Autor Tema: Peticija za povratak starog foruma!  (Posjeta: 31261 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Peticija za povratak starog foruma!
« : Rujan 05, 2009, 01:56:50 poslijepodne »
Poštovani forumaši,

sročili smo tekst peticije kojom želimo sakupiti što više potpisa za povratak starog foruma. Sakupljene potpise ćemo, zajedno sa peticijom, predati gradonačelniku Barišiću. Ovo je tekst peticije, koja se može potpisati na stranici "Petition Online", a upute  će staviti Stjepan:


PETICIJA ZA POVRATAK FORUMA NA STRANICU GRADSKOG PORTALA VELIKE GORICE:

Mi, građani Velike Gorice i aktivni sudionici gradskog foruma koji od 2003. godine postoji u okviru gradskog internet portala, neugodno smo iznenađeni i šokirani naprasnim gašenjem foruma koji je, bez ikakvog objašnjenja i prethodne najave, nestao sa službenih stranica Grada 2. rujna ove godine.

Oktroiranom odlukom gradonačelnika Velike Gorice Dražena Barišića forum je naprasno i bez upozorenja ukinut, a s njime je ukinuta i demokracija, svakom građaninu ovoga grada ukinuto je ustavno pravo na slobodno mišljenje, izražavanje i iznošenje svojih stavova i razmišljanja.

Forum je više od šest godina bio mjesto na kojem su građani Velike Gorice i okolice, ali i svi dobronamjerni gosti, mogli slobodno pisati, razmjenjivati iskustva, raspravljati, komentirati i analizirati događaje i probleme u gradu, ali i čitavoj Hrvatskoj te saznavati informacije važne za funkcioniranje grada i svakodnevni život građana Velike Gorice. Podatak da je tjekom svojega postojanja forum okupio tek nešto manje od dvije tisuće članova, uz veliki broj onih koji su forumske teme čitali i pratili kao gosti,najbolje govori o tome koliko je takav način komunikacije bio važan i potreban ovome gradu.

Gradonačelnik Barišić se ovim svojim postupkom odrekao 2.000 građana ovoga grada i jasno im dao do znanja da ga ne zanimaju niti oni niti njihovo mišljenje, problemi i potrebe. Gradonačelnik se, drugim riječima, odrekao onih koji financiraju njegov rad i rad cjelokupne gradske uprave, javno je dao do znanja kako ne želi biti na usluzi jednom dijelu građana čija mu razmišljanja i stavovi nisu po volji.   

Uz to, podsjećamo kako i gradski portal i forum postoje isključivo kao servis građanima Velike Gorice, koji financiraju njegovo postojanje, a nikako servis aktualne gradske vlasti.

Stoga ovom peticijom od gradonačelnika Dražena Barišića zahtijevamo da odmah na stranice gradskog portala vrati forum sa svim njegovim do sada objavljivanim tekstovima i na taj način pokaže da želi biti gradonačelnik svih građana ovoga grada!

PETICIJU POTPISUJU ČLANOVI FORUMA:

« Zadnja izmjena: Prosinac 12, 2016, 06:36:15 poslijepodne Stjepan »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #1 : Rujan 05, 2009, 02:20:02 poslijepodne »
Peticiju možete potpisati na adresi: http://www.petitiononline.com/FORUMVG/petition.html

Pošaljite taj link svim ljudima za koje mislite da bi željeli podržati zahtjev iznesen u peticiji.

Kako potpisati peticiju?

Kliknuti na gumb Click Here To Sign Petition.
Upišite svoje ime (polje Name:) i e-mail adresu (polje Email Address).
Ostala polja nisu obavezna, ali možete upisati Lokaciju (grad, mjesto) i komentar.

Možete odrediti i da li želite da vaša e-mail adresa bude privatna (opcija Private), dostupna autoru peticije (Available to Petition Author) ili javna (Public).

Nakon toga kliknete na gumb Preview Your Signature, te ako ste zadovoljni unosom na slijedećoj stranici kliknete na Approve Signature.

« Zadnja izmjena: Rujan 05, 2009, 02:38:28 poslijepodne Stjepan »

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #2 : Rujan 05, 2009, 03:00:00 poslijepodne »


Dragi forumaši,

iz nekoliko do sada prikupljenih potpisa vidljivo je da se neki potpisnici potpisuju svojim forumskim nickom ili nepotpunim imenom i prezimenom.
Računajte na to da svaki takav neozbiljni i anonimni potpis srozava težinu peticije i odaje dojam neozbiljnosti. Zato apeliram na forumaše da pokažu građansku hrabrost i da se na peticiju potpišu punim imenom i prezimenom.

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #3 : Rujan 05, 2009, 03:52:51 poslijepodne »
Pokrenuta je i Facebook grupa u koju se možete učlaniti i putem nje pozvati svoje prijatelje da je potpišu.

http://www.facebook.com/group.php?gid=271655395723
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #4 : Rujan 05, 2009, 10:09:59 poslijepodne »
svakom građaninu ovoga grada ukinuto je ustavno pravo na slobodno mišljenje, izražavanje i iznošenje svojih stavova i razmišljanja.

Zvuči dobro, no nema veze sa istinom. Jer takve definicije nije moguće praktično dokazati.

Svatko tko poželi, i dalje može izražavati svoje mišljenje i stavove na neograničenom broju načina, tko kaže da to mora raditi baš putem foruma, i to baš goričkog? A i gradonačelnik se uvijek može izvući da je forum skinut zbog održavanja servera, legalnosti aplikacije, bilo kojeg postojećeg ili nepostojećeg problema... , te da će biti vraćen uskoro. Spiku koja je najvjerojatnije i istinita (osobna primitvna politička frustracija Barišića) - zakonski ne možete dokazati! Zato je pomalo i bezveze pozivati se Ustav, kada se takve stvari kroz njega ne mogu dokazivati. BTW, kako i rekoh Točkici na Private, gradskim forumom raspolaže gradonačelnik, to je njegovo pravo i ovlast, a sumnjam da se isti nije posavjetovao i sa nekim pravno potkovanijim, tko mu je rekao da mu svaki neistomišljenik u tom pogledu pravno može - ajmo reći kao u nekoj dalmatinskoj TV-seriji - "puvat"...

Da me netko ne shvati krivo - ja držim stranu ovog foruma i ljudi koji stoje iza njega, no ako već koristimo velike riječi - mislim da ih treba i pravno razumjeti. Pogotovo treba biti obazriv kada se spominju Ustavna prava - njihovo kršenje je jako, ali jako teško dokazivati. To da je netko zatvoren, da ima samo jedan način komunikacije, i da mu i taj oduzmeš - to bi bilo narušavanje ustavnog prava kojeg spominje peticija... no kako nikome od nas nisu zatvorena usta u slobodi izražavanja, a što najzornije svjedoči i ovaj forum! - frustracije (iako opravdane) izrodile su i definicije iza kojih se ne može pravno stajati... jer lako je optuživati - dokazati optužbe je sasvim drugi par rukava...  ;) ;D 8)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #5 : Rujan 07, 2009, 11:45:20 prijepodne »

Dragi forumaši,

moram priznati da sam poprilično razočarana nedostatkom građanske hrabrosti naših članova. Od 37 registriranih članova mali je broj onih koji su potpisali. Vidim da su na listi imena koja nemaju puno veze sa forumom niti su članovi (Lesar, ljudi iz Zagreba, Splita, kojekakvi drugi), a naših članova niotkuda.

Kad je stari forum zatvoren mnogo je bivših forumaša galamilo, ogorčeno lupalo šakom o stol i prijetilo, ali sada kad treba napraviti nešto konkretno svi su se sakrili po stol. Tužno!



Ovo mnogo govori o ljudima u našem gradu. Još smo u strahu, još se bojimo Barišića i njegove podrepaške klike, a tim strahom samo hranimo njihov osjećaj moći.
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2009, 01:12:14 poslijepodne Točkica »

Offline Alen

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 344
  • Karma: +3/-0
  • Spol: Muški
    • VG Dnevnik
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #6 : Rujan 07, 2009, 11:48:38 prijepodne »
Iz Splita je naš nekadašnji moderator, koji je tamo nedavno preselio. Ljubav, ah, ljubav...

Ali da bi ljudi trebali biti hrabriji, trebali bi. Nije to ništa novo niti posebno, tako to ide. Ja ne zamjeram nikome jer svatko ima svoje razloge. Ne umišljam si da je ovaj forum nešto životno važno, ali jasno je i kome će biti odgovoran jednoga dana.
« Zadnja izmjena: Rujan 07, 2009, 11:50:23 prijepodne Alen »
The will to greatness clouds the mind
Consumes the senses, veils the signs
We each are meant to recognize.
(VNV Nation)

http://twitter.com/alenf
http://twitter.com/vgdnevnik

shaka zulu

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #7 : Rujan 07, 2009, 04:53:01 poslijepodne »

Dragi forumaši,

moram priznati da sam poprilično razočarana nedostatkom građanske hrabrosti naših članova. Od 37 registriranih članova mali je broj onih koji su potpisali. Vidim da su na listi imena koja nemaju puno veze sa forumom niti su članovi (Lesar, ljudi iz Zagreba, Splita, kojekakvi drugi), a naših članova niotkuda.

Kad je stari forum zatvoren mnogo je bivših forumaša galamilo, ogorčeno lupalo šakom o stol i prijetilo, ali sada kad treba napraviti nešto konkretno svi su se sakrili po stol. Tužno!



Ovo mnogo govori o ljudima u našem gradu. Još smo u strahu, još se bojimo Barišića i njegove podrepaške klike, a tim strahom samo hranimo njihov osjećaj moći.
Kaj ti poznaš člane po imenu?

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #8 : Rujan 07, 2009, 04:58:28 poslijepodne »
Kaj ti poznaš člane po imenu?

A ti ne?
Mislim da većina forumaša pozna dosta kolega s foruma imenom i prezimenom.

Offline Točkica

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 395
  • Karma: +8/-4
  • Spol: Ženski
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #9 : Rujan 07, 2009, 05:05:47 poslijepodne »


Manjinu da! Poznajem one koji su mi se sami predstavili ili sam ih i osobno upoznala. Ako misliš da sam kojekakvom okolnim putevima dolazila do imena koaj stoje iza nickova, tu si u krivu. To nisam radila i niti jednog forumaša ne znam na takav način. Ali uz malo zdrave logike i pameti lako je uočiti da se većina forumaša sakrila i ne potpisuje peticiju. Ako imamo potpisnike iz Spolita, Zagreba, Belog Manastira, pa one koji su potpisani dobro poznatim imenima, a tek je 30 potpisnika, onda se jasno vidi da je među njima malo forumaša. Pa ne treba biti jako pametan da se to skuži, kaj ne?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #10 : Rujan 07, 2009, 05:10:40 poslijepodne »
Je!

Sad bi nam dobro došla Ankica Tuđman...

"Franjo,pa vrati djeci Dinamo."

Če ga budu vrnuli,kaj misliš kaj se čeka;
-sednica i rebalans
-25.09. Dan100
-da onaničari prestanu ***ati janjičare
-kraj remonta
-ad hoc
... ?

Offline Neo

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 291
  • Karma: +2/-1
  • mas-tur-bator
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #11 : Rujan 07, 2009, 05:14:49 poslijepodne »
Ma i ne treba se vraćati stari forum koji vodi antiša, bolji je ovaj. Još neka ukinu portal pa bumo i njega otvorili, mada njega kontroliraju i teško je vjerovati u zatvaranje. ;)

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #12 : Rujan 07, 2009, 09:45:05 poslijepodne »
Eto i mene. Pozdrav svima uz veliko hvala plemenitašici na linku na njenom blogu! Možda se i nismo navek slagali u mišljenjima, al mi je drago da se ovak brzo reagiralo i otvorilo nadam se apsolutno nezavisni forum na kojem možemo u okvirima pristojnog ophođenja iznositi svoje mišljenje bez cenzure!

Če bu tak starog nam foruma ni ne treba jer bu tam i ak se otvori Lov na vještice! To kaj su Antiša i družina sposobni nebi htel da itko od nas forumaša na svojoj koži proba! Zato hajmo svim silama uprijeti da ovaj forum zaživi i bude bolji i konstruktivniji od starog!


perojosi

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #13 : Rujan 19, 2009, 11:04:56 poslijepodne »
 ;)

potpuno se slažem s Vama Dadi.

perojosi

  • Gost
Odg: Peticija za povratak starog foruma!
« Odgovori #14 : Rujan 19, 2009, 11:12:44 poslijepodne »
a sumnjam da se isti nije posavjetovao i sa nekim pravno potkovanijim


Da,da samo vidimo da nas to potkivanje košta cca 300000 kn u prva 3 mjeseca vladanja,a vrištalo se na Piculinih 55000 kn na godinu za odvjetnike i pitalo kak to kad Gradska Uprava ima Pravnike.A na godišnjoj razini to će biti velika potkova,a toliki      oni nisu.