Autor Tema: Aktualne vremenske prilike  (Posjeta: 146278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #285 : Veljača 05, 2012, 11:48:25 prijepodne »
Snijeg dužni čistiti i vlasnici zgrada
http://www.gorica.hr/2012/02/snijeg-duzni-cistiti-i-vlasnici-zgrada/#more-10612

A mene pak zanima zakaj ralica v Josipovičeve čisti tratoare dvaput v istem danu a v Fabijančićeve nijenput? Kaj se tam kakov Glavonja nagnezdil?

Skužil sem da su mi gume za * kaj se dotikavle zgaženoga snega,za suvo +, za mokro + ali ovo ...
"Svi levo samo Senna pravo!" XĐ
Da su bar malo "našudrali" da se leže dojde do podloge...

Kaj je des bilo -16 !? Opče mi k tomu ni spodobno, nekak mi je "pretoplo". Nebi mu dal više od -7 ...
wwwg tablice

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #286 : Veljača 05, 2012, 11:51:30 prijepodne »
2. decembar. Nocas je pao prvi snijeg. Ustao sam i vidio sve pokriveno bijelim pokrivacem. Izgleda kao najljepsa razglednica! Izasli smo napolje, ocistili stepeniste i prilazni put a onda se grudvali (ja pobjedio!). Kad je prosla grtalica morali smo ponovo ocistiti kapiju. Koja divna zemlja! Volim Kanadu!

12. decembar. Nocas opet snijeg. Opet prosla grtalica i zatrpala kapiju. Ovdje je zaista prekrasno!

19. decembar. Nocas opet snijeg!! Nisam mogao izvesti auto da odem na posao. Ovdje je zaista divno, samo sam malo umoran od lopatanja. Opet jebena grtalica!

22. decembar. Ovo bijelo govno opet padalo cijelu noc. Dobio zuljeve od lopatanja i ledja me bole. Ovaj majmun sa grtalicom kao da se krije iza coska i samo ceka da ja ocistim ispred kapije. Supak!

25. decembar. * ! Jos malo usranog snijega .
Ako mi ikad padne saka na ovog pedera sto vozi grtalicu - ubicu ga!
* , sto ne posipaju vise soli po cesti pa da se prije otopi.

27. decembar. Nocas opet snijeg. Ne izlazim vec tri dana sem sto cistim snijeg kad god prodje grtalica. Ne mogu nigdje ici, auto se zaglavilo u brdu snijega ispred kapije a i hladno je! Kazu da ce nocas pasti novih 30 centimatara ovih govana.

28. decembar. Pragnoza je bila losa. Palo je pola metra. Ako ovako nastavi, nece se otopiti do ljeta. Grtalica se zaglavila i taj supak dosao kod mene da trazi lopatu. Rekao sam mu da sam vec slomio sest lopata cisteci ta govna sa vrata sto ih je on nabio i zamalo da sam mu je slomio od glavu.

*la ga grtal`ca, ovaj majmun sa grtalicom kao da se krije iza coska i samo ceka da ja ocistim ispred kapije.
Živa istina!
  ;D
wwwg tablice

Offline Vegi

  • Iskusni član
  • ****
  • Postova: 474
  • Karma: +2/-5
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #287 : Veljača 05, 2012, 11:53:14 poslijepodne »
Prognoziraju novi snijeg za noć s ponedjelka na utorak, a temperature i dalje u minusu, a biti će još i niže.
 Izgleda zima 2012.-te s dugotrajnim niskim temperaturama, pokazuje  svu svoju zimsku čud negdašnjih zima, a otim negdašnjima , su mlađi naraštaji, slušali samo u pričama svojih baka i djedova. Bilo ih je i više bližih no , eto je sad za doživjet, svima nama koji smo znali slušat priče o zimi 1929. godine, kako je to onda izgledalo, makar samo približno osjetit za ondašnjie meterološke nepogode, kako je to bilo ( Zg-34C, zaleđena Sava i 1 m snijega u jednoj noći) po meni, još uvijek nedostižno, no vidjet ćemo što nose naredni dani....

Doduše ima puno podudarnih elemenata: nezaposlenost , kriza, recesija, beskućnici bez krova nad glavom, a zima je , javne kuhinje, siromaštvo i glad...
fali još samo -34C i metar snijega :( , sve drugo već imamo :'(.
« Zadnja izmjena: Veljača 05, 2012, 11:58:52 poslijepodne Vegi »

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #288 : Veljača 06, 2012, 07:17:22 prijepodne »
kod mene i jutros, kao i jučer, -9 a ne -15 kako su prognozirali u DHMZ ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #289 : Veljača 06, 2012, 02:16:23 poslijepodne »
Evo malo friških podataka o našem terenu ali gledano s više strana ...
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #290 : Veljača 07, 2012, 01:06:01 poslijepodne »
Ne znam, meni uopće ova zima ne izgleda toliko strašna za sad. Prošla zima je bila blaga, s tek jednim hladnijim razdobljem i minimumom od -17, ali pretprošla je bila znatno hladnija od ove, s temperaturama koje su nekoliko puta prelazile -20. Snijega također ne vidim da ima baš toliko puno. Nešto je napadalo, ali već sam lopatao i puno deblji sniježni pokrivač prijašnjih godina.

Recimo, meni je ovo vrijeme kao naručeno. Taman je snijeg prije najgore zime pokrio sve osjetljive biljke u vrtu, i sad će zašštičene dočekati niske temperature. Prošle godine mi je recimo, iako su temperature bile mnogo više, sav bambus stradao jer je najprije pala ledena kiša, i onda je biljku okovanu ledom obrijao hladni vjetar.

Jaguar

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #291 : Veljača 07, 2012, 01:17:12 poslijepodne »
Naišta neobično za zimu, takve zime smo prije imali svake godine.
Jedino možda malo neobično što su 12. i 1. mjesec bili iznadprosječno topli i što je ovaj val došao u veljači.
No ne kaže se zabadava veljača-prevrtača!

Offline koko-vg

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 2881
  • Karma: +0/-0
  • Mr - Lu= 15 ? HA HA HA !
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #292 : Veljača 07, 2012, 05:31:34 poslijepodne »
... Da vidim dal će fulati ... al do sad, koliko sam pratio najtočnije su izvještavali, bolje od DHMZ i FREE METEO ...

http://www.wunderground.com/cgi-bin/findweather/getForecast?query=Pleso&&&&theprefset=GIFT&theprefvalue=0
... Nagađali su, sudili, prezirali, a ne poznaju me !!! lagali, izmišljali, neka su ... bili su, jesu i ostat će nebitni.

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #293 : Veljača 07, 2012, 07:05:22 poslijepodne »
Jedino možda malo neobično što su 12. i 1. mjesec bili iznadprosječno topli i što je ovaj val došao u veljači.
Ak se to zbrojiš ovo bu prosečna zima.  :D

Ak drugi tjeden idemo v +, ali bu bilooo šlofnice...
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #294 : Veljača 07, 2012, 07:28:37 poslijepodne »
Recimo, meni je ovo vrijeme kao naručeno. Taman je snijeg prije najgore zime pokrio sve osjetljive biljke u vrtu, i sad će zašštičene dočekati niske temperature. Prošle godine mi je recimo, iako su temperature bile mnogo više, sav bambus stradao jer je najprije pala ledena kiša, i onda je biljku okovanu ledom obrijao hladni vjetar.

Da bolje da je pao snijeg jer je onda sporija promjena temperatura.

Ali da bude čim hladnije (ali ne predugo) da ubije sve bube i komarce i ostale živine (samo da se nisu zavukli duboko u toplu zemlju)

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #295 : Veljača 08, 2012, 04:11:25 poslijepodne »
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2012/02/08/0468006.html

Državna uprava za zaštitu i spašavanje uputila je važno upozorenje građanima da se pripreme za novi val snježnih nevolja s niskim temperaturama koji stiže u petak. Pozvali su sve da obnove zalihe namirnica, opreme za čišćenje i pribave sve što im je potrebno za život.

Zbog najava djelomičnog smirivanja vremena do noći s četvrtka na petak, kada se ponovno očekuje snijeg ponajprije u Gorskom kotaru, Lici i Dalmaciji - te na obali, i u unutrašnjosti, ali vjerojatno i na otocima, Državna uprava za zaštitu i spašavanje apelira na sve službe na terenu i građane da pristupe intenzivnijem čišćenju snijega, posebice pješačkih zona te prilaza institucijama i ustanovama.

"Građanima preporučujemo da obnove zalihe namirnica, opreme za čišćenje i ostalog što smatraju da će im biti potrebno za nadolazeće dane, s obzirom da se od petka poslijepodne te tijekom subote, prema najavama DHMZ-a, očekuju zamjetnije oborine i stvaranje novog snježnog pokrivača. Svima koji nemaju izrazitu potrebu preporučujemo da se ne upućuju na put, posebno ako nemaju odgovarajuću zimsku opremu", navodi se u priopćenju DUZS-a.

Ne izlaziti vani, ako nije nužno!

Građanima na područjima u kojima stanje od snježnog nevremena još nije normalizirano, savjetuju da ostanu u svojim kućama i ne izlaze ako nije nužno, kako bi se otklonile ili svele na najmanju moguću mjeru opasnosti od ozljeđivanja ili eventualnog smrzavanja sa smrtnim posljedicama.

U slučajevima kad procjene da vremenske neprilike mogu dovesti do ugrožavanja zdravlja i sigurnosti, građani su pozvani da nazovu broj 112, kako bi im na najbrži način bila omogućena pomoć nadležnih službi.

Bura stvara dodatne probleme

Dok se očekuje novi snježni val, u odsječenim selima u dalmatinskom zaleđu situacija je još uvijek dramatična. Olujna bura stvara dodatne teškoće, - na pojedinim mjestima snježni nanosi viši su i od dva metra! Najteže je na vrgoračkom i imotskom području. Uz vatrogasce i vojsku i pripadnici GSS-a pomažu ljudima zatočenima u više od stotinu sela i zaselaka.

Državna uprava za zaštitu i spašavanje objavila je da je na raspolaganje stavila pripadnike Državnih intervencijskih postrojbi, koji će helikopterom Hrvatskog ratnog zrakoplovstva dostavljati hranu i lijekove stanovništvu u najugroženijim područjima.

Stacionirani su u Divuljama te će biti angažirani sukladno procjenama Stožera zaštite i spašavanja Splitsko-dalmatinske te Šibensko-kninske županije.
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline Sledgehammer

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 5157
  • Karma: +4/-3
  • Spol: Muški
  • oʞɐdoɐu šɐq ɯɐs sɐuɐp
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #296 : Veljača 08, 2012, 09:09:54 poslijepodne »
Evo, ne samo da smo Dalmošima poslali sve kaj treba - vozila, opremu, sol - nego i tutorial, i to video... na njihovu žalost, nećemo delati umjesto njih.

Tutorial - Kako koristiti lopatu/grtalicu/metlu u zimskim uvjetima
“Ja sam samo pas. I nemam svoj dom. A nemam ni glas. Ti mi moraš reći i ime i gdje ću naći svoju sreću kad zapuše bura ili padnu kiše. Ja sam samo pas. Pogledaj mi oči, dodirni me nježno, budi sve što trebam. Moj čovjek. Moj spas.”

Offline kuntakinte

  • Jezerača
  • ******
  • Postova: 7436
  • Karma: +0/-0
  • ...besposleni internetski masturbator...
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #297 : Veljača 08, 2012, 11:27:12 poslijepodne »
...Pozvali su sve da obnove zalihe namirnica, opreme za čišćenje i pribave sve što im je potrebno za život.
...ostanu u svojim kućama i ne izlaze ako nije nužno...

Čemu panika..? Kaj je smak sveta? Trejti svecki počima?
Ove kak da plačaju trgovački lanci...
Sobotu pred poldan malo više snega a posle laganini.
Zgleda da smo več sad dodeli dno prognoze za des;

Velika Gorica
Trenutni uvjeti
-16 °C
N 4 kmh
Vedro
Osjeća se kao: -16°
Tlak: 1033.0 hPa
Rosište: -19°
Vlažnost: 75.3%
Vidljivost: 10 km

Izlazak Sunca: 07:09
Zalazak Sunca: 17:11
Mjereno 08/02 22:30
Primeceno Zagreb / Pleso


Afera "Sneg"... Pak bu nekaj prodalo novine.
Slušam vjutro radijo i ovi pripovedaju o zime kak da smo deca, *kice i retarderani; "-5!!! Brrrr...!!! Pazite kako hodate. Smrznuti ćete se. Požurite. Autobusi kasne. Promjenite si gume..." A, BTJ!!! Sneg pada dva tjedne, zima je još dule a ovi saki * dan meleju praznu slamu. Dejte mučete i puščajte muziku ak nimate kaj pametnoga za povedati. Kaj se bum žuril ak autobus kesni i baš to radijski molec zna do kesni i do ne kesni? I zutra bu pak ista pesma. "Obucite si pumperice! Ne izlazite iz kuća ako nije u pitanju život! Nakon otvaranja vrata pretvoriti ćete se u ledenu sigu! Ne idite van jer ćete umrijeti!"
Marš u MP3!!!
* vas nesposobne...
Prestanete spamati po novina i eteru i plašiti narod!
wwwg tablice

Bilaj

  • Gost
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #298 : Veljača 09, 2012, 09:01:46 poslijepodne »
Dobar komentar na aktualne vremenske prilike i neprilike:

http://www.vecernji.hr/kolumne/povratak-carici-lopati-kolumna-375109

Offline Ego

  • Skoro pa pravi član
  • ***
  • Postova: 128
  • Karma: +0/-0
Odg: Aktualne vremenske prilike
« Odgovori #299 : Ožujak 04, 2012, 09:20:20 poslijepodne »
Koja je najniža temperatura koju ste mjerili ove godine?