Autor Tema: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..  (Posjeta: 10053 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« : Prosinac 06, 2011, 06:06:18 poslijepodne »
prije par dana konacno sam uspio doci da si uz ulazna vrata dvorista  postavim postanski sanduk, zategnem ogradu, i sad umjesto cuckovih govana  imam pun sanducic, u  ogradi  , utaknuth konzumovih reklama o naj-cijenama domace janjetine iz rumunjske, faksa iz azarbadjana ,jambovih mandarina iz tunisa  i slicnog odurnog smeca..

e sad, znam , trebal bi potraziti nekog da mi napravi najljepnicu , da trosim svoje vrijeme kojeg nemam previse, platim ca. 40-50 kn da dam na znanje konzumu, merkatoru , billi ,  da to smece ne zelim niti me zanima cijena njihove domace paske  janjetine iz rumunjske  .

da li je pravno bas tako..znaci, ja trebam njima dati do znanja , trositi moje slobodno vrijeme, kune, da sam miran od tog smeca u mojem privatnom posjedu, postanskom sanduku koji me kosta  ohhho, i cistiti ogradu od  karciogenog smeca najgore vrste...

sa "djelatnicima koji rade na crno"  koji zaradjuju koju kunu raznoseci to smece ne zelim se prepirati , niti ih i vidim

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #1 : Prosinac 06, 2011, 06:50:41 poslijepodne »
Pa kaj naljepnica na sandučiću nije dosta? Jesi barem probal? To bu ti na prvu ruku uzelo najmanje vremena i novaca, zato probaj i javi.

Jaguar

  • Gost
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #2 : Prosinac 06, 2011, 07:14:11 poslijepodne »
Ne razumijem zašto Vas toliko smetaju reklame i prospekti.
Ak Vas ne zanima bacite u smeće a ak zanima prolistajte, pogledajte pa opet u smeće.
Meni je samo žao što nismo u mogućnosti razdvajati smeće, te što nemamo više kanti pred dvorištima iako ja prikupim štos papira pa odnesem do kontejnera s spapirom za reciklažu.

Nekad me zanima nekad ne, ovisno od mogo različitih faktora, nekad zasita želim nešto kupiti pa mi je korisno pogledati i akcije u trgovačkim centrima, uz kavicu prelistati.

U svakom slučaju je dobro postaviti nešto drugo za reklame, posebno kad su u pitanju obiteljske kuće, gdje je to moguće, naprimjer komad odvodne cijevi na ogradu gdje guraju reklame da ne guraju u poštanski sandučić.

No dozvoljavam da to nekoga iritira iako ne vidim smisao i potrebu za iritiranjem.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #3 : Prosinac 06, 2011, 07:27:33 poslijepodne »
No dozvoljavam da to nekoga iritira iako ne vidim smisao i potrebu za iritiranjem.
E baš ti hvala na dozvoli, samo mi je još tvoja dozvola trebala.  ???

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #4 : Prosinac 07, 2011, 12:19:40 poslijepodne »
Priznajem da ponekad svatko treba koristiti neku vrstu reklame da privuče pozornost potencijalnih kupaca . Ta ružna navika, barem za mene, je sa ostalim „modernim“ običajima uvezena sa zapada na kojeg se tako rado pozivamo. Kao i uvijek ,zaboravimo na druge važne stvari koje se naravno ne primjenjuju, a trebale bi.
Pitam se otkuda pravo svim oglašivačima da mi zasipaju vrata i sandučiće svojim papirnatim smećem ? Posebno ako stoji upozorenje da ne ostavljaju reklamni materijal. Tu se ne poštuje moja privatnost!
Ako ja isto tako napravim pred vratima Todorića ili na parkingu bilo kojeg prodajnog centra, ja radim prekršaj na javnoj površini ili na privatnom posjedu!
Sada se ja pitam tko je tu lud?
Oni mogu meni raditi smeće ( i rade neprekidno), a ja ne smijem!¨
Najbolje uzeti toljagu i mlatiti po dostavljačima – ali to nije humano! Ako postavim natpis , molim bez reklama – to bi se ipak trebalo poštivati!!
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Jaguar

  • Gost
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #5 : Prosinac 07, 2011, 12:40:45 poslijepodne »
I Vi ste potpuno u pravu, no kako do pravog rješenja?
Mislim da isti ljudi dijele prospekte u svakom naselju, najbolje upozoriti njih da ne stavljaju, što vjerujem će i poštovati. Ako ne onda nekoliko puta upozoriti a ako ne nazvati trgovačke kuće i prijaviti, reagirat će.
No tu bi trebalo proučiti i zakon, što kaže zakon u tom smislu?

Kad stignem uzet ću malo vremena pa pogledati.
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2011, 12:42:38 poslijepodne Jaguar »

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #6 : Prosinac 07, 2011, 02:11:28 poslijepodne »
I Vi ste potpuno u pravu, no kako do pravog rješenja?
...
Ovaj post ti je sad već puno kvalitetniji od prethodnog na ovoj temi. Vidiš, kad si malo porazmisliš ide ti. Čekamo na nastavak (kojeg si najavio).  :)

Jaguar

  • Gost
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #7 : Prosinac 07, 2011, 02:38:00 poslijepodne »
I Vi ste potpuno u pravu, no kako do pravog rješenja?
...
Ovaj post ti je sad već puno kvalitetniji od prethodnog na ovoj temi. Vidiš, kad si malo porazmisliš ide ti. Čekamo na nastavak (kojeg si najavio).  :)

dozvoljavam i tebi da potražiš zakonsku regulativu, možda stigneš prije mene. ;D

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #8 : Prosinac 07, 2011, 04:37:34 poslijepodne »
dozvoljavam i tebi da potražiš zakonsku regulativu, možda stigneš prije mene. ;D
To prepuštam tebi pošto si se svojevoljno javio da to provjeriš. Jbg, sam si tak štel, sad nema više povlačenja.  ;D

Offline @Franjo@

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 394
  • Karma: +0/-0
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #9 : Prosinac 07, 2011, 07:26:06 poslijepodne »
da ne odgovaram pojedinacno, svezi smeca koje se ubacuje u postanske  sanducice, ugurava u ogradu, je nista drugo nego uzurpacija privatnog vlasnistva.

svaki , koji to smece zeli citari , kuriti pec . ili , penzioneri koji imaju  vremena citati ponude oglasivaca neka si oni na svom post. sanducicu to i  oznace.(kosta ca. 50 kn.)

slijedeci dan ispitat cu ispravnost takve perverzije...a oni koji mi savjetuju da to silovanje ako me ne zanima mogu baciti u smece, neka pogledaju kroz prozor ..vidjet ce u jakusevcu brijeg hrvatske kulture koji je dobrim dijelom zasluzam da je hrvatska  europski prvak o karciogenim oboljenjima i neka budu ponosni za tu sampionsku  titulu ..brijeg u jakusevcu je nesto jedinstveno u europi , neupitan dokaz  tisucugodisnje rvatske kulture ..

 kabul,  a i  kandahar bi se toga posramili.

Jaguar

  • Gost
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #10 : Prosinac 10, 2011, 09:28:38 poslijepodne »
dozvoljavam i tebi da potražiš zakonsku regulativu, možda stigneš prije mene. ;D
To prepuštam tebi pošto si se svojevoljno javio da to provjeriš. Jbg, sam si tak štel, sad nema više povlačenja.  ;D

Evo ga, konačno obećano ispunjavam.
Dakle, treba staviti oznaku ukoliko se ne želi primati, ukoliko se ne stavi  oznaka trgovac nije odgovran za reklamne materijale.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/298920.html

Ostavljanje oglasnih poruka i materijala

Članak 16.

(1) Zabranjeno je ostavljanje oglasnih poruka i materijala u ili na poštanskim sandučićima, te na ili ispred kućnih vrata potrošača ako je takva zabrana na njima jasno napisana.
(2) Za ostavljanje oglasnih poruka i materijala odgovoran je trgovac čija se roba i usluge oglašavaju na oglasnim porukama i materijalima.


Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #11 : Prosinac 11, 2011, 09:29:04 poslijepodne »
Evo ga, konačno obećano ispunjavam.
Dakle, treba staviti oznaku ukoliko se ne želi primati, ukoliko se ne stavi  oznaka trgovac nije odgovran za reklamne materijale.
...

Hej! Našel si. Respekt.  8)

Sad znamo. Znači odgovoran je trgovac. Pitam se samo - kak on odgovara? Ako usprkos naljepnici i dalje dobijam reklame, kaj se mora napraviti da ga se kazni, jer očito krši zakon. Znači kaj je sljedeće na redu da se dobije svoju pravicu? Zna neko?

Valjda se zbog te gluposti ne mora tražiti advokata?  ::)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #12 : Prosinac 11, 2011, 10:14:01 poslijepodne »
Pa probaj izvjestiti tržnu inspekciju. Ili samog vlasnika tih reklamnih materijala.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Zagorec BP

  • Gost
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #13 : Prosinac 12, 2011, 12:18:40 poslijepodne »
Dok sam stanoval u zgradi, jednostavno sam naljepil naljepnicu na sandućić sa tekstom "ne ubacuj reklame", a usput sam napravio i postavio oglasnu ploču i podest za ostavljanje reklamnog materijala. Nakon toga nije bilo nikakvih problema.

Inače, prepunjeni sandučić govori da vlasnika nema doma i da je stan/kuća slobodan/slobodna za pljačku.

Pozdraf

Bilaj

  • Gost
Odg: kako se rijesiti reklamnog smeca utaknutog u postanski sanduk, ogradu..
« Odgovori #14 : Prosinac 12, 2011, 12:41:30 poslijepodne »
Hmm...
"Oprez Minirano!"
Samo kaj onda nit računi ne budu dolazili  :-\