Autor Tema: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)  (Posjeta: 12246 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

shaka zulu

  • Gost
Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« : Lipanj 10, 2010, 06:58:32 poslijepodne »
Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada ;)
Mozilla Firefox


1.) otvorite my computer i idite na kartice -> Tools -> Folder options -> View -> Hidden Files and Folders -> uključiti SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS
2.) otvorite C:\Documents and Settings\Korisnik\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\Verzija\Cache (neka vam ovaj folder ostane otvoren a i preporučam napraviti shortcut na desktop...) :rolleyes: - To je dakle folder Cache u kojem čemo naći ono što tražimo, zapamtite ovaj folder.
3.) u tom folderu idite na kartice -> View -> Details, zatim -> View -> Arrange Icons By -> Modified
4.) sada trebate otiči na željenu stranicu i prije nego otvorite film pogledati koji je file u vrhu u folderu Cache? Čim otvorite film vidjet če te novi file na vrhu liste sa točnim vremenom kad ste otvorili film. Dakle to je taj film. (provjerite još koliko ima mb, da bi bili sigurni da je to zapravo ono što tražite)
5.) pričekajte sada da se datoteka koju gledate ili slušate učita do kraja, do 100%
6.) dakle sada kada znate koji je od svih onih fileova u cache folderu ono što vam treba, kopirajte taj file na desktop ili u željeni folder.
7.) sada bi bilo potrebno da otvorite my computer i idite na kartice -> Tools -> Folder options -> View -> ovdje je potrebno isključiti opciju HIDE EXTENSIONS FOR KNOWN FILE TYPES
8.) ukoliko ste to sve napravili, možemo se vratiti fileu kojeg ste kopirali na desktop ili u željenji folder... Potrebno je preimenovati ga u ovom obliku -> željeno ime.flv ukoliko se radilo o filmu, a ako ne, .flv možemo zamijeniti i sa .swf, .mp3(...) ovisno o tome o tome koja je vrsta datoteke koju ste skinuli... Večina .mp3 zna imati .swf extenziju.
9.) Sve što je potrebno sada je skinuti (ako nemate VLC-player ) VLC-player mozete skinuti ovdje  ili na jednostavniji nacin (verzija za Windows) ovdje


Opera

1.) otvorite my computer i idite na kartice -> Tools -> Folder options -> View -> Hidden Files and Folders -> uključiti SHOW HIDDEN FILES AND FOLDERS
2.) otvorite C:\Documents and Settings\Korisnik\Application Data\Opera\Opera\Profile\cache4 (neka vam ovaj folder ostane otvoren a i preporučam napraviti shortcut na desktop...) - To je dakle folder Cache u kojem čemo naći ono što tražimo, zapamtite ovaj folder.
3.) u tom folderu idite na kartice -> View -> Details, zatim -> View -> Arrange Icons By -> Modified
4.) sada trebate otiči na željenu stranicu i prije nego otvorite film pogledati koji je file u vrhu u folderu Cache? Čim otvorite film vidjet če te novi file na vrhu liste sa točnim vremenom kad ste otvorili film. Dakle to je taj film. (provjerite još dali ima .tmp extenziju (ukoliko se o filmu radi), da bi bili sigurni da je to zapravo ono što tražite) - u ovom folderu imate i slika i svacega korisnog pa se i time možete zabavljat
5.) pričekajte sada da se datoteka koju gledate ili slušate učita do kraja, do 100%
6.) dakle sada kada znate koji je od svih onih fileova u cache folderu ono što vam treba, kopirajte taj file na desktop ili u željeni folder.
7.) sada bi bilo potrebno da otvorite my computer i idite na kartice -> Tools -> Folder options -> View -> ovdje je potrebno isključiti opciju HIDE EXTENSIONS FOR KNOWN FILE TYPES
8.) ukoliko ste to sve napravili, možemo se vratiti fileu kojeg ste kopirali na desktop ili u željenji folder... Potrebno je preimenovati ga u ovom obliku -> željeno ime.flv ukoliko se radilo o filmu, a ako ne, .flv možemo zamijeniti i sa .swf, .mp3(...) ovisno o tome o tome koja je vrsta datoteke koju ste skinuli... Večina .mp3 zna imati .swf extenziju.
9.) Sve što je potrebno sada je skinuti (ako nemate VLC-player ) VLC-player mozete skinuti ovdje  ili na jednostavniji nacin (verzija za Windows)  ovdje
Za Internet Explorer neznam objašnjenje jel tko to još koristi danas.
OBJAVIO ECHELON U 10:58 2 KOMENTARI 
OZNAKE: CACHE, FIREFOX, FOLDER, KLINCA SELA, KLINČA SELA, MP3, MUZIKA, OPERA

http://klincasela.blogspot.com/search?updated-min=2008-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&updated-max=2009-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&max-results=17

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #1 : Lipanj 11, 2010, 09:56:29 prijepodne »
Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada ;)

Čuj, turnceler, ak je fajl sad u mojem kešu, a prije nije bio, onda kak je tam došel ak ga nis downlodal?

Pod točkom 8.) pišeš "ovisno o tome o tome koja je vrsta datoteke koju ste skinuli". Znači skinul sam, downolodal, kaj ne?

Osim toga - problem je da promijeniti file extension (.xxx) nije baš bilo kaj. Treba prije toga znati kojeg je fajl formata i koji je file extension za taj format potreban. Ali samo tak mijenjati ta tri znaka... I ne slažem se da su .mp3 i .swf fajlovi istog formata. No možda player za .swf fajlove može i .mp3 format čitati i sam odma skuži da je to .mp3 a ne .swf, tak da se to niti ne primjeti, ali brkati formate samo tako može biti jako loše.

Nego - kad idem na onaj link dole, onda ne vidim to kaj si nam prenesel. Kaj je faca to u međuvremenu zbrisal?

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #2 : Lipanj 11, 2010, 10:03:57 prijepodne »
Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada ;)

Čuj, turnceler, ak je fajl sad u mojem kešu, a prije nije bio, onda kak je tam došel ak ga nis downlodal?



On se tam odma postavi bez da te pita želiš li skidati ili ne.
Postoji slićan naćin i za win explorer ali samo do 7-ce. Kad ulovim vremena napišem to pa tko ima starije od sedmice može skidati. Puno je jednostavniji od Mozile .
« Zadnja izmjena: Lipanj 11, 2010, 10:07:06 prijepodne mlačanin »
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #3 : Lipanj 11, 2010, 12:00:33 poslijepodne »
On se tam odma postavi bez da te pita želiš li skidati ili ne.
Znam, samo sam htio proturječiti tvrdnji da skida bez da se downloada (skine). Skinuti nije niš drugo nego downloadati, samo druga riječ.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #4 : Lipanj 11, 2010, 09:23:08 poslijepodne »
Svaka datoteka koju vidite na računalu je prije downloadana, ili je u tijeku download dok je gledate. tako da je "skidanje bez downloada" nemoguće. Razlika je u tome što kod downloada ti imaš direktnu želju i daješ zapovijed računalu za download (tada odrediš i neke druge parametre), dok za surferski pregled računalo skida samo, bez pitanja, i sprema u svoje defaultno mjesto.

Tako da razlike - nema! U oba slučaja napravio si isti promet podataka, razlika je samo u "dobroj volji" ili "prisili".
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

shaka zulu

  • Gost
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #5 : Lipanj 11, 2010, 10:36:18 poslijepodne »
Čuj,tahogešvindikhartmeser,mislim da je čovek štel povedati da nektere stvari več imaš v škatule i ne moraš iskati po internetu.Samo je pitajne kak je scukati van.

Offline BobRock

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1750
  • Karma: +0/-0
  • Spol: Muški
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #6 : Lipanj 13, 2010, 04:01:33 poslijepodne »
Čuj,tahogešvindikhartmeser,mislim da je čovek štel povedati da nektere stvari več imaš v škatule i ne moraš iskati po internetu.Samo je pitajne kak je scukati van.
^-^
Dobar si, turnceler, stvarno si me nasmijal. Nadam se samo da se ne srdiš za moju malu šalu.  :D

A glede skidanja - i tak to prvo moraš najti na Internetu. I tak to onda moraš "kliknuti", kaj niš drugo ne znači nego "skinuti" ili "downloadati". Oni koji misle da niš ne downloadaju nego samo gledaju filmove ili slikice na Internetu (!) tu se jako varaju. Sve kaj vidiš na vlastitom PC je zapravo već kod tebe, to znači skinuto. Neovisno od toga da li je to skidanje bilo legalno ili ne.

Sad je samo stvar o tome, da se ti neki flash filmovi nemreju samo tak skinuti jer su namijenjeni samo za gledanje. Ili imaš poseban tool za skidanje tih flash filmova, ili se koristiš tim malim trikom da iščupaš taj film iz keša (cache). Tu u uputstvu se objašnjava kak to iščupati iz keša. Uglavnom - uputstvo je dobro, jer te flash fajlove nemreš samo tak skinuti - to nejde. Samo je naslov malo... u najmanju ruku rečeno: zbunjujuči. Ma ja bi rekao čak i krivi.

U svakom slučaju ta vrsta materijala se drugačije niti nemre "skinuti". I uglavnom je legalno to sve sa youtubea skidati, a to uputstvo ovdje baš piše o tom materijalu sa youtubea. Ja osobno ne znam gdje možeš samo muzičke fajlove skidati, pa da ih samo preimenovanjem pretvoriš u .mp3 fajl. Mi neko može reć gdje toga ima?
« Zadnja izmjena: Lipanj 13, 2010, 04:05:38 poslijepodne BobRock »

Offline Mlačanin

  • Global Moderator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 3550
  • Karma: +3/-1
  • Spol: Muški
  • Još uvijek ne znam neke važne stvari, o voću, ženi
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #7 : Lipanj 13, 2010, 04:06:33 poslijepodne »
adults only bloger
Naše selo Mlaka je ,nekad kršteno
Jer u njemu bilo je bara,močvara
Al se sinci rodili,bare su zavozili
Nema više močvara ,bara nit blata....

shaka zulu

  • Gost
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #8 : Lipanj 13, 2010, 07:56:42 poslijepodne »

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #9 : Lipanj 13, 2010, 08:37:26 poslijepodne »
Link na video ti je: http://senainternet.com/image/svogatelagospodar.flv

Najbolje da koristiš neki download manager i da mu pod referer upišeš:
http://www.bosnatube.com/nuevo/player/nvplayer.swf?config=http://www.bosnatube.com/nuevo/config.php?key=460baf78db8d5eb7aad3

Barem je to sada slučaj.

Ja koristim wget (naš čovjek ga napravio, ima ga i pod windowsima) i kažem mu:

wget http://senainternet.com/image/svogatelagospodar.flv --referer=http://www.bosnatube.com/nuevo/player/nvplayer.swf?config=http://www.bosnatube.com/nuevo/config.php?key=460baf78db8d5eb7aad3

neshbros

  • Gost
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #10 : Listopad 06, 2010, 07:06:46 prijepodne »
Stjepan, mene zanima kako mogu da se skidaju video klipovi sa tog sajta bosnatube sto se pisali ranije !?

Jasno mi je da su oni stavili player, koji bez kljuca ne moze da pusti video.. Ja sam uspeo preko FF da nadjes tacan, direkt link do flv video, ali kada ga ukucas, on ima 1 stranicu koja te vraca na homepage.. To im je verovatno jedna od zastita !

Skinuo, i probao sam wget, bas kao sto si i rekao, nece.. i nece ni kada kucas refer, mada sam ja probao jos dosta opcija wget, nece da krene download!!

Da li ti znas, kako je moguce skinuti video sada ?!

hvala

neshbros

  • Gost
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #11 : Listopad 06, 2010, 05:03:20 poslijepodne »
neko ?

Offline Stjepan

  • Administrator
  • Jezerača
  • *****
  • Postova: 1909
  • Karma: +8/-2
  • Spol: Muški
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #12 : Listopad 06, 2010, 09:02:52 poslijepodne »
S obzirom na veliki broj grešaka odmah kad se dođe na taj site izgleda da je u banani, a i linkovi im više ne rade.

neshbros

  • Gost
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #13 : Listopad 06, 2010, 09:55:08 poslijepodne »
S obzirom na veliki broj grešaka odmah kad se dođe na taj site izgleda da je u banani, a i linkovi im više ne rade.

nisam razumeo sta to znaci ..  ???

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Kako skinuti mp3 muziku i filmic bez downloada :)
« Odgovori #14 : Listopad 07, 2010, 11:37:41 prijepodne »
Pa to znači upravo to što piše - ako si imalo informatički pismen, onda znaš što znači da im je stranica u "banani" - loše je programski složena, ima brdo pogrešaka u kodu i u izvedbi, linkovi im ne rade i samim time stranica je vrlo upitno iskoristiva za bilo što pametno...

Drugim riječima, nađi si neku drugu stranicu za skidanje takvih sadržaja.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”