Autor Tema: Čačić i njegovi biseri  (Posjeta: 17036 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Jaguar

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #15 : Svibanj 08, 2012, 09:05:22 poslijepodne »
Bilaj i kakve to sve ima veze ukoliko te vjetroelektrane investira privatni investitor?
Privatni kapital i njegova odluka o investiciji. Pa bila i plutajuća, skuplja a država ostvari neku korist kroz realizaciju projekta.
Naravno podrazumijevam kako država nije investitor.
« Zadnja izmjena: Svibanj 08, 2012, 09:07:54 poslijepodne Jaguar »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #16 : Svibanj 08, 2012, 09:10:25 poslijepodne »
bilaj, kaj su to piloni, kao prvo pitanje, a kao drugo, ove plutajuće platforme s vjetroelektranama ...  na čemu stoji turbina ?  :D
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #17 : Svibanj 09, 2012, 08:36:00 prijepodne »
Bilaj i kakve to sve ima veze ukoliko te vjetroelektrane investira privatni investitor?
Privatni kapital i njegova odluka o investiciji. Pa bila i plutajuća, skuplja a država ostvari neku korist kroz realizaciju projekta.
Naravno podrazumijevam kako država nije investitor.

Ključnu stvar si rekao. Ako država nema veze s ovim- onda Čačić nema što govoriti o navedenoj stvari.

Ali opet kako država nema veze s tim a čačičeve njegove izjave su vezane i za državna i za privatna brodogradilišta, te vezano uz HEPove investicije a isti je u državnom vlasništvu.

Bilaj

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #18 : Svibanj 09, 2012, 08:39:22 prijepodne »
bilaj, kaj su to piloni, kao prvo pitanje, a kao drugo, ove plutajuće platforme s vjetroelektranama ...  na čemu stoji turbina ?  :D

A što je to "pitanje"?
A što je to "plutajuće"?
A što je to "platforma"?
A što je to "vjetroelektrana"?
A što je to "turbina"?

Ali najviše što me zanima zašto on spama forum i cijelo vrijeme piše ekstra glupe i provokatorske postove?

Jaguar

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #19 : Svibanj 09, 2012, 08:47:52 prijepodne »
Bilaj i kakve to sve ima veze ukoliko te vjetroelektrane investira privatni investitor?
Privatni kapital i njegova odluka o investiciji. Pa bila i plutajuća, skuplja a država ostvari neku korist kroz realizaciju projekta.
Naravno podrazumijevam kako država nije investitor.

Ključnu stvar si rekao. Ako država nema veze s ovim- onda Čačić nema što govoriti o navedenoj stvari.

Ali opet kako država nema veze s tim a čačičeve njegove izjave su vezane i za državna i za privatna brodogradilišta, te vezano uz HEPove investicije a isti je u državnom vlasništvu.

Ključnu velite? Država ima veze, kak ne, zadatak države je da stvori okružje i potakne investicije a ja sam izričito napomenu kako u tom slučaju država nije investitor i ne mora biti investitor. Čačić itekako ima što govoriti o toj stvari jer je njegov zadatak da potakne investicije i razvoj gospodarstva.

To što neki ne vole Čačića, to je drugi par cipela. U ovoj Vladi jedina dva čovjeka koji nešto vrijede su Čačić i Linić, obojica dovoljno "drski" i "bahati" da naprave nasušno potrebnog reda, ideja, projekata, pomaka na bolje

Hepove investicije su pak drugi par cipela, u tom slučaju je država investitor kao vlasnik HEP-a, odnosno sam HEP kao investitor iz svoje dobiti koju će ostvariti( naravno sada se više neće krasti i ići u Fimi mediju i ine medije i mediokrate).

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #20 : Svibanj 09, 2012, 08:59:23 prijepodne »
Čačić i Linić su drski i bahati, ali Linić radi red, a ovaj nered. Evo što je napisala Vesna Škare Ožbolt o Liniću na svom blogu

LINIĆ -eliminator
Prvi proračun Milanovićeve vlade je usvojen. Iako nije smanjen onoliko koliko je bilo potrebno i ovo je dobar početak. Kažem dobar jer sada zapravo kreće hodanje po trnju. Od svih članova vlade najbolji mi se za sada čini Slavko Linić. Čvrst, nepopustljiv i odlučan pa i u nepopularnim potezima. Takav političar treba biti. Oni koji me poznaju mogu se sjetiti da sam i prije nekoliko godina govorila da mi je Linić bio najbolji ministar u Račanovoj vladi.Bio je tada eliminator nelikvidnosti, a danas mi se čini da krči put jedinom mogućem izlasku iz krize. Oni koji će mu se ispriječiti na put biti će sigurno interesne grupe kojima se ruši zona blagostanja.Te interesne grupe nemaju stranački predznak niti broje krvna zrnca. Njihov interes je samo profit. Objava dužnika koji nisu platili porez državi jedan je od prvih testova Linićeve čvrstine. Želim mu da izdrži. I da ne bude u situaciji sam protiv svih. Svaka politika koja dođe na vlast ima svoj uzlet, kulminaciju i pad. Ovo je period uzleta, bez obzira što sam u oporbi sve dobre poteze pozdravljam, što ne znači da loše neću kritizirati.

http://vesnaskareozbolt.bloger.hr/post/linic-eliminator/15880703.aspx
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2012, 09:01:44 prijepodne tromblon »

Bilaj

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #21 : Svibanj 09, 2012, 09:37:40 prijepodne »
Država ima veze, kak ne, zadatak države je da stvori okružje i potakne investicije a ja sam izričito napomenu kako u tom slučaju država nije investitor i ne mora biti investitor.

U ovom konkretnom slučaju o kojem čačić govori država je investitor.

Ako država preko HEP-a investira u nešto što nije najjeftinije i najisplativije onda će se to odraziti na cijenu el enegrije koja će neminovno morati biti skuplja, a sa skupljom strujom cijelo gospodarstvo trpi.

Jesli li pogledao karte vjetorova za Jadran? Jel vidiš razliku između vjetrova na kopnu, pličacima i otvorenom moru?

Jaguar

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #22 : Svibanj 09, 2012, 09:47:30 prijepodne »
Bilaj, osobno mislim kako za tim nema potrebe, jer imamo dovoljno potencijala na kopnu uz more, što su svakako povoljnije varijante, čitao sam kako su ga mediji krivo interpretirali.
Osim toga upravo ide jedan dobar projekt u Srbiji sa solarnim koletkorima u vrijednosti 2 mlrd eur, to bi svakako za nas mogao biti dobar poučak, jer kako je moguće da takav projekt ode u Srbiju a ne u HR, koja ima sve predpostavke bolje od Srbije (taj projekt se dugo pripremao), to me više brine, zapravo što do sada svih godina u tom smjeru nismo ništa radili, no sad se pokreće i nadam se nekakvom učinku u narednom periodu. Zamislite samo našu Liku i zaleđe Jadrana, prazno a puno sunca i vjetra.

Jaguar

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #23 : Svibanj 09, 2012, 09:51:32 prijepodne »
Čačić i Linić su drski i bahati, ali Linić radi red, a ovaj nered. Evo što je napisala Vesna Škare Ožbolt o Liniću na svom blogu

LINIĆ -eliminator
Prvi proračun Milanovićeve vlade je usvojen. Iako nije smanjen onoliko koliko je bilo potrebno i ovo je dobar početak. Kažem dobar jer sada zapravo kreće hodanje po trnju. Od svih članova vlade najbolji mi se za sada čini Slavko Linić. Čvrst, nepopustljiv i odlučan pa i u nepopularnim potezima. Takav političar treba biti. Oni koji me poznaju mogu se sjetiti da sam i prije nekoliko godina govorila da mi je Linić bio najbolji ministar u Račanovoj vladi.Bio je tada eliminator nelikvidnosti, a danas mi se čini da krči put jedinom mogućem izlasku iz krize. Oni koji će mu se ispriječiti na put biti će sigurno interesne grupe kojima se ruši zona blagostanja.Te interesne grupe nemaju stranački predznak niti broje krvna zrnca. Njihov interes je samo profit. Objava dužnika koji nisu platili porez državi jedan je od prvih testova Linićeve čvrstine. Želim mu da izdrži. I da ne bude u situaciji sam protiv svih. Svaka politika koja dođe na vlast ima svoj uzlet, kulminaciju i pad. Ovo je period uzleta, bez obzira što sam u oporbi sve dobre poteze pozdravljam, što ne znači da loše neću kritizirati.

http://vesnaskareozbolt.bloger.hr/post/linic-eliminator/15880703.aspx

Jel se to ona ponovo uvlači SDP-u, osjećajući pobjednike na sljedećim lokalnim izborima? ;D
Baš mi je nešto skroz čudno što ne hvali Čačića. ;)

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #24 : Svibanj 09, 2012, 10:22:45 prijepodne »
bilaj, kaj su to piloni, kao prvo pitanje, a kao drugo, ove plutajuće platforme s vjetroelektranama ...  na čemu stoji turbina ?  :D

A što je to "pitanje"?
A što je to "plutajuće"?
A što je to "platforma"?
A što je to "vjetroelektrana"?
A što je to "turbina"?

Ali najviše što me zanima zašto on spama forum i cijelo vrijeme piše ekstra glupe i provokatorske postove?

... ma o kojoj temi je riječ, pišeš gluposti. turbina na plutajućoj vjetroelektrani visi na čavlu ili je također postavljena na nekakvom pilonu samo što nije fiksno postavljena na morsko dno ?

citat:
("I nemojmo se zanositi plutajućim platformama odmah. Njih baš i nema za razliku od onih na pilonima a pogotovo onih na kopnu. ")

Bilaj, usput, otvorio sam novu temu, gdje imaš priliku prezentirati svoje  :-*znanje o vjetroelektranama. (da ne zagađuješ temu Čačić i njegovi biseri)

http://www.forumgorica.com/gospodarstvo/vjetroelektrane/new/#new
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2012, 10:26:19 prijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Bilaj

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #25 : Svibanj 09, 2012, 10:24:35 prijepodne »
Bilaj, osobno mislim kako za tim nema potrebe, jer imamo dovoljno potencijala na kopnu uz more...

Upravo to.
Negdje je bila izbačena informacija da je samo 6% od onoga što je ugrađeno u vjetorelektrane u Hrvatskoj iz Hrvatske.

Hrvatska bi trebala prvo investirati u Hrvatske vjetoroelektrane proizvedene u Hrvatskoj i to najjednostavnije - kopnene (ala ono što Končar gradi).

Karte vjetrova govore da je vjetra uvijek više na moru nego na kopnu ali istovremeno kada se konkretno pogleda za potez od pule do zadra ispada da na otocima ima tek malo manje vjetra nego na otvorenom moru.
Praksa izgradnje vjetroelektrana tak nešto i potvrđuje.

Moje laičko razmišljanje jest da treba prvo napraviti jednostavnije stvari prije nego se krene na grandiozne projekte kojih ima tek par u cijelom svijetu.
« Zadnja izmjena: Svibanj 09, 2012, 10:41:14 prijepodne Bilaj »

Bilaj

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #26 : Svibanj 09, 2012, 10:29:17 prijepodne »
... ma o kojoj temi je riječ, pišeš gluposti. turbina na plutajućoj vjetroelektrani visi na čavlu ili je također postavljena na nekakvom pilonu samo što nije fiksno postavljena na morsko dno ?

A što je to "plutajuća vjetroelektrana"?
A što je to "fiksno postavljeno"?
A što je to "čavao"?

Ali najviše što me zanima zašto on spama forum i cijelo vrijeme piše ekstra glupe i provokatorske postove?

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #27 : Ožujak 18, 2013, 08:09:25 poslijepodne »
Zokijov građa(vi)nski Rat(ko)

Morti bi, Radi-mira v kokošarske koalicije, teri HNS-ovec mogel opreti temu “Zoki i negvi bi-seri”?
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2013, 08:36:44 poslijepodne Ljudevit Kaj »
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549