Autor Tema: Dom u Rakitovcu  (Posjeta: 13273 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Dom u Rakitovcu
« : Lipanj 30, 2010, 10:47:20 poslijepodne »
Citat vijesti gradskih obavještajaca...

Citat:
Ove ih je godine bilo zaista mnogo, svi su htjeli vidjeti što se to u selu napravilo. I nisu ostali razočarani! Nekad stari, trošni dom, jedan od najvećih u ovom djelu Turopolja, s krovom koji prokušnjava danas je zamijenilo luksuzno zdanje prave svečane sale. -Bit će ovdje svadbi i ženidba-, čuli su se komentari.

Stari, trošni dom? Koliko se sjećam u Rakitovcu ima jedan stari, trošni dom, ali galerija slika pokazuje da to nije onaj stari, trošni već da je to onaj veliki dom u Rakitovcu, pored škole.

Budući da je to bio jedan od najvećih društvenih domova na našem području, koji je imao svu potrebnu opremu za svadbe od 500-600 ljudi, u njemu su se ženili mnogi parovi, od Save do Kupe. Najam tog doma je imao svoju cijenu koju su mladenci podmirivali jer oni koji su tamo organizirali svadbu obično bi prikupili dosta na dar.

Mene sad zanima kako je jedan od najuređenijih i najvećih društvenih domova u našem kraju postao tako star i trošan? Ili još zanimljivije pitanje: kako to da je društveni dom koji je najvjerojatnije dobro zarađivao došao do tog stanja starosti i trošnosti? Zar se taj novac nije ulagao u uređenje doma?

Citat:
Mnogi bi se ženili, a nemaju prostora i ova sala ih naprosto poziva-, rekao je ministar Šuker.

Tamo su se već mnogi oženili, a čini mi se da bi komentar iz prvog citata trebao glasiti Bit će ovdje opet svadbi i ženidba...

Iz napisanoga bi neuki čitatelj mogao pomisliti kako je tamo bio nekakav trošni, drveni dom, a sada je napravljeno novo zdanje.

Bilo bi dobro kad bi se javio netko iz Rakitovca ili netko tko je upućen u taj misterij starosti i trošnosti pa da saznamo što se zaista dogodilo u Rakitovcu. Ili sam ja možda bio na svadbama u nekom paralelnom svemiru gdje je Rakitovec imao veliki, zidani i uređeni dom.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #1 : Srpanj 01, 2010, 12:19:29 prijepodne »
Dobro zgleda.

1.Tera je razlika zmed svadbe i ženidbe da bi se to razdvajalo?
2.Restoran vs. društveno-vatrogasno-sportski-isl. dom? Kaj bi zebrali za "najvažneje-svečaneju noč v životu"?
3....dugo čeka...dugo očekuju...skoro dočekati... Godot još ni došel?
4.Same tralalajke i balalajke,kak da su deca novinari od gradonačelnika navrnula na rvg,ono kaj mene interesera je kulko to košta?Jel se budu konačno počele vrteti prave vesti il je samo nebo granica ovem blogu?
5.Do je to delal?
6.Red veličine;Kulko su dobila druga sela za sve dome?

Dečki moji,nejde kapitalec zabadof z brloga...

Nadam se da ze se stran najavlivan bojkot foruma traja.Najte me razočarati-verujem u Vas.Morete Vi To.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #2 : Srpanj 01, 2010, 05:39:49 poslijepodne »
To je uređen onaj veliki dom u Rakitovcu,a ne stari.Sada ako se hočete tam ženiti ,tj imati svadbu nemrete delati sve sami .Po novome smijete imati svadbu ali kompletan meni morate dogovoriti i uzeti od Gradela,tj restorana Feniks jer oni imju takav ugovor za dom.Znači to nije više nekadašnja domaća svadba nego kao u restoranu,drugačije nemože.

?????????zbilja je to Gorici trebalo????????????jen Šuker stvarno zna kakva je prava domača svadba za kakve se je delal taj dom.

Offline Nino_vg

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 159
  • Karma: +1/-0
  • Spol: Muški
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #3 : Srpanj 01, 2010, 05:49:23 poslijepodne »
Fala na informaciji Mojca, sad je sve jasno!
riječi su isto kao i gomila ljudi, nije nužno znati za sve, izaberi za sebe samo one prave.. j,b.štulić

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #4 : Srpanj 01, 2010, 06:48:43 poslijepodne »
Da oni u restoranu zaista znaju napraviti pravu domaću svadbu.       Puno morgen!!

Ali zaista si nitko više ne smije pripremati svoju pravu domaću svadbu. Ako i pokuša može mu doći inspektor i sve im lijepo uz pratnju policije zatvoriti.
A ovo su nam tako lijepo provukli ,naši dragi politićari. Jer kad svadbu organizira restoran,moraš sve platiti, i naravno famozni pdv,za državu.

A ako zakolješ doma svoje svinje,kokoši,race,pure i se kaj stigneš.to nisi kupil i niš od pdv-eja. Jer to si z Marsa dobil,a kak nemaš sanitarne preglede i dozvole,mogli bi se gosti potrovati. Od stare jajcov bi mogli vu kolačima dobiti si sraćku ili onu dobru bateriju!!!
A baš ti kaj su toga zakona donesli,baš su se oni po domaće ženili,jer im onda dok su bili bokčija i goloriti, ni država račune plaćala. Onda su imali još pravu pamet , posle su se zbedastili , ovaj oću reći spametili.

Kolači su na svadbe znali tak dišati da je milina,jer se ni na ničem šporalo .
 Sad je mora spraviti osoba kaj ima rešenje , kojim je državna ustanova rešila da se si gosti slobodno rešiju kolače jesti bez strova za gustim bežanjem voan ze sale.
 O Bogek,Bogek,jesu nas pririktali onak popraf.
Najemput smo postali tak bedasti ,da niš neznamu somi spraviti za jesti i piti. Samo to Vunija se znoa.a naši jem se furt tak lepo zavloćiju …….
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #5 : Srpanj 01, 2010, 08:28:21 poslijepodne »
Po novome smijete imati svadbu ali kompletan meni morate dogovoriti i uzeti od Gradela,tj restorana Feniks jer oni imju takav ugovor za dom.

Feniks? Da li je to onaj restoran gdje HDZ slavi svoje izborne rezultate?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #6 : Srpanj 01, 2010, 10:27:16 poslijepodne »
Ne verujem.Nebi oni to tak prozirno...Ipak je to Organizacija z iskustnom v Nabave & Pretvorbe...
Znači niš bez tikete nesmeš jesti a če ju na drek do zakeli si ga čist bez strava z guštom moreš oglobati.Kakova je to onda domača rana i domača svadba?
A do je delal Dom?
Jel jednak tak Gradel-Feniks?

Baš smo zločesti,ludi dobili novi Dom a mi samo cirkuse zbijamo i tiramo z toga.Ni druge nek nas je treba bojkoterati i kaštiguvati...

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #7 : Srpanj 02, 2010, 03:24:51 poslijepodne »
Po novome smijete imati svadbu ali kompletan meni morate dogovoriti i uzeti od Gradela,tj restorana Feniks jer oni imju takav ugovor za dom.

Feniks? Da li je to onaj restoran gdje HDZ slavi svoje izborne rezultate?


Je,to je taj restoran......

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #8 : Srpanj 02, 2010, 11:08:26 poslijepodne »
...oni imju takav ugovor za dom.
Dej mi ovo malo razloži.

Nekaj sem si mislil;platiš najam doma + 25-35-45€ po stolcu,moraš imati svoju poslugu... i de je tu računica? Jeftineje otijti nekam de sediš celu noč kak kufer i na kraju coltaš.Nit brige,nit pameti...

plemenitashica

  • Gost
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #9 : Srpanj 03, 2010, 12:00:23 prijepodne »
...oni imju takav ugovor za dom.
Dej mi ovo malo razloži.

Ovo niti ja ne razmem. Dom je vlasništvo MO što znači svih građana Rakitovca. I može se iznajmljivati u bilo koju svrhu i svakome tko plati. A koju hranu će netko jesti dok je dom u najmu, ili da li će piti ožujsko ili karlovačko - nemojte mi reći da i za to postoji UKAZ?
A još više ne razumijem da e mora jesti ono kaj Pustahija skuha i donese? Ma dajte?

To bi moglo biti, ali samo za HDZ-ovce. Moguće da je njima tako naređeno, a oni glupe budale poštuju riječ ZNA SE čiju.

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #10 : Srpanj 03, 2010, 12:05:19 prijepodne »
ljudi dragi,Pustahija je preuzel dom u vezi svadbi i njemu se za svadbu morate obratiti i s njim dogovarati.
I hrana i posluga su njegovi,nema babe ,strine susede više......

plemenitashica

  • Gost
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #11 : Srpanj 03, 2010, 12:08:22 prijepodne »
ljudi dragi,Pustahija je preuzel dom u vezi svadbi i njemu se za svadbu morate obratiti i s njim dogovarati.
I hrana i posluga su njegovi,nema babe ,strine susede više......

Dobro preuzel je dom i plaća najam kad on ima svoje goste za ugovorene svadbe. Ali kad je dom prazan, onda ga valjda može iznajmiti tko hoće.
Ili ovaj plaća najam bez obzira imo ili ne imao svadbe?

Offline mojca

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 213
  • Karma: +0/-0
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #12 : Srpanj 03, 2010, 12:46:45 prijepodne »
Može ga koristiti tko hoće za sve osim za svadbe ,one idu isključivo preko Pustahije

JosipJoža

  • Gost
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #13 : Srpanj 03, 2010, 12:57:25 prijepodne »
Dakle, pusta je pusta, naša nada, da su domaći dečki popravljivi...
Pusta je dobio monopol na svadbe i to u društvenom domu, slučajno baš u Rakitovcu, ne, ne to nije pogodovanje, to je sve po zakonu.
Zanimljivo, kak je Sever mogao dati, upravo Pusti;D ;D ^-^
A sigurno će i da plati puno za to, u naturi ponajviše, ostatak, kompenzacija HDZ-ovih proslava u Feniksu. ;D ^-^
« Zadnja izmjena: Srpanj 03, 2010, 01:04:06 prijepodne JosipJoža »

shaka zulu

  • Gost
Odg: Dom u Rakitovcu
« Odgovori #14 : Srpanj 03, 2010, 01:55:33 prijepodne »
Nedu,100%.

Štrljić na čelu mladeži HDZ-a
02.07.2010. Vijesti 
Ante Štrljić, dosadašnji predsjednik Mladeži HDZ-a Velika Gorica, jučer je ponovno izabran za predsjednika- odlučili su tako članovi stranke na izbornoj skupštini koja je održana u Phoenixu.
http://www.rvg.hr/index.php?id=3219