Autor Tema: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH  (Posjeta: 24380 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« : Studeni 14, 2014, 07:09:15 poslijepodne »
Ovo nije News Bar- Na pitanje bi li i Mirka Norca, osuđenog ratnog zločinca, uključila u savjetodavno tijelo ako postane predsjednica, Grabar Kitarović poručila je kako ga ne treba nazivati ratnim zločincem jer je odslužio svoj dug društvu, ali da ne vjeruje kako bi on htio savjetničku funkciju jer se „povukao u privatnost“.

https://www.facebook.com/video.php?v=10152845488698724



« Zadnja izmjena: Studeni 14, 2014, 07:11:39 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #1 : Studeni 15, 2014, 11:18:03 prijepodne »
Počeo si ti svoju komunističku kampanju... mentalnog stranačkog ograničenja. Sad smo najebali.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #2 : Studeni 15, 2014, 01:09:30 poslijepodne »
Kolinda priča isto što i Josipović. Ako se kanimo zaista boriti za dostojanstvo, i protiv falsificiranja povijesti i komunističkih mantri... ovo što je izgovorila u emisiji razočaralo me do kraja. Imao sam sumnje, ali sad ih više nemam. Moj glas neće dobiti osoba koja ne zna osnovne činjenice nego pristaje uz komunističke mantre i falsifikate, a ako ih slučajno i zna, nema ih hrabrosti izreći.

Ukratko, sve više i više je očigledno da su HDZ i SDP jedno te isto, ista stranka sa dva krila - plavim i crvenim, sastavljena od ljudi iz iste kumrovečke škole, istog svjetonazora, istog antihrvatstva, iste nesposobnosti, neznanja i jugoslavenstva, istog sluganskog mentaliteta svjetskim gazdama, iste namjere prodaje države za osobnu korist, ako treba cijela država će biti talac stranke i privatnih interesa - narod i Hrvatska su ionako za njih nevažni.

http://www.dnevno.hr/vijesti/komentari/137440-kolinda-grabar-kitarovic-na-uzas-gledatelja-dijelila-stavove-ive-josipovica.html?fb_comment_id=fbc_744200622328168_744355425646021_744355425646021#f3dfdbb9c
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #3 : Studeni 15, 2014, 02:20:21 poslijepodne »
Po dosadašnjim izjavama, mišljenjima i apsolutnoj namjernoj nedorečenosti u stavovima u odnosu na pitanja od životne važnosti za Hrvatsku, ni Kolinda G. Kitarović , a niti Ivo Josipović nisu zaslužili da nas predstavljaju. 


Biti će "zanimljivo" slušati i čitati  nastavak kampanje koja traje, a gle čuda.....još nije ni započela?!
Treba obraniti stečene pozicije pod svaku cijenu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #4 : Studeni 16, 2014, 07:26:22 poslijepodne »
Počeo si ti svoju komunističku kampanju... mentalnog stranačkog ograničenja. Sad smo najebali.

... fakat si kreten bez premca ... takve poput tebe treba svijećom tražiti.  Niti sam bio u partiji, niti u SDP-u, ponovio sam to u više navrata, na izborima glasao za don Grubišića, a to što si ti zamišljaš, možeš si zakačiti na carinu, da ne velim na k.    Vidim da si već nabrušen za prepucavanje, a izbori su još poprilično daleko ... što će biti tamo, oko nove godine ... ?   Bio bi u stanju i pucati po nekom tko ne dijeli tvoje mišljenje?   Daj se pokri vuhima i začkomi, a ako ti nije jasno, mogu to i ponovo napisati.  :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #5 : Studeni 17, 2014, 10:42:34 prijepodne »
Nije bitno gdje si član, bitno je kako se opredijeliš. A vidim da si se opredijelio za vrh-vrhovnog "intelektualca" koji je u politiku zalutao, pa ne zna jel bi piškio ili bi kakio... htio bi istodobno sjediti na dvije stolice, biti crkveni čovjek a da istodobno pili granu Crkve, a htio bi biti i uz onoga koji dijeli novce poslušnima koji pljuju po Crkvi, pa zato zlonamjerno, kao da nije upućen, daje izjave protiv Crkve za koje sam zna da su laž, no obećanja love i položaja čine svoje... Bio je glup cijeli život, a naglo se opametio kada je otišao u penziju i kada mu Crkva više nije toliko bitna, dapače je prekršio svoj zavjet i zbog toga je najuren iz crkvene hijerarhije i statusa, pa sada traži cijelo vrijeme kako se osvetiti Bozaniću (zato i je tebi drag igrač).

Kako je to sve vrlo prozirna retorika, Grubišić je od nekadašnjih dvoznamenkastih postotaka podrške spao na nekakve promile. Jednostavno je pročitan kao backdoor igrač vladajućih koji bi koalirao sa njima poslije izbora i tako poslužio kao brojno stanje, nešto kao i ORaH sada. Tako da svoje priče "čiji si ti" ostaviš za sebe, jasno je da si igrač crvenog komunističkog "neoliberalizma". A to je najgora kombinacija, i za ovu zemlju najpogubnija.

BTW, retorika zna biti oštra, ali nikada nije bilo da nekome veliš direktno "ti si kreten bez premca", znači tako direktno vrijeđati, i ostati nekažnjeno.

Ovo, naravno, Bob ne vidi, jer si njegov igrač, odrađuješ prljav posao i za to imaš pokriće, pa možeš lupati što hoćeš. Kada ja ili netko drugi bude i blizu takog izražavanja, već će biti Bob tri put u redu da prijeti, bannira i upozorava. Deja vu, i u skladu sa mentalnim i političkim svjetonazorom, takve metode imaju i politički uzori, vježbali su takvu "objektivnost" desetljećima... sarmota. Tko se on o čudi i zaziva Boga kakav je ovo forum i tko je na njemu?
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2014, 10:48:45 prijepodne Sledgehammer »
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #6 : Studeni 18, 2014, 03:24:07 poslijepodne »
... a kaj ti ni praf ?   ... da se možda nisi uvrijedio jer sam se spustio na tvoj nivo i odgovorio ti kako inaće ti vrijeđaš okolo.   
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #7 : Studeni 18, 2014, 05:58:41 poslijepodne »
Na moj nivo ti nikada ne možeš doći, jer je on uvijek i neusporedivo iznad tebe.

Zanimljivo je samo kako Bob meni šalje ljubavna pisma sa opomenama u inbox, dobivao sam ista i za puno manje, ti slobodno možeš reći nekom da je kreten i nikome ništa... svaka čast, eto - sa tog nivoa ne možeš ti otići nikuda. Jadno da jadnije ne može.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #8 : Studeni 20, 2014, 03:04:34 poslijepodne »
... da napišem kakvo mnišljenje imam o tebi, onda bi fakat dobio opomenu, a da si senilan i zaboravljaš kaj si sve napisao i vrijeđao ljude, to nisam mislio.    ANTISKLERIN ... ANTISKLERIN !!!
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #9 : Prosinac 14, 2014, 11:43:12 prijepodne »
Otvoreno pismo Kolindi Grabar Kitarović: Što ste učinili za Hrvatsku?

Napustili ste veleposlanstvo u Washingtonu ne osvrćući se na hrvatske potrebe i to je uzrokovalo da 9 mjeseci Hrvatska nije imala veleposlanika u najvažnijoj zemlji u svijetu.
Autor: dr. sc. Danica Ramljak

Poštovana gospođo Grabar Kitarović, s obzirom da sutra dolazite u moj rodni grad Sinj gdje sam i ja upravo stigla koristim priliku zaželjeti Vam dobrodošlicu i javno Vas pitati 10 pitanja koja itekako zanimaju mene kao hrvatsko-američku državljanku, moje prijatelje iz Hrvatske koji žive i rade u SAD-u, a sigurna sam i sve građane Sinja, Dalmacije i cijele Hrvatske. Ljubazno Vas molim da nam pružite priliku čuti Vaše izravne odgovore. U Americi je sasvim normalno da političari odgovaraju na ovakva pitanja i očekujem da će i za Vas ovo biti samo dio rutine.

Kad ste stigli u Washington kao hrvatska veleposlanica svi smo Vam zaželjeli toplu dobrodošlicu i zanimalo nas je kako ce proći Vaš mandat i što ćete ostvariti za hrvatsko-američke odnose. Hrvatska Vas je poslala i plaćala u diplomaciji da zastupate njene interese i ostvarite rezultate, te doprinesete poboljšanju odnosa dviju zemalja.

O NATO-u Vas neću pitati iako sam Vas imala priliku sresti u Vašem uredu u Brussels jer ste još uvijek njihova zaposlenica, a ja nisam ekspert za područje NATO djelovanja. Ali kao netko tko jako dobro poznaje američke i hrvatske prilike, nakon što sam pola života proživjela u SAD i netko tko posjeduje putovnicu SAD i Hrvatske itekao sam meritorna pitati Vas što ste u svom mandatu u Washingtonu učinili da približite dvije zemlje koje meni osobno puno znače. Moje nedoumice dijele mnogi, stoga Vas ljubazno molim da hrvatskoj javnosti omogućite saznati slijedeće odgovore:

1. Koliko je američkih investicija ušlo u Hrvatsku u Vašem mandatu? Oprostite ali neće me zadovoljiti kao odgovor broj vizitki koje posjedujete jer ja ih imam možda i više od Vas. To je ionako irelevantan podatak za nečiju sposobnost da doprinese poboljšanju gospodarske situacije u Hrvatskoj s mjesta na koje pretendirate.

2. Koliko je hrvatskih tvrtki ušlo na američko trzište u Vašem mandatu veleposlanice i koliko ste puta Vi i Vaši zaposlenici u veleposlanstvu izravno pomogli tim tvrtkama u tom procesu? Nabrojite nam par primjera.

3. Koliko je američkih turista posjetilo Damaciju i Hrvatsku u Vašem mandatu i usporedite to sa svojim kolegama prethodnicima i nasljednicima u veleposlanstvu. Opišite nam koja je bila aktivnost veleposlanstva na području promocije hrvatkog turizma u Vašem mandatu i koji ste rezultat polučili?

4. Koliko ste događanja organizirali i na koji način, te kako često ste upoznali američke investitore o Hrvatskoj kao zemlji vrijednoj ulaganja te koji je bio konkretan polučeni rezultat Vaših aktivnosti?

5. Koliko ste događanja organizirali na kojima ste promovirali hrvatsku kulturu i znanost u svom mandatu i kada i gdje? Koliko ste rezultata polučili u tim područjima u mandate veleposlanice?

6. Vaši kolege veleposlanici koji su prije Vas radili u Washingtonu od 1991 godine rješavali su krupna pitanja za Hrvatsku u SAD-u. Prvo je bilo američko priznanje, pa zaustavljanje rata i potpisivanje mirovnog sporazuma u Daytonu, primanje Hrvatske u NATO, pa američka potpora ulasku Hrvatske u EU. Što je značajno obilježilo Vaš mandat u Washingtonu i po čemu ćete Vi ostati zapamćena? Koliko ste puta održali radne sastanke u Senatu, Kongresu ili State Departmentu i koji je najznačajniji rezultat tih sastanaka za Hrvatsku?

7. S obzirom da niste rješili problem duplog oporezivanja između Hrvatske i SADa dobra je prilika da pojasnite zašto. Naime, to itekako spriječava ozbiljne američke investicije u Hrvatsku.

8. Dok je Vaša kolegica tadašnja hrvatska veleposlanica u Kanadi Vesela Mrđen Korač diplomatski uspješno odradila da Kanada koja je bila čak rigoroznija od SAD po tom pitanju ukine vize za gradjane RH u 2009 godini, Vama to nije uspjelo u istom periodu u SAD-u. Zašto?

9. Koliko zna cijela Hrvatska osigurali ste sebi visoku poziciju u NATO dok ste jos bili u veleposlanstvu u Washingtonu. Tadašnja hrvatska premijerka gđa Kosor i njena Vlada o tome nisu imali pojma i saznali su vise kad ste već sve ispregovarali s NATO-om. Napustili ste veleposlanstvo u Washingtonu ne osvrćući se na hrvatske potrebe u tom trenutku prije isteka mandata i to je uzrokovalo da 9 mjeseci Hrvatska nije imala veleposlanika u najvažnijoj zemlji u svijetu. Smatrate li da je to primjereno dok Vas vlastita zemlja plaća da odrađujete diplomatski posao Vi sebi osiguravate privatno odlazak u NATO bez znanja službenog Zagreba. I da li je to praksa u drugim zemljama? Vi naime niste otišli u NATO iz Grobnika već s pozije koje Vam je omogućio hrvatski narod i njegove službene institucije su morale znati Vaše dogovore zar ne? Kako ovo komentirate?

10. Znali ste da ćete biti kandidatkinja za predsjednicu Hrvatske još ovo ljeto. Došli ste u Sinj na Alku početkom kolovoza i bilo je jasno da ste kandidatkinja. Zašto ste ipak poslali svoju djecu ponovo na školovanje u inozemstvo nakon ljeta? Zar hrvatske škole nisu dobre za njih ili je to bio dio plana B zbog kojeg ste nam prešutili da ste zamrznuli poziciju u NATO-u? Nadam se da ovo sudjelovanje u predsjedničkoj kampanji nije samo Vaš izlet prije povratka u NATO ili neku novu poziciju u inozemstvu? Jer rekli ste nam da dolazite pomoći Hrvatskoj iz velike ljubavi.

Draga gospođo Grabar Kitarović, nakon 25 godina života i rada u SAD-u i shvaćajući važnost hrvatsko-američkih odnosa uistinu Vam unaprijed zahvaljujem na Vašim odgovorima. Vjerujem da će Vaši odgovori pomoći da Vašu kampanju počnemo doživljavati kroz Vaše rezultate, a ne preko lupanja šakom o stol, čistih vrećica s hranom za beskućnike i retorikom o povijesnoj ulozi dr. Franje Tuđmana koja je ionako svima jasna. Očekujemo da Vaša retorika bude konkretna i da nam približite Vaše dosadašnje rezultate puno preciznije i bolje te nam pojasnite koji su to rezultati koji Vam osiguravaju kredibilitet za obavljanje funkcije predsjednice Hrvatske.

http://www.politikaplus.com/novost/114541/otvoreno-pismo-kolindi-grabar-kitarovic-sto-ste-ucinili-za-hrvatsku
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #10 : Prosinac 14, 2014, 01:40:10 poslijepodne »
Se je to odgovoreno na sučeljavanju na televizije z Zampijem. Kaj ne..? Il da konzul Cvetičanin odgovori mesto nje?

-

Akcijski plan za Hrvatsku (točke detaljno pogledajte na linkovima s lijeve strane)

1. USPOSTAVA MONETARNE SUVERENOSTI
2. OTPIS DUGOVA
3. ZAPOŠLJAVANJE
4. POREZNA I FISKALNA REFORMA
5. LUSTRACIJA
6. MEĐUNARODNA POLITIKA – IZLAZAK IZ EU I NATO
7.  PONIŠTENJE PRETVORBE I PRIVATIZACIJE
8. DONOŠENJE NOVOG USTAVA I ZAKONA TE REFORME UPRAVE
9. REFORMA ZDRAVSTVA I DEMOGRAFSKA OBNOVA
10. RENESANSA POLJOPRIVREDE I PROGLAŠENJE ISKLJUČIVOG GOSPODARSKOG POJASA
11. ZABRANA GMO-a, DEKONTAMINACIJA I ZAŠTITA OKOLIŠA
12. REFORMA POLITIČKOG SUSTAVA
13. ENERGETSKA POLITIKA, INFRASTRUKTURA I PROMET
14. OBRAZOVANJE, SPORT I KULTURA
15. REORGANIZACIJA SIGURNOSNIH I OBRAMBENIH SNAGA
16. ODRŽIVOST NEKREDITNOG UREĐENJA
http://www.s-p.hr/akcijski-plan/


Izborni program

Politička lustracija
Tijekom i nakon tranzicije društva iz stare SFRJ u Republiku Hrvatsku došlo je do prestrojavanja postojećeg političkog kadra iz nekadašnje monolitne Komunističke partije Hrvatske u novoosnovane stranke. Tek je manji dio članova KPH otišao iz političkih zbivanja i izabrao umirovljenje. Drugim riječima, isti oni ljudi koji su donosili odluke i uživali privilegije u starom sistemu to čine i sada u novoj državi kroz nove stranke, državne organe i javne službe. Yoji Koyagama, profesor sa Sveučilišta Niigata, sjajno je to pokazao u svom znanstvenom radu “Transition in Croatia” . Potrebno je dignuti svijest među stanovništvom o ovom problemu te promovirati donošenje zakona o lustraciji kako bi se dokinuo utjecaj korumpiranog kadra na razvoj naše mlade države. Ovakav proces provele su gotovo sve druge zemlje bivšeg istočnog bloka i to još krajem prošlog stoljeća (Poljska 1996.).

Monetarni suverenitet
Ustavom je propisana dužnost Predsjednika čuvati suverenitet zemlje. Daleko najvažniji suverenitet koji zemlja može izgubiti jest onaj monetarni, odnosno vlast nad novcem. Od 1994. godine, adaptacijom Maastrichtskog ugovora Hrvatska je izgubila važan monetaran alat – primarnu emisiju novca. Od uvođenja kune pa da danas novac se stvara isključivo u privatnim bankama tzv. sekundarnom emisijom novca preko kredita. Opisani događaji nisu ništa drugo nego neprijateljska okupacija. Ono što nije učinjeno oružjem učinit će se dugom – korporacije i banke preuzet će naš prostor, izvore i dobra te lišiti naš narod prava i privatne imovine. Jednostavno se uočava da gubitak monetarnog suvereniteta vodi u dužničko ropstvo.

Deprivatizacija novca
Hrvatsko društvo više ne može koristiti mehnizme države i Hrvatske narodne banke kako bi stvorilo novac koji mu je potreban. Kako je to nedavno priznao i Sabor, novac se stvara i ulazi u opticaj jedino uzimanjem kredita što znači da je sav monetarni agregat u opticaju jedan veliki kredit koji konstanto treba održavati uz sve veće troškove (anuiteti). Opisani financijski sustav prenesen na društvo znači dužničko ropstvo za narod i stanovništvo na ovim prostorima koji će trajati unedogled bez ikakve prilike za bolji život uz sve veće namete, rezove i gubitak prava i dostojanstva. Pravo na stvaranje novca preuzele su privatne banke tzv. sekundarnom emisijom. Ovim monopolom banke su stekle prednost pri stjecanju kapitala gotovo biblijskih razmjera. Financijska shema koju su nametnuli građanima i tvrtkama te institucijama države izrazito sliči Ponzijevoj shemi. Ta shema se od 2008. godine urušava, a imovina stanovništva se ubrzano prenosi na banke.

Druga Republika
Hrvatska nije postala ono što smo željeli da postane. Potrebne su nam temeljite reforme i novi, svježi početak sa vizijom i strateški razrađenim ciljevima. Prvi korak na tom putu je povratak monetarnog suvereniteta i provođenje lustracije kako bi se sa društveno odgovornih položaja uklonili pripadnici bivšeg dvostranačkog režima te komunističkog režima prije toga. Moramo prestati davati moć kriminalcima i ljudima bez vizije. Zajedno možemo stvoriti bogatu i slobodnu Hrvatsku.

Oružane snage
Hvatska mora imati oružane snage koje će u svakom trenutku biti sposobna čuvati nacionalnu sigurnost, sve vrste suvereniteta i prije svega teritorijalni integritet. Kako bismo bili u stanju financirati reformu vojske potrebno je izvršiti ranije opisane reforme monetarne politike. Trenutno stanje u Oružanim snagama je porazno i nesposobne vladajuće strukture to više ne mogu sakriti. Nekada ponosni brodovi i zrakoplovi koji su izborili pobjedu u ratu sada poniženi hrđaju u lukama i padaju s neba predstavljajući opasnost za građane i njihovu imovinu. Modernizacija i opremanje vojske mora se u što većoj mjeri financirati domaćim izvorima novca i uz pomoć domaćih proizvođača vojne opreme. Oružane snage moraju u što većoj mjeri ovisiti o domaćim resursima jer u slučaju krize ili rata lako mogu izgubiti vanjske resurse ili im jako može porasti cijena što dovodi do ozbiljnih problema u obrani zemlje.
 Država se osim vojnom silom brani i sviješću i obazrivošću stanovništva te se stoga zalažem za edukaciju i podizanje svijesti stanovništva o potrebi očuvanja hrvatskog društva i države od vanjskih i unutarnjih neprijatelja.

Svjetski mir
Zalažem se za svijet razvoja i stvaranja, a ne nasilja i prisvajanja. U dostupnoj literaturi obično se navodi da čak 90% do 95% svih znanstvenika u svijetu radi u vojnoj industriji ili s njom povezanim djelatnostima. Najočitiji primjer industrije rata su Sjedinjene Američke Države koje su ujedno i daleko najdominantnija sila NATO-a. Američka državna ulaganja u vojno-industrijski kompleks rastu iz godine u godinu, a trend je počeo još početkom Drugog svjetskog rata s kulminacijom tijekom Hladnog rata. Kada SAD ne bi ratovale one ne bi mogle ekonomski opstati, a za sobom povlače i cijeli svijet koji mora pratiti njihova ulaganja i model “razvoja”. Iz opisanog je potpuno jasno da je SAD sa svojom ekonomijom i vanjskom politikom trajni generator rata, nestabilnosti i ljudskih patnji u svijetu. Zalažem se za mir i dijalog među državama i narodima te za razoružanje svijeta. Daleko najveću opasnost za život na Zemlji predstavljaju nuklearna, kemijska i biološka oružja koja mogu trajno osakatiti ili uništiti biosferu. Sporazum sjeveroatlanskog saveza (NATO) je produžena ruka američkog imperijalizma te Hrvatska u tome ne smije sudjelovati.

Ovrhe i deložacije
Sklonište, ili u modernom obliku stan ili kuća, osnovna je čovjekova biološka potreba. Nalazimo se u situaciji da svaki dan imamo jednu ili dvije deložacije s tendencijom ogromnog porasta. Rast broja ovršenih nekretnina, prema registru Hrvatske gospodarske komore, raste gotovo eksponencijalno iz godine u godinu, a samo je prošle 2013. ovršeno preko 6700 nekretnina. Toliko je ovršeno samo u prvih sedam mjeseci ove godine. Radi se o genocidu kao nastavku politike raskućivanja, osiromašenja i raseljavanja stanovništva ovog prostora. Hrvatska je u ratu, a on se ne vodi puškom, već dugom. U tom ratu svakodnevno primamo poraze i gubimo svoje sugrađane, gubimo svoje domove, a naš generacijama stjecan kapital uzima ovršna mafija kao proviziju za svoj “rad” u obliku ovršnih troškova.

Pretvorba i privatizacija
Zakonom o pretvorbi vlasništvo iz kategorije društvenog prenesno na mladu Republiku Hrvatsku. Zakon o privatizaciji trebao je biti pisan kako bi to golemo vlasništvo prenio natrag na građane koji su ga i stvorili i koji su ga uživali kao društveno. Prema izvješću Ureda za državnu reviziju iz 2001. godine, čak 95% postupaka privatizacije bilo je nezakonito. Ovakvo izvješće prihvatio je Sabor, ali do danas nije podnesena ni jedna kaznena prijava. Cijela stvar je potisnuta i namjerno zaboraviljena i stekao se dojam da je sve završeno te da se tu više ništa ne može. Dužnost je svakog građanina, a pogotovo nekoga tko je na visokoj javnoj funkciji poput predsjedničke da skrbi za društvo i da govori o važnim stvarima i postavlja prava pitanja te da pritišće državne organe i obavještava medije o ključnim problemima kao što je ovaj. Naš narod je opljačkan i mlade generacije traže poništenje te pljačke uz kažnjavanje i lustriranje odgovornih.
http://www.s-p.hr/

OK, problem znamo, sad još samo kak...
wwwg tablice

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #11 : Siječanj 11, 2015, 07:06:28 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/predsjednicki-izbori2014/predsjednicki-izbori-2014-2015-rezultati-izbora-983569/live

hvala ti Boze, ako tako ostane, necemo barem slusati svaki dan region , region i region....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #12 : Siječanj 11, 2015, 08:18:38 poslijepodne »
Kako nećemo ako YUsup opet bude predsjednik??
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: PREDSJEDNIČKI IZBORI U RH
« Odgovori #13 : Siječanj 11, 2015, 11:16:32 poslijepodne »
Habemus Predsjednicu!

Cestitka gospodji Grabar-Kitarevic na pobjedi.Zelim joj mnoge uspjeha i dobru ruku u vaznom poslu.

Ne ocekujem, vec znam ,da nece sramotiti svoju domovinu u inozemstvu, da nece veleposlanici davati ostavke prilikom posjeta nasim prijateljskim zemljama,kao sto smo imali priliku se sramiti u doba mandata precednika 2000-2009.
Znam  de nece sramotiti svoj narod laprdati  o ustaskim gujama u hrvatskim grudima u  stranim parlamentima, opankavati svoju domovinu i vrijedjati izjednjavajuci agresora i branitelja.
Necemo imati predsjednika koji zatvarati oci na zapljenju zastavu, i nece cinkariti svoj narod.

Vjerujem da ce odabrati pravi put o pomiridbi i uzeti pravi stav prema sefu svoje sadasnje stranke, jer za pobjedu nije zasluzan on, vec gospodja Predsjednica.

Ocekujem tezak posao sa sadasnjim sefom vlade, koji je ne samo nesposoban vec i najveci prroblem izlaska i drustvene i ekonomske krize.

Imamo Predsjednicu za bolju buducnost..

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Habemus Praeses / ZEBIRAJNE ZA PREDSEDNICU RH
« Odgovori #14 : Siječanj 12, 2015, 12:22:52 prijepodne »
Imamo Predsednicu - Habemus Praeses*
(* il nekak slično povedano v ženskomu rodu)

1)
DOŠLI SMO VAM KOLINDATI…

Citat:
Došli smo vam kolendati, badnju veče čestitati.
Mi smo došli s vrh Konala u karoci od gospara.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dubrova%C4%8Dka_kolenda

2)
Kolinda je rodom z Grobnika, a Grab(ar) na nemačkomu znači grob(nik).
Dej Bogek da nam sledi bolši i predgrobni (a ne samo zagrobni) život.


3)
Tiha (il glasna ?) se čuje kitara…

Citat:
Usred tišine grada, i usnule ljepote,
tiha se čuje kitara, la musica di notte…

Dubrovački trubaduri - La musica di notte, 03:25
https://www.youtube.com/watch?v=S7bMqSI2S7g


Došli smo vam kolendati - klapa Garmica, 03:17

Došli smo vam kolendati - klapa Garmica
« Zadnja izmjena: Siječanj 12, 2015, 12:41:31 prijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549