Autor Tema: IVANJE U BUŠEVCU  (Posjeta: 25688 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
IVANJE U BUŠEVCU
« : Lipanj 16, 2010, 01:11:36 prijepodne »
NAJAVA
 
OGRANAK "SELJAČKE SLOGE" I MJESNI ODBOR BUŠEVEC

POZIVAJU VAS NA IVANJE U BUŠEVCU

i

TUROPOLSKU SVADBU


koja će se održati u Buševcu
ljetna pozornica iza Doma kulture

27.06. 2010.g. u 18.00 sati



http://www.oss-busevec.hr/
 

shaka zulu

  • Gost
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #1 : Lipanj 23, 2010, 06:51:06 poslijepodne »
Ivanje u Buševcu
23.06.2010. Kultura 
Ogranak „Seljačke sloge“ Buševec poziva na proslavu Ivanja u Buševcu. Trodnevna manifestacija započinje u petak 25.lipnja tradicionalnim malonogometnim turnirom na ŠRC-u Zvrnik, dok u večernjim satima organizatori pripremaju pivijadu uz ribice i tamburaše.

Kaj su jeli naši svati
Buševčani će otvoriti vrata „čardaka“ u etno zadruzi Buševec i to u subotu u 19:30 sati, a isti dan bit će održana degustacija hrane „Kaj su jeli naši svati“. Povodom 90 godina OSS-a Buševec domaćini pripremaju svečanu sjednicu, a u prostorijama škole posjetitelji će moći pogledati izložbu drvene arhitekture Turopolja, autora Margarete Biškupić i Franje Švarca.


Velika Turopoljska svadba
Centralno događanje je u nedjelju kad domaćini pozivaju na veliku turopoljsku svadbu. Prikaz svadbenih običaja, pjesama i tradicije u kući turopoljskog plemitaša Vida Lackovića pogledajte od 18 sati, a uz Buševčane, na svadbu pristižu i svati iz Mraclina i Donje Lomnice.
Postanite i vi svat na Turopoljskoj svadbi, kupite kiticu, popijte kapljicu, probajte turopoljske specijalitete i dobro se zabavite. I ove je godine oko vanjske pozornice organiziran Ivanjski semen s domaćim proizvodima, etno rukotvorinama, vozit će tu kočije i konji, imat ćete priliku gađati lukom i strijelom, djeca neka posjete animacijske radionice ili Andautonijski šator, a nepce zasladite uz domaću gibanicu. Ne propustite ni paljenje ivanjskog krijesa kojim ćemo zazvati novu gospodarsku godinu.

Svi ste pozvani!
http://www.rvg.hr/index.php?id=3133

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVAJNE V BUŠEVCU
« Odgovori #2 : Lipanj 25, 2011, 05:21:36 poslijepodne »


POZIVLEMO VAS NA

IVAJNE V BUŠEVCU 2011

tero bu se održalo v Buševcu
25-26.06. leta 2011.

Plakat:
http://www.oss-busevec.hr/Geometrija/ivanje2011.htm

Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #3 : Lipanj 25, 2011, 05:23:36 poslijepodne »
Jesu napisali koliko košta ulaznica na prostor svih tih događanja?  >:D >:D >:D  ::)
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVAJNE V BUŠEVCU
« Odgovori #4 : Lipanj 25, 2011, 05:45:33 poslijepodne »
Vulaz je zabadava.
Naplačuje se "samo" pijača i jelača (gulaš, ..).

(Lani na „Turopolske svadbe“ su se naplačivale svadbene kitice (10 kuni), „za svate“, teri su tak bili del događajna.
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #5 : Lipanj 26, 2011, 11:55:04 prijepodne »
Lani se je naplaćivao ulaz na SVA događanja, tj. ulaz u prostor gdje se sve i održavalo. Ove godine imaju velikog sponzora (koji bu valjda platil da ne moraju posjetitelji), pa bu valjda besplatno ući i sve vidjeti. Jer ako se bude naplaćivalo... obzirom da podmuklo ni prošle godine nisu nigdje rekli da se naplaćuje, a kada je čovjek došao, iz gužve bi netko samo rekel - "dobar dan, karta je 10 kuna po osobi...", po sistemu dovođenja pred gotov čin, što je sramota...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #6 : Lipanj 26, 2011, 12:42:55 poslijepodne »
Valjda se bu Holetić isprsil ...  ima lepi prostor, a bome i lepu reklamu ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #7 : Lipanj 28, 2011, 11:02:06 poslijepodne »

Glede neke prethodne forumske (dez)iformaciji o Turopolske svadbe AD 2010 evo tumačejne z prve ruke – od predsednika Ogranka „Selačke sloge“ Buševec gospona Nenada Rožičovoga:

1) lani je na sem plakatem i propagandnem materijalem bilo napisano kuliko košta kitica (simbol za vulazninu na svadbu).
Na plakate smo isteknuli črleno srce de piše "KITICA 10 KN", tak da se zna da se plača kitica.

2) Turopolska svadba je jako zahteven i skup projekt (cca 80.000 kn) i nesmo mogli sva sredstva nabaviti od pokrovitelov i sponzorov.

3) ja niti na jednu feštu nejdem bez kun. Mislim da se za onakav program kakov smo mi dali lani (u)opče ne treba opravdavati. Ako je za to nekome puno za kiticu (vulaz) dati 10 kn, dok niti za jenu drugu predstavu nema vulaznice ispod 40 kn, onda se uopče nemam nameru sa takvemi raspravlati.
(Pripomena: i cena „svadbenoga“ gulaša je bila popularna – po 10 kn (da ga kupujete negde drugde košta i do dvaput više)).

4) Si programi do Turopolske svadbe 2010 (do17:00 vur v nedelu) bili su besplatni. V sobotu se tak moglo zabadava i jesti i piti kuliko se štelo (Degustacija hrane pod nazivom „Kaj su jeli naši svati“).


Puno je je teri ne-znaju kuliko je truda i posla vuloženo da se napravi nekaj onakvoga kaj smo mi lani napravili.
Ak im je  puno za takov program dati 10 kn onda ne-muraju niti dojti drugi put
- poručil je predsednik OSS Buševec Nenad Rožičov (tel. 098 829 907) teri sam je, znam, vutrošil jeno 15 dan („po 24 vure“, ak se se zbroji) svega slobodnoga vremena da bi drugi na “Turopolske svadbe“ mogli vuživati.
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #8 : Lipanj 28, 2011, 11:03:53 poslijepodne »

Ovak je zgledal lajnski plakat:
http://imageshack.us/f/261/ivanje2010.gif/

iliti:



IVANJE U BUŠEVCU (2010.)
OGRANAK "SELJAČKE SLOGE" I MJESNI ODBOR BUŠEVEC

pozivaju Vas na
TUROPOLJSKU SVADBU (2010.)

Ljetna pozornica iza Doma kulture

25.06.2010. Petak
15,00 sati - Ivanjski turnir Buševca i Novog Sela u malom nogometu - ŠRC Zvrnik Zvrnik
20,00 sati - Pivijada uz ribice i tamburaški sastav „Turopoljske žice"

26.06.2010. Subota
17,30 sati - Otvorenje etno-izložbe „Tradicionalna drvena arhitektura Turopolja" i izložba
                    maketa drvenih kuća i kapelica (Područna škola Buševec)
18,00 sati - Svečana sjednica povodom obilježavanja 90 godina OSS Buševec (Dom kulture)
19,30 sati - Otvorenje „Čardaka" u etno zadruzi Buševec
                 - Degustacija hrane pod nazivom „Kaj m jeli naši svati"
20,00 sati - Zabavna večer uz tamburaški sastav „Vranac" i glazbeni sastav „Peti element"

27.06.2010. Nedjelja
11,00 sati - Sveta misa u crkvi Svetog Ivana Krstitelja u Buševcu
17,00 sali - Sveta misa u crkvi Svetog Ivana Krstitelja u Buševcu
18,00 sati - Velika Turopoljska svadba u izvođenju Ogranka Seljačke sloge - Buševec
                  i gostiju iz KUD-a Dučec - Mraclin i KUD-a Nova zora - Donja Lomnica
                  kitica 10 kn
20,00 sati  - Zabavna večer uz tamburaški sastav „Harmonija" i glazbeni sastav „HIT"
21,00 sati - Paljenje Ivanjskog krijesa

U sklopu oba dana bit će organiziran „Ivanjski semen" sa domaćim proizvodima i etno rukotvorinama, vožnja kočijom, zabavni park za djecu, „proštenje" „ jahanje na konjima, gađanje lukom i strijelom, animacijske radionice za djecu, Andautonijski šator, Zelena akcija Mičavec

Bogata ponuda jela i pića po popularnim cijenama {domaća gibanica, svadbeni gulaš, Turopoljska kotlovina, odojak..)
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #9 : Lipanj 28, 2011, 11:12:39 poslijepodne »
Biblioteka (Ž)ALBA-TROS(TRUKA):
Turopolska svad(ž)ba 2010


Zgledi da su avutori plakatov i prospektne materijalov precenili znajne (gnoranciju) neke posetiocov glede običajov na turopolske svadbe, odn. da su potcenili "deverovsko" razmišlajne (ne platiti nike ili dati čem mejne za kitice).

Stare navade (i) Turopolcov su da odzivači (svati) na svadbu denesu dar i onda da se to ojdni „eksplicetno“ ne išče.

Daklem, na turopolsku svadbu se nejde bez kit(ic)e, a kitica se kupuje (leta 2010. za 10 kuni, kak je pisalo v plakatne srcolike strelice).

To naročito vredi ak treba teru i-vajnski kres-nuti.
(Te put je Turopolska svadba bila vu okviru Ivajna i ivajnskoga kresa).


FILARKA JAGICA:
Sad kad ste več dobili mladinku zabadava, kitice bute morali platiti. To vam ne damo zabadava. Bez cekinov nema niš. Ja sem se po trjnu i grmju nahodila dok sem to nabrala.

DEVER:     
Pak kuliko bi ti štela?

FILARKA JAGICA:     
Pet cekinov.

DEVER:     
To je puno. Videk dej im to ke imaš v kese. Da nemamo više ž nimi brige.

http://www.forumgorica.com/tradicija/turopolska-svadba/msg33745/#msg33745 
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #10 : Lipanj 29, 2011, 09:35:46 prijepodne »
Gledaj, nije stvar u 10 kuna - mada nije niti to za hititi, jer ak dojdeš sa djecom i gostima, desetak ljudi, i onda te odjenput netko ošamari sa stotinjak kuna ulaznine - to baš nije mala stvar.

Kao drugo, pusti simboliku - 99% ljudi ne želi razmišljati o značenju nečijih metafora, pa tako niti nikoga ne zanima kak netko misli podvaliti ulaznicu pod neki drugi pojam - u ovom slučaju "kiticu". Puno ljudi, čak i koji su lokalci, i čak i koji su iz samog Buševca - nije znalo da ta "kitica" predstavlja ulaznicu. I tak su i meni rekli u razgovoru; vele da "nigdi ne piše da se ulaz plaća..."

Ni ja ne idem nikam na takve fešte bez novaca - no ne volim kada me netko plindra na način da me dovodi pred gotov čin. Kada je lova u pitanju, volim direktno i otvoreno nazivanje stvari njihovim imenima, i "pjesničke slobode" nisu nekaj kaj mi paše u tom smislu.

Kaj se tiče sadržaja - oni i nisu sadržajno ili vrijednosno toliko vrijedni da bi čovjek trebal za njih ikaj plaćati do nedjelje navečer - svi gosti i dojdu vidjeti Turopoljsku svadbu, a ne štandove sa plastičnim mitraljezima ili šank sa plastičnim čašama. Kaj bi moža to trebao plaćati?

Kaj se tiče razloga za plaćanje ulaznice (koja to i nije) - to je problem organizatora i njegove (ne)sposobnosti da pribavi sponzore, kao i (mogućeg) animoziteta nekih da više ne surađuju sa organizatorima. No kao i kod svih (loših) političara, uvijek se to slama na leđima raje...

Gospona Nenu kao organizatora poznajem, no očito je da je njegov poznati bahati stil i ovdje umiješao prste u argumentaciju cijene koštanja - nije stvar u 10 kuna, stvar je principa. Koji je prijevaran. BTW, to je njegov POSAO, za to on ima puno beneficija, i od društva i od svega što uz to ide, stoga me ne zanimaju bahate opservacije tipa "kome se ne sviđa ili mu je skupo neka ni ne dolazi". Očito je da je on to sve počel gledati kao svoju prčiju.

Stvari su ipak malo drugačije nego kaj on veli, jer ipak puno ljudi puno i zna, a najbolji dokaz je i to kaj ogroman dio građana Buševca nije ni pohodio Ivanje, i to sam redom čuo od mnogih koje znam. I tko je to sada ispao pametan sa tih deset kuna, ne znam. Ali ak se već zajebavamo sa narodnim izerekama, ima jedna koja veli da se - kao i njegovo predbacivanje za "nestašicu novca" - "bez qurca se ne ide u svatove". Hoću reći da se ne rade tak skupe predstave ako se za njih nema love ili se ne mogu pokriti sponzorima. Jer se ulaznicama ziher pokrio - nije.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #11 : Srpanj 02, 2011, 02:14:05 prijepodne »

Lajnski (ivajnski) sneg ...

Ivajne v Buševcu leta 2010. ne trajalo jen, nek tri dane.

E(t)nologija …

V petek je prvo bilo nogo(pod)metajne, na tero se nadovezala pivijada (vuz ribice).
Pivijada je bila «dvofazna» - ovisno o količine spite tekučine: prvo le.pi-vijada, posle sle.pi-vijada.

Turopolska (čardaška) restauracija AD 2010


Neki od nas tu i tam od šume ne vidimo drevo, rast (ili obratno).
Neki pak od kitic (ze šume) nesu videli črdaka, službeno oprtoga v etno zadruge v tu ivajnsku sobotu leta 2010.
Črdak je doduše bil malo propuvasti (bez oblukov i vrat), ali senako « na svemu (novomu) mestu », preselen od Đurinkine (Petrnacov). To je on isti črdak de se održavala i prva Turopolska svadba (pred četrdesetek let).

… i  (g)astronomija ivajnske noči

V isti dan vu okviru degustacije hrane « Kaj su jeli naši svati » moglo se do mile vole jesti (i piti) zabadava (klobasice, čvarke, gibanice, ..)

Vatro-gast(r )onomija i Vatrogast(v)o-nomija

V nedelu je bila « Turopolska svadba », ter ivajnski kres
 »Tu predstavleni svadbeni običaji i pesme zapraf su skup običajov se turopoljske sel » (Ivan Rožičov).
 »Očuvali smo tradiciju i običaje i verujem da smo zaintereserali bar del posetitelov teri su denas bili pri-nami » komenteral je predsednik OSS-a Buševec, Nenad Rožičov.

Zafrik

Se, naravno, nemreš zadovoliti. Jerbo
„Sto ljudi i sto i jedna čud!“ …... Ima i onie terem nemreš hpetiti (zadovoliti je) da se rezapneš. Oni navieke iščeju faljinge, več put gde ih ni nie.
I njim trieba dati zapraf, če jih te veselji. Moja je babica znala reči da sakomu kuhilu prigovaraju one selske babe tere neznaju ni zafrik speči, a kamolji kaj druge (Nevenka Gregurić, Zagorski list 2011-06-23).


A ogrankaši su, da se ne pozabi, amateri, teri, v sve slobodno vreme, kak najbolše znaju delaju društveno korisni posel.
Kam sreče da je (i v Buševcu i  v celomu Turovomu polu) čem više (nijove žene bi rekle: jeb)en-tuzijastov poput aktivne ogrankašov, ter čem mejne zgubidanov, zgubinočov, (po indijanski rečeno) « bikov teri sede » i samo kritizeraju.

Tur(opol)ska

Slogaši nemaju vremena zamarati se z morebitnemi podbadajni ze strane. Trenutočno se z punum parum spremaju za folklorni festival v Istambulu (na put kreču 7. srpna).
(Morti tam, posle nastupa, na licu mesta provere i vuzrečicu « HR-đavo-mu Tur(opol)cu i dlaka smeta »).

Posle Janice - Jalnica

Poznati horvatski jal (ne)ima svu podružnicu (n)i v Buševcu, (n)i v susedselu, susedgradu, Turopolu.
Zato bu več na jesen, na deskami pučkoga teatra Buševec premijera Zagorkine predstave «Jalnuševčani», jalnuši, v režije Romane Rožičove.
Dojdete i prepoznajte sebe i/ili sve susede.

Nomen est omen iliti bahato zrcalo

A propos delejna epiteta bahat ja bi na nečijomu mestu bil šparneši. 
(Daj-me i) najme kaj : reči bat i bahat imaju istu osnovu (vezano za lupiti, tresnuti, vudriti, vikati). Bat je nastal skračivajnem od bahat (slično kak je zajec postal zec, cesar pak car).
Vu sakomu slučaju mu sledgehammer dojde kakti bahat.
(zvir: (i)Petar Skok : Etimologijski rječnik hrvatskoga ili srpskoga jezika, JAZU, Zagreb 1971.)

Pozitivni jal
Citat:
MK JAL - Ivanec, 08.-10.07.2011.:
4. FESTIVAL MOTORA I ROCK N ROLLA TRAKOŠČAN

http://www.forumgorica.com/dogadaji/4-festival-motora-i-rock-n-rolla-trakoscan-08-10-07-2011-(mk-jal-ivanec)/msg33844/#msg33844
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #12 : Srpanj 02, 2011, 02:15:11 prijepodne »

Gosti Ivajna v Buševcu 2011 (1) :

KUD Kitka, Dračevo, Skop(l)je, makedonija



Daklem, i letos
KIT(K)A SKOP(A)-JE         -     KIT(IC)A JE SKUPA
(makedonski: kitka = kita*, buket)

Makedonci su spali v Novomu Čiču, a nastupili su i tam i v Buševcu.

Dračevo je predgrađe Skop(l)ja:

Dračevo / engl. (k)wikipedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Dra%C4%8Devo,_Skopje
Dračevo / makedonska (k)wikipedia
http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D0%BE

IVANJE U NOVOM ČIČU Novo Ćiče june 2011., 08:06
KUD"KITKA",Dračevo,Makedonija : Igre i pjesme istočne Makedonije

KUD"KITKA",Dračevo,Makedonija : Igre i pjesme istočne Makedonije

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

*Daj mi draga kitu cvieča .....

Kavaliri & Drele - Oj Krapinske vuske steze, 02:00

Kavaliri & Drele - Oj Krapinske vuske steze
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #13 : Srpanj 02, 2011, 02:17:08 prijepodne »

Gosti Ivajna v Buševcu 2011 (2) :

KUD Posavina Budaševo



1) O YES, YES BUŠEVEC
2) DA BUŠEVEC
3) BU(DA)ŠEVEC
4) BUDAŠEVO


KUD Posavina Budasevo, 05:20
(16. obljetnica 57. SAMB-a, Komarevo Sisak)

KUD Posavina Budasevo
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549

Offline Ljudevit Kaj

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 4057
  • Karma: +0/-0
Odg: IVANJE U BUŠEVCU
« Odgovori #14 : Srpanj 02, 2011, 02:20:09 prijepodne »

Gosti Ivajna v Buševcu 2011 (3) :

KUD-a ''Sv. Juraj'' Zagorje Ogulinsko

http://www.kudzagorje-og.hr/


BUŠEVEC I VUGULINEC (OGULINEC) ZA-GORJE I ZA-BOLŠE


Vide(l)o:
KUD Sv.Juraj u Ogulinu 13.9.2010., 04 :12

(U Velikoj športskoj dvorani u Ogulinu održan je Svečani koncert "Amateri svom gradu u čast" povodom Dana Grada Ogulina i Župe sv. Križa. Na Koncertu je nastupilo i … Kulturno umjetničko društvo Sv. Juraj Zagorje Ogulinsko).

KUD Sv.Juraj u Ogulinu 13.9.2010.

 * * * * * * * * * *  * * * * * * * * * *  * * * * * * * * * *

Lubav je ke se mesta nastupa dotikavle, obostrana:
Buševski ogrankaši na Valentinovo nastupili v Zagorju Ogulinskomu



12. veljače 2011.
"Alaj mi je ovaj dan..." – koncert povodom Valentinova 2011

KUD "Sv. Juraj" s gostima iz Buševca i Gabele održao koncert povodom Dana zaljubljenih.


U prepunoj Sportskoj dvorani Ogulin u subotu 12. veljače 2011., KUD "Sv. Juraj", Zagorje uz goste Ogranak "Seljačke sloge" Buševec kod Velike Gorice i HKUD "Drijeva" Gabela, Čapljina iz Hercegovine održali su dvosatni koncert povodom Valentinova "Alaj mi je ovaj dan...".


Plesna i tamburaška A grupa Ogranka "Seljačka sloge" Buševec koja kontinuirano djeluje od 1920. godine, predstavila se s dvije koreografije:

* "Turopoljski mladečki" svadbeni običaji Turopolja
* Šokačka kola Sonte

http://www.kudzagorje-og.hr/valentinovo2011.htm
Švicarsko-nemački TV i radijski modél za spâs nestandardizéranoga kajkavskoga (čakavskoga)
(kajkavska, čakavska i štokavska inačica članka):
http://www.forumgorica.com/kajkavski/hrvacki-trojezicni-pluralizem-ili-sto-jenoumle/msg23549/#msg23549