Autor Tema: Čačić i njegovi biseri  (Posjeta: 17250 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Čačić i njegovi biseri
« : Travanj 28, 2012, 01:43:05 poslijepodne »
Otvaram ovu temu jer svakodnevno čujemo nešto novo.

Neki dan u vezi Sanje Kalambure : "Sanja Kalambura? Oh, shit happens!"

Čačić poručio građanima: Malo manje koristite mobitele i imat ćete novac za struju ... što se tiče mobitela, sasvim je u pravu, treba smanjiti, ali cijena struje je ... velika čak i u europskim okvirima na koje se poziva ...

http://www.jutarnji.hr/cacic-porucio-gradanima--malo-manje-koristite-mobitele-i-imat-cete-novac-sa-struju/1024746/

... ali, ako će ovi novci završiti za uhljebljivanje podobnih, menađerske ugovore te izgradnju raznih ljetnikovaca i popunjavanje voznog parka ... ne bu dobro ...
« Zadnja izmjena: Travanj 28, 2012, 01:47:19 poslijepodne koko-vg »
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #1 : Travanj 28, 2012, 04:32:00 poslijepodne »
U energetiku i razvoj se mora i treba ulagati a hoće li, ostaje nam da vidimo, nadam se kako hoće.
Jer postojeće resurse korisitit i amortizirati a ne stvarati nove se pokazalo pogubno, posebno kada k tomu pridodamo i pljačku koja se odvijala cijelo vrijeme do danas, kako svugdje drugdje, tako i u HEP-u.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #2 : Travanj 29, 2012, 07:55:31 prijepodne »
Čačić poručio građanima: Malo manje koristite mobitele i imat ćete novac za struju ...
Radi*darije Čačić; Nemate za kruh? Jedite kolače!
wwwg tablice

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #3 : Travanj 30, 2012, 09:38:08 poslijepodne »
Mi se ovdje prepucavamo, sprdamo no ovo je istina, i sve me strah da je sve bliže Hrvatskoj

"Bijele udovice" zbog krize izgubile sve: Talijani se masovno ubijaju zbog nezaposlenosti i dugova

DESECI Talijanki čiji supruzi su počinili samoubojstvo zbog recesije će u petak marširati ulicama kako bi privukle pozornost na svoju bijedu.

Talijanski mediji su žene više od 25 poslovnjaka koji su se ubili zbog financijskih problema nazvali "bijelim udovicama", a članove njihovih obitelji i njih će u petak voditi Tiziana Marrone, nezaposlena supruga obrtnika koji se prošlog mjeseca zapalio ispred poreznog ureda u Bologni te umro devet dana kasnije, piše Guardian. Organizatori prosvjeda su najavili da će tijekom marša nositi bijele zastave iz bolnice u Bologni gdje je liječen Giuseppe Campaniello nakon što se zapalio.

"Volim te, Giuseppe"

Marrone je postala simbol patnje nakon što je dala nekoliko intervjua te je na nacionalnoj televiziji pročitala suprugovu posljednju poruku. "Draga ljubavi, ja ovdje plačem. Jutros sam otišao malo ranije, želio sam te probuditi i pozdraviti te, no ti si tako dobro spavala te me je bilo strah buditi te. Ovo je ružan dan. Od svih sam zatražio oprost. Za nekoliko mjeseci ćeš postati ujna, i nadam se da će sve proći dobro pa će Danilo i Sara biti sretni, a i ti. Sve vas ljubim. Volim te, Giuseppe", pročitala je pozdravnu poruku koju je napisao njezin suprug na televiziji Marrone.

Sudeći prema podacima Instituta za društvena istraživanja EURES stopa samoubojstava u Italiji raste od 2008. godine. Prosječno su se u 2010. godini u Italiji ubijale dvije osobe, od toga 362 nezaposlenih i 336 poduzetnika. U 2011. je zatvoreno rekordnih 11,615 talijanskih poduzeća. U 2012. godini je najmanje 25, a brojka se kreće do čak 70, ljudi počinilo samoubojstvo koje je bilo povezano sa ekonomskim problemima, posebno su česti slučajevi na industrijskom sjeveru i u sektoru građevinarstva.

"Moja borba nije samo moja..."

Udovice kažu da je premalo dijaloga i nedovoljno pomoći države koje su upale u očaj zbog nezaposlenosti, bankrota i problema sa vraćanjem kredita. "Moja borba nije samo moja, nego i od svih Talijana koji su se našli u mojoj situaciji i gotovo svih udovica iz tih obitelji. Mi jednostavno ne znamo kamo se okrenuti kako bi otplatile dugove", rekla je Marrone. U zadnjih mjesec dana se broj samoubojstava još povećao.

Iako je prosvjed u petak apolitičan, on pokazuje stanje u kujem se nalazi talijansko društvo: kombinaciju gađenja, nemoći i frustracije koju Talijani osjećaju prema političarima. Jedan popularni restoran je ovog tjedna čak objesio i znak "Zabranjen pristup političarima". Talijanske novine su posljednjih tjedana ispunjene naslovima o luksuznom životu korumpiranih političara sa previsokim plaćama, dok se mnoge obitelji bore za preživljavanje zbog mnogo nezaposlenih i novih poreza te mjera štednji koje je uvela vlada tehnokrata Maria Montija.

Kradljivci ostaju slobodni, a oni koji ne mogu platiti porez se ubijaju

"Vlada mora promijeniti zakone, jer nije pravedno to što se događa u Italiji", rekla je Marrone. " s jedne strane imamo one koji kradu i ostaju slobodni, a s druge su oni koji se sami zapale jer ne znaju kako platiti porezne dugove", zaključila je Marrone.

index.hr

Nadam se da ćemo se izvući bez ovakvih crnih i nesretnih stvari.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #4 : Travanj 30, 2012, 09:43:07 poslijepodne »
... a kakve ovo veze ima s Čačićem i njegovim biserima ?   Jel to namjerno pišeš gluposti u krivim rubrikama, bitno je da se piše ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #5 : Travanj 30, 2012, 09:47:45 poslijepodne »
... a kakve ovo veze ima s Čačićem i njegovim biserima ?   Jel to namjerno pišeš gluposti u krivim rubrikama, bitno je da se piše ...

Nije glupost! samo uspoređujem njegove gluposti sa realnim stvarima u Italiji

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #6 : Svibanj 01, 2012, 06:10:27 prijepodne »
otvori novu temu pa tam uspoređuj sebe i Beusa, sebe i Čačića, sebe, sebe i HNS, SDP, Koaliciju ...  i sve normalne koji ne misle kao ti ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline tromblon

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 294
  • Karma: +0/-0
  • HVO
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #7 : Svibanj 01, 2012, 09:01:16 prijepodne »
otvori novu temu pa tam uspoređuj sebe i Beusa, sebe i Čačića, sebe, sebe i HNS, SDP, Koaliciju ...  i sve normalne koji ne misle kao ti ...

kaj sam ja talijan???
gdje spominjem sebe? Beusa? u ovoj temi... tebi se nekaj pobrkalo  ???

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #8 : Svibanj 01, 2012, 09:46:42 prijepodne »
daj se drži teme ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #9 : Svibanj 03, 2012, 08:03:26 poslijepodne »
Nisam pratio je li danas bubnnuo kakvu glupost ... ?
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline mglavovic

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 198
  • Karma: +0/-0
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #10 : Svibanj 03, 2012, 09:43:05 poslijepodne »
Buba Čačić u Borovju!
I JA SAM ANTE GOTOVINA I MLADEN MARKAČ! branim svoje.

Bilaj

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #11 : Svibanj 07, 2012, 05:03:35 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/biznis/cacic-skverovi-ce-graditi-vjetroelektrane-platformama-clanak-406387

I jedan komentar na ovo:
Praviti umjetne otoke unatoc tisucu nasih otoka mi ne izgleda ekonomski racionalno.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #12 : Svibanj 08, 2012, 01:17:06 poslijepodne »
http://www.vecernji.hr/biznis/cacic-skverovi-ce-graditi-vjetroelektrane-platformama-clanak-406387

I jedan komentar na ovo:
Praviti umjetne otoke unatoc tisucu nasih otoka mi ne izgleda ekonomski racionalno.

Da li si slučajno pogledao koju emisiju o vjetroelektranama stacioniranim na moru ?  Nije to Čačićeva ideja, smislili su to i realizirali puno pametniji od njega.
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #13 : Svibanj 08, 2012, 01:25:39 poslijepodne »
Naravno, na moru(pučini) je veća energija vjetra a vjetroelktrane ne ugrožavaju nikoga ni po kom osnovu.
Dakle ekološki gledano 100%, jedino nemam informaciju koliko su kod gradnje skuplje u odnosu na one na kopnu?

Bilaj

  • Gost
Odg: Čačić i njegovi biseri
« Odgovori #14 : Svibanj 08, 2012, 02:40:04 poslijepodne »
@ Jaguar - Vrag je u detaljima.
Vjetroelektrane na pilonima vs vjetorelektrane na plutajućim platformama.

Vjetroelektrane su logički konstrukcijski najjeftinije i najjednostavnije na kopnu pa oni u pličacima pa tek onda one plutajuče. Nama se trebaju prvo isplatiti napraviti domaće vjetroelektrane na kopnu pa u pličacima pa onda otvorene.

I nemojmo se zanositi plutajućim platformama odmah. Njih baš i nema za razliku od onih na pilonima a pogotovo onih na kopnu.
Sagradimo u znajačjnom broju najjednostavnije pa tek onda kompliciranije.

Pa sada pitanje koliko nam se isplati graditi nešto na otvorenoj pučini i osigurati infrastrukturu vs izgraditi nešto na pagu rabu krku il lošinju.
Pogotovo kada gledamo karte vjetrova.