Autor Tema: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača  (Posjeta: 23199 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

De Loren

  • Gost
Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« : Prosinac 26, 2009, 09:55:03 poslijepodne »
Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača



Primorsko-goranska, Istarska
26. siječnja 2010.

Osječko-baranjska, Vukovarsko-srijemska
3. ožujka 2010.

Međimurska, Varaždinska, Koprivničko-križevačka
3. ožujka 2010.

Zadarska, Šibensko-kninska
3. ožujka 2010.

Dubrovačko-neretvanska
3. ožujka 2010.

Bjelovarsko-bilogorska, Virovitičko-podravska, Brodsko-posavska
20. srpnja 2010.

Karlovačka, Ličko-Senjska
17. kolovoza 2010.

Splitsko-dalmatinska
17. kolovoza 2010.

Grad Zagreb, Zagrebačka, Sisačko-moslavačka,
Krapinsko-zagorska
5. listopada 2010

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #1 : Prosinac 27, 2009, 10:23:23 prijepodne »
Znači, bez kutijice pokraj TV-a više niš... radije si kupim u dućanu receiver za digital bez bona Vlade, kojim štedim 80 kuna ali se automatski prijavim na listu pretplatnika (zar ste mislili da vam Vlada nekaj poklanja??)...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Trs

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #2 : Prosinac 27, 2009, 11:23:32 prijepodne »

A što ova tema radi u forumu o kulturi i umjetnosti?!  ???

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #3 : Prosinac 27, 2009, 03:06:16 poslijepodne »
Sledge, jasno je da ne stedis nista, toje samojedan mjesecpreplate manje, a ako ne placas preplatu, onda si ustedio desetine tisuca kuna:)
No mene sada zanima, dobio sam bon, kupio neki prijemnik Haier u Konzumu za 150 kn (minus 75 bon), i sada kad pocne emitiranje digitalne tv, potpuno emitiranje mislim, oce li se emitirati i u 16:9 formatu (tv mi nije full hd, pa moram imati prijemnik). Mislim ono, vec mi dosadno par godina gledati sa odrezanim krajevima ekrana, naravno, osim kad gledam DVD ili Divx.

port

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #4 : Siječanj 15, 2010, 10:28:35 poslijepodne »
pa kaj nemaš na TV-u mogućnost prilagodbe na 16:9 ?
Na mom daljincu ima gumbek "aspect" i kad to pipnem on izlista kak sve ekran može izgledati.
Ja sam si sve programe narihtal na 16:9.
Ne znam zakaj su tebi odrezani? 
:-\

A osim toga .... to s reciverima - kupiš uz bon s popustom i za 2-3 mjeseca ti se sprdne da nebuš više gledal TV.
Kaj onda s tim reciverom i/ili 75 kn?
Odnijeti Josipoviću ?
 ;)

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #5 : Siječanj 16, 2010, 12:36:55 prijepodne »
Druze port... stavis na 16:9 i onda gledas male debele ljudeke kako hodaju po ekranu!

Tur

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #6 : Siječanj 16, 2010, 08:28:42 prijepodne »
Zanima me jedna stvar. Imam dva televizora koji su udaljeni cca 14 metara. Kada za nekoliko dana dobijem digitalni prijemnik, hoću li moći oba televizora spojiti na isti?

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #7 : Siječanj 16, 2010, 10:43:47 prijepodne »
... Imam dva televizora koji su udaljeni cca 14 metara. Kada za nekoliko dana dobijem digitalni prijemnik, hoću li moći oba televizora spojiti na isti?

Pazite sad mene  ;) , ja znam.

Moći ćete spojiti oba TV na taj prijemnik, ali ćete u tom slučaju na oba TV gledati isti program.
Znači za svaki TV njegov prijemnik. Ili kupiti TV koji ima u sebi ugrađen taj neki šarafić  ::) ili karticu ili kod ili kak se već zove.
 

Tur

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #8 : Siječanj 16, 2010, 10:56:36 prijepodne »
Pazite sad mene  ;) , ja znam.

Moći ćete spojiti oba TV na taj prijemnik, ali ćete u tom slučaju na oba TV gledati isti program.
Znači za svaki TV njegov prijemnik. Ili kupiti TV koji ima u sebi ugrađen taj neki šarafić  ::) ili karticu ili kod ili kak se već zove.
Zahvaljujem.  :)

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #9 : Siječanj 16, 2010, 12:00:11 poslijepodne »
E pa ne znam da li bi se na ovo pitanje sa dva televizora koji su udaljeni cca 14 metara moglo tak jednostavno odgovoriti. Ovaj odgovor od plemenitašice je u svakom slučaju točan, ak imaš jedan tuner možeš gledat samo taj program koji je naštelan na tom jednom tuneru.

Međutim po mojem je ovo:
Moći ćete spojiti oba TV na taj prijemnik, ali ...
vrlo upitno.

Uzmimo za primjer da imam jedan TV u dnevnoj, i jedan u spavaćoj i nikad ih ne gledam niti imam namjeru ih ikad gledat istovremeno. U tom slučaju mi je teoretski jedan tuner dost. Ali kak da spojiš jedan tuner sa dva televizora koji su 14 metara udaljeni? Jel ima scart kabl sa dužinom od 14 metara? Ali i da ima, kolko je u tom slučaju kvalitetan taj signal?

Meni se čini da ni u tom slučaju nemreš izbjeći da kupiš 2 tunera.

Samim time kaj možeš mijenjati programe samo na tom jednom tuneru, pa ak je on u dnevnoj, onda u spavaćoj nemreš mijenjat programe. I obrnuto. To bi išlo jedino ak bi imal daljinski čiji signali idu kroz zidove, znači koji funkcionira elektromagnetski. Međutim, ovi novi svi funcioniraju sa infracrvenom svjetlošću. Tak da bi i tu bil problem.

Dobro, kod ovog zadnjeg ja sam samo pretpostavio da na toj udaljenosti od 14 metara ima zid, ak nema onda to ni problem.
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2010, 12:12:39 poslijepodne BobRock »

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #10 : Siječanj 16, 2010, 12:16:37 poslijepodne »
E pa ne znam da li bi se na ovo pitanje sa dva televizora koji su udaljeni cca 14 metara moglo tak jednostavno odgovoriti.

Dobro, sad, mislim… pa nisam računala na udaljenost, to sam preskočila kao nevažan podatak, kao da je uvijek važna duljina?   ;) ::)  :)

Tur

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #11 : Siječanj 16, 2010, 01:19:35 poslijepodne »
Duljina može predstavljati problem, kao u ovom slučaju.  :) Tako da je sa scartom to teško izvedivo. Međutim, postoji više načina spajanja prijamnika sa TV-om. Čak da i uspijem to nekak spojiti, čini mi se da bum radije uzel 2 prijamnika nego se svađal sa ukućanima kaj se bu gledalo.

Offline Newbie

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 1047
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
  • Stručnjak za potpuno nevažne stvari
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #12 : Siječanj 16, 2010, 01:24:50 poslijepodne »
Bob rock je to dobro odgovorio... jedino je zaboravio reci da je malo prijemnika sa dva izlaza za tv, eventualno da se stavi onaj razdjelnik za scart. A i na koju se udaljenost moze prenjeti cisti video signal, ni to bas neznam, mozda di na wikipediji pise. Ima ih i sa HDMI kablom, a i on mislim da nije funkcionalan bas na vise od 4 m. Zato, dva prijemnika su ti ukupno 300 kn, i to ti je najbolje rjesenje! A da si posteno placao preplatu, he, kostali bi te samo 150 ukupno:)

plemenitashica

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #13 : Siječanj 16, 2010, 01:54:26 poslijepodne »
......... Čak da i uspijem to nekak spojiti, čini mi se da bum radije uzel 2 prijamnika nego se svađal sa ukućanima kaj se bu gledalo.

A zašto ne kupite novi TV sa ugrađenim DVB prijemnikom i MP2 signalom.

Moji doma već 2 godine gledaju taj MP 2 signal, a gledaju i HD HRT promo signal koji je stvar mrak i slika je besprijekorna. Jedino kaj HTV te promo slajdove nikak da dogradi, pa su stalno jedni te isti.
Ali kad se gleda slap na Plitvicama, dođe ti da ideš popiti vode iz ekrana.  ;)
I snimaju si filmove na HDD recorder u full HD tehnologiji. (to su mi rekli da napišem, jer ja to ne kužim)

Tur

  • Gost
Odg: Rokovi gašenja analogne mreže TV odašiljača
« Odgovori #14 : Siječanj 16, 2010, 02:01:31 poslijepodne »
Kupio sam nedavno Philipsovu plazmu. Ima digitalni prijemnik i gledamo najnormalnije već par tjedana. Međutim, to je na katu, ovaj slučaj imam u prizemlju. Nema se baš novaca za 2 nova TV-a u tako kratkom razdoblju. To je tak kad svatko hoće svoj televizor (5 ih je u kući). Sad ne znam kaj budemo riješili. Izgleda da će trebati i 5 prijemnika, ali sve mi se čini da neki ipak nebudu imali svoj TV u kući.  :)
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2010, 02:03:34 poslijepodne Tur »