Domaće teme > Turopolje

Komentari - Turopole f slike

<< < (2/20) > >>

Mlačanin:
Bez brige, nemam namjeru baš sve i tak brzo brisati. Kada se govori i brisanju, svi dobri komentari su dobrodošli, ali ono kaj mi lići na spamanje, komentar radi komentara svakak mislim brisati.
 Ali za to uvjek ima vremena.

kuntakinte:
Ja se "napucavam" kud se krečem,ak negdo oče slike z Gorice,il po naruđbe,nek je sam napucava.Najte kaj zameriti...

jaarban:

--- Citat: koko-vg - Veljača 15, 2011, 08:30:01 poslijepodne ---... Goričanka me je djelomično prestigla sa dijelom primjedbe na odabir fotografija ... Ako napišem da ne kužim kaj se toliko naslikava mlačka kapelica, rekli budu da sam protiv crkve, ali fakat ne kužim, kaj nema ni jedne druge crkve za slikanje ili dajte naznačite nekakvu temu pa nek naslikavaju .

--- Kraj citata ---

naravno da ima   u našem turoplju,još puno lijepih i vrijednih crkvi i kapela,ali kapela svete barbare je naš turopljski biser,koja je zakoračila u 5 stoljeće svog postojanja.

kapela je posebna i jedinstvena zbog svoje povijesne,sakralne i umjetničke vrijednosti,ali i svoje očuvanosti.
njezina unutrašnjost predstvalja vrhunac likovne umjetnosti onoga vremena,tim više kad znamo da su zidove oslikali (naši) domaći majstori.
sve turopoljce a i one koji to nisu pozivam da dođu posjetiti kapelu svete barbare,bit će očarani njezinom ljepotom.
pitanje za vas dragi forumaši:koliko vas je vidjelo kapelu svete barbare uživo,ne na fotografiji?

..............i kako kaže mlačanin ,želja nam je poslikati i druge crkve i kapele u turopolju,pa tko želi neka nam se priključi.

Mlačanin:
Probajte si pogledati malo na ostalim portalima kaj ima o Turopolju? Da ne spominjem turističku zajednicu . Mislim da na ovom forumu ima više o Turopolju i znamenitostima nego bilo gdje drugde. Istina nije sve sređeno i treba tražiti.
Ovakvo bogatsvo treba znati koristiti i pokazivati ga, a ne "sakrivati" ili se sramiti.

Kak veli @kunta , treba se malo i angažirati.

Goričanka:
Kapela Sv. Barbare svakako zaslužuje svoju posebnu temu, u kojoj bi bile slike, ali i riječi - povijest, sadašnji život, župnici koji su najviše doprinjeli njenom očuvanju i tak dalje.

Ja stvarno pregledam sve fotke i uživam jer obožavam fotografiju, ali sam totalni antitalenat, tak da, kunta, moje fotke na moju žalost nebuš gledal.
Tvoje su mi zanimljive, ali fali mi često par riječi o lokaciji koju poslikaš.
Ono što sam htjela reći u prvom komentaru je da mislim da jedan grad ne čine samo njegove povijesne ili sakralne građevine, nego da bi bilo zgodno vidjeti i dnevni ritam grada.
Svojevremeno sam za svoju dušu fotkala jednu seriju koju sam nazvala "kroz prozor", pa unutar toga "Gorica kroz prozor", i mislim da je to odličan motiv. Kod svih prijatelja sam slikala kaj se vidi kroz njihove prozore. Nastala mi je jedna zgodna panorama, koja nije ni tehnički dobra, niti ima neku vrijednost, ali jako volim te fotke.
Možda tema za neki od sljedećih foto natječaja, ako ih više bude.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju