Autor Tema: građevinski.vg  (Posjeta: 45840 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #30 : Siječanj 11, 2012, 02:49:24 poslijepodne »
Ministar Vrdoljak ima namjeru graditi i stanove za najam, dok će mu glavni posao, kako najavljuje, biti energetska obnova starih zgrada, za što se traži najpovoljniji model financiranja. Prve će u energetsku obnovu fasada, krovova i otvora ići zgrade u vlasništvu lokalnih i regionalnih jedinica, dakle škole i vrtići, upravne zgrade i tako redom, za što bi novi zakonski okviri trebali biti pripremljeni u ožujku, najavljuje Vrdoljak. Nakon toga će na red doći i zgrade u privatnom vlasništvu, za što model financiranja tek treba biti osmišljen, kaže.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Namjeravate-kupiti-novu-nekretninu-Pricekajte-ozujak-isplatit-ce-vam-se

Eto prilike!
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #31 : Siječanj 17, 2012, 01:29:15 poslijepodne »
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #32 : Siječanj 18, 2012, 09:23:14 prijepodne »
Za legalizaciju objekata do sada pristiglo tek 67 zahtjeva
http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/3847/za-legalizaciju-objekata-do-sada-pristiglo-tek-67-zahtjeva.aspx

Ne vjerujem da će ih i biti više, dok se ne osigura neki način otplate ili povoljno kreditiranje ili kreditiranje lokalne samouprave, otplatom obveza u primjerenim ratama, na duži rok. Ne vidim razloga zašto Grad tako ne napravi i osigura sebi prihode kroz duži period a građanima olakša legalizaciju. Ima li tko u Gradu da zna promišljati kako učiniti građane zadovoljne, dobro gospodariti i obezbijediti sredstva gradu za daljnji razvoj komunalne infrastrukture, kroz nekakav srednji rok?
Jer ovako svi objekti neće biti legalizirani i neće biti prikupljena komunalna naknada.

Jaguar

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #33 : Siječanj 18, 2012, 09:17:30 poslijepodne »


Jel netko zna da li je izdano ijedno rješenje?

Offline spoofy

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 125
  • Karma: +0/-0
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #34 : Siječanj 19, 2012, 11:28:08 prijepodne »


Jel netko zna da li je izdano ijedno rješenje?

Ti si isto naivac. U Gorici i za najobičnije rješenje o gradnji, ako sve štima treba bar dvije godine i to ako na kraju popizdiš i odeš pičkarati kod njih u ured a kamoli za ovako nešto. Po mom predviđanju, prije če ukinuti taj zakon nego i jedno rješenje u Gorici bude donešeno.

Jaguar

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #35 : Siječanj 19, 2012, 12:20:09 poslijepodne »


Jel netko zna da li je izdano ijedno rješenje?

Ti si isto naivac.
;D

Hvala na komplimentu.
To je bilo retoričko pitanje, jer zakon koji je donešen se nemože provoditi, zbog manjkavosti.
Zakon mora ići na korekciju, pa tek u primjenu.
No važno je napomenuti kako je rok za podnošenje zahtjeva s tim zakonom bio 31.12.2012.
Sada je logično pitanje hoće li i taj rok biti pomjeren odnosno produžen.
Kakve svrhe od roka s zakonom koji nije moguće primjenjivati.
Nigdje u Hrvtaskoj nije nijedno rješenje izdano i neće ni biti, po tom manjkavom i nepotpunom zakonu.
Sve dok se zakon ne promijeni i nekompletira.

Jedna od operativnih nelogičnosti u tom zakonu je također i tražena geodetska podloga za objekte koji su ucrtani, čemu se čude i sami geodeti, koji na geodetskoj podlozi ubiru danas veliku zaradu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #36 : Siječanj 19, 2012, 10:00:36 poslijepodne »
11.01.2012.
NAVALI NARODE



http://taliban.blogger.ba

Malo je je al je ima.
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #37 : Siječanj 21, 2012, 12:59:54 prijepodne »
Izdano prvo rješenje o legalizaciji građevine
Velika Gorica jedan je od prvih gradova u Hrvatskoj koji je započeo sa izdavanjem rješenja o izvedenom stanju za nezakonito izgrađene ili rekonstruirane zgrade.
U Upravni odjel za prostorno uređenje i graditeljstvo Grada Velike Gorice do sada je pristiglo 80 zahtjeva za legalizacijom građevina, a ovog tjedna izdano je i prvo rješenje.
http://www.gorica.hr/2012/01/izdano-prvo-rjesenje-o-legalizaciji-gradevine/#more-10458
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #38 : Siječanj 21, 2012, 09:21:37 prijepodne »
E to je već zanimljivo, imam informaciju kako nije još izdano ni jedno rješenje u nekim gradovima iz razloga nepotpunog i nekompletnog (krivo donešenog zakona) gdje gradovi ne izdaju i ne smiju izdavati rješenja, čeka se promjena i dopuna zakona, kad vidi čuda kod nas u Gorici izdano prvo rješenje, biće po krilatici: "sve po zakonu".

Bilo bi zanimljivo vidjeti to rješenje, postoji li ono uopće ili je ovo samo fiktivni odgovor grada, na pisanja po ovom forumu, ne bi me uopće iznenadilo.

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #39 : Siječanj 22, 2012, 01:16:27 poslijepodne »
Da, najgora gruntovnica u Hrvatskoj je odjednom postala "najbrža"... smrdi do neba! Legaliziraju ubrzano, a legalne zahtjeve onima koji otpočetka rade po zakonu ne mogu riješiti godinu i pol... sramota!
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #40 : Veljača 16, 2012, 09:18:56 poslijepodne »
Ak na hižu za teru imam dozvolu napucam 10 cm stiropora na fasadu onda sem više od 20 cm van gabarita. Kaj veli Zakon jel mi treba dozvola za fasadu il je to OK?
wwwg tablice

Zagorec BP

  • Gost
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #41 : Veljača 17, 2012, 07:27:05 prijepodne »
Ak na hižu za teru imam dozvolu napucam 10 cm stiropora na fasadu onda sem više od 20 cm van gabarita. Kaj veli Zakon jel mi treba dozvola za fasadu il je to OK?
Kada sam ja gradio kuću, baš su me upozorili na to da se gledaju vanjski gabariti kuće.
U prijevodu  to znači da treba planirati unaprijed debljinu fasade (u mom slučaju je to 16cm debljina kamene vune  na zid od plinobetona debljine 36cm, što znači da sam zidove uvukao za tih 16 cm), inače se ne poštuju uvjeti iz građevinske dozvole.

Za naknadnu termo izolaciju sa vanjske strane kuće vjerojatno nitko ne pita ako je kuća već upisana u gruntovnicu (ovo je samo nagađanje, ali vrlo vjerojatno).

Offline GrayWolf

  • Učim se pisati
  • **
  • Postova: 96
  • Karma: +0/-0
Odg: građevinski.vg
« Odgovori #42 : Veljača 17, 2012, 11:13:30 prijepodne »
Ak na hižu za teru imam dozvolu napucam 10 cm stiropora na fasadu onda sem više od 20 cm van gabarita. Kaj veli Zakon jel mi treba dozvola za fasadu il je to OK?
Kada sam ja gradio kuću, baš su me upozorili na to da se gledaju vanjski gabariti kuće.
U prijevodu  to znači da treba planirati unaprijed debljinu fasade (u mom slučaju je to 16cm debljina kamene vune  na zid od plinobetona debljine 36cm, što znači da sam zidove uvukao za tih 16 cm), inače se ne poštuju uvjeti iz građevinske dozvole.

Za naknadnu termo izolaciju sa vanjske strane kuće vjerojatno nitko ne pita ako je kuća već upisana u gruntovnicu (ovo je samo nagađanje, ali vrlo vjerojatno).
Sad lupam, ali zbog energetske učinkovitosti i usklađenja sa propisima EU čuo sam da na zgradama koje sad rade termoizolaciju i radi toga povečavaju kubaturu zgrade itd. netreba dozvola. Navodno je izdan neki propis koji to potvrđuje.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: građevinski.vg; Legalizirano manje od deset objekata
« Odgovori #43 : Ožujak 30, 2012, 12:17:20 prijepodne »
Legalizirano tek desetak objekata
Iako već gotovo puna tri mjeseca traje legalizacija bespravno sagrađenih objekata, u gradu Velikoj Gorici do sada je pozitivno riješeno manje od 10 predmeta. Postotno gledajući to je oko 10 posto od ukupno zaprimljenih predmeta. Mnogi od zaprimljenih predmeta, ističu u Upravnom odjelu za prostorno planiranje i graditeljstvo, nemaju svu potrebnu dokumentaciju, te su također riješeni, ali negativno.
 Iako je broj pozitivno riješenih legalizacija minimalan, vrijedi istaknuti kako je broj riješenih predmeta u svim ostalim gradovima Zagrebačke županije ukupno manji no što je riješenih predmeta samo u našem gradu.
http://www.cityportal.hr/vijesti/legalizirano-tek-desetak-objekata/
wwwg tablice

Jaguar

  • Gost
Odg: građevinski.vg; Legalizirano manje od deset objekata
« Odgovori #44 : Ožujak 30, 2012, 09:28:53 prijepodne »

 Iako je broj pozitivno riješenih legalizacija minimalan, vrijedi istaknuti kako je broj riješenih predmeta u svim ostalim gradovima Zagrebačke županije ukupno manji no što je riješenih predmeta samo u našem gradu.


J* kak smo u Gorici ažurni, kao da nam je resorni dogradonačelnik Kos.
A zašto su predmeti odbijeni, što znači manjkava dokumentacija? Nisu građani predali sve što je trebalo ili?
Ne kužim zakaj ako su predavali zahtjev, ne bi predali sve što se tražilo.