Autor Tema: Auto-moto  (Posjeta: 165422 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Akumulator za auto
« Odgovori #30 : Studeni 02, 2009, 05:29:46 poslijepodne »
Fajn me časa ***e al denes posebno.Kak je star?

Ajoj. Meni su govorili da taj neki bosch silver su najbolji jer imaju neki gel a ne kiselinu + destiliranu vodu kao obični. S druge strane jedan drugi tip mi je rekel da su otprilike svi oni isti te da ulaganje u skupi akumulator ne odgovara njegovoj kvaliteti.

Ja sam bil na testu (to je tam u onoj ulici gdje je konzum) koji košta 30 kuna i ispišu ti koliko je dobar.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Akumulator za auto
« Odgovori #31 : Studeni 02, 2009, 05:50:51 poslijepodne »
A.K.Miošića il Kolodvorska?
Dioda,il tak nekaj,je malo dale od Grozda...

Bilaj

  • Gost
Odg: Akumulator za auto
« Odgovori #32 : Studeni 02, 2009, 05:52:18 poslijepodne »
A.K.Miošića il Kolodvorska?
Dioda,il tak nekaj,je malo dale od Grozda...
Nije kolodvorska onda je valjda AK miošića.
Mislim da je dioda. To je neka kuća bez fasade sa strane a dole je prizemlje s velikom garažom.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Akumulator za auto
« Odgovori #33 : Studeni 02, 2009, 05:55:06 poslijepodne »
Jebomeje... ;D

Offline domovinesin

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 163
  • Karma: +0/-2
  • Spol: Muški
    • hsp velika gorica
Odg: Auto-moto
« Odgovori #34 : Studeni 02, 2009, 05:58:51 poslijepodne »
kunta, odi na okuje, tam ti čovek ima servis za akomulatore pa ti more pogledati kaj je z tvojem i bu ti rekel teri je dober ak trebaš novi.  
Tu ne cede malis sed contra audentior ito

shaka zulu

  • Gost
Odg: Akumulator za auto
« Odgovori #35 : Studeni 02, 2009, 06:05:51 poslijepodne »
"Maloprije sem bil" (online),  ;)

Akumulatori za pokretanje benzinskih i diezel motora koji se odlikuju velikim strujama starta u trenutku pokretanja vozila, uz minimalan pad napona.
U našem asortimanu možete naći akumulatore za sve vrste osobnih automobila, teretnih vozila, poljoprivrednih strojeva, motocikala i dr.
Akumulatore odlikuje redovito jamstvo od 24 mjeseca a za posebne tipove i 36 mjeseci.
Kod nas možete naći zvućne marke proizvođaća poput EXIDE, VARTA, JP, TAB, DELPHI, VESNA I dr.
Servisno održavanje je osigurano.
http://www.grom-baterije.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=

Trajnost akumulatora na većini automobila ograničena je na 3 godine.Tada se preporuča izmjena ili kontrola stanja.U našim servisnim centrima možete besplatno provjeriti stanje akumulatora specijalnim testnim uređajem.A ukoliko stanje nije zadovoljavajuće nudimo Vam širok izbor raznih proizvođača i klasa (na webu nije cijela ponuda!).Za detaljnije informacije nazovite naše poslovnice.
http://www.molydon.hr/pro_all.php?grupa=Akumulatori&mid=96

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #36 : Studeni 03, 2009, 12:24:05 prijepodne »
NOVI STRUČNI BILTEN
Od 1. studenog u stanice za tehničke preglede vozila stiže novi bilten kojeg će se stručno tehničko osoblje-tijekom pregleda motocikla,skutera ili četverocikla-morati pridržavati.
motorevija

Tijek tehničkog pregleda vozila
"mopedi i motocikli"- L kategorija
http://www.cvh.hr/media/38424/bilten128.pdf

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #37 : Studeni 03, 2009, 09:51:49 poslijepodne »
SAD
Prve čizme s potplatima od recikliranih automobilskih guma Green Rubber predstavio je 3. listopada američki proizvođač obuće Timberland. Godišnje se u svijetu, u 400 registriranih tvornica, proizvede više od milijardu guma, najviše u američkom gradiću Akronu u saveznoj državi Ohio, gdje je sjedište Goodyeara (a prije i BF Goodricha i Firestonea). Prvi pneumatik, zrakom punjenu gumu, patentirao je davne 1888, škotski veterinar John Boyd Dunlop.

Neka druga (prometna) pravila

lako su osnove iste kao i svugdje drugdje u svijetu, na neke se stvari treba priviknutiAmerikanci, naime, uglavnom voze vrlo sporo i pažljivo,prekoračenja brzine gotovo da nema,kao ni drugih sličnih prometnih nepodopština koje su nama u Europi posve normalne.U gradu opčenito treba računati s ograničenjima od 20-30mph (32-48kmh),na otvorenoj cesti od 45-55 mph (72-89kmh),dok je na autocestama ono najčešće postavljeno na 65,iako negdje i na 70 mph (105,odnosno 113kmh).Za nas je to,dakako,uspavljujuće sporo,ali se na to valja naviknuti.Kazne su izuzetno visoke,a u zonama radova čak se i udvostručuju.Posebno uvjerljivo,pak,djeluju upozorenja uz cestu koja kažu da će vas prekršaj u zoni radova u kojem ozlijedite radnika ili on smrtno strada,stajati barem 7000 USD i 15 godina iza rešetaka.
autoklub.hr


CROATIA OSIGURANJE
Osiguranje prenosivih pločica po prvi put u HR


Croatia Osiguranje odnedavno na hrvatskom tržištu nudi osiguranje prenosivih pločica koje se koriste za označavanje neregistriranih vozila koja nemaju policu obveznog osiguranja od automobilske odgovornosti. Rijeć je o vozilima u auto salonima i auto servisima s kojima se obavlja probna vožnja ili vozilima koja se kreću do mjesta carinjenja, homologacije, servisiranja, prodajnog ili izložbenog mjesta,atestiranja ili skladištenja.
Osiguranje je namijenjeno trgovačkim društvima i obrtnicima koji se bave proizvodnjom, nadogradnjom, prijevozom ili prodajom vozila, a odnosi se na osobna i teretna vozila te autobuse.
Prenosive pločice izdaje MUP na rok od jedne godine, a jednom policom osigurana su sva vozila koja koriste takvu pločicu. Za prenosive pločice prometna dozvola i knjižica prometnih potvrda izdaje se nakon zaključenja obveznog  osiguranja od automobilske odgovornosti.
Ovo osiguranje je obvezno prema Zakonu o sigurnosti prometa na cestama, a za nepoštivanje korištenja prenosivih pločica za sva ovakva vozila u prometu predviđena je i novčana kazna, koja se za tvrtke i obrte kreće od 5.000 do čak 15.000 kuna. Zakon predviđa i kazne za vozače od 300 kuna, te prekršajne kazne za odgovorne osobe koje se kreću od 1.500 do 5.000 kuna.
motopuls.hr

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #38 : Siječanj 06, 2010, 11:59:25 poslijepodne »
Da mi je znati teri se intelektualec setil da se letos nalepnica z tehničkoga pregleda keli z vajnske strane šoferšajbe...Po dva dane ja svoje više nemam.
Kulko me moreju opaliti za taj prekršaj?

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Auto-moto
« Odgovori #39 : Siječanj 07, 2010, 08:30:55 prijepodne »
300 hrvatskih novaca
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Auto-moto
« Odgovori #40 : Siječanj 07, 2010, 09:26:23 prijepodne »
Eto, to ti je zato sto stalno peres auto, kak se moja nije potrosila!!

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #41 : Siječanj 12, 2010, 12:41:32 prijepodne »
Kaj nas letos čeka za pogledati...

Seat Exeo ST 2009 prueba
Seat Exeo ST 2009 prueba

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #42 : Siječanj 12, 2010, 12:41:54 prijepodne »
Citroen C3 2010
Citroen C3 2010

Citroën C3 roadtest autoweek
Citroën C3 roadtest

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #43 : Siječanj 12, 2010, 12:42:22 prijepodne »
Citroen C3 Crash Test
Citroen C3 Crash Test

Čem vidim ova bedasta svetla,takoreči od štosdenfera do pol haube,pitam se kulko košta jeno "kvrckanje"..?

shaka zulu

  • Gost
Odg: Auto-moto
« Odgovori #44 : Siječanj 12, 2010, 12:42:47 prijepodne »