Svakidašnje teme > Čušpajz

Opcija primitivizam

(1/12) > >>

plemenitashica:
„Ako dosad niste znali, sad znate. Svi hrvatski tajkuni zapravo čine dobra djela. Otvaraju radna mjesta. Omogućuju ljudima da zarade (barem) za kruh. Nemojte misliti da su radnici ovdje kako bi tajkuni širili svoja carstva, gradili dvorce, kupovali helikoptere, jahte i Maybache. Upravo suprotno: tajkuni su ovdje u ulozi humanitarnih djelatnika koji dijele poslove sirotinji i kmetovima. Ili po onoj Kerumovoj, "čine dobra djela".“

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-je-kerum-kriv-on-je-samo-slika-i-prilika-hrvatskog-drustva/451427.aspx


Kaj dodati? Ništa. Sve piše.
Bio je jedan komentar u onoj hrpi koja ide na samom kraju: E Kerume, Kerume, da je ova emisija išla prije izbora nikada ti ne bi bio gradonačelnik Splita.
Zar ne bi?

Zanimljivo da svi poslodavci ne vide da radnici rade za plaću koju im isti taj poslodavac odredi po načelu uzmi ili ostavi (ako ti nećeš ima tko hoće), a radnici rade da bi se poslodavac bogatio.
To je tako i u maloj firmici i u velikim gigantima. No, poslodavac očekuje da mu radnik bude zahvalan što mu je omogućio da radi kod njega ( a u stvari  za njega).

I na koncu ti ništa ne prizna, nego još veliča sebe. I uvjeren je da su radnici zavidni i ljubomorni jer on ima više i previše. Ima i opcija, da oni u stvari ne rade, radi samo on, čak i noću kad razmišlja kako će sutra morati isplatiti mjesečnu plaću onima koji je načelno (po njemu) nisu niti zaslužili.

Ali Split je imao još opcija, pa je ipak izabrao Keruma. Sad ga imaju, čovjek ima novaca, štovan je gradonačelnik, a to što je neuk, sirov, primitivan, ne znači da nije dobar (čovjek - hm.. kako iz kojeg kuta pogledamo).
Imali smo i mi takvih, a imamo i danas - kreature i još su na vlasti.   ^-^
Narod izabr´o (hihihih)   :P

Dodatak:
Evo čitam dalje:

"Oštar prema Kerumu bio je i saborski zastupnik i predsjednički kandidat IDS-a Damir Kajin koji je rekao: 'Nakon Tuđmana imamo Keruma. Tuđman je bio sretan što mu žena nije ni Srpkinja ni Židovka, a ovaj ne bi ni za ljubav kćeri pristao na zeta Srbina.' Kerumovu izjavu da svatko mora znati gdje mu je mjesto u ovoj zemlji Kajin je ocijenio strašnom - rasizmom i nacizmom najgore vrste.

'Taj se problem ne liječi, nego ga treba odstraniti, odnosno sankcionirati bez zadrške', poručuje Kajin, koji smatra da nijedan dužnosnik, od gradonačelnika do predsjednika države, ne bi smio biti rasist, prenio je Glas Istre."


http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/36454/Pupovac-HTV-se-mora-ispricati-zbog-Keruma.html

Edit: dodatak

Goričanka:
Kerum je u svemu osim u količini love na bankovnom računu - tipičan Hrvat.
Prema tome, da je sto puta pušten u Stankovićevoj emisiji prije izbora - bio bi gradonačelnik, isto kao što će Bandić biti sljedeći Predsjednik svih nas.
Budimo realni.

plemenitashica:
Donos sa linka: http://www.forumgorica.com/sam-svoj-majstor/sitni-popravci-vodovoda-u-kuci/15/

--- Citat: Vegi - Rujan 21, 2009, 11:25:02 poslijepodne ---............
@plemenita: stvarno si jad i bijeda, čim se usudiš i v ovu dobronamjernu temu spinati svoje vodovodno-vrtne frustracije s plačanjem i merenjem i kontrolom, ak nemaš vrt...nemaš, al koji kufac zagadiš saku temu di se pojaviš? ....,meni si ti nekak daleko od bilo kakvog plemenitog turopoljskog roda jer da si plemenita, onda bi znala da v Turopolju v nizini, a bogme ak očeš i v goricama tam na bregi , ni bilo pravog domaćeg gazde koji ni imel zdenec ( na bregima i den denes po 25-30 metri dubine), a ti  pitaš jel to po zakonu i jel se kak kontrolera zvađena voda.
Pa kaj ti je mortik žal kaj ljudi ulažeju tisuće € u ono kaj je tebi ko gradskoj curi samo " vleći vodu s pipe i plačati naknadu".
I tvoji i moji i si naši hrvatski preci na ovoj našoj hrvatskoj zemli, vlekli su vodu z zemle i sad se konačno našla jena plemenita usranka koja bi i na to nabila harač…..
--- Kraj citata ---

Jad i bijeda ste sami. Zašto? Zato jer vrijeđate. Niste prestali sa svojim poganim nagonom za uvredama, iako vas preskačem, ali sad neću. Još ćete dobiti i minus.

Prvo moj nick nije plemenita, nego plemenitašica. Ako me već prozivate, izvolite me oslovljavati kako piše, jer i samo vaše (prepisano) čitanje i pisanje mojeg nicka je uvreda. Ovo se odnosi samo na vas, jer eto, vama baš neću dozvoliti da me zovete kak vi hoćete, nego onako kako sam ja napisala da mi je nick.

Da je bilo gazdi (koji si nisu kupili golfa nego napravili vodovod f iže) koji su imali i imaju još uvijek razne zdence i pumpe, znam puno bolje nego vi. Znam i da je takav način opskrbe vodom još i danas vrlo prisutan, naročito u bregima gdje nije sprovedena vodovodna mreža, ali i po cijelom Turopolju ima dosta naselja koja isto tako nemaju adekvatan suvremen  pristup čistoj pitkoj vodi. U samom gradu VG to nije slučaj, ali bi se ljudi rado koristili pitkom vodom bez naknade, kao vi na primjer.

No, to mi nije bila prvobitna pomisao kad sam pisala pitanje, ali sad kad ste razjasnili svoju namjeru, onda je. Dakle, ako koristite vodu u VG izvolite ju platiti, ili otiđite do prvog izvora i dovlecite si karnistre vode u svoje dvorište pak budete imali badava.  >:D

To pišem isključivo zato jer grad, gradonačelnik, gradsko vijeće ili kako god hoćete nazvati gradske oce, imaju u svojim planovima opskrbu vodom u cijelom kraju. Da bi to mogli sprovesti potrebno je uredno naplaćivati od nas koji koristimo u ovom slučaju vodu i odvodnju.
A ne kao vi, na svaki mogući način istraživati kako da nešto dobijem badava na teret svih nas, ili onih koji nemaju.

Ah, to niste tako gledali, naravno, da niste, kad niti ne vidite dalje od svojeg nosa (čitaj dvorišta, osim kaj tu i tam luknete u ministrovo).  :P

A što su naši preci radili, tamo u 18 ili 19 stoljeću pa i 20  nije tema ove „emisije“, niti je uopće bitno za raspravljanje. Ako vi želite  koristiti „vodu na struju“ (čak ne bi niti pumpal), onda to koristite tamo gdje se to mora, a ne da uz gradski vodovod koristite još i „besplatnu“ vodu, na štetu onih kojima ne pada na pamet takvo što izvoditi, i na štetu onih koji u 21. stoljeću nemaju  mogućnost pitke vode 15 km zračne linije od metropole.
Nije vam niti najmanje neugodno i nemoralno što živite u kraju bogatog pitkom vodom, a da neki vaši sugrađani nemaju tu istu pitku vodu niti za normalan suvremeni civilizirani život, koju bi vi razlijevali i još besplatno?

Kad ste spomenuli „usranku“ imali ste pred očima ženicu koja je u odnosu na vas nemoćna i pred kojom ćete demonstrirati silu. To si furajte doma ako vam dozvoljavaju.
Biste li se tako razgovarali s nekim muškarcem koji stoji iza nekog nicka? Vjerojatno ne bi, jer bi vam taj muškarac napismeno bacio rukavicu u lice: Čuj ti… ajde ti lijepo dođi predvečer na jednu od terasa Vg kafića, pa da ti „usranka“ pokaže i dokaže koliko je „usranka“, a koliko nije. Dođi javno i otvoreno meni u oči reći da jesam to što ti o meni pišeš.
No, ja niti sam muškarac, niti sam „usranka“, niti sam na razini osobe kakva ste vi.
Sjetit ću se Marinkovićevog Kiklopa i Uga: … „Sutra ujutro u 07 sati na gornjem maksimirskom jezeru itakodalje….


--- Citat: Vegi - Rujan 21, 2009, 11:25:02 poslijepodne ---
Ma skini se s ovog foruma i ti i ona luda baba i svet bu mnogima plemenitima odma izgledal lepši, jednostavniji i realniji.
--- Kraj citata ---

Hihihihihihi
Nedavno je jedan forumaš na bivšem ukinutom forumu isto napisal da nek se iselim iz ove države…. niste ništa dalje od njega (a kak bi i bili kad obojica pripadate grupi „ruka na srcu“ zvanu MI-gliste).

Dobio je odgovor: (ali ne od mene):

"Ma kome se ti vufaš reći da promeni zemlju ak joj se ne sviđa?  
Ti buš nekoga z doma tiral?  
Nekoga ko se tu rodil, odrasel i kome su tu koreni, i mrtvi preci, i deca, i sva prošlost i budućnost.
Nekoga kome je ovo jedini dom, do se tu zrodil i do bu tu mrl!

Ma tko si to ti tomo, veličino jedna, direktore svemira?"
Opširnije na linku: http://moja-katedrala.iz.vg/majka-ratnica/2009/09/22/promijeni-zemlju  

Ne budem se maknula, niti vama za dušu, niti bilo kome. Primitivizam ne trpim, a još manje trpim kad se ta sirovost iskazuje prema meni. Uostalom, tko ste vi ovdje, daleko ste od moralne vertikale da bi bilo koga tjerali s foruma.
Ako je netko od nas dvoje realan, onda sam to ja, jer ne živim u oblacima, nego eto, kao i sada, moram se prilagoditi novonastaloj situaciji i odgovarati primitivcu na napad, iako taj ne zna niti što je bonton, niti što je dijalog, niti što je moral, niti što je nesebičnost, niti što je kultura, niti što je življenje bez da je na štetu drugih ljudi.

Sramite se.

A kakav bu svijet vama zgledal ako mene i „one lude babe“ (za koju ste u početku tvrdili da sam to ja – toliko o vašoj 99 postotnoj sigurnosti)  ne bude na forumu… dajte najte.
Pa ne plaća vas forum, a bome vam niti ne daje besplatnu vodu.  :P

Dodatak:
Dobro da sam skopirala njegov tekst, jer naravno, prespavao je pa je pročitao kaj je napisao, korigirao tekst i sad se ispričava.

« Odgovor #28 na: Rujan 21, 2009, 11:25:02 pm »
Edit: ispravak nekih pogrdnih riječi ( koje sam upotrijebio ) i za koje se ispričavam 
 
« Zadnja izmjena: Danas u 09:58:07 am od Vegi » 
 

Ne prihvaćam ispriku.

Edit: dodatak

Neo:

--- Citat: plemenitašica - Rujan 22, 2009, 12:10:30 poslijepodne ---Ne prihvaćam ispriku.

--- Kraj citata ---

Možda da i ti prespavaš pa tek onda odgovoriš.

Vegi:
Gle plemenita, nemam namjeru ovak studiozno citirati sve kaj si napisala i nebum puno komentiral jer si zaprav sve sama rekla. Možda bi rekel da me i dalje nisi uspjela razuvjeriti da se iza tvog pitanja mlačaninu nije skrio pravi pravcati plemeniti jal naspram mene i moje vrtne pumpe. Usput da ti bu ipak malo lakše bum ti povedal da plaćam se vodovodne račune gradskom vodovodnom-odvodnom poduzeću, baš kak i ti, a to kaj ja još imam i pumpu vu vrtu stvarno ni tvoja briga, a još kam tek do te mjere da si se išla raspitivati jel to legalno imeti i usput mam prejudicirati da bi se i po pumpi ljudima moglo nekaj naplaćivati (samo neznam kaj)...i sve samo zato da bi se eto kakti meni napakostilo.

Inaće na ovom forumu te nikad s nikim nisam zamijenio,a ono o tučnjavama, slabim ženama i jakim muškarcima ,i se kaj već nisi spomenula, si lepo za šešir zatekni jer ja ti nis takev tip kak si si ti to vu svom tom preziru prema meni sliku stvorila.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju