Autor Tema: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH  (Posjeta: 24381 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #30 : Siječanj 14, 2015, 07:00:06 poslijepodne »
nebi bas rekao da izjava rvatskog parlamentarca nema tezinu izrecenog.

naime . taj mlatimudan ima strasne veze  pri americkim senatorima, a da ne pisem o turcima ,   po potrebi i volksdeutscherima ,doduse,  ovi zadnji navedeni kad to cuju idu na infuziju.. pitanje je samo trena , ne dana, kad ce se john kerry  spustiti na  plesu.


Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Habemus Praeses / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #31 : Siječanj 14, 2015, 08:25:08 poslijepodne »
Citat:
Mali T(ahirov)ič, velki krič
Stvar glede prekrižene glasačke listekov je više neg jasna.
http://www.forumgorica.com/general-discussion/humor-ili-tu(r)mor/msg55512/#msg55512

Robert Podolnjak: 
'Ako Kolinda Grabar-Kitarović nije predsjednica, onda nije ni François Hollande!'


Prema neslužbenim rezultatima koje je objavilo Državno izborno povjerenstvo, u drugom je krugu glasovalo (prema glasačkim listićima) 2,258.023 birača, a za Grabar Kitarović 1,114.865 birača.

Kad se pisao Ustav, polazilo se od francuskih ustavnih rješenja gdje je na prošlim predsjedničkim izborima glasovalo 37 milijuna birača, a François Hollande je pobijedio sa 18.000.668 glasova odnosno 51,64 % glasova, dok je Nicolas Sarkozy osvojio 16,860.685 glasova odnosno 48,36 % glasova, te je bilo 5,82 % nevažećih glasova. Dakle, po toj pogrešnoj logici ni Hollande u Francuskoj ne bi bio predsjednik. A, kao što vidite, Francuzi u one koji su glasovali ne računaju nevažeće glasačke listiće – obrazložio je prof. Podolnjak.

http://www.vecernji.hr/predsjednicki-izbori2014/ako-kolinda-grabar-kitarovic-nije-predsjednica-onda-nije-ni-francois-hollande-984109

* * * * * * * * * * * * * * * * * *

Zaigrajte meni doli na križaju
Kaj budu i čuli, kaj budu i čuli
Ki su v onem kraju.

Zaigrajte meni,KUD opcine Donji Kraljevec, 03:14

Zaigrajte meni,KUD opcine Donji Kraljevec
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2015, 08:26:46 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #32 : Siječanj 15, 2015, 09:38:55 poslijepodne »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Habemus Praeses / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #33 : Siječanj 15, 2015, 11:59:41 poslijepodne »
Citat:
Kukuriku koalicija, obečanja.... (Plandovajne 21)
PLAN 21, 05:13
https://www.youtube.com/watch?v=tGyQeQGUmi8
Citat:
Padaj silo ... / Felix Srečkec
http://www.forumgorica.com/politika/felix-sreckec/msg55523/?topicseen#msg55523
KOLINDACIJA vs. KOALICIJA

Kolinda Grabar Kitarović prva hrvatska predsjednica! Pobjednički govor
, 23:14

- Prije nego što krenem zahvaljivati svima htjela bih reći jednu malu sitnicu. Kad sam krenula u ovu bitku i prihvatila tu čast ……… mnogi su mi govorili što ti to treba, ulaziš u bitku koju ćeš izgubiti, ali ja se ne predajem, ne dam se i tako ćemo raditi za Hrvatsku.

http://www.youtube.com/watch?v=ahFdAZl3hNE#ws
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2015, 12:01:42 prijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #34 : Siječanj 17, 2015, 01:47:59 poslijepodne »
Glumac Božidar Alić zatražio je u subotu od Hrvatskog društvu dramskih umjetnika (HDDU) da ga trenutačno izbrišu iz članstva, nakon što se HDDU prije dva dana ogradio od Alićevih izjava u izbornoj noći u Izbornom stožeru novoizabrane predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović, nazivajući ih uvredljivim.

"Zahtijevam trenutno brisanje iz tog Vašeg Udruženja i to pismenim putem, kako bih iz moje pismohrane mogao i to predočiti javnosti", navodi Alić u javno objavljenom pismu Hrvatskom društvu dramskih umjetnika.

U izjavi novinarki HTV-a u izravnom televizijskom prijenosu iz stožera Grabar Kitarović, 11. siječnja, Božidar Alić je, među ostalim, zahvalio Bogu na izbornoj pobjedi Grabar-Kitarović protiv, kako je rekao "udbaške, srbofilske i četničke struje".

Hrvatsko društvo dramskih umjetnika u četvrtak se ogradilo od te izjave svoga člana, Božidara Alića. U priopćenju koje je potpisao predsjednik HDDU-a Boris Svrtan navodi se kako se to društvo "duboko protivi govoru nacionalne netrpeljivosti, uvredama i svakoj netoleranciji".

U odgovoru na te ocjene iz HDDU-a Božidar Alić naveo je, uz ostalo, da osobno "stoji iza svakog izgovorenoga slova, kao što stoji iza svog života, te svih odigranih, mahom glavnih uloga, u svim medijima i govornim područjima poput njemačkog, engleskog, talijanskog i materinskog hrvatskog", dodavši da o tome (mnogi) članovi HDDU-a mogu "samo sanjati nikad dosanjani san".

Alić navodi i da se HDDU "odavno ogradio od hrvatskog puka". "Kazališta Vam zjape prazna, nitko ne gleda Vaše pribedaste, sramotne sapunice i nepismene filmove. Nitko ne pamti vaša imena. Ni po čemu. Uistinu ste se dobro ogradili", kaže u pismu HDDU Božidar Alić, u kojem su navedene i pogrde na račun toga društva.

Napominje i da je dragovoljac Domovinskog rata, te ističe kako zahtijeva trenutačno brisanje iz, kako je rekao, "sramotnog članstva" u HDDU - i to pismenim putem.

http://www.jutarnji.hr/bozidar-alic-zahvalio-bogu-na--kolindinoj-pobjedi-protiv-cetnicke-struje---a-danas-ponovio---stojim-iza-svega-sto-sam-rekao-/1275951/
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Master

  • Gost
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #35 : Siječanj 17, 2015, 05:38:57 poslijepodne »
Glumac Božidar Alić zatražio je u subotu od Hrvatskog društvu dramskih umjetnika (HDDU) da ga trenutačno izbrišu iz članstva, nakon što se HDDU prije dva dana ogradio od Alićevih izjava u izbornoj noći u Izbornom stožeru novoizabrane predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović, nazivajući ih uvredljivim.

"Zahtijevam trenutno brisanje iz tog Vašeg Udruženja i to pismenim putem, kako bih iz moje pismohrane mogao i to predočiti javnosti", navodi Alić u javno objavljenom pismu Hrvatskom društvu dramskih umjetnika.

U izjavi novinarki HTV-a u izravnom televizijskom prijenosu iz stožera Grabar Kitarović, 11. siječnja, Božidar Alić je, među ostalim, zahvalio Bogu na izbornoj pobjedi Grabar-Kitarović protiv, kako je rekao "udbaške, srbofilske i četničke struje".

Hrvatsko društvo dramskih umjetnika u četvrtak se ogradilo od te izjave svoga člana, Božidara Alića. U priopćenju koje je potpisao predsjednik HDDU-a Boris Svrtan navodi se kako se to društvo "duboko protivi govoru nacionalne netrpeljivosti, uvredama i svakoj netoleranciji".

U odgovoru na te ocjene iz HDDU-a Božidar Alić naveo je, uz ostalo, da osobno "stoji iza svakog izgovorenoga slova, kao što stoji iza svog života, te svih odigranih, mahom glavnih uloga, u svim medijima i govornim područjima poput njemačkog, engleskog, talijanskog i materinskog hrvatskog", dodavši da o tome (mnogi) članovi HDDU-a mogu "samo sanjati nikad dosanjani san".

Alić navodi i da se HDDU "odavno ogradio od hrvatskog puka". "Kazališta Vam zjape prazna, nitko ne gleda Vaše pribedaste, sramotne sapunice i nepismene filmove. Nitko ne pamti vaša imena. Ni po čemu. Uistinu ste se dobro ogradili", kaže u pismu HDDU Božidar Alić, u kojem su navedene i pogrde na račun toga društva.

Napominje i da je dragovoljac Domovinskog rata, te ističe kako zahtijeva trenutačno brisanje iz, kako je rekao, "sramotnog članstva" u HDDU - i to pismenim putem.

http://www.jutarnji.hr/bozidar-alic-zahvalio-bogu-na--kolindinoj-pobjedi-protiv-cetnicke-struje---a-danas-ponovio---stojim-iza-svega-sto-sam-rekao-/1275951/
Več smo se preplašili da nećemo dobiti stav iz sao krajine.

https://www.youtube.com/watch?v=Af55N6s0Qe8&feature=youtu.be
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2015, 05:46:40 poslijepodne Master »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #36 : Siječanj 17, 2015, 05:44:24 poslijepodne »
Svaka čast Božidaru Aliću.

Po ne znam koji puta pokazuje se da je se sva istina omalovažava kroz nametanje krivice, mržnje i ne znam kakovih debilarija, prioritet je srboslavija i neojugoslavenstvo, komunizma i udbašenje, i svatko tko se tome otvoreno protivi smatra se "govorom mržnje, netrpeljivosti i netoleranciji"... Hrvatska je došla do toga da se više ništa ne smije ni reći, tko je protiv uništenja hrvatskoh nacionalnog bića, taj je "zadrti desničar", ustaša i mrzitelj... koja hrpa visokoparnih sranja, Hrvatska me podsjeća na onog kralja Rohanskog kraljevstva kojega je zaposjeo onaj Guja i iznutra Saruman - Hrvatska sjedi iznurena, umorna i uništena, a oni harače i vladaju dok zemlja umire...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Habemus Praeses / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #37 : Siječanj 17, 2015, 06:44:00 poslijepodne »
Citat:
Kad kazalište postane pozorište
http://www.forumgorica.com/kultura-i-umjetnost/venec-dobopis-matice-hrvatske-za-kulturu/msg55541/?topicseen#msg55541
Citat:
Na krili(ma) Anđel(inović)a
Drevo „časne“ familije Vesne Pusičove
http://www.forumgorica.com/general-discussion/humor-ili-tu(r)mor/msg55542/?topicseen#msg55542
Citat:
Anal-iza vritnjaka Dejanu Joviču / Felix Srčkec 03.10.2014.
http://www.forumgorica.com/politika/felix-sreckec/msg55543/?topicseen#msg55543

Venec Matice hrvatske, 542 - 543
Naslovnica , Spominek

Kolinda Grabar Kitarovičova, političarka i diplomatkijna

Narod teri ne veruje vu-sebe i ne opstaje


Spominal se Andrija Tunjič(ov)

* * * * * *

A more kultura premeniti politiku?

Može. Držim da je politika u razvijenim državama zapravo gospodarstvo i da se politička pitanja rješavaju gospodarskom, odnosno ekonomskom politikom. Pogledajte jednu Njemačku ili Dansku, u kojima ne postoje ideološki sukobi između stranaka, već između njihovih ekonomskih programa. A tu i kultura igra važnu ulogu jer pridonosi kulturi poštovanja, samopoštovanja, domoljublju, konačno identitetu. Netko tko ne poštuje sebe i domoljublje taj ne vjeruje ni u svoju državu. Toga ne poštuju ni drugi. Narod koji ne vjeruje u sebe i ne opstaje. Tko ne misli tako, taj nije nigdje. Ja sam s ponosom kao veleposlanica u Washingtonu govorila da sam Hrvatica i s ponosom sam zastupala Hrvatsku. Jednako tako i u NATO-u.

To mnogem našem političarem i diplomatem fali?

Nažalost je tako. I diplomacija je izgubila domoljublje, čast iznimkama, a imala je to kada je stvarana Hrvatska.


http://www.matica.hr/vijenac/542%20-%20543/Narod%20koji%20ne%20vjeruje%20u%20sebe%20i%20ne%20opstaje/
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #38 : Siječanj 18, 2015, 09:42:10 prijepodne »
Opijen pobjedom Kolinde Grabar-Kitarović glumac Božidar Alić u izbornom stožeru HDZ-a, gdje se već slavila pobjeda njihove kandidatkinje, dao je za HTV izjavu koja je prisjela valjda svakom mentalno zdravom gledatelju: “Dobra večer, Hrvatice i Hrvati.

Moja potpora gospođi Kolindi Grabar-Kitarović jer sam dragovoljac Domovinskog rata, Hrvat i katolik i Bogu hvala da je pobijedila gospođa Grabar-Kitarović protiv ove udbaške, srbofilske i četničke struje. Živjeli.”

Nije Alić uvrijedio samo predsjednika Ivu Josipovića i SDP, uvrijedio je on i više od milijun građana koji su na izborima glasali za Josipovića. To Aliću očito nije bilo dovoljno pa je i nakon prospavane noći brutalno izvrijeđao Društvo dramskih umjetnika, koje je osudilo njegov istup. Svojim je kolegama poručio da i dalje stoji iza svoje izjave i kako je očito da oni – pazite sad – nisu Hrvati nego “transrodni Yusipovići”. Aliću, možete li još niže?

http://www.vecernji.hr/hrvatska/bozidar-alic-udbasima-i-cetnicima-nazvao-je-vise-od-milijun-gradana-984715
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #39 : Siječanj 18, 2015, 10:40:04 prijepodne »
ja neznam u cemu je izreceno od strane Alica uvreda za one koji su birali gospodina Josipovica..

bila je jos jedna bolja istina , napisano u jednom hrvatskom tjedniku od strane kolumniste Jurdane nakon prvog izbora drugog precednika, citiram, takvog kretena mogu birati samo isto takvi.

nas , kojima se priljepljuju razni epiteti iz gubitnickog tabora, njihove izreke nimalo ne vrijedjaju  niti se ljutimo, znajucu da dolaze od istih , koje je Jurdana savrseno opisao.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #40 : Siječanj 18, 2015, 12:34:52 poslijepodne »
Pa očito je uvreda Koku i sličnima činjenica da su si utuvili u glavu da se istina ne smije zvati svojim imenom i da čim istu izrečeš, onda si netolerantan, nedemokratski itd itd, hrpa sranja i debilarija...

Alić je rekao i poručio svojom izjavom u glavu ono što JE - a to je da je politika YUsipovića politika koja omalovažava Domovinski rat, koja neopravdano i neovlašteno oprašta neprijatelju i aktivno radi na obnovi nekadašnje države, čije političke mantre i tzv. novi Ustav za "drugu republiku" nije ništa drugo doli uspostava "treće “Jugoslavije" i revitalizacija SAO Krajine kroz regionalizaciju (čudna je baš ta regija koja obuhvaća upravo sve nekadašnje četnički okupirane krajeve!), obnovu odnosa sa Srbijom na međudržavnoj razini nekadašnjeg "bratstva i jedinstva", to je politika prodaje nacionalnih interesa i zatiranja nacionalnih, vjerskih, tradicijskih vrijednosti i interesa hrvatskog naroda za korist stranih interesa i korist onih koji trebaju odgovarati i obeštetiti ovu zemlju za desetke i desetke milijardi štete u razaranju i tisućama i tisućama ljudskih života i uništenju nebroenih kuća i infrastrukture.

Ukoliko se netko vrijeđa  na pozdrav "Hrvatice i Hrvati" - taj nema što tražiti u ovoj zemlji, taj neka seli kuda god zna!! To je za naše krajeve nešto posve novo da se državljane jedne zemlje zove imenom te zemlje, jer kod nas se naviklo da se ni unutar Republike HRvatske ne smije spominjati hrvatsko ime, da te neki četnik ne bi odmah tužio za duševne boli, nacionalizam, ustašluk, agresiju itd itd, opet hrpa debilarija...

Da li su u krivi strani predsjednici i političari ako sve državljane npr. Austrije nazovu "Austrijancima"?? Ili u Italiji - Talijanima?? Zašto francuski predsjednik sve svoje državljane zove "Francuzi" (Iako imaju preko 6 milijuna Arapa, Afrikanaca itd)??

Onaj tko je došao živjeti u ovu zemlju i tko živi u njoj, on je HRVAT - državljanstvom i zemljom prebivališta! Što je on po porijkjelu - to je njegov problem, koji nikoga ne zanima, vrijeme je da u Hrvatskoj nečija manjinska pripadnost i nacionalnost prestanu biti zanimanja i temelj za pljačkanje te države. Nacionalne manjine treba izbrisati iz Ustava, te zabraniti svako političko djelovanje bilo koje nacionalne manjine - mogu se baviti narodnim plesovima, njegovanjem svoje kulture itd - ali politikom NE, jer je ista rak-rana za rastakanje i uništavanje ove zemlje i pljačku na ime nacionalnosti.

Tko to ne može prihvatiti, neka odabere neku drugu zemlju za svoj dom, neku zemlju gdje će moći u toj zemlji tjerati svoje i provoditi antinacionalnu politiku... no to ne dozvoljava niti jedna zemlja, ali Hrvatska bi trebala - valjda zato jer su se desetljećima Srbende i ini naučili da je ovo "njihovo" dvorište u kojemu će raditi što hoće, i to im sada odjednom netko brani i tako više ne ide??

Naravno da NE IDE i NEĆE NI IĆI.

Kome se ne sviđa, ima slobodu i demokratsku mogućnost otići kuda god želi, i generacije Hrvata su sa rodne grude odlazile i bile protjerivane sa vlastite zemlje zato jer na svojoj zemlji nisu mogli i smjeli biti ono što jesu, bez da su ikome htjele ikakvo zlo - jer za njih je bilo zlo već biti Hrvatom!... sada to više nije tako i to vrijeme se više neće vratiti. Sada je vrijeme da se seli netko drugi, jer Hrvati su se dosta seljakali zbog kojekakvih agresora i neprijatelja zamotanih u "bratstvo i jedinstvo".

Vrijeme je - a rezultati unazad 24 godine su to odavno dokazali - da su dosadašnje političke garniture pogubne za ovu zemlju jer su u biti dva krila iste stranke, nasljednice nekadašnje zločinačke partije, da su svojom nesposobnošću i pljačkaškim mentalitetom napravile nesagledive štete, te da je prijeka potreba da se konačno počne provoditi nacionalna politika, politika gdje će hrvatski narod i njegov strateški i gospodarski interes biti na prvom mjestu, uvijek iznad bilo kojeg drugog interesa! Pa makar neki rekli da se to ne može sa predsjednicom koja je isti proistekla iz takve lopovske stranke, no odnekud se mora početi graditi zdrav temelj i odnos prema ovoj zemlji i prema zaštiti hrvatskog naroda. I u tom smislu osobno pozdravljam i ja sve sa "Hrvatice i Hrvati!"

Jer to je jedini mentalno zdrav pozdrav u ovoj zemlji. Tko to ne razumije, svakako nije mentalno zdrava osoba.
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2015, 12:38:36 poslijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: (Kozmo)politički Hrvati / Habemus Praeses / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #41 : Siječanj 18, 2015, 01:10:08 poslijepodne »
Citat:
Definicija Horvatske kak države (i) japanske sneje
http://www.forumgorica.com/general-discussion/humor-ili-tu(r)mor/msg55551/?topicseen#msg55551
Citat:
identitet vs. identitot
http://www.forumgorica.com/kultura-i-umjetnost/venec-dobopis-matice-hrvatske-za-kulturu/msg55550/?topicseen#msg55550

Kolindina izjava da su Srbi politički Hrvati je teorijski legitimna

Ljevica napada novu predsjednicu iako je njihov kandidat 2011. tvrdio slično: Mora se moći biti politički Hrvat i Srbin u isto vrijeme


Datum objave:  16.01.2015 | 14:09   Autor: Marja Čolak  .


Nije trebalo dugo čekati napad na novoizabranu predsjednicu. Čestitke su se stišale, kao i fama oko poništenja izbora.  Ljevici je vrijeme prijeći u ofenzivu. Povod – intervju koji je Kolinda Grabar-Kitarović dala bosanskohercegovačkoj televiziji BHT1. Ondje je između ostalog rekla:

"Po meni je Hrvat i onaj tko je pravoslavne vjeroispovijesti i tko je Srbin po nacionalnosti''. Drugim riječima, Srbi u Hrvatskoj su politički Hrvati. Rečenica, koja je među vladajućim SDP-ovim strukturama poslužila kao novi okidač za nastavak antidomoljubne demagogije.

* * * * *

Zanimljivo .. da je sličnu izjavu zbog koje danas proziva Kolindu, izustio i kandidat SDP-a na izborima Ivo Josipović, u intervjuu Jutarnjem listu 2011. Josipović je tada rekao:

''Mora se moći biti politički Hrvat, dakle, odgovoran hrvatski državljanin, i u isto vrijeme Srbin po nacionalnosti. Zašto netko ne bi imao identitet koji obuhvaća oba elementa!? Usudio bih se reći da već danas hrvatski Srbi, ili barem ogromna većina, to jesu.''[/b]


* * * * *

Kursar: Može se interpretirati da su Srbi u Hrvatskoj politički Hrvati

Profesor na Fakultetu političkih znanosti Tonči Kursar smatra kako je konstatacija da su Srbi u Hrvatskoj politički Hrvati teorijski legitimna, iako istovremeno i problematična.

''U preambuli Ustava iz 1974. bilo je naznačeno da je hrvatska država Hrvata i Srba koji žive u Hrvatskoj, ako gledate tradiciju to je tako, izgleda da se Srbi u Hrvatskoj ne osjećaju kao politički Hrvati. Uostalom, događaji koji su se dogodili između 1991. i 1995. i pokazuju da je to tako. Ipak, nije teorijski nelegitimno da Kolinda Grabar Kitarović pokuša ići u ovom novom smjeru, da su Srbi u Hrvatskoj politički Hrvati, to se može i tako interpretirati. To je teorijski legitimno'', zaključuje prof. Kursar za direktno.hr.

http://direktno.hr/en/2014/direkt/6579/Kolindina-izjava-da-su-Srbi-politi%C4%8Dki-Hrvati-je-teorijski-legitimna.htm


Citat:
Hrvatica ja sam mlada (Oj Hrvatska, Ti Si Lijepa), 02:52
https://www.youtube.com/watch?v=biaaGgZYQ_8


Hrvat samo po skrivečki?
Đani Stipaničev - Hrvatski kraj (Krapina 2008) Popevke zanavek HQ, 03:36
(Skrivečki, skrivečki)

Đani Stipaničev - Hrvatski kraj (Krapina 2008) Popevke zanavek HQ


« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2015, 01:31:49 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #42 : Siječanj 18, 2015, 02:00:12 poslijepodne »
https://www.youtube.com/watch?v=ubVX4WjF_1c

http://www.24sata.hr/zanimljivosti/je-li-kolinda-pobijedila-ili-ne-sto-o-tome-kazu-matematicari-402547?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=402547&utm_campaign=24sata+Facebook+status

Profesor matematike Toni Milun je sa svojim suradnicima matematičarima Blaženkom Sečar i Stipom Vidakom snimio zabavan video vezan za problem nevažećih listića na predsjedničkim izborima.

Naime, nakon što je članica izbornog stožera Ive Josipovića Sandra Petrović Jakovina postavila pitanje upitnosti pobjede Kolinde Grabar Kitarović na predsjedničkim izborima, mogle su se čuti različite izjave na tu temu.

Svoj zabavan pogled na problem dali su Milun i suradnici. Komentirali su, kako tvrde, općenitu nezainteresiranost predsjedničkih kandidata za obrazovanje, a poseban naglasak stavili su na izjavu predsjednice Kolinde Grabar Kitarović o problemu s nevažećim listićima: 'Ne mogu shvatiti o čemu je riječ'.

Opraštaju Kolindi ako s njima snimi matematički video

- Smatraju da tom izjavom Predsjednica promovira neznanje. Matematičari predlažu da se problemu koji postoji u nedorečenosti Ustava treba prići sustavno i evenutalne nedostatke i pogreške popraviti, a ne olako prelaziti preko njih. Poruka koju Predsjednica tom izjavom šalje mladim ljudima je pogrešna. Svejedno, spremni su predsjednici Kolindi oprostiti nespretnu izjavu ukoliko im se priključi u obrazovanju i snimi s njima jedan matematički video - stoji u izjavi koju su priložili uz snimke.
'Kod donošenja zakona surađujte s matematičarima'

Zaključili su da se Ustav i Zakon ne podudaraju, pa u nastojanju da spriječe donošenje nedorečenih zakona i propisa matematički trio preporuča zakonodavcima suradnju s matematičarima, jer su oni naučeni na analitički pristup i uočavanje svih mogućih nedostataka.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #43 : Siječanj 19, 2015, 07:59:58 prijepodne »
Puno buke i galame oko istine, koja se u Hrvatskoj nikada nije smjela otvoreno izgovoriti, a bože saćuvaj da to kaže neki visoki dužnosnik, kako je to sada izrekla novo izabrana predsjednica.


U Hrvatskoj žive Hrvati, a koje je tko nacionalnosti i kako se on osjeća to je sasvim privatna stvar svakog pojedinca. Etničke manjine imaju zagarantirana svoja prava i tu je sve rečeno.  To kaj su Srbi, koje ni sami Srbi ne priznaju uvijek spremni stvarati ovakve igre treba jednostavno zanemariti.


A o uvredama B. Alića je sasvim deplasirano govoriti!
Jer slučajni gospodin premijer ,već godina vrijeđa hrvatski narod i nikome ništa. Po njemu bi sada svi oni koji su glasali za drugog predsjednika, trebali biti kriminalci!?
Zanimljivo je kako na to nema reakcije?


I na kraju, jedna je istina. Znamo kako nam je bilo do sada. Hoće li nam biti bolje ili jednako loše kao i do sada , to tek treba vidjeti. Sve ostalo je mlaćenje prazne slame.


Jer političari svašta obećaju, a kasnije jako dugo objašnjavaju zašto to nije napravljeno.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Master

  • Gost
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #44 : Siječanj 19, 2015, 11:06:22 prijepodne »
Tek su ovi izbori pokazali tko stvarno manipulira medijima i ko si stvara lažnu popularnost.Nažalost ni s ovim izborima neki ne shvaćaju da udbaška struja drži sve poluge u medijima i laže Hrvate koji dobrim dijelom puše demagogiju sdp-hns-josipovic. Kao i uvijek istina ispliva na površinu.Sjetite se samo suđenja generalima,godine laži i podvala spremljeni tekstovi o osuđujučoj presudi kad ono čorak.Sjetite se popularnosti jedinog lika kojem je narod dao otkaz,sjetite se poslije ulaska u EU koji je interes Hrvatske....da Srbija uđe u EU,možda interes tajkunima je  ali Hrvatima sigurno nije,  izlika da to znači stabilnost za RH je glupost za RH to znači upravo suprotno.Sad si zamislite koji bi uvijet Srbiji ovakva vlast postavila prilikom ulaska u EU ??? Nikakav uvjet. Nestali, granice ,ratna ošteta,četnička ideologija, nakraju krajeva i premijer i predsjednik su im četnici pa to Pusučki ne smeta zašto??? Objasnio vam je Šešelj u emisiji Bujica.
Znam da je prvi komentar na ovakav tekst Hdz je sve pokrao.Ništa više nego SDP ,od Riječke banke i Viktora Lenca za vrijeme "poštenog" Račana ,preko gradnje autocesta s Čačićem ,Obersnelovih Riječkih tržnica do Liničevih predstečajnih nagodbi.Na kraju krajeva imate registrirane 132-je stranke pa glasajte imate sad i Vilibora kojeg je Jutarnji list počeo razapinjati jer je uništio popularnost Orahu,lažnu virtualnu popularnost( po Josipovićevoj shemi).