Autor Tema: Bez riječi.....  (Posjeta: 54494 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #15 : Ožujak 15, 2013, 10:46:18 prijepodne »
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/81374-profesori-engleskog-o-usporedbi-s-mrs-anticevic-trazimo-ispriku-od-milanovica-za-kaljanje-nase-profesije.html



Profesori engleskog o usporedbi s Mrs. Antičević: Tražimo ispriku od Milanovića za kaljanje naše profesije!

- Tražimo ispriku gospodina Milanovića za kaljanje ugleda jedne vrlo važne i već u dovoljnoj mjeri podcijenjene profesije. Nagađanje o znanju i kompetencijama profesora engleskoga jezika od jednog nestručnjaka iz navedenog područja tim više postaje bespredmetno i nameće nam zaključak kako su premijerove riječi apsolutno neprimjerene i znanstveno neutemeljene – rekla je Ksenija Rumora i pozvala premijera Milanovića na godišnju HUPE konferenciju kako bi 'još i više usavršio svoje komunikacijske kompetencije na engleskome jeziku, a bilo bi nam drago da dovede i neke svoje suradnike'
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #16 : Ožujak 15, 2013, 10:51:45 prijepodne »
 Tako je govorila Jadranka Kosor   Najbolje godine svoje mladosti dala je Komunističkoj partiji.   

  Jadranka Kosor nakon što je nedavno izbačena iz HDZ-a žalila se da je najbolje godine dala toj stranci te da su je potjerali na nedemokratski način.
 Ipak, pogledavši u prošlost Kosor je i prije HDZ-a bila itekako politički aktivna te možemo reći da je 'najbolje godine mladosti' dala Komunističkoj partiji. Jedino tada se borila za socijalizam, bratstvo i jedinstvo te protiv jačanja klera i nepodobne emigracije. Očito je prije glasovitog 'Kud Ivo tud i ja' njezin moto bio 'Kud partija tu i ja'.
 Pročitajte dvije crtice iz sredine 80-ih godina prošlog stoljeća koje zorno pokazuju stavove velike promicateljice domoljublja i demokracije.
 'Socijalizam jedina perspektiva radnika u klasnoj borbi demokratskog centralizma, kroz jačanje bratstva i jedinstva u duhu izlaganja druga Dušana Dragosavca na IX Kongresu SK Jugoslavije',
 - referat podnosi Jadranka Kosor, Kumrovec, Politička škola, 14. V. 1983.
 'Borba Saveza komunista Hrvatske je u odnosu na spriječavanje jačanja klera i suzbijanja neprimjerenog ponašanja Katoličke crkve u Hrvatskoj prema omladini i nastojanje njihova povezivanja s emigracijom radi podrivanja temelja SFRJ',
 - diskusija drugarice Jadranke Kosor, 4. III. 1986. na sjednici Međuopćinske konferencije CK SKH Split.
 Nakon nadahnutog izlaganja mlada partijka doživjela je hvalospjeve:
 'Dotična drugarica je svojim izlaganjem skrenula pozornost sudionika visokog partijskog skupa i očekivati je skorašsnje njezino kooptiranje u Predsjedništvo najvišeg partijskog organa u Republici na predstojećem Kongresu u oktobru ove godine'. (Slobodna Dalmacija 5. III. 1986.)
 Eto, tako je govorila Jadranka Kosor. Mladost ludost ili...


http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/81362-tako-je-govorila-jadranka-kosor.html

 
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #17 : Ožujak 15, 2013, 07:58:03 poslijepodne »
Ako se želi kruha bez motike, onda je najbolje biti svećenik ...

Tvoj podli komentar nema veze sa smislom i naslovom tog teksta, no to tebi ionako i nije bitno, zar ne?

Svećenik u svakom slučaju više radi od tebe, da o odgovornosti niti ne govorimo. Ti ne znaš zapisati ni auto koji stoji i šuti, a ne da bi znal raditi sa živim ljudima ili pred velikom skupinom ljudi mogel reći dvije prosto-proširene rečenice.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #18 : Ožujak 16, 2013, 10:12:21 prijepodne »
 :D  no comment
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #19 : Ožujak 17, 2013, 10:02:18 poslijepodne »
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/81602-usprkos-video-dokazu-vlada-tvrdi-milanovic-zna-da-je-hrvatska-bila-zrtva-agresije.html



Usprkos video dokazu, Vlada tvrdi: Milanović zna da je Hrvatska bila žrtva agresije

Očito je da ste tendenciozno izvukli izjavu predsjednika Vlade Republike Hrvatske Zorana Milanovića iz konteksta kako biste poduprli tvrdnje svom tekstu, koje nemaju uporišta u istini, navodi se u reagiranju Vlade RH



Vlada RH u nedjelju je priopćenjem reagirala na tekst 'Za premijera Milanovića u Hrvatskoj se vodio građanski, a ne obrambeni rat protiv srpske agresije' objavljen na našem portalu tvrdeći da smo tendenciozno protumačili izjavu premijera Milanovića o 'građanskom ratu u Hrvatskoj', želeći dezinformirati javnost.
Podsjećamo, u subotu smo objavili da je premijer Milanović na Glavnom odboru SDP-a, između ostalog, rekao da 'Hrvatska nije Finska jer ona nije imala građanski rat' zaključivši da je tom izjavom premijer obezvrijedio sve žrtve Domovinskog rata i teško prekršio Ustav RH. Tim priopćenjem pokušali  su obraniti premijera jer nije on to tako mislio. Ili rekao. Sve su zločesti novinari izvukli iz konteksta.
>>> Za premijera Milanovića u Hrvatskoj se vodio građanski, a ne obrambeni rat protiv srpske agresije

 :o :o :o Užas!!??
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #20 : Ožujak 17, 2013, 10:08:33 poslijepodne »
LEKCIJA IZ POVIJESTIMilanović nije u pravu, Finska je imala građanski rat!U atmosferi političkog straha i nasilja, u siječnju 1918. došlo je do oružanih borbi.
Premijer Zoran Milanović, ne znajući povijest nordijskih zemalja, izjavio je kako Finska nikada nije imala građanski rat što je neistina.
Finskom su kroz povijest vladali Šveđani no nakon njihovog poraza od Rusa 1809., potpala je pod Rusko carstvo. Nezavisnost je stekla u jeku meteža izazvanog Oktobarskom revolucijom 1917. godine kada je došlo do kolapsa Finskog velikog vojvodstva, kao dijela carstva.
http://www.vecernji.hr/vijesti/milanovic-nije-pravu-finska-je-imala-gradanski-rat-clanak-525424
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #21 : Ožujak 17, 2013, 10:10:31 poslijepodne »
REAKCIJA NA IZJAVU PREMIJERA MILANOVIĆABranitelji: Premijeru, kakav se to građanski rat vodio u Hrvatskoj?!Premijer je odgovorio kako je njegova izjava izvučena iz konteksta odnosno da nije citiran njegov cijeli govor
http://www.vecernji.hr/vijesti/branitelji-premijeru-kakav-se-to-gradanski-rat-vodio-hrvatskoj-clanak-525393




Ali ipak ,izgleda da ima problema sa nekim činjenicama??

Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #22 : Ožujak 18, 2013, 09:07:14 prijepodne »
A što očekivati od osobe koja se na kraju pita tko je to Hrvat i što ga obilježava kao Hrvata?
SRAMOTA

 :o

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #23 : Ožujak 18, 2013, 08:44:54 poslijepodne »
>>> Za premijera Milanovića u Hrvatskoj se vodio građanski, a ne obrambeni rat protiv srpske agresije

 :o :o :o Užas!!??

A jesi se vlovil Milanovića ko pravi HDZovac. Kaj ti je to vrijedno tvog vremena? Kaj ti taj Milanović baš tolko smeta? Ma samo ti daj piši to isto još deset puta, ali nit bu to time bolje, nit bu izjava Milanovića lošija.

Nego kaj i ti tvrdiš da kod nas nije bilo građanskog rata? Jel znaš kad su počele borbe na području sadašnje Hrvatske, a kad smo proglasili neovisnost? Ak već tak marljivo pratiš vijesti na Internetu onda bi mogel pročitat koji izvor više.

Da, u Hrvatskoj se vodio i građanski rat

Offline plemenitashica

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 130
  • Karma: +0/-0
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #24 : Ožujak 18, 2013, 09:05:39 poslijepodne »
A što očekivati od osobe koja se na kraju pita tko je to Hrvat i što ga obilježava kao Hrvata?
SRAMOTA

 :o

Ma dajte? Pa to se pitam i ja od kad sam postala svjesna sebe?
Vama je to očito kristalno jasno, pak prosim dajte mi objasnite?

Po kojem ključu su Hrvati Hrvati? (pri meni je to vrlo lako kad mi je tko zna koji potomak i s mamine i s tatine strane Turopoljec)

A što je s onima koji ne znaju kam spadaju tj ne mogu razlučiti tko im je tko bio,
 ne tako davno, npr. u 19 stoljeću?

Ili si možda Hrvat zato kaj si se rodil tu negdje u nekom od gradova? Kao što ljude vezuju za mjesto (bolnicu) rođenja i proglašavaju ih građanima toga grada, a često se dogodi da su SAMO rođeni u tom nekom gradu.
Ili pak oni koji se dosele u neki grad jesu li oni IZ tog grada ili nisu (a npr. žive u tom gradu već više od pola svog života).

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #25 : Ožujak 18, 2013, 10:45:29 poslijepodne »
Pa to se pitam i ja od kad sam postala svjesna sebe?
Po kojem ključu su Hrvati Hrvati?
Nekaj (se) je slično retorički pital i Zdravek Lučič v kontekstu "iranske teorije" i genetike.
wwwg tablice

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #26 : Ožujak 19, 2013, 08:52:40 prijepodne »

Po kojem ključu su Hrvati Hrvati? (pri meni je to vrlo lako kad mi je tko zna koji potomak i s mamine i s tatine strane Turopoljec)
.[/color]


Moram priznat da se ne čudim vašem pitanju, vjerojatno ste "školu završili" isto kak i Milanović, a roditelji vas nisu poučili!



Nije ova pjesma zalud nastala "Djeca roda povist neće znati. Potom svoj na svome neće bit Hrvati "

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #27 : Ožujak 19, 2013, 09:51:58 prijepodne »
Citat:
Da, u Hrvatskoj se vodio i građanski rat

 E vidiš , sa ovakvom se izjavom slažem, da se je vodio i građanski rat. Ali ima jedna sasvim mala ali jako bitna razlika, Hrvatska je napadnuta od Srbije. I ja sam branio svoju domovinu i sve ono kaj to značilo!
Nisam podvio rep ili čekao da vidim kako će sve završiti.

Vojska je dolazila iz te iste Srbije, kojoj bi danas, ti isti političari htjeli  "oprostiti" to kaj su nas napadali i uništili nam cijelu zemlju:

Ili možda nisu?

A to boli, kad se omalovažava! Boli Hrvate.

Da smo svi mi , koji znamo kaj nas određuje kao Hrvate, stali u obranu svojih domova , gdje bi danas taj isti premijer govorio i kome postavljao ovakva pitanja?
 
Mnogi od današnjih političara svojim nepromišljenim izjavama (ili možda namjerno??) vrijeđaju nas kao narod, koji je znao stati na branik domovine, dok se njih nije moglo tada vidjeti ni čuti.

Svojom su politikom  dokazali koliko drže do naroda koji je ovu zemlju obranio od agresora i znali smo se odrediti kao Hrvati. Za svaku pohvalu su i mnogobrojni neimenovani branitelji,koji nisu rođeni ovdje u Hrvatskoj. No i oni su se znali odrediti i braniti svoje.
Zbog takvih stvari , mene ovakvo ponašanje premijera vrijeđa i to otvoreno iskazujem.

Isto kako se on slobodno svemu čudi, kaj je smatram u najmanju ruku neodgovorno  s obzirom  na funkciju koju ima.
No u njegovim se bajanjima pridružuje i gospođa Pusić , koju isto smeta ljubav prema domovini.

Oni su dužni, to su obećali, zastupati ovaj narod, a ne raditi protiv njega. Isto vrijedi i za HDZ.
Zar je čudno to od njih očekivati?
Kako se vi gospodo forumaši osjećate, kaj vas određuje ili ne kao Hrvate ne znam. To i nije tema.

Usput, ako ne znate, ja vam to ne mogu objašnjavati, jer to se živi !
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline dadi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 254
  • Karma: +1/-0
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #28 : Ožujak 19, 2013, 10:20:36 prijepodne »
Mlačanin potpisujem cijeli tvoj tekst!


Domovinski rat koji smo vodili i hvala Bogu dobili, sada omalovažavaju premijer i društvo i time vrijeđaju sve žrtve i sudionike, ali što je najgore i cijeli Hrvatski narod. Pokazao je premijer da mu je više stalo do agresora  nego vlastitog naroda! ¨Postavio bi mu samo pitanje što to Srbe u Hrvatskoj određuje kao Srbe?!!!
Vjerojatno njihova stoljetna ugroženost!

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Bez riječi.....
« Odgovori #29 : Ožujak 19, 2013, 03:58:28 poslijepodne »
POLEMIKA PREMIJERA SA ZASTUPNICIMA NA PREDSTAVLJANJU NOVOG MINISTRA TURIZMA

Milanović: Mučninu mi izazivate, a imam želudac od kevlaraRekao je da u Saboru možda ima dvoje, troje ljudi koji znaju više o turizmu od Lorencina

 Danas predstavljam kandidata za novog ministra turizma Darka Lorencina. Njegov prethodnik Veljko Ostojić bio je dobar ministar, kompetentan, jedan od onih koji predstavljaju sam vrh struke i politike, međutim odstupio je zbog cijelog niza pitanja na koja su se tražili odgovori, odgovori koje ja i Vlada nismo mogli dati i to je previše opterećivalo rad Vlade – kazao je u Saboru premijer Zoran Milanović.
http://www.vecernji.hr/vijesti/milanovic-mucninu-mi-izazivate-a-imam-zeludac-kevlara-clanak-526443
--------------------------------------

Ako se zna da je spomenuti ministar morao otići zbog osobne koristi iliti koristi svoje supruge i šogorice.................kaj je onda istina? :o :o

Da li mediji opet lažu??
« Zadnja izmjena: Ožujak 19, 2013, 04:01:59 poslijepodne Mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....