Autor Tema: Nekretnine  (Posjeta: 30305 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Nekretnine
« Odgovori #30 : Rujan 14, 2011, 03:16:16 poslijepodne »
A iza svega stoji građevinski gigant z 36 zaposlene (koncem prošloga leta).

I sa neplaćenim hostingom, pa su im stranice blokirane i "account suspended"...
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #31 : Veljača 16, 2012, 09:23:29 poslijepodne »
AKM/Konzum 131.900 €, 82,00 m2 cca 1610 €/m2
AKM/Japina 115.000 €, 94,00 m2 cca 1220 €/m2
IGK/Velkom 98.000 €, 59,00 m2 cca 1660 €/m2
Horvatova/Beton-rad 142.700 €, 119,00 m2 cca 1200 €/m2
Kolareva/Jelačičeva 95.000 €, 80,00 m2 cca 1190 €/m2
Fausta Vrančića 70.000 €, 43,00 m2 cca 1630 €/m2
Kurilovečka 70.000 €, 43,00 m2 cca 1630 €/m2
Visoki Breg/Bratstvo 84.000 €, 63,00 m2 cca 1330 €/m2

(Nemrem skužiti kaj je ovo; il je Fausta Vrančića il vuz Obilaznicu (VG Istok)
111.230 €, 86,00 m2 cca 1290 €/m2
Moguća kupnja
garaže (840eur/m2),
garažnog mjesta (650eur/m2) i
ostave (650eur/m2).

http://www.gohome.hr/nekretnine.aspx?q=novogradnja%20VELIKA%20GORICA
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: Nekretnine
« Odgovori #32 : Veljača 17, 2012, 07:57:20 prijepodne »
Isplati se kupiti vlastiti komad zemlje i graditi kuću.
U startu je skupo, ali neki prosjek gradnje po m2 je  650 - 850 eura sa kupovinom i uređenjem zemljišta, te samom izgradnjom objekta i naravno sa pripadajućim dozvolama i projektima.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #33 : Svibanj 03, 2012, 11:31:43 poslijepodne »
RAT LINIĆA I BANAKA
Posljedica novog poreza na imovinu: Padaju cijene novih stanova, a banke gube 3 milijarde kuna
U Hrvatskoj banke drže 15.000 stanova i nikako im ne žele spustiti cijenu
Porez na neiskorištenu imovinu, čije je uvođenje od 2013. najavio ministar financija Slavko Linić, hrvatske bi banke u konačnici mogao stajati mnogo više nego što se sada misli. Tu je čak i manje riječ o stanovima neurednih dužnika, na koje su banke “sjele”, koliko o cijelom zatvorenom sustavu formiranja cijena stanova na tržištu, o kojima ovisi i stabilost banaka.
...Stoga se bankama, čak i u krizi, više isplati odobravati reprograme kredita građevinarima, nego pristajati na veću korekciju cijena, nadajući se kako će doći kraj krize i s njim novi procvat tržišta.
...Grube računice pokazuju da bi značajnije rušenje cijene stanova - za 20 ili 30 posto - banke u konačnici moglo koštati i više stotina milijuna eura.
...Linićev porez mogao bi dovesti do poplave stanova.
- Osnovna ideja poreza na imovinu je to da se ona stavi u funkciju. Pritom bi se kao osnovica za obračun poreza trebala uzeti tržišna vrijednost nekretnine, koju bi svake godine nanovo trebalo procijeniti. Ako cijena nekretnine bude padala, onda bi i porez trebao biti manji, i obratno - objašanjava Marina Kesner-Škreb, analitičarka Instituta za javne financije.
 Zbog toga bi cijene stanova u Hrvatskoj prvi put značajnije mogle pasti.
http://www.jutarnji.hr/jutarnji-otkriva-izravnu-posljedicu-novog-poreza-na-imovinu--padaju-cijene-novih-stanova--a-banke-gube-3-milijarde-kuna/1025642/

"Porez na neiskorištenu imovinu od 2013."
Od 01.01.2013. il 31.12.2013.?
Ne verujem da se rodil onaj kaj bu bankam stal na šiju i da budu cene padale.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: POREZ NA NEKRETNINE, LINIĆ PREDSTAVIO ZAKON: JEDINSTVENA STOPA OD 1,5%
« Odgovori #34 : Studeni 22, 2012, 11:36:00 poslijepodne »
LINIĆ PREDSTAVIO ZAKON: JEDINSTVENA STOPA OD 1,5%
 POREZ NA NEKRETNINE
Evo koliko ćemo plaćati: Pročitajte izračune za stanove u Zagrebu, Zadru, Splitu...
...Na nekretnine će se na kraju plaćati jedinstvena porezna stopa od 1,5 posto. Ta će se stopa obračunavati na fiskalnu vrijednost nekretnine, onu koja predstavlja prosječenu vrijednost tržišne vrijednosti i koja će se mijenjati svakih pet godina, a koja će već u startu biti umanjena za 30 posto. Naime, u Vladi su mišljenja da tih 30 posto fiskalne vrijednosti treba priznati građanima zbog održavanja nekretnina.
 Ipak, i ta će se vrijednost dalje umanjivati, i to do iznosa od čak 95 posto, ovisno o tome živi li građanin trajno ili povremeno u stanu ili kući, kao i vodeći računa o socijlanim kriterijima. Odluku o tim poreznim olakšicama donosit će jedinice lokalne samouprave, u čije će se proračune i slijevati prihodi od poreza na nekretnine. Tek na tako umanjeni iznos obračunavat će se jedinstvena porezna stopa od 1,5 posto.
http://www.jutarnji.hr/linic-i-sefica-porezne-uprave-predstavljaju-porez-na-nekretnine-/1068035/

Jel moremo očekivati kakve projekcije za Goricu?
Do bu precenil "fiskalnu vrijednost nekretnine, onu koja predstavlja prosječenu vrijednost tržišne vrijednosti"?
wwwg tablice

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Trgovanje nekretninama bez energetskog certifikata?
« Odgovori #36 : Siječanj 10, 2013, 11:42:56 poslijepodne »
...Podsjetila je da ulaskom Hrvatske u EU neće biti moguće trgovati nekretninama bez energetskog certifikata.
http://www.novi-zagreb.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=5752:zagrebaka-nezavisna-lista-izlazi-na-lokalne-izbore&catid=73:politika&Itemid=173

Ajde..? Aj-haj.
Posle legalizacije, i druge *zacije, još matrijala za "kombajneranje".
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Trgovanje nekretninama bez energetskog certifikata?
« Odgovori #37 : Siječanj 12, 2013, 10:08:09 prijepodne »
...Podsjetila je da ulaskom Hrvatske u EU neće biti moguće trgovati nekretninama bez energetskog certifikata.

Ajde..? Aj-haj.
Posle legalizacije, i druge *zacije, još matrijala za "kombajneranje".

Smatram da takav neki energentski certifikat ima i te kako smisla. Naravno da nama svima koji i tak nemamo penez još tak nekaj platiti to i nije baš od ruke, ali gledajući u budućnost ima smisla da nam kuće budu bolje i da manje grijemo atmosferu i više kuću.

Onaj koji je uložil više love u izolaciju i modernije grijanje sad ima prednost, a to je pošteno.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #38 : Siječanj 12, 2013, 11:23:41 prijepodne »
Dust-to-dust;
Kulko se atmosfera zagrijava i energije troši da bi se dobila mrežica, coklini, lepilo, stiropor, farbe (+ ambalaža i popratna dokumentacija za iste), plastika i metal za obluke i za vrata? Kulko bu trebalo vremena, energije i topline da bi se to uništilo ("zbrinulo", recilkeralo...)? Kužim ak je nekaj dotrajalo (kaput) il ak ideš spočetka delat ali ne kužim da negdo ide mejnat zdravo radi EE (i trenda i mode, kaj ni retkost, prije pravilo).
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nekretnine
« Odgovori #39 : Siječanj 12, 2013, 12:36:12 poslijepodne »
Kužim ak je nekaj dotrajalo (kaput) il ak ideš spočetka delat ali ne kužim da negdo ide mejnat zdravo radi EE (i trenda i mode, kaj ni retkost, prije pravilo).
Znam čoveka koji je i sam slično mislil. No kad je čul kolko se godišnje može ušparati kad se stavi bar stiropor na fasadu prvo nije vjeroval. Sad ima već godina - dvije da je stavil stiropor i stolariju i sad se sam pita kaj je tolko čekal. To se brže vrati neg kaj se misli. Problem je prvenstveno u tome kaj ljudi to ne vjeruju. No, i za to treba imati penez, i to je nekima još i veći problem. Ali to je puno bolji razlog dići kredit nego da se samo krpaju (ili delaju) rupe od neke bezvezne potrošnje na luksuz. To je u pravom smislu riječi investicija.

To je moja argumentacija da nekaj ne mora biti baš kaput da bi se mijenjalo.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #40 : Siječanj 12, 2013, 12:42:39 poslijepodne »
Da bi ja prešel na plin i napucal stiropor na hižu ekvivalent je drv kaj je bum potrošil do kraja života, po me računice.
+ plinčić kaj ga bum (po)trošil.

Jel poznata procedura za "EC"?
wwwg tablice

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Nekretnine
« Odgovori #41 : Siječanj 12, 2013, 12:57:27 poslijepodne »
Da bi ja prešel na plin i napucal stiropor na hižu ekvivalent je drv kaj je bum potrošil do kraja života, po me računice.
+ plinčić kaj ga bum (po)trošil.
E to je definitivno argument. No ja sam govoril samo o izolaciji, i to ne bi bilo baš tak skupo, jedino ak imaš drva zabadaf. Ali ti si u pravu jer sam zaboravil da za tu EC ne bi bilo samo pitanje izolacije nego i peći, a peć na drva.. ne znam jel bi to išlo...
Citat:
Jel poznata procedura za "EC"?
Ne bi znal. Možda zajedno sa dimnjačarem? Pasalo bi, jer on gleda peć i dimnjak, pa bi to bilo onak usput.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #42 : Siječanj 12, 2013, 01:08:56 poslijepodne »
Ne verujem da se oni razmeju v računajne energecke učinkovitosti i davanje certifikatov. Saka šajba ima nekakov račun (otpora, ovoga-onoga...), broj deke (katov), vrst cigla, bla-bla...
Za novo bi to most išlo, za staro- "pušing, rođo".
Kombajneranje. + poskuplejne gradnje, + kvaka 21 na tržištu nekretnin...
wwwg tablice

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Nekretnine
« Odgovori #43 : Siječanj 12, 2013, 07:03:09 poslijepodne »
S obzirom na trend poskupljenja i na oporezivanje čega god se sjete, u vidu raznih nameta koji se izmišljaju i ubacuju u cijenu, sumnjam da nam predstoji još dugo grijanje na sada već skup energent plin?
Ako računamo da se u ovom našem području plinofikacija izvodila nekoliko godina, a siguran sam da je i grad kao institucija tu jako dobro zaradio ( povisujući cijene   - osobno iskustvo), pitam se koliko se to može ovako nastaviti ako se povisuju cijene.
Ako netko kao distributer nabavi proizvod koji kasnije samo preproda, bez ikakvog ulaganja u istraživanje, dobavu  itd, da bi nakon nekog vremena rekao da nema zarade, to mi izgleda pre više nategnuto. Izgradnja kompletne infrastrukture, od plinskih stanica, plinske mreže, kompletne instalacije do trošila, sve je išlo na račun potrošača. I na kraju distributer kaže da nema zarade, da je plin prejeftin.
Cijenu treba podignuti na ekonomsku cijenu!
Država nije odmah dozvolila ekonomske cijene i slične izjave!
Svega toga nije bilo kada je trebalo ulagati u izgradnju svih potrebnih resursa. I danas traže od potrošača da ulažu u izgradnju spremnika u kojima će se plin čuvati. Sve mi je to razumljivo, samo se pitam kakva je to gospodarija? Kakvi su to stručnjaci koji ne mogu dugoročni planirati i rasporediti ulaganja i izraditi ekonomske računice? Svi oni koji rade sa sličnim energentima , ovise o nestabilnom tržištu, ali ipak moraju imati nekakve planove .
Ili su sve samo šverceri? Tam kupim tu prodam, pa tko voli nek izvoli. Sumnjam da se to zasniva na bilo kakvoj ekonomskoj spoznaji?
A svi mi koji smo po cijeloj zemlji uložili , a sve si to pojedini distributer jednostavno prisvoji. Još te prisili da potpišeš ugovor o isporuci, koji sam tebe kao potrošača stavlja u nepovoljan položaj, jer ili uzmi ili ostavi?
Gdje je tu naša ekonomska računica? Naravno toga nema jer još nema takve svijesti, ni kod nas kao potrošača, a ni kod distributera i države , apsolutno.
Sve mi to pomalo vodi na to , da se treba u nekoj bližoj budućnosti, ako je to ikako moguće, opet okretati na stare provjerene načine, drva ali sada bez ugljena.
Koliko je samo novaca potrošeno na kupovinu novih plinskih bojlera i plamenika? Tu je država ubrala svoj danak – porez. Zar to nije ujedno i obaveza da se takav trend nastavi ?
Po ovakvom ponašanju izgleda da to nije važno. Država nam stalno ponavlja i opominje, čuvajmo prirodu, čuvajmo okoliš, ali sama istovremeno to ne potiče dovoljno ili nikako.
Sad je trend izolacije svega i svačega, ugradnja alternativnih energija grijanja, sunčana energija itd , a opet ista stvar. Ulaže samo krajnji korisnik, bez ikakve stimulacije, a ako nečeg i ima nije dovoljno poticajno.
Mislim da bi sve to mogli izbjeći, postavljanjem svega toga na prave noge. Usvojiti jučer, a ne sutra, jedinstvenu energetsku strategiju važeću za cijelu zemlju sa jasnim ciljevima i mogućim rješenjima za iste. Uzeti pozitivne i isprobane primjere iz zemalja koje se sa time bave već duži niz godina, barem to nije sramota i držati se toga  jednako za sve.
Možda i to dočekamo?
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Nekretnine
« Odgovori #44 : Siječanj 12, 2013, 07:19:55 poslijepodne »
Denes sem se grel i na koščice od bresek (normalno, na to moraš misliti v kolovozu mesecu a ne des  ;D ). Posle obrezivajna se kaj je tejne od 25mm završi na vrtu il v kompostu a kaj je debše v peči. A niš ne košta. Ak se greješ na ložu il plin se ti je to otpad teri nemreš skoristiti.
Drugi trend je da se ludi, oni kaj su te struke il imaju žnoru, greju na staro motorno ulje. Ni ekološki ali je il zabadof il superjeftino a ima ga na hitajne i nigdo ti neče, i nemre, niš, ne plačaš porez ni harač...
wwwg tablice