju prelazeći cestu dok guzonje ispijaju kavice promatrajuči sa suzama u očima svoje limene ljubimce parkirane točno na prijelazu.

Bil sam i na općini ali po starom dobrom običaju-NIŠ...
Apeliram na redare da prošeću do opisanog prijelaza i da pravna država profunkcionira-ili kazna ili postava željeznih stupiča da se nemre auto parkirati na to mjeto uz zebru  >:(

Dragi Goričanci javite za slične primjere u Gorici

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #6 : Siječanj 15, 2010, 10:49:47 prijepodne »
Zanima me tko je dužan kontrolirati promet na cestama ,javnim prometnicama??

Kako se može dozvoliti ,ne dogoditi,jer se događa svakodnevno- da na javnoj prometnoj površini-cesti netko zaustavi svoj automobil otići u trgovinu i obavljati svoj posao. Automobil uredno stoji na prometnoj površini-traci. Policija ga uredno zaobilazi (osobno sam vidio ) i nikome ništa. To se dešava svakog dana . Tko je u ovom slučaju dužan reagirati??
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #7 : Siječanj 15, 2010, 01:32:02 poslijepodne »
Zanima me tko je dužan kontrolirati promet na cestama ,javnim prometnicama??

Kako se može dozvoliti ,ne dogoditi,jer se događa svakodnevno- da na javnoj prometnoj površini-cesti netko zaustavi svoj automobil otići u trgovinu i obavljati svoj posao. Automobil uredno stoji na prometnoj površini-traci. Policija ga uredno zaobilazi (osobno sam vidio ) i nikome ništa. To se dešava svakog dana . Tko je u ovom slučaju dužan reagirati??


E to bi i ja štel znati. Osim toga, zar policajac nije dužan bar naplatiti kaznu za krivo ili nedozvoljeno parkiranje?
A ako ne vrši tu svoju dužnost, zar ne bi trebao odgovarati pred svojim pretpostavljenim?

Ovo su samo teoretska pitanja, znam, ali htio bi u prvom redu znati jel to bar teoretski štima.

Ako štima interesiralo bi me jel bi mi mogli nekaj poduzeti da takvi policajci stvarno odgovaraju, budu kažnjeni za ne-izvršavanje svoje dužnosti? Pa za to su i plaćeni, kaj ne? I to od nas, poreznih obveznika. Ak ne delaju svoj posel treba ih kazniti ili smijeniti, IMHO.

Offline manimal

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 101
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #8 : Siječanj 15, 2010, 09:05:27 poslijepodne »
Da li je  u opisu rada prometnog redara šetnja do kolodvorske ulice,konkretno kod pizzerie Kaktus.
Tam je pješački prijelaz-da li ga samo ja vidim-kojeg nitko ne dozivljava, tak da pješaci i mali klinci svakodnevno riskiraju prelazeći cestu dok guzonje ispijaju kavice promatrajuči sa suzama u očima svoje limene ljubimce parkirane točno na prijelazu.

Bil sam i na općini ali po starom dobrom običaju-NIŠ...
Apeliram na redare da prošeću do opisanog prijelaza i da pravna država profunkcionira-ili kazna ili postava željeznih stupiča da se nemre auto parkirati na to mjeto uz zebru  >:(

Dragi Goričanci javite za slične primjere u Gorici

...a kaj da opet  ponavljam... zaba u zvonimirovoj... iveka su rešili sa klamericama pa sam mislio da budu išli i do zabe.. kad ono... i dsz :) ... neka, bar se auti ne prljaju kad umjesto zelene površine parkaju na nogostup... uostalom, kaj se žene sa koliima imaju tu šetet??? još bu i ogreble auto pa da vidiššššššššššššš...
...mineri, padobranci i djevice griješe samo jednom...

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: PROMETNI REDARI U VG
« Odgovori #9 : Siječanj 19, 2010, 09:27:22 prijepodne »
prometne prekršaje bi trebala sankcionirati policija. obzirom da naši policijoti nemaju vremena baviti se ovako trivijalnim poslom, možemo samo sanjati da će policija po službenoj dužnosti prijaviti odgovorne za održavanje cesta za rupe na cestama. rupe na cestama ugrožavaju sigurnost prometa. ugrožavanje sigurnosti prometa je kazneno djelo. zakon o sigurnosti prometa na cestama se ovdje ne provodi jer na cestama ima puno rupa, a rupe se loše popravljaju (ili nikako) http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zspc2008.asp.  zakon sve to lijepo propisuje u članku 6, a u članku 2 u točki kaže 80) »ugrožavanje prometa« je takav način sudjelovanja u prometu uslijed kojeg je nastupila neposredna opasnost nastanka prometne nesreće. joj, joj, pa kad bu policija profunkcionirala
Tu ne cede malis sed contra audentior ito