Autor Tema: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca  (Posjeta: 10598 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« : Travanj 20, 2015, 10:26:27 poslijepodne »
HDZ - stvarni nasljednik Saveza komunista Hrvatske


"Dakle, kraj 1990. godine SKH-SDP, današnji SDP ostaje s niti 50.000 članova, dok HDZ preuzima 97.000 članova Saveza komunista Hrvatske. Zaključak koji navode Pickering i Baskin je (citiramo u izvorniku): "These party membership numbers suggest that the HDZ, which Croatian voters swept into power in the April 1990 multiparty elections, could be considered a Communist successor party."

Zaista, što čini bit neke politike, neke stranke, nekog djelovanja – zgrade ili ljudi? Način razmišljanja ili ime? Jer, ako ćemo formalno, SDP je nasljednik SKH, komunisti su postali socijaldemokrati. Preuzeli su i članstvo i nekretnine i račune i promijenili ime.

No, ako ćemo stvarno, ako je bit političke stranke u ljudima, u njihovom načinu razmišljanja i obrascu djelovanja – stvarni nasljednik Saveza komunista Hrvatske jest Hrvatska demokratska zajednica, HDZ. Ta stranka, makar stalno govorila protiv "crvenih" je "Communist successor party", kao su primijetili američki autori. Nasljednica Saveza komunista."



I onda ti tipovi iz zločinačke organizacije idu ove druge nazivati "crvenima" ili "komunistima"? Da oni ne uspijevaju toliko ljudi ubijediti u te gluposti to bi stvarno bilo smiješno. Ovak i nije.


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #1 : Travanj 21, 2015, 10:23:59 prijepodne »
Zanima me zakaj ovaj plavi tekst u tolikoj mjeri jednostavno smeta kod čitanja?  ;)


A kaj se tiče članka, pa i ne lažeju da su crveni i da su komunisti. To znamo svi i to je opće prihvaćeno stanje koje ništa ne mijenja. Niti šteti niti koristi.



« Zadnja izmjena: Travanj 21, 2015, 10:28:11 prijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #2 : Travanj 21, 2015, 10:24:03 poslijepodne »
A kaj se tiče članka, pa i ne lažeju da su crveni i da su komunisti. To znamo svi i to je opće prihvaćeno stanje koje ništa ne mijenja. Niti šteti niti koristi.
Je, al kaj to nije licemjerno onda ove druge nazivati komunistima i crvenima, a sami nisu ni trunku bolji?

Time se sami s tim njihovim prebacivanjem "jugonostalgičari", "crveni" i "komunisti" automatski delaju nevjerodostojni prema ikakvim daljnjim izjavama i kritikama. Mislim - oni su to za svakog imalo pametnog bili odpočetka, ali sad vidimo i konkretan dokaz.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #3 : Travanj 22, 2015, 07:50:42 poslijepodne »
Citat:
Je, al kaj to nije licemjerno onda ove druge nazivati komunistima i crvenima, a sami nisu ni trunku bolji?

Time se sami s tim njihovim prebacivanjem "jugonostalgičari", "crveni" i "komunisti" automatski delaju nevjerodostojni prema ikakvim daljnjim izjavama i kritikama. Mislim - oni su to za svakog imalo pametnog bili odpočetka, ali sad vidimo i konkretan dokaz.

Je licemjerno je , i tekako, samo i jedni drugi ne zaslužuju ni dana vlasti u ovoj zemlji. Nagomilane dugove i zaduženja kojima su zadužili buduće generacije neće nikada vratiti, a sebi su osigurali egzistenciju.
« Zadnja izmjena: Travanj 22, 2015, 09:28:00 poslijepodne BobRock »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #4 : Travanj 22, 2015, 09:43:12 poslijepodne »
Slažem se, no nekak mi se čini da buju opet glasal il za jedne il za druge. Da su ljudi bar dosljedni i da onda glasaju za neke treće, to bi bilo puno pametnije, no ... zaboravi.

U svakom slučaju treba ljude podsjećati kakvi likovi žele opet preuzet vladavinu u Hrvatskoj. Ne velim da su ovi sada kaj bolji, ali glasati za onu bagru... To im ne bi više nikad smjeli dopustiti. Nek preuzmu Remetinec, ali iznutra.

Na žalost HDZ je iz poznatih razloga poželjna opcija većini koja je pokradala Hrvatsku, ali i većini onih koji i danas žive od državnih novaca, a takvih je u biračkom tijelu puno. Na žalost.

Možda i moramo opet iste birat da bi padom u još veću krizu (ide to još dublje, ide) skužili da tak više nemre, možda nam i mora neki svjetski monetarni fond krojiti politiku jer sami sebi očito ne znamo.

Ah, samo ponavljam već i vrapcima poznate "mudrosti", već mi je polako dosta. Onaj koji nije do sada niš skužil nebu ni odsad niš skužil.


Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #5 : Travanj 23, 2015, 07:45:03 prijepodne »
Hdz nas je oslobodio "viška " prihoda, počistio sve kaj se moglo po uzoru kako su nakon rata počišćeni tavani i žitnice u Hrvatskoj.
Sdp nam polako čisti identitet hrvatsva i polako nas pretvaraju u bezličnost svoje ideologije koja zatire svaku osobnost pripadnosti domu i domovini.


Sve junak do junaka, a nitko ništa ne vidi nitko ništa ne zna.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #6 : Travanj 23, 2015, 01:30:01 poslijepodne »

Sdp nam polako čisti identitet hrvatsva i polako nas pretvaraju u bezličnost svoje ideologije koja zatire svaku osobnost pripadnosti domu i domovini.


Sve junak do junaka, a nitko ništa ne vidi nitko ništa ne zna.

mlacanin, ovo podebljano je daleko stetnije..

apropo, nije adeze pocitio bas mnogo ,  glavnu drmacinu su ucinili drugovi nakon markovicevog zakona o privatizaciji 89te..to je bio glavni harac..ovi poslije cistili su ostatke ostatka..

mnogi poznaju skolski primjer hajducije u gorickoj  Slobodi..tako se drpalo  po cijeloj hrvatskoj..

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #7 : Travanj 24, 2015, 10:16:19 prijepodne »
Koliko vidim iz tvojeg razmišljanja, stvari su pokrenute puno ranije i sa vremenskim odmakom se sve nastavlja.
Ili sam nekaj krivo shvatio ;)




Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #8 : Travanj 26, 2015, 11:19:04 prijepodne »
... zbilja dična stranka, uzorna io na čvrstim temeljima.  Jao si ga nama ako ponovo dođu na vlast ...

Najsnažnija koordinacija HDZ-a u dijaspori - Bavarska - za novog šefa izabrala je Ivana Šokića, koji se hvali kako je u njegovim diskotekama publiku zabavljala i Ceca Ražnatović.

Nakon što su mediji objavili kako Šokić, koji punim plućima propagira narodnjake i turbofolk, pojašnjava da 95% HDZ-ovaca sluša što i on, samo to skrivaju, za 24sata malo ublažava retoriku.

- Žalosno je da nas počinju dijeliti i po tome koju vrstu glazbe slušamo. Koliko Hrvata ili članova HDZ-a sluša narodnu glazbu, stvarno ne znam - rekao nam je Šokić pa nastavio:

- Možda bi ova Vlada mogla naručiti neku studiju da se to ispita. To je ‘životno’ pitanje koje muči Hrvate. Ionako na sve i svašta bacaju novac poreznih obveznika. Ne vidim razloga tolikom zanimanju za to što su mene izabrali na čelo Koordinacije HDZ-a Bavarske. Pa valjda su cijenili ono što sam radio kao prvi čovjek u HZD-u Münchena. Ugostio je u svojim glamuroznim diskotekama uz Cecu i Lepu Brenu, Mileta Kitića, Seku Aleksić, Draganu Mirković, Radu Manojlović, Sandru Afriku, ali i Severinu.

- Pa nismo mi HDZ-ovci ljudi druge vrste. Isti smo kao drugi, volimo puno raditi, ali i zabaviti se - dodaje Šokić. No šokirao je Zdravka Komšića, predsjednika vukovarskog ogranka Hrvatskog društva logoraša.

- Svatko ima pravo slušati što hoće i koga hoće jer o ukusima se ne raspravlja. No nepojmljivo mi je da bi ugostio, pružio ruku i podružio se s nekim četnički orijentiranim kao što je Ceca. To je dno dna i nebitno je radi li se o nekome tko je iz HDZ-a ili neke druge stranke. Ovime omalovažavaju sve žrtve rata kao i sve za što smo se borili i ne da to ne odobravam nego osuđujem - oštar je bio Komšić.

Negoduju i HDZ-ovci u Njemačkoj. Tako nam jedan od njih neslužbeno govori:

- To je strašno i sramotno. No ne čudi me s obzirom na to kamo je stranka otišla i tko je vodi. Stanje je lošije nego što je bilo u Komunističkoj partiji.

Što o tome misle u zagrebačkoj središnjici, kao i šef Tomislav Karamarko, nismo uspjeli doznati. U HDZ-u je muk. Inače, Šokić ima i svoje turbofolk pjesme, od kojih je ponosan na “Mjesečinu”. Snimio ju je s kolegama 2009. Radom Lackovićem i Nihadom Alibegovićem, a u glas pjevaju: “Ajmo, Beograd, Zagreb, Sarajevo, malo pravo, malo lijevo, mjesečina na Balkanu, već je vidim u svom stanu...” Šokić ističe kako u njegovim diskotekama nema nacionalizma nego samo “ljubavnih osjećaja, tuge i veselja”.

No ona koju rado ugošćuje - Ceca - itekako ističe svoj nacionalizam. Tako je, između ostalog, izjavljivala: “Da sam znala da će hrvatska djeca ovako slušati moje hitove, ne bih nikad ni počela pjevati”, kao i: “Moj pokojni muž nije zločinac, nikakav zao čovjek. On se borio za očuvanje srpstva i Jugoslavije. Za srbijanski narod je heroj”.


http://www.24sata.hr/politika/novi-sef-hdz-a-za-dijasporu-ugostio-je-cecu-raznatovic-415982?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=415982&utm_campaign=24sata+Facebook+status
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #9 : Travanj 26, 2015, 11:57:24 prijepodne »
Najsnažnija koordinacija HDZ-a u dijaspori - Bavarska - za novog šefa izabrala je Ivana Šokića, koji se hvali kako je u njegovim diskotekama publiku zabavljala i Ceca Ražnatović.

...

No ona koju rado ugošćuje - Ceca - itekako ističe svoj nacionalizam. Tako je, između ostalog, izjavljivala: “Da sam znala da će hrvatska djeca ovako slušati moje hitove, ne bih nikad ni počela pjevati”, kao i: “Moj pokojni muž nije zločinac, nikakav zao čovjek. On se borio za očuvanje srpstva i Jugoslavije. Za srbijanski narod je heroj”.

I baš takvi se i dalje dično lupaju šakom po prsima tvrdeći da su baš oni najveći Hrvati. Ma kakvi Hrvati? Takvi bi za dobru zaradu i ratnim zločincima ruku stisnuli, samo da napune svoj novčanik. Kad je lova u pitanju onda naglo mijenjaju ploču. Jel to onda pravi Hrvat koji svoje poglede glede vlastite nacionalnosti mijenja u zavisnosti od vlastitog interesa?

I takvi se još i kurče sa "100% Hrvat"!

Ma licemjerstvo na kvadrat! Kaj više reć?

A takvih je baš u HDZju pun qrac.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #10 : Svibanj 29, 2015, 03:36:42 poslijepodne »
Let 3 odgovorio HDZ-u: Fakat nije daleko od p**** do guzice

"Let 3 se ističu scenskim nastupima i performansima kojim otvoreno ili indirektno ismijavaju institucije Republike Hrvatske, Crkvu, hrvatske branitelje i druge - kažu HDZ-ovci.

Let 3 im je ubrzo odgovorio sljedećim priopćenjem:

"Fakat nije daleko od p**** do guzice. Mladeži HDZ-a čini se da Let 3 ismijava institucije hrvatske države.

Letu 3 čini se da Mladeži HDZ-a manjka razboritosti ako ne vidi:

- stranka HDZ osuđena je zbog korupcije

- njen višegodišnji lider Ivo Sanader osuđen je zbog korupcije

- lider HDZ-a prevario je hrvatsku državu i predao najveće hrvatsko poduzeće, INU, u ruke stranaca da bi za sebe primio mito

- HDZ-ov kadar je svojem rođi omogućio naplatu jednog izgrađenog WC-a po cijeni 50 normalnih WC-a

- HDZ-ovska predsjednica države izbacila je bistu Tita iz predsjedničkih dvora iako je Tito oteo okupatorima pola današnje Hrvatske

- Današnji predsjednik stranke ne izjašnjava se o tome da li je izvor njegovog prezimena turski, "Crni Marko" ili pak srpski, "K**** Marko".

I sad Let 3 ismijava? Halo !?

HDZ je ispod kamena izvukao Željku Markić kako bi preko nje diskriminirao poštene građane koji ne rade diskriminaciju među rupama, a nikada im nije zasmetalo što svećenici u miru božjem s******* u guzice.

Čisto čudo je da HDZ kao neka stara bolesna kokoš uopće može izleći ikakvu mladež.

Poručite truloj koki da promjeni svoje ponašanje, da u narod ne unosi nemir i ne širi mržnju, a vi se ugledajte na nas jer smo napredna ljudska vrsta, anđeli novog vremena, duhovna bića u zemlji bez srca...
"


Ovo su stvarno dobro potrefili!
Jedino ovo sa "stara bolesna kokoš" nis skužil. Jel mi to neko more objasnit?

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: HDZ - dična stranka puna komunista i zločinaca
« Odgovori #11 : Lipanj 02, 2015, 10:49:12 poslijepodne »
Podsjetnik za birtijske povjesničare

"S OBZIROM da se povijesni podaci kod nas i dalje više prenose narodnom predajom, uz janjetinu, vatricu i rakiju, nego putem knjiga – za sve birtijske povjesničare donosimo nekoliko zanimljivih crtica, za koje vjerojatno nisu znali.

1. Ustavni zakon o suradnji s Haaškim sudom donio je 1996. Sabor u kojemu je HDZ imao debelu većinu. Dakle, ne SDP ni HSLS ni neka od tadašnjih drugih oporbenih stranaka.

2. Neistinito je i da je Koalicija 2000. „proširila“ taj Zakon na Bljesak i Oluju, jer u prvom članku teksta iz 1996. nema završnog datuma važenja: „Ovim Ustavnim zakonom uređuje se suradnja Republike Hrvatske s Međunarodnim kaznenim sudom za teška kršenja međunarodnog humanitarnog prava počinjena na području bivše Jugoslavije od 1991. godine“, dakle od 1991. do kraja rata.

3. Generale u Haag je predao Ivo Sanader, ne Ivica Račan, ne Zoran  Milanović. Istina, Sanader se na splitskoj Rivi derao „Ne damo naše generale!“, ali je promijenio stav kada je došao na vlast.

4. Najblaže rečeno nehumanu izjavu o generalu Gotovini: „Identificirati, otkriti, uhititi, transferirati“ rekao je predsjednik Sabora Vladimir Šeks, ne predsjednik Sabora Josip Leko.

5. Kada je uhićen Gotovina, na čelu POA-e je bio Tomislav Karamarko. O tom događaju Stjepan Mesić je rekao: „Nakon uhićenja Ante Gotovine, Tomislav Karamarko me je osobno izvijestio o tome i rekao da su ga službe locirale u Španjolskoj prisluškujući telefonske razgovore njegove supruge Dunje Gotovine.“

6. U Vukovaru je ćirilica uvedena 16. srpnja 2009. godine izmjenom Statuta grada Vukovara. Za uvođenje ćirilice glasovali su vijećnici HDZ (11), dvojica vijećnika - članova HSP dr. Ante Starčević (2) te trojica vijećnika SDSS –a (3). Tko je bio protiv ćirilice u Vukovaru? Pa trinaest SDP-ovih vijećnika!

7. Vlada Jadranke Kosor poslala je početkom srpnja 2010. godine u Sabor Izvješće o provođenju Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina za 2009., a u tom dokumentu se navodi kako su dvije lokalne samouprave propisale službenu ravnopravnu upotrebu jezika i pisma nacionalnih manjina – Daruvar i Vukovar. Kada se raspravljalo o tom izvješću, u ime Kluba zastupnika HDZ-a govorila je Ljubica Lukačić i hvalila Vladu za „veliki napredak u zaštiti prava nacionalnih manjina“.

8. Kada usporedimo prvi sastav sadašnje i prošle Vlade vezano za sudjelovanje u Domovinskom ratu (jer su neki ministri otišli): Kotromanović, Ranko Ostojić, Miljenić, Vrdoljak, Jakovina, Matić i Jovanović – sakupili su ukupno su skupili 4674 dana u borbenom i 848 dana u neborbenom sektoru. Od prošle: Čobanković, Milinović, Pankretić, Bačić, Ivić, Karamarko, Bajs, Božinović, Fuchs i Kalmeta imaju 2206 dana u borbenom i 1848 dana u neborbenom sektoru.

9. Citat: „Riječ je naime o tome, da se sa Zavnohom utemeljenom Federalnom Državom Hrvatskom - hrvatski narod na koncu Drugoga svjetskoga rata našao na strani pobjedničkih demokratskih sila. (…) Osim toga, nikada se ne smiju smetnuti s uma povijesne zasluge zavnohovske Hrvatske (što će reći hrvatskih komunista i partizana) što je u Ustav Hrvatske konačno ušla Istra, te vraćena Rijeka i Zadar, Cres, Lošinj i Lastovo.“ – dio je govora Franje Tuđmana na Prvom općem saboru HDZ-a, održanom krajem veljače 1990. u dvorani V. Lisinski. ("Glasnik HDZ", ožujak 1990., str. 18-19.)"

Eto, tolko o HDZovskim bajkama i lažima. Kojim se oni sve načinima pokušavaju dočepati vlasti... Sramota!
I sad buju dalje tvrdili da su veći Hrvati od bilo koje skupine u Hrvatskoj? JADNICI!