Autor Tema: Šljunak na cesti  (Posjeta: 7905 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Šljunak na cesti
« : Svibanj 19, 2010, 09:49:57 poslijepodne »
Svaki put kad se dogodi neko održavanje ceste Mala Buna - Šiljakovina (to je županijska cesta pa temu smještam ovdje) dogodi se ista priča. Šljunak se istovari na hrpe na pojedinim dijelovima, a onda ga prilikom poravnjavanja radnici razbacaju po cesti, i to obično u najopasnijim zavojima ostave najviše šljunka na cesti. Jučer ili danas su napravili još veći cirkus, izgleda da su šljunak poravnavali s nekim strojem i više je šljunka završilo na cesti nego uz rub ceste.

Kako to izgleda možete pogledati na slici: http://yfrog.com/3wj6iij

Može se dogoditi da netko izleti sa ceste jer su zavoji sada kao klizališta, a može vas pogoditi i kamen kojega lansira vozilo ispred vas.

Za ovakav fuš posao mora netko odgovarati jer ako svuda rade ovako onda ugrožavaju sigurnost prometa gdje god ti fušeri rade.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #1 : Svibanj 20, 2010, 11:08:56 prijepodne »
...
Za ovakav fuš posao mora netko odgovarati jer ako svuda rade ovako onda ugrožavaju sigurnost prometa gdje god ti fušeri rade.

Vidiš, ovo je zanimljiva tema. Pitam se, jel kod nas itko odgovara za takav fuš? Ima li gdje ikakav zakon ili odredba ko za takve fušove odgovara i kako odgovara?

Primjerice, ako u gradu nešto rade po cesti, recimo "poprave" neki šaht na cesti i time ga spuste koji centimetar niže (ili više) od razine ceste. Sad ako neki auto tuda prođe, naravno dozvoljenom brzinom, i sebi time ošteti amortizer, ili mu pukne guma, da li ima ikakve šanse da bude odštećen od tog ko je odgovoran za kvalitetu ceste, u ovom slučaju vjerojatno grad? Da li je ko čul za koji takav primjer?

Ovo pitanje vjerojatno utopijsko, ali čuo sam za slučajeve van lijepe naše gdje to funkcionira.

Oću reći, da se sad nadovežem s temom, dok got kod nas nema stvarno odgovornih, a ne samo teoretski odgovornih, kod nas bu se i dalje delal fuš.

A zakaj bi se onaj odgovorni za taj rad na cesti bezveze zabrinjaval? I tak je slabo plaćen, i tak mu se žuri obaviti još 10 zakrpa kojih mora taj dan napraviti, koje mu je za taj dan isplaniral neki neiskusni i nedovoljno kvalificirani mladi šef, koji je, naravno, putem veze došel na to radno mjesto. Da ne pričam da i tak nema pravog materijala i pravog alata da se to popravi kak spada - nije bilo dosta novaca u proračunu, potrošilo se na neke važnije i unosnije poslove sa bratićem od šefa. Ali to se navek tak delalo, pa zakaj bi sad zmišljal toplu vodu? A osim toga, žuri mu se na gablec, a posle mora pokupiti djecu iz vrtića i skočit do banke, tak da ga moramo i mi malo razumijeti...  >:(

Di ćeš bolju sliku Hrvatske od tog zavoja na cesti? To je više nego tipično, više govori o nama, našem karakteru i stanja u našoj zemlji nego ne znam kolko psiholoških profila i nekih stručnih analiza hrvatskog mentaliteta.
Živjela Hrvatska!

shaka zulu

  • Gost
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #2 : Svibanj 20, 2010, 09:18:17 poslijepodne »
Po slike teško da moreš dokazati da je to greška Županijske-šuder su mogli na cestu nahitati ovi kaj se voze ponjem (krajcajne,rezanje zavoja,..).

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #3 : Svibanj 20, 2010, 09:42:04 poslijepodne »
Po slike teško da moreš dokazati da je to greška Županijske-šuder su mogli na cestu nahitati ovi kaj se voze ponjem (krajcajne,rezanje zavoja,..).

Nisu, vide se točno tragovi bagera kojim su poravnavali.

shaka zulu

  • Gost
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #4 : Svibanj 20, 2010, 09:51:13 poslijepodne »


Ovo zacajhnano ni od bagera a za ove v dolnem desnem čošku nemreš dokazati da je od njihovoga bagera...Ak ti se kaj dogodi tam pozovi mileke na uviđaj,za mesec dan podogni zapisnik i tuži.Nadam se da imaš živcov i časa...  ;D
« Zadnja izmjena: Svibanj 20, 2010, 10:17:29 poslijepodne kuntakinte »

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #5 : Svibanj 21, 2010, 11:54:13 prijepodne »
Pa ljudi - o čemu se vi svadite??

Nebitno je od kojeg je vozila, i od čijeg je vozila cesta oštećena. Odgovornost je onoga u čijoj je ta cesta nadležnosti, tj. tko je za nju odgovoran u svakom pogledu, tko ju mora održavati, čistiti i paziti/osiguravati da ista svakog trenutka sigurna za promet.

Drugim riječima, da nastradaš na toj cesti zbog njezinog lošeg stanja, odgovoran je onaj tko ju je trebao čistiti i održavati. Ako su to Županijske ceste, protiv njih se podiže tužba i postavlja odštetni zahtjev. Iste imaju svoje službe ophodnje ceste i održavanja istih, tako da je stvar jasna.

Da nebi išel vještačiti čija je to guma prešla prek tog šodra... svašta!!  :o
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline šlapica

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 48
  • Karma: +0/-0
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #6 : Lipanj 21, 2010, 11:15:44 poslijepodne »
Na to pitanje može vam odgovoriti Tomo Vidović na prvoj sjednici !

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #7 : Lipanj 22, 2010, 11:44:18 prijepodne »
Što će biti kada bi neki motociklist pao u tom zavoju zbog šljunka i pijeska na cesti, aoji tamo ne smije biti?? Tko će plaćati odštete??

Da se zakonski može tužiti ne samo tvrtka, nego osobno, imenom i prezimenom, i odgovornu osobu u tvrtci za takav nemar - da vidiš kako bi se šefovi odjednom potrudili da sve štima, ovako su oni veliki glavonje kada treba srati, šefovati, uzimati i uživati privilegije i glumiti velevažne face, a kada treba odgovarati (jer imaju velike plaće upravo na ime nekakve "odgovornosti"), onda ih nema nigdje, onda bi uvodili supsidijarnu odgovornost...

Stari moj, da je tog šefa tužiti da on osobno od svoje imovine i dohodaka pokriva nastale štete, invalidnine ili smrtne odštete - odmah bi se krpale sve rupe, osobno bi prošao službenim autom i provjeravao, te utvrdio nedostatke, pozivao na red ophodnju ceste i svoje podređene, i sustav bi funkcionirao onako kako i treba funkcionirati.

No dok šefovi ne budu smatrali svoje pozicije samo kao povlašteno mjesto za isticanje njihova napuhanog ega, bez prave odgovornosti, do tada ćemo imati taj vakuum u kojemu običan čovjek može biti samo gubitnik.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Jebedo

  • Ja samo gledam
  • *
  • Postova: 9
  • Karma: +0/-0
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #8 : Listopad 13, 2010, 12:35:53 prijepodne »
Nebitno je od kojeg je vozila, i od čijeg je vozila cesta oštećena. Odgovornost je onoga u čijoj je ta cesta nadležnosti, tj. tko je za nju odgovoran u svakom pogledu, tko ju mora održavati, čistiti i paziti/osiguravati da ista svakog trenutka sigurna za promet.

[/quote] Svaki izvodjac radova bilo da je kooperant ili firma koja odrzava ceste duzni su nakon zavrsenih radova ocistiti cestu od blata ili materijala kojim su popravljali istu, ako to ne rade treba ih prijaviti nadleznim tijelima u ovom slucaju njihovim sefovima jer za to nisu krivi sefovi vec ljudi koji su tu dosli sa kamioncekom sudra odkipali pola zatackali sa lopatama prepeljali se tri puta sim tam otisli na vec 7 pivu u kafic vratio se sime te zatim izvadili 10 litara benzina iz kamiona za privatne potrebe i ostali suder odpeljali k sebi na vikendicu.

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #9 : Studeni 16, 2010, 09:52:59 poslijepodne »
Taj šljunak nije samo slučaj na županijskoj cesti prema Šiljakovini. Potpuno ista situacija je na cesti Jagodno - Čička poljana. Između skretanja za Ribnicu i dalje prema Čičkoj Poljani je cesta u katastrofalnom stanju. Rupa na rupi, bankine sporadično nasipavane, isto tako krpane rupe
 (i jedna mala digresija - dok sam se vozio jednog jutra na posao, sretan jer su rupe zakrpane, skoro sam otkinuo kotać na autu, jer su veliku rupu namjerno ostavili nasred ceste zbog nedostatka materijala za popravak),
 bageristi koji trgaju prilaze u dvorišta pod izlikom da poravnavaju bankinu, odokativno određivanje koja rupa je za krpanje, a koja nije...itd...itd.
Žalosna stvar je u tome da sam za elaborat o priključenju na tzv. "županijsku cestu" platio oko 10.000Kn, a to poslije nitko nije niti pogledao. U Remetincu, gdje je sjedište županijskih cesta, sjedi neki isfrustrirani lik kojem je jedini posao da zavlaći i govori kako nema novaca za popravke, a kanali uz cestu zatrpani, bankine zarasle u grmlje i još gorje - u drveće...

Ah, samo konstatiramo da je situacija loša, a da je odgovornost nepoznata rijeć u hrvatskom jeziku.

pozdrav

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #10 : Studeni 16, 2010, 10:12:04 poslijepodne »
Svaka čast, odlično rečeno...  :)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Šljunak na cesti
« Odgovori #11 : Studeni 16, 2010, 10:20:10 poslijepodne »
Samo da spomenem da je stanje u Šiljakovini još lošije. Postavljanje cijevi za magistralni vodovod rezultiralo je uništenjem desnog ruba ceste (mislim da će nakon djelovanja zime i smrzavanja desna strana cesta postati neupotrebljiva), a skretanje u ulicu Ivana Šabana je puno šljunka i cijeli početak ulice je totalno rasturen.