Autor Tema: Gospodarske zone u Velikoj Gorici  (Posjeta: 76875 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #30 : Veljača 04, 2011, 10:30:22 poslijepodne »
Ovo kaj piše u Reporteru, je to pravi početak radova ili "početak radova" onak, samo za slikanje ? Meni više liči na ovo drugo, ali uvjerit ćemo se vrlo brzo ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #31 : Ožujak 03, 2011, 10:52:45 poslijepodne »
3.3.2011
Održan sastanak potpredsjednika Vlade RH Domagoja Miloševića, župana Zagrebačke županije i načlenika Općine Klinča Sela

U srijedu, 02. 3. u prostorijama Vlade RH održan je sastanak sa potpredsjednikom Vlade Domagojem Miloševićem. Na sastanku su načelnik Općine Miljenko Vučković i župan Stjepan Kožić tražili od potpredsjednika Vlade potporu za realizaciju projekata u Općini Klinča Sela. Istaknuto je da je otvaranjem čvora Donja Zdenčina Općina Klinča Sela sa svojih 107 hektara gospodarskih zona postala izrazito interesantna za investitore. Prva veća investicija u zoni Klinča Sela gdje će se graditi objekat od 25.000 m2 trebala bi biti realizirana ove godine.Načelnik Općine Miljenko Vučković tražio je pomoć oko realizacije projekta Općinske obilaznice i gradnje državne ceste od čvora D. Zdenčina prema Kupi za koju je izrađena Studija utjecaja na okoliš. Izgradnja tih cesta izuzetno je važna za razvoj gospodarskih zona, a naročito za razvoj projekt «Zeleni grad Kupinec».Na kraju sastanka potpredsjednik Vlade Domagoj Milošević obećao je potporu u realizaciji zacrtanih planova razvoja Općine.
http://www.klinca-sela.hr/

Jes rekel..?
A ti spavaš...tvoji su kapci teški...
wwwg tablice

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #32 : Ožujak 04, 2011, 09:29:27 prijepodne »
Ja bi uvijek prjie razvijao gospodarstvo, a za ceste i čvorove će se kasnije pokazati potreba.
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2011, 09:50:16 prijepodne krok »
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #33 : Ožujak 04, 2011, 09:51:31 prijepodne »
Mislim da generalno u našoj državi političari mlate praznu slamu, ne žele oni nikakav napredak i pomak na bolje.
Sigurno im to ne odgovara, bez obzira kak se deklariraju i govore u javnosti. Jer kaj god je do sada pokrenuto, sve propada i stvara gubitke , na jednoj strani, a manji dio se bogati- na prevarama.
Ispada da smo narod koji ne zna i ne želi raditi, što nije točno. Jedino ne znam do kada će trajati ovakva vrste tolerancije i apatija na sve kaj se oko nas dešava.
Jer ništa mi novo ne trebamo u bilo kojim poslovnim projektima izmišljati. Treba primijeniti ono kaj radi cijeli svijet, a ne izmišljati komisije, komisija, za komisiju od glavne komisije, itd.
Dok smo radili ,bilo je i imalo se, a sada kad je sve prodano u bescjenje nema se od čega započeti. Mladima se prodaje demagogija i dijele razne socijalne pomoći , a ne otvaraju se nova radna mjesta i ne pruža im se perspektiva. Ministri rade gluposti bez trzaja na licu i uvjeravaju nas kako čine sve da nam bude bolje.
Kad?
Pita me neki dan moje dijete. Gdje ja mogu raditi kad završim školu za dvije godine?
Pa našlo se bu nekaj, možda se popravi situacija u gospodarstvu, probam ja dati malo nade.
A on meni, najbolje je da si ja već sad stanem u red na burzi rada, možda taman onda dođem na red za bilo kakav posel.
I kaj da mu velim, kad si iskreni mislim ,da je dijete stvarno u pravu.
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #34 : Ožujak 04, 2011, 10:04:33 prijepodne »
Mislim da generalno u našoj državi političari mlate praznu slamu, ne žele oni nikakav napredak i pomak na bolje.
...
Pita me neki dan moje dijete. Gdje ja mogu raditi kad završim školu za dvije godine?
Pa našlo se bu nekaj, možda se popravi situacija u gospodarstvu, probam ja dati malo nade.
A on meni, najbolje je da si ja već sad stanem u red na burzi rada, možda taman onda dođem na red za bilo kakav posel.
I kaj da mu velim, kad si iskreni mislim ,da je dijete stvarno u pravu.

Kad nas je stvorena kasta koja živi od politike na ovaj ili onaj način. Oni žele samo to da stanje ostane kao što je te da oni i dalje mogu uživati svoje privilegije, biti zapošljavani po političkoj liniji na mjesta koja su stvorena za udomljavanje političkih podobnih. Ne razmišljaju oni o općem dobru i napretku već samo o vlastitoj guzici.

Neki dan sam čuo na radiju kako je veliki broj onih s diplomom na burzi. Prije odabira zanimanja trebalo bi vidjeti kakvo je stanje sa zapošljavanjem. Mislim da nema smisla da dijete ide na fakultet gdje se na prvo zapošljavanje prosječno čeka 7 godine ili u struku za koju nema potrebe na tržištu. Ono na što se nove generacije trebaju pripremiti je da će u svom životu možda nekoliko puta promijeniti zanimanje, a klinci koji sada idu u osnovnjak možda će se baviti zanimanjem koje sada još ne postoji.


Bilaj

  • Gost
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #35 : Ožujak 04, 2011, 06:54:45 poslijepodne »
Kad nas je stvorena kasta koja živi od politike na ovaj ili onaj način. Oni žele samo to da stanje ostane kao što je te da oni i dalje mogu uživati svoje privilegije, biti zapošljavani po političkoj liniji na mjesta koja su stvorena za udomljavanje političkih podobnih. Ne razmišljaju oni o općem dobru i napretku već samo o vlastitoj guzici.

Upravo iz tog razloga političari se svađaju javno i prepucavaju oko bezveznih stvari samo kako bi taj svoj krug eksluzivnosti očuvali da se slučajno ni jedan pametan čovijek ne primi politike.

Jaguar

  • Gost
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #36 : Ožujak 04, 2011, 06:57:07 poslijepodne »
Kad nas je stvorena kasta koja živi od politike na ovaj ili onaj način. Oni žele samo to da stanje ostane kao što je te da oni i dalje mogu uživati svoje privilegije, biti zapošljavani po političkoj liniji na mjesta koja su stvorena za udomljavanje političkih podobnih. Ne razmišljaju oni o općem dobru i napretku već samo o vlastitoj guzici.

Upravo iz tog razloga političari se svađaju javno i prepucavaju oko bezveznih stvari samo kako bi taj svoj krug eksluzivnosti očuvali da se slučajno ni jedan pametan čovijek ne primi politike.

meni je najbolji primjer za to Đakić, u očima mu se vidi kako nam se svima smije u lice a tek kad otvori usta i nešto kaže.

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #37 : Ožujak 04, 2011, 08:00:31 poslijepodne »
Još nisam vidio da je neka politička stranka izašla sa konkretnim prijedlogom i riješenjem za podizanje gospodarstva u Hrvatskoj, jačanje proizvodnje, izvoza,..

Sanader je oštetio sve tvrtke do maksimuma, a oporba  i dalje samo kukuriče   jer da je su građani prepoznali nove lidere nebi zapalili zastavu največe oporbene stranke.

Mislim da je veliki dio političara u Hrvatskoj "potrošen" u biti, neki nikad ni nisu bili sposobni napraviti i jedan milimetar prema pozitivnom.
Najboli su mi oni saborski zastupšnici koji se razumiju u SVE! Koja je to komedija.... Do kada čemo glasati za amatere, do kada će Hrvatsku, našu zemlju za koju su krvarili Trombloni i jastrebi voditi ljudi koji danas obezvrijeđuju te iste branitelje i koji su za vrijeme rata bili tko zna gdje.

Tko će i kada pokrenuti gospodarstvo u HR?
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2011, 08:07:59 poslijepodne krok »
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #38 : Ožujak 04, 2011, 08:28:43 poslijepodne »
Joža, Mlačanin, mene ispravljate oko koje čega, a sami sudjelujete u raspravama koje imaju veze opčenito sa gospodarstvom, ali nemaju veze sa gospodarskim zonama u VG ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Jaguar

  • Gost
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #39 : Ožujak 04, 2011, 08:30:12 poslijepodne »
Još nisam vidio da je neka politička stranka izašla sa konkretnim prijedlogom i riješenjem za podizanje gospodarstva u Hrvatskoj, jačanje proizvodnje, izvoza,..

Najboli su mi oni saborski zastupšnici koji se razumiju u SVE!

Vidjeti ili ne vidjeti je subjektivna slabost ili prednost, ovisna i o tome u kakvom društvu se čovek kreće, koliko hoće i želi vidjeti ili ne vidjeti, čuti ili ne čuti, slušati a ne čuti, itd.

Saborski zastupnici se upravo trebaju razumjeti u sve i raditi na sebi i tome da se razumiju u sve, bar površno. Zašto?
Upravo zato jer odlučuju o zakonima koji su iz velikog broja različitih područja kako stručnih tako i općenitih, humanih, socijalnih i inih , a o kojima ovosimo svi mi i kako će nam sutra biti.


primjer jučerašnja rasprava u Saboru oko poticanja prodaje stanova, subvencioniranja države itd.
Maras je bio poptuno u pravu sa dva amandmana, dakle cijena stana 1600 eur(dakle niža od 1900) i fiksna kamatna stopa kroz cijelo razdoblje kredita. Zašto to saborska većina nije prihvatila? Ili nerazumije ili radi protiv interesa građana a za interes banaka i investitora. Naravno da se zastupnici trebaju i potruditi da se razumiju u što više problematike, jer jedino tako mogu kvalitetnije donositi zakone. To što ti svojim poznatim pisanjem aludiraš na nekoga, to je drugi par cipela i nije za ovu temu.

ako sam skrenuo sa teme ispričavam se, teško se usko držati teme jer ode se ponekad u širi kontekst teme.

Idemo se vratiti temi, kako napreduju gospodarske zone od trenutka zadnjih slikavanja za Reporter?
Jeli Grad napravio što novo u smislu poticanja i privlačenja investitora? Zašto se novi pogon za proizvodnju salveta i toaletnog papira uskoro seli u Pisarovinu a ne u gospodarsku zonu?
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2011, 08:42:23 poslijepodne Jaguar »

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #40 : Ožujak 04, 2011, 09:14:31 poslijepodne »
Bolje neka se gospodarstvenici bave gospodarstvom, lijecnici zdravstvom,... Upravo kada se Saborski zastupnici bave svime i svacim dolazi do glupih zakona kao npr. Rad trgovina usred turisticke sezone do 21 sat. Kak se ono veli puno baba kilavo djete. Zato kazem trebaju nam sposobni novi ljudi u Saboru.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Offline krok

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 237
  • Karma: +0/-0
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #41 : Ožujak 04, 2011, 09:21:23 poslijepodne »
Uvazeni Jaguar slazem se s Vasom tezom Vidjeti ili ne vidjeti je subjektivna slabost ili prednost, ovisna i o tome u kakvom društvu se čovek kreće, jer netko stvara novac i puni drzavni proracun, a netko zivi na drzavnoj sisi naravno da se to dvoje ljudi nemoze kreteti u istom drustvu. samo je u tome lose da ovi koji su na drzavnoj sisi kroje buducnost onima koji pune proracun.
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu

Jaguar

  • Gost
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #42 : Ožujak 04, 2011, 10:44:43 poslijepodne »
Uvazeni Jaguar slazem se s Vasom tezom Vidjeti ili ne vidjeti je subjektivna slabost ili prednost, ovisna i o tome u kakvom društvu se čovek kreće, jer netko stvara novac i puni drzavni proracun, a netko zivi na drzavnoj sisi naravno da se to dvoje ljudi nemoze kreteti u istom drustvu. samo je u tome lose da ovi koji su na drzavnoj sisi kroje buducnost onima koji pune proracun.

uvaženi krok istina je, znam kako se puni proračun jer i sam sudjelujem u tome.
Netko će se uvijek morati baviti i politikom te donositi odluke i upravljati na svim razinama, to nikada nećemo izbjeći, jer oni koji se bave gospodarstvom istinski nemaju vremena i za sudjelovanje u poltici, međutim političare i sve nivoe upravljanja treba prisiliti na odgovornost, kako zakonskim okvirima tako i svim drugim pritiscima, odgvornost i samo odgovornost.
Primjer koji sam naveo predhodno iz Sabora upravo pokazuje neodgovornost prema građanima, na način da se ne štite građani, na koncu tako smo uglavnom sve i privatizirali, sjetimo se HT gdje isto tako nisu građani zaštićeni nego se i dan danas pogoduje Nijemcima, na način da plaćamo stvari koje ne bi trebali plaćati a da istovremeno oni koriste infrastrukturu koju smo mi, naši očevi, naši djedovi stvarali, kroz što se oni enormno bogate. Metaforički rečeno vi meni kupite Auto da taksiram i sva zarada ide meni, Vama paprika.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #43 : Ožujak 04, 2011, 10:48:09 poslijepodne »
Zašto se novi pogon za proizvodnju salveta i toaletnog papira uskoro seli u Pisarovinu a ne u gospodarsku zonu?

Predsjednik Josipović u Donjoj Lomnici otvorio pogon za "antirececijski toaletni papir" 23.02.2011

Tvrtka Delt papir, koja je u sastavu Tardi grupe, pustila je u rad postrojenje za proizvodnju papirnate galanterije u koji je uloženo 18,5 milijuna kuna. U novom postrojenju proizvodit će se papirnati kuhinjski ubrusi i toaletni papir, a nalazi se u unajmljenim prostorima Industrogradnje u Donjoj Lomnici u blizini Velike Gorice.
...
http://www.vgdanas.hr/predsjednik-josipovic-u-donjoj-lomnici-otvorio-pogon-za-antirececijski-toaletni-papir-2253.aspx

Teri?
Ovaj sigurno ne.
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: Gospodarske zone u Velikoj Gorici
« Odgovori #44 : Ožujak 04, 2011, 10:52:25 poslijepodne »
Bolje neka se gospodarstvenici bave gospodarstvom, lijecnici zdravstvom,... Upravo kada se Saborski zastupnici bave svime i svacim dolazi do glupih zakona...

to je u Saboru prije svega nemoguće razdvojiti jer sabor je skup svega pomalo.
Drugo, glupe odluke u Saboru se ne donose zato što oni neznaju što je bolje, nego što sporadi privatnih i stranačkih interesa ne donose zakone koji će prije svega zaštiti građane koje tamo predstavljaju, nego zbog uvjek nekih viših intersa, koji s građanima nemaju nikakve dodirne točke. Dolazimo opet do odgvornosti. To moraju prepoznati birači na Izborima i kazniti ukoliko žele biti zaštićeni bolje u nekom narednom preriodu.